Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Blokuje hamulce przedniej osi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tronsek
Czw Wrz 22, 2011 20:42
[R75] Blokuje hamulce przedniej osi
Autor Wiadomość
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



  Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:15   [R75] Blokuje hamulce przedniej osi
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam.
Drodzy użytkownicy.
W temacie widać o jaki problem mi chodzi.
Jest dość niezwykły, bo blokowanie hamulców przedniej osi nie jest każdorazowe.
Problem pojawił się po miesiącu od wymiany płynu hamulcowego.
Pierwszym razem zablokowało się przednie lewe koło. Po ostygnięciu nie mogłem wcisnąć tłoczka by odblokować i ewentualnie zregenerować zacisk. Jak odkręciłem odpowietrznik i zeszło ciśnienie płynu, bez problemu mogłem wcisnąć tłoczek. Więc nie rozbierałem zacisku. Jeździłem kilka dni i temat się powtórzył. Wymieniłem gumowy przewód hamulcowy który mi poradzono. Hamulce działały dwa dni :-(
Dzisiaj wymieniłem osobiście cały płyn i odpowietrzyłem cały układ. Samochód na podnośniku koła tylne lekko się obracają a przednie z lekkim oporem. Kilku krotnie wciskałem pedał hamulca i sprawdzałem czy zaciski odpuszczają. Z którymś razem koła przednie zaczęły obracać się z wielkim oporem chciałem wcisnąć tłoczek i się nie dało :-(
Poluzowałem przewód hamulcowy przy pompie (od przednich hamulców) i bez problemu wcisnąłem tłoczek. Nie wiem czy pompa hydrauliczna może dać taki efekt czy jednak daje ciał pompa ABS.
Co robić? Z czym walczyć?
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Wrz 22, 2011 22:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 22:52   

jeśli tłoczki w zaciskach nie zapieczone, to szukać przyczyny należy pewnie w pompie hamulcowej SERWO no bo inszej opcji chyba nie ma, a ABS działa jak zahamujesz awaryjnie?
 
 
 
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:01   

Tłoczki chodzą bez problemu, ABS też.
Tylne zaciski odpuszczają prawidłowo.
Ech....
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:05   

no to pompa ABS sprawna
a jak wciskasz hamulec na odpalonym samochodzie, to pedał hamulca nie robi się zaraz twardy, jak gdybyś robił tak samo ale przy zgaszonym silniku?
 
 
 
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:25   

Nie. Ale przy włączonym silniku jak mocno trzymam i długo pedał hamulca to bardzo powoli wchodzi do podłogi. Wcześniej jak było ok też chyba tak było bo kiedyś to zauważyłem. Na wyłączonym stoi twardo jak trzeba.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:30   

JaJaceK napisał/a:
Ale przy włączonym silniku jak mocno trzymam i długo pedał hamulca to bardzo powoli wchodzi do podłog
czyli jest OK z systemem ABS pedał wciśnięty raz będzie pomału wciskał się.

W Twoim przypadku trzeba by przepatrzeć serwo, może coś z podciśnieniem, może tu jakiś trop
 
 
 
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:36   

Tak sobie myślę że jak by serwo dawało ciała i podciśnieniem pchało pompę to i pedał by szedł niżej a nic takiego nie zauważyłem :-(
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 23:40   

jak serwo daje ciała, to pedał się twardy zaraz robi, czyli nie ma wspomagania hamulców
 
 
 
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 12:01   

Ale właśnie wspomaganie działa i działało bez zarzutów.
Jak nie ABS to pompa. Przynajmniej tak wychodzi.

[ Dodano: Pią Wrz 23, 2011 12:01 ]
Pompa hamulcowa działa ok.
Czy to może być ABS :?:
 
 
DementorIRL 



Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 56
Skąd: Irlandia



Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 00:59   

Witam! Ostatnio miałem podobną sytuację ale z innym autem. Po wymianie klocków z przodu hamulce zaczęły się strasznie grzać aż do tego stopnia,że dymiło się z kół. Raz grzała się lewa strona, raz prawa, a czasami obydwie.W moim przypadku pomogło przetarcie i nasmarowanie(wd40) tłoczków pod gumkami ochronnymi.
Cytat:
Poluzowałem przewód hamulcowy przy pompie (od przednich hamulców) i bez problemu wcisnąłem tłoczek
z tego opisu wynika, że pompa nie pozwala zmniejszyć ciśnienia w przednich hamulcach więc może jest tam jakiś zaworek zwrotny, który czasami się blokuje czy coś w tym stylu ;)
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 03:20   

JaJaceK, Twój opis (odkręciłem odpowietrznik czy ewentualnie przewód przy pompie) wskazuje właśnie na elastyczny/e przewody hamulcowe. Wewnątrz przewodu tworzy się rodzaj wentyla, który przepuszcza ciśnienie i płyn w jedną stronę a w drugą nie pozwala się cofnąć płynowi i utrzymując ciśnienie blokuje koło.
Przyczyną blokowania mogą również być:
-zapieczone skorodowane tłoczki
-jw. prowadniki zacisku hamulcowego
-czy w końcu gniazda klocków
Jeśli naciskasz na pedał hamulca przy niepracującym silniku to wspomaganie nie działa,
ABS też możesz wykluczyć skoro hamulec sprawdzasz na postoju.
_________________
rom
 
 
jacekmarus 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Paź 25, 2011 08:31   

i co ostatecznie znalazłeś jakieś rozwiązanie odnośnie tych hamulców, bo u mnie to samo się dzieje:(
 
 
 
JaJaceK 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 25, 2011 11:20   

Nie wiem w końcu co to była za przyczyna, ale Wymieniłem płyn hamulcowy dwa razy za każdym razem na nowy, odpowietrzałem za każdym razem. Zamontowałem koła i dalej jazda. Najpierw tylko miasto co bym nie musiał gdzieś w trasie się z tym bawić po tygodniu wyjechałem w trasę i jak do tej pory żadnych objawów blokowania nie ma. Wychodzi na to że gdzieś jakiś syf siedział i blokował płyn. Nic innego do głowy mi nie przychodzi.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady.
 
 
kaisor1 



Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 37
Skąd: opole



Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 19:15   

Witam.Hamulce działały prawidłowo, ale się zużyły, więc wymieniłem tarcze i klocki ,po wymianie zaczęły się grzać . Zaciski rozebrałem wyczyściłem , nowe gumki, tłoczki wcisnąłem lekko ręką, klocki dopasowałem i nie klinują się . ABS działa ,dźwignia hamulca po mocnym wciśnięciu lekko zejdzie na dół i jest stabilna a tarcze trochę się grzeją - czekać może się dotrą? A może coś zrobiłem źle ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]VIS POWER blokuje sie
Kiler83 Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Wrz 07, 2019 17:17
Kiler83
Brak nowych postów [R75] Immo blokuje zapłon?
dsad123 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 27, 2016 21:11
marcin.misek
Brak nowych postów [R75] Czy czujnik temapratury cieczy blokuje pracę went
marecki6 Rover serii 75, MG ZT 53 Nie Cze 26, 2016 14:21
marecki6
Brak nowych postów [R75] luz na przedniej osi
wschodni Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Kwi 10, 2013 16:13
wschodni
Brak nowych postów [R75] Wymiana przedniej piasty
Eros Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Lis 13, 2015 09:12
sebol11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink