Forum Klubu ROVERki.pl :: "[ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
"[ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód"
Autor Wiadomość
blady1 



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 18



Wysłany: Czw Maj 12, 2016 08:15   "[ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód"

witam wszystkich
jestem tu nowy -nie nowy znaczy zaglądam na forum bo cały czas oczy się oglądają za roverem 75 a rozsądek podpowiada "jeszcze nie "
teraz nadeszła ta chwila gdzie kryzys wieku średniego mówi "koniec czas na R-75-tak żeby inni patrzeli na ciebie "
chcę rovera 75 bo chcę się poczuć luksusowo
z tego co wyczytałem to do ominięcia wielu bolączek roverka najlepszy jest automat
z silnikiem od 2,0 ( co mi odpowiada bo lubię gaz )
ale mam też pytania
jak wygląda ilość miejsca z tyłu i jak się ma koło zapasowe w bagażniku z miejscem na bagaż starczy miejsca na letnie bagaż dla czterech osób ( nie chodzi o czterech facetów ale 1+1 kobiet i 1+1 facetów )
i co możecie powiedzieć o tym aucie na podstawie zdjęć ?
http://olx.pl/oferta/rove...html#fa89544584
i gdzie sprawdzić takie auto przed zakupem
stacja diagnostyczna czy jakieś aso
z góry dziękuję za każdą informację
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 12, 2016 08:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Maj 12, 2016 09:04   

Witaj blady1

Co do twoich pytań..
- miejsca w bagażniku jest dość, koło zapasowe jest w podłodze schowane. Gorzej gdy jest butla z gazem, wtedy brak zapasówki albo zabiera pół bagażnika..
- miejsca z tyłu nie ma zbyt wiele. Mam sedana i z tyłu brakuje miejsca na nogi. 4 osoby pojadą jednak komfortowo, najwyżej podsuniesz fotel kierowcy nieco do przodu
Automat to bezpieczny wybór o ile jest wcześniej dobrze sprawdzony, bo naprawa tej skrzyni też potrafi szarpnąć po kieszeni. Przy zakupie automatu musiałbyś go dobrze sprawdzić, jak zmienia przełożenia, jak działają wszystkie tryby. Nie powinno nic szarpać ani przeskakiwać biegów.

Ja sam mam diesla więc nie wypowiem się w temacie benzyn. Najlepiej podjedź do jakiegoś drobiazgowego diagnosty który obejrzy zawieszenie. Zwróć uwagę na korek płynu chłodniczego czy nie ma tam masła bo to może świadczyć o HGFie.

Auto ze zdjęcia wygląda ładnie choć zdjęcia są kiepskiej jakości. Warto sprawdzić progi pod kątem rudej, sam ostatnio robiłem porządek z rudą i było jej trochę na belce i progach. Kierownica mocno wytarta, wydaje mi się że nieco za mocno jak na tak niski przebieg. W środku nie wiele zdjęć, nie widać czy ma tam coś oprócz grzanych pup. Wszędzie wiszą kabelki, nie lubię takiego bałaganu.
Ładne felgi 16. Dywaniki wycięte z dywanu O_o
ASO już dawno nie istnieje, szukaj dobrej stacji diagnostycznej
 
 
blady1 



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 18



Wysłany: Czw Maj 12, 2016 09:27   

dziękuję za odpowiedz
dywaniki tak jak piszesz też na nie patrzałem (troszkę śmieszne takie dziadkowe )
kable również moje zdanie za dużo tego i za mało pochowane
z tym miejscem na nogi to mnie zasmuciłeś synek ma już 190 bez kapelusza a córeczka też rośnie jak na drożdżach ale jeżdżę najczęściej w konfiguracje dwu osobowej a najwięcej 4 osób
myślałem że roverki są wolne od rudej
i ta kierownica też na to patrzałem chociaż czytałem że jest to jeden ze słabszych punktów rowerka

zaczekam może ktoś coś dopowie odnośnie miejsca w bagażniku
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Czw Maj 12, 2016 11:22   

Bagażnik w sedanie wcale nie jest duży, po zamontowaniu gazu jeśli chcesz wozić zapasówkę to już w ogóle śmieszna ilość miejsca zostaje.
Z ilością miejsca z tyłu nie jest tak źle, 4 osoby wygodnie będą podróżowały, siedzi się dość nisko. Najlepiej po prostu się przymierzyć, czy przy wzroście 190cm jest jeszcze miejsce czy już ciasno się robi.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Maj 12, 2016 11:37   

Ja mam prawie 190 cm i dobrze mi się jechało z tyłu, kwestia tylko jak ustawisz przednie fotele.
Na dłuższej podróży jednak doskwiera niewielki zakres ruchowy nogami z tyłu i nogi zaczynają drętwieć, to jednak nie skoda superb.
Poziom rudej zależy od danego egzemplarza, jedne do tej pory nie mają nic, inne mają dziury na wylot. U mnie w progu była już dziura niestety.. Szykuj się więc z tym że po zakupie trzeba wydać te 1000-1500 na zrobienie porządku ze spodem.
Kierwonica to nie problem, ja swoją obszyłem za 150 zł i śmigam aż miło już 60 kkm.
Bez zapasówki miejsca w bagu dużo, z kołem nie wsadzisz tam nic
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 12, 2016 11:42   

blady1, skoro jeździsz w trasy w cztery osoby z bagażami, to nie lepiej kupić kombi? ;)
 
 
blady1 



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 18



Wysłany: Pią Maj 13, 2016 13:29   

i dale trzeba poszukiwać auta teraz kombiaka bo nie chcę słuchać wymówek że nie ma miejsca w bagażniku na wyjazd wakacyjny
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 13, 2016 13:38   

blady1 napisał/a:
i dale trzeba poszukiwać auta teraz kombiaka bo nie chcę słuchać wymówek że nie ma miejsca w bagażniku na wyjazd wakacyjny

W kombi braku miejsca nie uświadczysz ;)
 
 
blady1 



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 18



Wysłany: Czw Maj 19, 2016 07:31   

witam ponownie
dopiero teraz mogę podziękować za odpowiedzi
cały czas kusi mnie to auto
znalazłem sposób na brak miejsca w bagażniku podczas wyjazdów w wakacje
jeden to zapasówka dojazdowa w bagażnik na wakacje i dodatkowy bagażnik ( trumna )na dach leży cos takiego w garażu całkiem zapominane
cena auta spadła do 7000 i zastanawiam się czy to nie jakaś jeżdżąca skarbonka
napiszcie , jeśli mogę prosić , co i jak sprawdzić aby się wdepnąć w bagno
i co najczęściej siada w tych autach
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Czw Maj 19, 2016 08:20   

blady1, jak masz wątpliwości to bierz mojego :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101765
Auto pewne, rdza wyeliminowana w tamtym roku.. zresztą poczytaj o moim autku bo wsadziłem w nie drugie tyle co jest warte.
Niemniej musiałbyś trochę nagiąć budżet bo za dychę nie puszczę :P
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 09:21   

kup tester do sprawdzania uszczelki pod głowicą. Sprawdź przy oględzinach czy działa wentylator (włącz na panelu klimy AUTO, obniż temperatura na LOW i wyjdź z auta i zobacz czy działa wentylator ) jeżeli nie, istnieje duże prawdopodobieństwo przegrzania silnika, ponieważ jak już nie dział pierwszy bieg, to silnik regularnie przekraczał 106 stopni

co do skrzynie biegów, jeździj jeździj i jeszcze raz jeździj, chodzi mi o to abyś zrobił kilkadziesiąt kilometrów i zwróć uwagę jak działa skrzynia, czy nie czuć zmian biegów, czy nawet nie szarpie czy zmiana między D a R jest nieodczuwalna

a tak jak w każdym innym aucie, możesz mieć tarcze do wymiany, zawieszenie, ewentualnie jakieś poprawki lakiernicze
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
blady1 



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 18



Wysłany: Czw Maj 19, 2016 09:52   

Dawidovs napisał/a:
blady1, jak masz wątpliwości to bierz mojego :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101765
Auto pewne, rdza wyeliminowana w tamtym roku.. zresztą poczytaj o moim autku bo wsadziłem w nie drugie tyle co jest warte.
Niemniej musiałbyś trochę nagiąć budżet bo za dychę nie puszczę :P


piękny ale to jest CDTja szukam LPG
 
 
Q-bak 



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 27



Wysłany: Czw Maj 19, 2016 23:40   

Też szukam rovera i napalałem się na silniki 2.0 i 2.5. Zaufany mechanik powiedział żeby wystrzegać się jak ognia, bo większość jest przegrzanych i nadaje się tylko do remontu. Poza tym strasznie żłopią paliwa i są awaryjne. Ja odpuściłem ryzyko, szukam 1.8T. Też polecam tak zrobić. A jeszcze lepiej diesla 2.0 którym jeżdżę na codzień - nie pali nic i bezawaryjny
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 23:49   

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że Twój mechanik jednak mówił o 1.8/1.8t a nie 2.0 i 2.5 :P One mają tendencję do HGFa przez co można je zagrzać. V6 ponoć tak HGFów nie łapią.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Maj 20, 2016 09:03   

Diesel i tak jest najbezpieczniejszą opcją bo to pancerna jednostka, która śmiem twierdzić spokojnie dobije do pół miliona km bez remontu. Mój ma najechane prawie 300 000 a w silniku nie robiłem nic, nawet wtryski są ori. Wiele tematów już przerabiałem w R ale w silniku od 4 lat nie robiłem nic tylko olej i filtr powietrza co pół roku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Chcę kupić ROVERka"
piter34 Chcę kupić ROVERka 3 Pią Lut 08, 2008 14:51
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów "[ROVER 45] Proszę oceńcie ten samochód"
Messiash34 Chcę kupić ROVERka 0 Czw Mar 15, 2012 16:30
Messiash34
Brak nowych postów "[ROVER 75] Proszę oceńcie ten samochód"
Messiash34 Chcę kupić ROVERka 14 Czw Mar 15, 2012 14:48
Messiash34
Brak nowych postów [ROVER 75 Proszę oceńcie ten samochód"
fabianopulos Chcę kupić ROVERka 10 Pią Cze 04, 2010 20:53
fabianopulos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink