Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Delikatny stukot zawieszenia przy skręcaniu kołami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Delikatny stukot zawieszenia przy skręcaniu kołami
Autor Wiadomość
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:31   [MG ZR] Delikatny stukot zawieszenia przy skręcaniu kołami
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Hej koledzy w moim MG ZR pojawił się następujący problem - podczas maksymalnego skrętu czy to w prawo czy w lewo słychać delikatne stuknięcie gdzieś z okolic zawieszenia. Problem występuje też w sytuacji kiedy podczas skręcania koła nie są w jednej płaszczyźnie tj. jedno koło jest wyżej niż drugie. Wpadł mi do głowy pomysł, że może to być poduszka któregoś amortyzatora, bo generalnie zawieszenie podczas jazdy po dziurach spisuje się bardzo dobrze, poza tym mechanik przy ostatniej obsłudze technicznej nie stwierdził zużycia elementów zawieszenia, jednakże wydaje mi się, że sprawdzał tylko dół (bo to tak przy okazji było), a na górę tj, poduszki nie rzucił okiem. Czy taki objaw może dawać właśnie zużycie poduszek amortyzatorów?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:33   

Pewnie przegub...
U mnie przy skręconych kołach też słychać takie turkotanie- właśnie przeguby do wymiany.
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:36   

Przegub był już wymieniany. Ten dźwięk jest całkiem inny niż dźwięk zużytego przegubu - jest to takie pojedyncze stuknięcie, podczas gdy zużyty przegub na skręconych kołach "terkota".

P.S. - Wie ktoś jak wyłączyć system automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu? Niby fajne to, ale często po ruszeniu, muszę się zatrzymać i czy to ja czy pasażer musi łapać za "bolce" żeby drzwi otworzyć.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 14:49   

bielu000 napisał/a:
P.S. - Wie ktoś jak wyłączyć system automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu?
ja nawet nie wiedzialem ze cos takiego u nas jest w ZR/25 jako opcja
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 16:22   

bociannielot napisał/a:
a nawet nie wiedzialem ze cos takiego u nas jest w ZR/25 jako opcja

bo nie ma. czyżby ktoś grzebał w centralnym?

bielu000, łożyska McPhersona
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 16:52   

NoPE, no właśnie też się nad tym zastanawiałem, przecież tam gdzie są blokady jest też przycisk odblokowujący
 
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:07   

NoPE napisał/a:

bo nie ma. czyżby ktoś grzebał w centralnym?



Szczerze to nie nie mam pojęcia. Samochód mam od jakichś 2 miesięcy, wcześniej miałem Rovera 25 i takich rzeczy nie było.

Dodam tylko, że jest jakaś rzeźba z immobilizerem, bo rzekomo coś tam się spieprzyło i chyba jest pominięty - tak usłyszałem od poprzedniego właściciela. Samochód normalnie zamykam i otwieram z pilota.

Ma to jakiś większy związek?
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 17:58   

A jakiego masz pilota ?
Może ktoś dokładał centralny z alarmem, one często mają funkcję blokady zamków po przekręceniu stacyjki. Raczej na pewno można to wyłączyć.
Co do stukania...... maglownica ? :???:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 18:30   

Stukanie już raczej wiadomo, że to łożysko McPherson-a / poduszka amortyzatora. Co do pilota to za chwilę obadam i dodam jakieś zdjęcie.
 
 
Bidi 




Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 30



Wysłany: Pią Lut 12, 2016 23:53   

w Roverkach po 2004r było zamykanie drzwi po ruszeniu, nie wiem czy w każdym aucie ale ja spotkałem się z takim czymś, pytanie z którego roku kolega ma Rovera, a co do dźwięku jeśli przegub był zmieniany to bym szukał przyczyny tak jak koledzy mówią w łożysku
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Sob Lut 13, 2016 03:47   

Rok produkcji mojego MG to 2004. Dodam później to zdjęcie pilota, bo jakoś tak mi zeszło wieczorkiem, że go w końcu nie zrobiłem, a teraz nie będę ganiał bo pobudzę domowników ;)
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Lut 13, 2016 20:19   

Bidi napisał/a:
w Roverkach po 2004r było zamykanie drzwi po ruszeniu, nie wiem czy w każdym aucie ale ja spotkałem się z takim czymś

No nie wiem. Sensu tu raczej nie widzę, bo nawet po kolizji (w której braknie zasilanie) nie otworzysz drzwi?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Nie Lut 14, 2016 23:17   

NoPE napisał/a:
Bidi napisał/a:
w Roverkach po 2004r było zamykanie drzwi po ruszeniu, nie wiem czy w każdym aucie ale ja spotkałem się z takim czymś

No nie wiem. Sensu tu raczej nie widzę, bo nawet po kolizji (w której braknie zasilanie) nie otworzysz drzwi?


Zgodzę się, zastosowanie to uratowało już nie raz moją ciotkę w USA z próby wejścia do auta jakiegoś brudaska na światłach. ;-)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lut 14, 2016 23:39   

toksyn napisał/a:
NoPE napisał/a:
Bidi napisał/a:
w Roverkach po 2004r było zamykanie drzwi po ruszeniu, nie wiem czy w każdym aucie ale ja spotkałem się z takim czymś

No nie wiem. Sensu tu raczej nie widzę, bo nawet po kolizji (w której braknie zasilanie) nie otworzysz drzwi?


Zgodzę się, zastosowanie to uratowało już nie raz moją ciotkę w USA z próby wejścia do auta jakiegoś brudaska na światłach. ;-)
W moim belgijskim też jest domykanie, jak się komuś nie podoba PHJowi może wyłączyć (ja sobie zostawiłem).
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 14:19   

Dodaję zdjęcie pilota:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/0c2a6b5fccb0f1f9

Jest jakaś opcja żeby to wyłączyć? Jeśli tak to jak?
Zapraszam też do innego wątku dotyczącego mojego samochodu.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 19:33   

Ktoś grzebał na bogato. Pilot nieoryginalny - centralka pewnie też. Był problem z immo więc wycieli i wrzucili inny. Tak mie sie zdo.
Żeby to wyłączyć to trzeba centralkę pod kompa podpiąć albo grzebać w niej samej.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 21:05   

No to ładne jaja. W takiej sytuacji tylko T4, czy podpięcie poprzez elm327 lub INPa i pogrzebanie tam coś zdziała (pytanie może laickie, ale w tym temacie jestem zielony)?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 22:04   

Nt interfejsów niech wypowiedzą się inni ale z tego co wiem, w/w można sobie o kant wiadomo czego rozbić. Albo konkret typu Launch+, MaxiDas DS708 (wersja chińska :-| ) albo wcale. Ewentualnie autonomiczne programatory kluczy.
Wszelkimi klonami można sobie kontrolki pokasować i to wszystko...
Dowiedz się czy rzeczywiście ktoś grzebał czyli zajrzyj gdzie trzeba. :)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bielu000 



Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 54



Wysłany: Pon Lut 15, 2016 23:22   

Jeżeli po wycięciu immo ktoś wymienił centralkę to po czym to będzie widać? Które części zostały fizycznie wymontowane lub podmienione?

Czytałem trochę tematów na forum i widzę, że część osób po wycięciu immo miała jakieś cyrki z oświetleniem wewnętrznym (a raczej jego brakiem). U mnie oświetlenie działa bez problemu, natomiast klakson nie daje oznak życia, sprawdzałem go tylko tak powierzchownie tj. bezpieczniki. Może sam w sobie jest zepsuty - nie wiem sprawdzę.

Natomiast na pewno nie mruga mi w ogóle kontrolka od immobilizera, więc pewnie jest on wycięty. Sprzedający coś tam wspominał, że zepsuło się immo w kluczyku ale jest porobione, tak że działa. Generalnie samochód zawsze otwieram z kluczyka i póki co nie miałem z tym żadnych większych problemów.

Bardzo dziwił mnie jednak fakt, tego automatycznego zamykania zamka po ruszeniu i jego niemożność otworzenia (po automatycznym zamknięciu) używając pilota. Tzn. chwilkę po ruszeniu, kiedy zablokują się zamki są dwie możliwości ich otwarcia:
- zgaszenie samochodu,
- fizyczne podciągnięcie "bolca".

Próba otworzenia z pilota daje taki rezultat - słychać fizyczną pracę siłowników, natomiast "bolce" nie zmieniają swojej pozycji.

Czy immobiziler i centralny w oryginale są ze sobą zespolone? Przypuszczam, że tak, bo skoro uruchamia się centralny zamek to pewnie i uzbraja się immobilizer. Co w sytuacji gdy immobilizer jest wycięty? Może zostać wtedy oryginalny centralny zamek czy montowany jest osobny, z własnym komputerem? Na czym polega usuniecie immo? Jest to jakieś ciągłe zwarcie obwodu elektrycznego dające + do immobilizera emulujące stan "rozbrojonego" immobilizera?
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 16, 2016 10:27   

Ja podejrzewam, że w ogóle nie masz immo. Auto będziesz mógł odpalić w każdej chwili.
Otwórz auto bez pilota przy kluczach i spróbuj odpalić (pilot daleko od stacyjki).

Nie wiemy który masz rocznik i tym samym Lucas czy Pektron. W każdym razie SCU
(security control unit = anti-theft alarm ECM) znajduje się za konsolą środkową (do 2003) lub pod szybą i dostęp jest tragiczny przy obecności klimy (polifty)
Żeby wyciąć immo trzeba pogrzebać w ECM, by nie domagał się kodu z SCU i tym samym nie blokował wtrysków. Jak to zrobić, nie wiem choć chciałbym. Bez kompa raczej nic nie zrobisz.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Stuki przy ruszaniu/hamowaniu, kręceniu kołami
bielu000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Cze 19, 2016 16:10
NoPE
Brak nowych postów [ R25 ] Wibracje przy skręcaniu.
damian25802 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Kwi 26, 2013 13:22
damian25802
Brak nowych postów [R25] trzeszczenie w kołach przy skręcaniu
Violka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lip 28, 2013 14:51
pavelj
Brak nowych postów [R25] Ślizganie paska przy skręcaniu w miejscu
RAKU_44 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Pon Mar 03, 2014 17:10
flapjck1
Brak nowych postów [Streetwise] zgrzytanie przy skręcaniu na 1 biegu.
Roverian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Paź 09, 2013 16:46
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink