Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwny dźwięk przy ruszaniu i cofaniu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwny dźwięk przy ruszaniu i cofaniu.
Autor Wiadomość
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Paź 29, 2011 14:30   [R75] Dziwny dźwięk przy ruszaniu i cofaniu.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Mam taką przypadłość. W tamta zimę zauważyłem, że jak cofam to czasami pojawi się jakiś dźwięk. Teraz mam to również jak ruszam z 1 biegu. Jak ruszam wolno i wolno puszczam sprzęgło jest ok ale jak chcę szybciej to się pojawia to. Dźwięk jakby coś się ocierało lub zaskrzypiało albo jakby otwierał przyrdzewiałe drzwi. Nie wiem jak to opisać. Czy to coś się wytarło w napędzie czy to sprzęgło tak się odzywa. Czasami miałem takie coś jak ruszałem i myślałem że to coś w zawieszeniu tak skrzypie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 29, 2011 14:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 01:07   

pierw na szarpaki a potem jak nic nie znajdziesz nasłuchuj koła pasowego albo duwmasy
_________________
Pamparampam
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Paź 30, 2011 09:19   

Na szarpakach bylem z inną dolegliwością i nic nie wykazuje. Koło pasowe zmieniałem w lato.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 31, 2011 08:59   

1. Poduszki silnika lub poduszka skrzyni
2. Tarcza lub docisk sprzęgła
3. Koło dwumasowe sprzęgła
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Paź 31, 2011 09:31   

Rozumiem że jeździć z tym można. Ewentualnie czekać aż się rozsypie. Tak się zdaje ale weź tu i zdiagnozuj co to może być :) : Narazie to się pojawia w miarę rzadko ale coś się jednak dzieje.
ps. nawet nie wiedziałem że jest coś takiego jak koło dwumasowe sprzęgła. myślałem że tylko jedno jest takie koło te główne i drogie :)
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 31, 2011 23:06   

może tłumik lekko opadł i przy ruszaniu delikatnie stuka o jakąś poprzeczkę nad którymi jest umiejscowiony, lub rura tłumika
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Paź 31, 2011 23:50   

Nie napisałeś gdzie słychać ten dżwięk, ale może to szczęki hamulca ręcznego.
_________________
rom
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 09:31   

Dźwięk ten pojawia się czasem i pochodzi z przodu, Nie jest to jakiś pojedyńczy stuk tylko .... no właśnie jak to opisać. Dźwięk ten to jakby coś skrzypiało w zawieszeniu ale potem jak zobaczyłem że to przy ruszaniu i jak więcej gazu daję i trzymam dłużej sprzęgło. Nie wiem znów zamotałem. Narazie pojawia się rzadko ale coś znów się ....... :)
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 09:38   

Spradż może dolną poduszkę
_________________
rom
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Lis 02, 2011 12:18   

markozalko napisał/a:
jak zobaczyłem że to przy ruszaniu i jak więcej gazu daję i trzymam dłużej sprzęgło.


u mnie jest to samo jakies tluczenie nie metaliczne cos jakby szarpalo, poduszke pod silnikiem sprawdzalem jest ok inne tez nie zerwane pojawia sie przy ruszaniu i cofaniu z prawej strony
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 02, 2011 12:49   

Jak ja się ciesze że nie mam już Rovera :D :evil: po raz kolejny powtórzę: bardzo dobrze sprawdzić poduszki, koło dwumasowe i zawieszenie - może jakaś śruba luźna i na szarpakach cicho bo auto nie porusza się... miałem tak z pół roku temu...
_________________
Pamparampam
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Lis 03, 2011 21:22   

mam to samo od ponad roku i twierdzę że koło dwumasowe kończy swój żywot.
taki sam metaliczny odgłos obcierania matalu o metal.
na razie nic z tym nie robię bo po prostu nie mam ochoty.
jak dobiore się do wysprzęglika, bo już cieknie to zerknę co w trawie piszczy.
co prawda trochę to irytuje jak zimny silnik, lub przy wjeżdżaniu na krawężnik ale jakoś z tym żyję.
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 26, 2011 17:03   

No mnie zaczyna to denerwować. Dźwięk ten pojawia się raczej jak jadę w trasę i auto się rozgrzeje. Jak ruszam dając więcej gazu i trzymając sprzęgło w momencie puszczania go ten dźwięk występuje. Jest to jakby obtarcie albo metal jakiś się ślizgał. Teraz miałem to na wstecznym i to o wiele głośniej. Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale ostatnio jak skręcam w prawo np. na rondzie jak zjeżdżam i mam koła skręcone to tez w pewnym momencie pojawia się jakiś dźwięk podobny do tego. Czy ma to coś wspólnego?

właśnie czytałem sobie i dźwięki te są na półsprzęgle. Czyli albo sprzęgło albo dwumasa tylko że dwumasa ponoć szarpie a ja tego nie mam. Ten zgrzyt to jakby właśnie coś się ślizgało na metalu.
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Pią Sty 11, 2013 22:56   

Witam
I mnie coś takiego dopadło...
Nie wiem, czy to moze przegub, czy coś tego typu... Podczas ruszania w przód, lub podczas wbicia wstecznego i powolnego ruszania w tył, mam dźwięk taki jakby jakieś tryby zgrzytały, jakby metal o metal gdzieś ocierał, czy coś takiego..
Może to być któryś przegub, lub półoś ? Jakieś pomysły? Dodam, że zdarza się ten dźwięk również na luzie , a czasem go nie ma, nie ma znaczenia, czy jest wbity bieg i wciśnięte sprzęgło, czy też wciśnięte sprzęgło bez biegu, lub tez po prostu luz, bez sprzęgła. Po prostu czasem jest, a czasem nie. Jedynie teraz wieczorem zauważyłem, że podczas ruszania w przód i w tył , słychać taki nieprzyjemny metaliczny dźwięk, takie chrupanie, z prawej strony, wykluczam tu udział skrzyni biegów.
 
 
Jullia42 



Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Pabianice



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 16:37   

To i ja się podepnę do tematu. Przy ruszaniu i na wstecznym, przy puszczaniu sprzęgła, w momencie, w którym auto zaczyna ciągnąć pojawia sie głośny, nieprzyjemny metaliczny zgrzyt.
Jeżdżę z tym zgrzytem już chyba 3 rok. Na początku pojawiał się rzadko i tylko na ciepłym silniku, teraz jest już pawie ciągle i nie ma znaczenia, czy silnik jest ciepły czy zimny. Jeśli puszczam sprzęgło bardzo, ale to bardzo powoli i w pewnym miejscu je chwilę przytrzymam to udaje się tego hałasu uniknąć. Przy ruszaniu z dwójki tego nie ma. Ciekawostką jest to, że jeśli przypali się sprzęgło (zdarzyło mi się tak, przy wyciąganiu znajomego z rowu) to przez jakiś czas około tygodnia zgrzytu nie było. Następnym przypadkiem, kiedy to się uspokoiło, ale na tylko na 2 godz była sytuacja, gdy wjechałam w głęboką kałuże, tak, że prawie silnik mi zgasł, ale po wyjechaniu z niej, pomijając fakt, że autko zrobiło się mułowate i się dusiło, to jechało rewelacyjnie, jeśli chodzi o zawieszenie i ów zgrzyt.
Dzwięk dobiega spod maski od str kierowcy, poduszki wszystkie wymienione, poza tą od skrzyni biegów, biegi wchodzą ładnie, sprzęgło sie nie śliska, na szarpakach też nic nie stwierdzono.
Mechanicy rozkładają ręce i każą jeździć aż się rozsypie, wtedy będzie wiadomo co.
Macie jakieś pomysły co to może być?
https://drive.google.com/file/d/0B-pk4dQ1TrXEeHdSQUhiZ09tZGdDUEhhTHkwcXNGNGZ3d0Z3/view?usp=sharing
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 14, 2016 16:59   

Jullia42, jeśli ten zgrzyt jest zależy ściśle od sprzęgła, czyli np. gdy się pojawi, a Ty sprzęgło wciśniesz z powrotem to ustępuje - obstawiałbym samo sprzęgło (np. poluzował się jeden z nitów trzymających okładziny) lub dwumasę, która potrafi różne cudowne dźwięki wydawać (na ogół mniej lub bardziej przypominające dzwonienie).

Typowy zgrzyt (przypominający trzeszczenie sprężyn w starej kanapie, tylko znacznie głośniejszy) może być też generowany przez wahacz. Wtedy też zewnętrznie nic może nie wyć widać, a zgrzytanie pojawia się i znika zależnie od pogody. ;-)

Swoją drogą - czyżbyś nie miała osłony pod silnikiem, że wjazd w kałużę doprowadził Cię na skraj "zgaśnięcia"? :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Jullia42 



Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Pabianice



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 17:19   

wellman, Zgadłeś nie mam osłony pod silnikiem, uwała się w zimie :) a mechaników to cieszy, bo nie muszą jej zdjemować :)
To raczej nie wina wahacza, wymieniałam jakies dwa miesiące temu i nie miało to żadnego wpływu na ten hałas.
Jak dla mnie, jest on zależy tylko i wyłącznie od sprzęgła, nie pojawia się w innych sytuacjach.
Gdy zaczyna zgrzytac, wciskam sprzegło i zgrzyt ustępuje, tak jak piszesz.
Jest on słyszalny zarówno w kabinie jak i na zewnątrz, i nie ukrywam że bardzo mnie wku....
Co do dwumasy to chyba raczej nie, bo nie szarpie (tak jak piszecie) ale mogę się mylić, przecież baba jestem :P
Obstawiasz wymianę kompletnego sprzęgła czy tylko tarcze z dociskiem?
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 14, 2016 17:46   

Robota ta sama, wymień całość i spokój na lata
_________________
75 Red Edition
 
 
Jullia42 



Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Pabianice



Wysłany: Wto Cze 14, 2016 18:47   

A możecie podszepnąć, gdzie w miarę tanio kupić? i Jaką firmę polecacie?
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 14, 2016 20:24   

Jullia42, na alledrogo Borg&Beck (w pudełku i tak jest AP Driveline) za około 430 zł dostaniesz komplet (tarcza+docisk) z wysyłką.

Tak jak napisał tow. Dłuższy, nie warto bawić się w wymianę jednego elementu, szczególnie gdy nie wiadomo, co tam teraz jest i jak długo jeździło. Wymień komplet i to z dużym prawdopodobieństwem problem rozwiąże.

No i tą osłonę pod silnikiem to bym jednak założył. :-) Raz, że niepotrzebnie nie będzie syfu z ziemi zbierać, dwa będzie trochę ciszej. Najlepiej używkę w mniej-więcej dobrej kondycji, będzie pasować p&p. Do siebie kupiłem jakąś nową, niby na wzór oryginału i była masa roboty, żeby to dopasować, poodcinać nadmiary, zrobić brakujące otwory.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT 190] Dziwny dźwięk przy ruszaniu i na 2 biegu...
Krzysztof_89 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Kwi 09, 2013 16:20
Krzysztof_89
Brak nowych postów [MG ZT] Dziwny pisk przy ruszaniu
porek333 Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Paź 20, 2008 02:36
coldmanns
Brak nowych postów [MG ZT-T] stukanie przy cofaniu
arleta90 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Mar 11, 2016 09:01
garver
Brak nowych postów [R75] stuk przy cofaniu i jednoczesnym skręcaniu
polonia33 Rover serii 75, MG ZT 15 Sro Sie 16, 2017 19:30
polonia33
Brak nowych postów [R75] Gaśnie przy cofaniu / wrzucaniu wstecznego - automat
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Cze 01, 2016 16:02
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink