Forum Klubu ROVERki.pl :: marek501 R75 V6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
marek501 R75 V6
Autor Wiadomość
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 08:53   

Ładna wersja :)
I super fotele, szkoda że wersja "ślizga" bo są mniej wygodne. Ale i tak to super się sprawuje.
No i te felgi :)

O kierownice i gałkę w szarym drewnie możesz co jakiś czas się do nas odezwać (kontakt@apcar.pl) bardzo często się ostatnimi czasy trafiały.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 07, 2017 08:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 19:02   

AdaskoC napisał/a:
No i te felgi

Akurat felgi to w dużej mierze twoja zasługa - jeszcze raz dzięki że się z nimi ujawniłeś.
Kierownicą i gałką jak się trafi w dobrym pieniądzu to też nie pogardzę.
Teraz aktualnie borykam się z niedużym wyciekiem spod tylnego kolektora dolotowego :cry: W głowicy pod kolektorem po obu stronach są jakiś dwa ślepe kanały :?: Tak na oko 10-12 mm średnicy , nie wiem po jaką cholerę bo w kolektorze kanałów nie ma -czyli są zbędne i tak sobie pomyślałem że jak już się wezmę za rozbiórkę to te kanały zaślepię dokumentnie coby już nigdy do tematu nie wracać. Troszeczkę obawiam się demontażu plastikowego kolektora -jeszcze nie miałem okazji tego robić i nie bardzo wiem z której strony podejść do tematu. Mam nadzieję niczego nie urwę i nie połamię .
pozdr.
_________________
marek501
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Maj 07, 2017 22:24   

Ogólnie przy całej operacji uważaj na metalowe rurki paliwowe i listwy wtryskowe. Dokładniej na ich połączenia. Więc staraj się jakoś tym bardzo nie wyginać itp.
Później będziesz się pierniczył z wyciekami paliwa jak się rozszczelnią. Ale to nie jest nic strasznego, poprostu zwróć na to uwagę i tyle.

[ Dodano: Nie Maj 07, 2017 22:24 ]
marek501 napisał/a:
Akurat felgi to w dużej mierze twoja zasługa - jeszcze raz dzięki że się z nimi ujawniłeś


Mamy tyle różnych rarytasów że czasami sam jestem w szoku jak coś znajdę w pudłach. Nie ma czasu kiedy na forum wrzucić by i inni mogli skorzystać.
 
 
arleta90 




Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 234
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Cze 30, 2017 11:04   

Wow, piękny!! Dobry wybór. Szerokości życzę :)
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 20:27   

W dniu dzisiejszym mój roverek 75 został sprzedany :cry: (powód sprzedaży nadaje się tylko na prywatne pogaduchy). Została mi się tylko moja bezawaryjna 45-tka z którą współpraca układa się jak najlepiej od 7 lat.

[ Dodano: Nie Kwi 15, 2018 20:27 ]
Witam kolegów !! ! Ponownie zakupiłem R75 v6 2,5 w automacie Rocznik 2005 pierwsza rejestracja 31-10-2005 -końcówka produkcji, przebieg 89tys (???). Czy prawdziwy głowy nie dam .Tym razem w auto jest w srebrnym kolorze. Klasa wyposażenia 7. Stan techniczny ? No cóż zobaczymy -na tą chwilę świeci kontrolka hamulców tył chociaż klocków zostało po 5mm . Coś grzechocze, zapewne kolektor jutro odkręcę visy zobaczymy adam_26 sugerował że to może też być katalizator . Rozrząd raczej do zrobienia "na wczoraj" właściciel przyznał uczciwie że nie wymieniał od zakupu w 2015 roku,auto miało wtedy 58 tys i w/g cepiku co do przebiegu w Polsce mówi prawdę. Reszta to kosmetyka tu i tam jakaś mała obcierka , ryska ,roverek stał pod chmurką i przydało by się też lekkie odświeżenie lakieru.
Załączam kilka fotek.
pozdr.
_________________
marek501
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 07:08   

:) Ładny, trochę kosmetyki i będzie kozak
 
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 16:30   

siemion_ napisał/a:
:) Ładny, trochę kosmetyki i będzie kozak

chyba ci kolor przypadł do gustu :mrgreen:
mi też się podoba aż zazdroszczę takiego przebiegu. Ile wołają za taki rocznik i przebieg ?? ;) już teraz wygląda super a jak podpicujesz to będzie rewelka :D
_________________
:pisze:
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 22:11   

adam_26 napisał/a:
siemion_ napisał/a:
:) Ładny, trochę kosmetyki i będzie kozak

chyba ci kolor przypadł do gustu :mrgreen:
mi też się podoba aż zazdroszczę takiego przebiegu. Ile wołają za taki rocznik i przebieg ?? ;) już teraz wygląda super a jak podpicujesz to będzie rewelka :D

Kolor no cóż, w czarnym R75 podoba mi się najbardziej a srebrny na pewno praktyczniejszy . Cena nie była wysoka z racji dużej ilości drobnych i większych niedociągnięć auta właściciel był skłonny do negocjacji. Dla przykładu- każdy inny kupiec by uciekł na dźwięk kolektora (dzisiaj pościągałem visy- kolektor do wywalenia, cięgno od klapek power "żyje własnym życiem"). Rozrząd do zrobienia. Zdemontowałem też osłonę od krotkiego paska rozrządu- pasek SKF stan "na oko " ok , raczej wymieniany bo fabrycznie były chyba DAYCO. Chyba też łozysko PP do wymiany, hamulce tył itp.+ sporo "kosmetyki"
_________________
marek501
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 22, 2018 19:52   

marek501, dlaczego u mnie wyświetlacx tak pięknie nie wyświetla jak u Ciebie :beczy: :beczy:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Sro Maj 23, 2018 22:22   

tommasino napisał/a:
marek501, dlaczego u mnie wyświetlacx tak pięknie nie wyświetla jak u Ciebie :beczy: :beczy:

Obaj wiemy że to kwestia małego przebiegu , bo naprawiany raczej nie był. :lol:

Z braku czasu prace nad zaniedbanym roverkiem posuwają się dość mozolnie .
Na tą chwilę wymieniłem kolektor + naprawa visów wszystkich czterech ,z nowym też dostałem niesprawne visy po naprawie mam dwa na zapas , tylko jeden przekaźnik wymagał wymiany ,koszt z wysyłką 17 zł. Komplet świeć -te co były to chyba jeszcze fabryczne , kupiłem NGK PLATINIUM . Pucha filtra powietrza + guma łącząca była do wymiany , pucha miała urwany zaczep i pękniętą obudowę , guma odkształcona przepuszczała olej , us -ana tym olejem była cała skrzynia. Tylna poducha silnika była do wymiany , szarpało okrutnie , teraz jest ok. Kupiłem też łożysko na przód bo coś bardzo nieprzyjemnie hałasuję ,takie jakby niejednostajne ocieranie ,chrobotanie najbardziej przy ok 80 km przy lekkich łukach,"mechaniory"po konsylium orzekli że
nie są w stanie stwierdzić które to koło i czy to w ogóle
łożysko koła i żebym jeszcze trochę pojeździł coby się objawy bardziej uwydatniły (???).
Silnik był zalany olejem CARLUBE 10w40, wynieniłem na "uczciwy" vavoline max life 10/40 + filtr oczywiście.
Do zrobienia jeszcze :
-termostat ( płyn ubywa a na termostacie niebieskie "narośla")
-uszczelka pokrywy przedniej głowicy (w gniazdach świec był olej)
-hamulce tył
-listwy zgarniające wew. tył ( popuchnięte do wymiany)
-rozrząd -auto ma 90 tys(?) przebiegu i raz był chyba robiony - założone są paski SKF
no oko wygladają ok, ale w najbliższym czasie lepiej chyba wymienić.

Auto do obejrzenia na najbliższym zlocie w Radomiu :mrgreen:
_________________
marek501
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink