Forum Klubu ROVERki.pl :: Rachunek bankowy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek bankowy
Autor Wiadomość
pietka 




Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 95
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 18, 2015 08:46   Rachunek bankowy

Potrzebuję założyć rachunek bankowy. Zależałoby mi na niskich kosztach jego prowadzenia, ponieważ często wyjeżdżam za granicę i nie chcę aby pod moją nieobecność naliczane były jakiś dodatkowe składki.
Możecie polecić coś sprawdzonego?.

Takie konto, które pozwoli również budować pozytywną reputację finansową, bo jak czytam na http://kartuzy.info/wiado...-finansowa.html to jest to niezwykle istotna kwestia przy codziennej aktywności gospodarczej.
Ostatnio zmieniony przez pietka Wto Gru 13, 2016 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 18, 2015 08:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Gaminium43 




Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 2



Wysłany: Pon Lis 23, 2015 00:01   

W mBanku jest moim zdaniem najlepiej :)
 
 
aipate 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 16, 2016 11:55   

mbank sobie chwale
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:33   

Tears to trochę słabo doradzać, bo przez podatek bankowy wszystkie banki szykują się do podniesienia opłat, ale mam od 12 lat mBank i bardzo sobie chwalę.

Jedyny raz kiedy musiałem wejść do ich oddziału, to gdy podpisywałem umowę na kartę kredytową, ale teraz już chyba też nie trzeba, a to jest przydatne właśnie jak jesteś długo za granicą.

Jeśli masz na koncie jakieś środki albo stałe wpływy, to nie pobierają opłat za prowadzenie konta, a opłat za karty, jeśli wydasz 300 zł miesięcznie, czy jakoś tak.

Jak masz większe dochody, to są dodatkowe bonusy.

Do tego konto w euro z kartą płatniczą 36 zł rocznie - mi się zwraca na samych spreadach przy wymianie euro-złotówki przy tym ile wyjeżdżam w ramach UE (raz na jakiś czas wymieniam większą kwotę na euro, przy spread'zie 1-2 gr, a nie za każdym razem małą przy spread'zie 10-15 gr (czyli na 300 Euro zwraca mi się opłata za prowadzenie konta).

Jedyny duży minus, to spore narzuty (do 6%), jeśli płacisz ich kartą w za granicą i to jeszcze w walucie innej niż Euro.

Ale ztcw to na tym wszystkie banki koszą - najmniej Citi, ale oni za to walą takie opłaty na wejściu, że o ja nie mogę. ;)

Co 2-3 lata staram się sprawdzić, czy gdzieś nie jest lepiej, ale na razie nie znalazłem, a wszelkie próby mojej rodziny (ostatnio T-Mobile-Alior) kończą się zamknięciem kont i powrotem do mBanku (kont w mBanku nie zamykają, bo jak nie ma karty, to nie ma opłat), jak się tylko kończy promocja.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 23:23   

Trochę trudno w tej chwili doradzić bo sytuacja dynamicznie się zmienia. Banki obecnie cichaczem lub nie podnoszą sobie profitowość ROR-ów podnosząc różne opłaty za prowadzenie konta, za kartę debetową za przelew. Do niedawna Aliorsync był super ale wykupił go T-mobile i już łoją za prowadzenie konta. Lukasbank był kiedyś niezły funkcjonalność/cena ale wykupił go Credit Agricole i chyba awansował na jeden z najdroższych i najmniej przejrzystych co do kosztów rachunków na rynku. mBank nadal jest w czołówce najtańszych.
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
Ostatnio zmieniony przez christopher7 Czw Mar 31, 2016 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 23:27   

Zdecydowanie mBank.
Mam tu konto od zawsze i nie naliczają żadnej opłaty.
Chyba, że chcesz mieć jakąś specjalną kartę, czy możliwość wypłaty z każdego bankomatu. Ja akurat takie opłaty ponoszę, ale z własnego wyboru ;)
 
 
mAST 



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 5



Wysłany: Czw Wrz 22, 2016 01:33   

Mam konto w mBanku od kilku lat i nie miałem z nim jeszcze większych problemów.
Zmieniłem na PKO tylko dlatego, że mam możliwość posiadania konta Aurum (bankowość osobista) - pracuję w PKO, mam mocno obniżony próg systematycznych wpływów :)

mBank:
- nie ma opłat za rachunek
- dobra apka mobilna
- karta bez opłat jeśli z tego co pamiętam robi się płatności na określoną kwotę (w innym przypadku wcześniej było 2zł/miesięcznie, teraz nie wiem)

Próbowałbym Cię zachęcić do PKO, bo wiem jak dużym priorytetem jest szeroko pojęte bezpieczeństwo dla tego banku, ale w Koncie za Zero trzeba płacić kartą miesięcznie >300 zł, żeby było za darmo.
 
 
zosiamod 



Dołączyła: 21 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Paź 28, 2016 13:28   

Też mam konto w m-banku. Prawie od zawsze, a już na pewno ponad 10 lat.
Jest tanio, ale podochodziło kilka opłat, których wcześniej nie było (np. za przelw z konta firmowego).
Dodatkowo (a w tym temacie to ważne), każda wypłata w bankomacie za granicą to 9 zł. Podobne opłaty chyba są w Banku Śląskim, także nie wiem, być może coś się w prawie lub widzimisię banków pozmieniało i wszystkie banki taką opłatę zaczęły pobierać
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 28, 2016 13:42   

zosiamod napisał/a:
Dodatkowo (a w tym temacie to ważne), każda wypłata w bankomacie za granicą to 9 zł.

Ja mam konto w mBanku, w którym nie ma opłat za wypłatę za granicą, ale i tak, o ile w Polsce wszystko jest super i praktycznie nie ma opłat dla osoby prywatnej, jeśli się robi zakupy za 300 zł miesięcznie kartą, to 'niewidoczna' marża (jest oczywiście w cenniku, ale nie widać jej na wyciagu, jako osobnej pozycji, bo jest ukryta w płatności) za przewalutowanie przy płatności kartą za granicą jest teraz ok. 5-6% i po 10 latach znów zacząłem wymieniać kasę w kantorze, jak jadę za granicę.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 28, 2016 14:18   

Ja na razie mam w Raiffeisenie i jedynie co to płacę 3 zł za kartę ale za to mam ubezpieczenie i wypłatę ze wszystkich bankomatów za darmo.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Lis 09, 2016 18:22   

W Inteligo konto darmowe pod warunkiem że na koncie jest .
100PLN jak mniej to opłata 5 PLN .Karta debetowa 0,99PLN miesięcznie
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sro Lis 09, 2016 18:45   

tolik napisał/a:
Karta debetowa 0,99PLN miesięcznie

Albo za darmo, jak miesięcznie płaczisz kartą za 100zł min.

Też mam INTELIGO BP od 2003r
Debet, czy też pożyczka bez problemu, zero opłat..
W sumie polecam,
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
zagi 



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 18



Wysłany: Czw Gru 22, 2016 10:09   

Jest wiele metod weryfikacji:
http://epoznan.pl/news-ne...ody_weryfikacji

Na tej stronie jest komplet alternatywnych możliwości weryfikacji. Warto jest sie z tym zapoznac.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 09, 2019 06:36   

Po czym poznać że bank jest dziadowski.
Kiedy dzwonisz na infolinię a zgłasza się Ukrainiec który nie jest w stanie zrozumieć o co Tobie chodzi i przekręca co drugie słowo po Polsku.
Po 4 latach zlikwidowałem dodatkowe konto w T-Mobile Bank
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rachunek bankowy
Gość Prawo i ubezpieczenia 8 Wto Paź 27, 2015 11:19
AdaskoC
Brak nowych postów Domena na home.pl i rachunek za nic...
lelek11 Prawo i ubezpieczenia 11 Pon Paź 11, 2010 15:48
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink