Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Radio - Stacja multimedialna 2-DIN
Autor Wiadomość
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 16:33   

http://allegro.pl/radio-n...6397690480.html

A co myślicie o takim urządzeniu? Cena w stosunku do jakości?

Moje oczekiwania to przede wszystkim pełna funkcjonalność Androida - tak, bym mógł go parować z telefonem na androidzie czy korzystać z Google Maps bezpośrednio w aucie i do tego jestem gotów kupić jakąś kartę SIM dla samego tylko internetu.

Radio jest średnio ważne - liczy się muzyka z plików MP3 (320kb/s oczywiście :D ) + korektor dźwięku. Sam posiadam radio Alpine Symphony (to duże, ale bez navi).
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 16:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Wrz 25, 2016 20:34   

Na fotkach jest radio z BMW e46 i nie założysz go do 75 bez obcięcia "uszu" po bokach =utrata gwarancji a przy tej cenie jednakowoż bym ja chciał mieć, GPS jest dziadowski w tym radiu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 00:25   

sknerko, to jest jakaś dobra alternatywa dla tabletu w samochodzie? Nie wyobrażam sobie instalować jakichś map. Chcę mieć pełną funkcjonalność Androida, podobnie jak na tablecie.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 01:17   

Na aliexpress jest sporo radiostacji 2din z gps, możliwością przystosowania do sterowania z kierownicy, RDSem, na androidzie za 80-90 dolarów. W okolicach 130-140 dolarów widziałem nawet radiostacje, które pokazują bieżące spalanie, parametry silnika i mają gniazdo na kartę sim (np. na aero2). Z tme.eu można kupić ramkę 2din za 68 zł. Niestety ogromnym minusem jest to, że ramka+radio psuje urok samochodu. Jednakże widziałem też radia, które mają fakturę dość podobną do plastików z roverka.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 09:47   

franki01 90% z nich ma takiego GPSa że o kant d..y rozbić to raz, dźwięk z nich rzadko kiedy jest bardzo dobry, w zasadzie większość zapewnia taki jak fabryczny Alpine więc szału nie ma. Współpraca z Aero2 to podejrzewam max 30% z nich obsługuje, to tak tyle.
MD ja jeszcze się nie natknąłem na 2Din z androidem które by działało w aucie jak tablet w rękach. Swoją drogą GPS w tabletach jest tez raczej na poziomie podstawowym i jak tylko są na okolicy wysokie budynki to tablet sobie nie radzi o jakości radia nie wspomnę. Dźwięk do słuchania mp3 zależy bardziej od toru audio i kodeka niż systemu więc większość androidowych sobie radzi ale tez te tanie raczej mają tor audio podłej jakości.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
franki01 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 100
Skąd: Toruń

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 10:42   

Jeżeli to android, można wgrać dowolny program - automapę też. Jest podłączana antena gps. Co do jakości dźwięku - same fabryczne głośniki szału nie robią, więc nawet dobre radio niewiele zdziała. Sam zamówiłem tanie chińskie radio po przeczytaniu komentarzy i obejrzeniu filmów na youtube. Opinie były zaskakująco pozytywne, wszystko śmiga dość szybko. Jeśli zależy komuś na bardzo dobrej jakości dźwięku i chce inwestować większą kasę z rozbudowę audio - proszę bardzo. Chciałem się tylko podzielić informacją, że można dużo taniej i niekoniecznie dużo gorzej :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 11:54   

franki01 napisał/a:
Jeżeli to android, można wgrać dowolny program - automapę też. Jest podłączana antena gps.
A co to ma za znaczenie jak procek od GPSa jest do d... eee bani?

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2016 11:54 ]
franki01 napisał/a:
same fabryczne głośniki szału nie robią, więc nawet dobre radio niewiele zdziała.
zapraszam do mnie mam GMSa i fabryczne głośniki, mogę cię zadziwić :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 13:14   

Potwierdzę słowa Sknerka. Tata w Vectrze C montował GMSa i różnica na prawdę spora na fabrycznych głośnikach.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 14:22   

sknerko, wystarczy mi taki GPS, jak ma mój telefon. Skoro on mnie w trasie nie zawodzi, a Google Now daje mi pełną kontrolę nad systemem przez komendy głosowe, to czemu tablet miałby się zachowywać inaczej? W dodatku nie mam hi-endowego sprzętu. Ot chiński Meizu, ale chwalę sobie. :P

Zwykłe radio 2 din odpada w przedbiegach. Jestem estetą i wypaliłoby mi to oczy. Wchodzi w grę tylko stacja dedykowana do R75/E46 lub tablet z ramką (i w niej ewentualne przyciski, samodzielnie dołożone).

Rzecz w tym, że przy tablecie jest kupa roboty. Od podpięcia sterowania z kierownicy, przez oprogramowanie, po chłodzenie. Trudno mi sobie wyobrazić tę biedną bateryjkę litowo-jonową i pasywnie chłodzony procek w aucie, które postoi trochę na słońcu.
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 14:48   

MD napisał/a:
wystarczy mi taki GPS, jak ma mój telefon. Skoro on mnie w trasie nie zawodzi, a Google Now daje mi pełną kontrolę nad systemem przez komendy głosowe, to czemu tablet miałby się zachowywać inaczej? W dodatku nie mam hi-endowego sprzętu. Ot chiński Meizu, ale chwalę sobie.
Bo dowolny GPS w telefonie jest 3 razy lepszy jak w tablecie. Nie znam tabletu z dobrym prockiem GPS i anteną nawigacji a telefon prawie co drugi bo one są tak konstruowane. W tablecie GPS to tylko dodatek i tak jest traktowany.
MD napisał/a:
Zwykłe radio 2 din odpada w przedbiegach. Jestem estetą i wypaliłoby mi to oczy.
Mnie wypala oczy jak czytam takie wywody. Kup radio 2Din 7" bez przycisków lub z przyciskami jak ma j0zek, dołóż sobie na ramce co tam chcesz i będziesz miał klon dedykowanego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:00   

sknerko nie zgodzę się - na tym moim tableciku z Windowsem jak dla mnie GPS działał całkiem fajnie.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:06   

prebenny napisał/a:
na tym moim tableciku z Windowsem
Ale przeczytałeś sam co napisałeś? "z Windowsem" Moje radio też jest z windowsem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:07   

sknerko no ok ale ciężko porównywać Windowsa CE z Windowsem 10 :P Ale fakt faktem to nadal nie android. Natomiast co do tego co MD pisałeś o tym, że Cię tablet nie przekonuje, bo chłodzenie itp itd... Na prawdę wierzysz, że te stacje chińskie na androidzie to nie jest zwykły tani tablecik z dodatkową obudową? :P Jakoś nie sądzę żeby w takiej taniej stacji przejmowali się chłodzeniem :p
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:34   

prebenny napisał/a:
Na prawdę wierzysz, że te stacje chińskie na androidzie to nie jest zwykły tani tablecik z dodatkową obudową?
Ale każdy kto choć raz miał to w rękach wie że to tablet jest.
Miałem ich kilka w dotyku i żaden nie był wart uwagi a kosztowały 2x GMS.
Jak szukałem 2 DIN dla siebie to chciałem mieć takie z netem itd. Chyba nie myślicie że po dobrym 0,5 roku szukania kupiłem pierwszy lepszy sprzęt.

Tu macie bez przycisków GMS i możecie sobie klonować ekran telefonu na stacji 2din. gwarantuje będzie grało i chodziło jak marzenie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:35   

prebenny napisał/a:
Na prawdę wierzysz, że te stacje chińskie na androidzie to nie jest zwykły tani tablecik z dodatkową obudową?
o to to ;-)
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 16:01   

sknerko ja tam z Tobą nie dyskutuje :P To do MD było ;) Ja najchętniej bym przyjął stację na 'prawdziwym' Windowsie (TOAFik i te sprawy :P ) ale nie dostanę nigdzie tabletu 7" z Windowsem a mój 8 calowy jest za duży :( Zostanie pewnie GMS ale jak jest to pewnie opcję bez GPSu (jest mi totalnie zbędny, bo i tak korzystam z telefonu - Yanosik, Here Maps).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 18:38   

prebenny dlatego kup sobie taką stacje z screen miroring i Navi Janosik itp będzie z tela mało tego podłączysz go przez kabel do stacji i jeszcze za dysk może by robił :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 18:52   

sknerko napisał/a:
prebenny dlatego kup sobie taką stacje z screen miroring i Navi Janosik itp będzie z tela mało tego podłączysz go przez kabel do stacji i jeszcze za dysk może by robił :mrgreen:


O to to ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 23:56   

sknerko, o widzisz. Zawsze masz coś ciekawego w zanadrzu - ten GMS wygląda już w miarę ok. :D

W sumie, to gdyby dało radę podpiąć pod niego fikuśne przyciski wyprowadzone na ramkę, byłby zastępstwem stacji dedykowanej. Mam nadzieję, że można to ustrzelić z miejscem na SIM, co by mieć dedykowane internety do samochodu? ;)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 08:06   

MD napisał/a:
Mam nadzieję, że można to ustrzelić z miejscem na SIM, co by mieć dedykowane internety do samochodu?
obawiam się że nie ale masz tam mirror screen telefonu więc to rozwiązuje twoje kłopoty
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [R75] Radio - stacja multimedialna 2-DIN CAV - MG7
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Sro Lut 09, 2011 23:48
wczerniec
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi R75 stacja multimedialna
aimp12 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Lut 18, 2015 16:58
pelson91
Brak nowych postów Stacja multimedialna
Ibram Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Maj 31, 2015 22:58
Ibram
Brak nowych postów [R 75] Stacja multimedialna - CANVA
andzus Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Pon Mar 26, 2012 09:53
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink