Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG TF 135] Drobne wymiany na początek.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG TF 135] Drobne wymiany na początek.
Autor Wiadomość
cornishon69 



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 13



Wysłany: Sro Maj 18, 2016 22:04   [MG TF 135] Drobne wymiany na początek.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam, kilka dni temu kupiłem MG TFa 135 i jest w nim kilka rzeczy, które chciałbym wymienić. Część znalazłem na forum, ale głównie do F, a nie wiem czy wszystko będzie pasowało do TFa.
1. Światła. Długie dają jeszcze rade. Mijania są strasznie słabe. Moglibyście polecić jakieś konkretne żarówki. Nie chciałbym xenonów, ani nic xenopodobnego. Wolałbym coś o białym świetle.
2. Śruba w lewym mocowaniu wiatrołapu chyba się wyrobiła. Czy mogę zrobić obok nową dziurkę, czy wcisnąć tam większą śrubę? (zdjęcie)
3. Spoiler. Czy dostanę gdzieś w Polsce spoiler taki jaki był montowany w TFach, lub coś podobnego możecie polecić?
4. Czym konserwować i odnawiać materiałowy dach?
5. Czy poprzedni właściciel lał dobry olej? (zdjęcie)
6. Czy auto odczuwa jakąś różnicę między paliwem 95, a 98 oktanowym?
7. Czy lepiej wmontować stożek, czy sportowy filtr (taki jak ten filtr
8.Macie jakiś pomysł jak w bagażniku zrobić miejsce na najpotrzebniejsze przedmioty? tzn. nie znalazłem tam żadnej siatki, ani rozstawianej ścianki żeby to odgrodzić.
9. Czym myć/czyścić alkantre ?
10. Czy w Polsce dostane gdzieś tłumik końcowy daytona/tt lub scorpion?
Wiem, że część z tych rzeczy może już była, ale sami wiecie, że jeżeli chodzi o Wasz samochód, to też wolicie odnosić się do tego indywidualnie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 18, 2016 22:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tinuviel 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 75



Wysłany: Pią Maj 20, 2016 09:33   

Cytat:
4. Czym konserwować i odnawiać materiałowy dach?


Możesz oddać auto do pożądnej myjni / zakładu detalingu i tam Ci to profesjonalnie ogarną. Alternatywnie możesz kupić sobie impregnat do dachów materiałowych (nie winylowych) i nałożyć samemu. Przyda Ci się wtedy szeroko taśma klejąca tak żeby po dokładnym umyciu i wysuszeniu dachu przy pomocy taśmy ściągnąć drobinki pyłków itp.

Cytat:
5. Czy poprzedni właściciel lał dobry olej? (zdjęcie)


10W40 tak, ale czy tej firmy to nie wiem.

Cytat:
6. Czy auto odczuwa jakąś różnicę między paliwem 95, a 98 oktanowym?


Ja nie bardzo czułem.

Cytat:
7. Czy lepiej wmontować stożek, czy sportowy filtr (taki jak ten filtr


Zależy co rozumiesz przez lepiej. Jeśli chcesz uzyskać jakąkolwike poprawę musiałbyć wraz z wymianą filtra zrobić zimny dolot, nie wiem czy to w mgf jest wykonalne.

Cytat:
8.Macie jakiś pomysł jak w bagażniku zrobić miejsce na najpotrzebniejsze przedmioty? tzn. nie znalazłem tam żadnej siatki, ani rozstawianej ścianki żeby to odgrodzić.


Zakładam że piszesz o tylnym. Na allegro sprzedają różnej maści siatki z rzepami w różnych rozmiarach. Możesz sobie dopasować i zaaranżować bagażńik. Jeżeli natomiast chodzi Ci o rzeczy pokorju olej, apteczka, trójkąt to ja to woziłem z przodu auta.
 
 
cornishon69 



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 13



Wysłany: Pią Maj 20, 2016 16:46   

Dzięki za odpowiedź.
Co do filtra, to szwagier w Anglii w swoim F zrobił taki zimny dolot do lewego wlotu powietrza przy drzwiach. Ja akurat takich zdolności nie mam, więc wydaje mi się, że stożek zaraz za przepustnicą popsuje osiągi, jednak da fajny dźwięk. Z kolei sportowy filtr może odrobinę poprawi osiągi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MGF, uszczelka do wymiany???]
kroolik33 MGF i MG TF 3 Wto Maj 06, 2014 00:20
sTERYD
Brak nowych postów [MGF] co do wymiany po zakupie
wierzmi MGF i MG TF 9 Pią Maj 27, 2011 22:01
wierzmi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink