Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno Suva Mazda Ford Honda - moze coś doradzicie :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno Suva Mazda Ford Honda - moze coś doradzicie :)
Autor Wiadomość
tomii620si 




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 1159
Skąd: Polkowice

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 29, 2017 16:20   Kupno Suva Mazda Ford Honda - moze coś doradzicie :)

Witam.
Na dniach e38 idzie do ludzi.. bierze znajomy wiec wiem po ile itd.

No i przyszło do kupna auta.. Budzet.. 8 - 10 - 12tys. zaleznie od stanu auta itd.
I teraz tak..
Po psycho glebie w e38 i tarciu podłogą na progach zwalniających i wyłaczoną duża ilością miejsc parkingowych z racji na glebe i dokładki uznałem ze chce coś wyższego.
Matka też ma problemy z biodrem i kijowo jej sie wsiada/wysiada z E38.

Szukając jakiejś nowej gabloty przejżałem sporo samochodów.. Myślałem nawet przez kilka godzin o Musso hihi ale tak naprawde nie jest mi potrzebna aż taka landara a jedynie cos w co bede mógł wpakowac duże koło (A/T) i wygodnie sie bujać nie przejmując niczym. Co prawda Freelander odpada z racji HFG w K18 tak samo jak i (dla mnie) szpetnego wnętrza ale jako właściciele tego typu aut moze znacie opinie o tych autach i jestescie w stanie cos powiedzieć.

Honda CR-V RD1 z B20 - raczej manual
Mazda Tribute
i mazdy brat Ford Maverick / Escape - 3.0 V6 AWD

Hondy znam na pamięc bo lata spędziłem w środkowisku hondziarzy ale skolei słabe wyciszenie oraz ruda mnie troche odstrasza od tych aut.

Mazda / Ford - wydaje mi sie, ze bedzie ciszej.. jest to bardziej SUVwowate niż cr-v no i fabrycznie ma wiekszy / mocniejszy silnik..

Chodzi tez o wykonanie wnetrza (nie wiem jak mazda czy bedzie wykonany)

Nie ukrywam, że pewnie jak juz bedzie cos wyższego z AWD to moze nie w teren ale jakies polne drogi dla funu się bede ładowal wiec tez fajnie jakby te AWD dawalo rade .. w hondzie podobno bardzo fajnie działa ale czasami za późno sie załącza .. odnośnie forda/mazdy - ? zwyczajnie nie wiem.


Chodzi o takie fury:

Huuunda:


Mazda/Ford ta generacja:

_________________
Rover 620Si -> Rover 620Ti [*] -> Volvo v40 t4 -> Rover 620Ti -> BMW E38
735iA -> Mazda 6 3.0 V6 -> E46 ///M330Ci -> E38 750iA
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 29, 2017 16:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 30, 2017 08:38   

honda sie nie psuje ale za to gnije szpetnie, mazda i ford chyba z tej samej fabryki wyjeżdżały i psuja się nieco bardziej jak hanka, z tego co słyszałem to właśnie napęd lubi niedomagać ale też gniją tak że słychać w Australii jak korozja gryzie ;) Nie wiem co masz do wnetrza landka w polifcie takim jak mam jest moim zdaniem super. materiały mocne i porzadne i wygodny jest jak diabli. No ale Land niestety ale lubi się zepsuć, choć jest tani w naprawie, poszukaj jakiegoś 2,5 V6 po lifcie oczywiście zapomnij o przekładkach bo one potrafia zjeść portfel razem z nićmi którymi jest zeszyty. Co do 1.8 HGF to ok 1000pln i jak przy okazji wywalisz zaworek z kolektora i założysz termostat PRT na węzach bedzie śmigał. Poprzednie 1.8 u mnie zrobiło ok 150kkm po zrobieniu HGF, ten teraz już 50kkm, uszczelkę w tym robiłem ok 30kkm temu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Cze 30, 2017 21:16   

Obejrzyj sobie jakiegoś Jeepa ZJ. Za 12kzł powinno coś się znaleźć z silnikiem 4.0 B+G. Przy normalnej jeździe w 20l/100km gazu się zmieścisz a jak sam potrafisz coś przy aucie podłubać to i koszty eksploatacji Cię nie zjedzą...

Jeśli osiągi nie są priorytetem to mogę też polecić Terrano 2 z silnikiem 2,7 TDI pod warunkiem że nie będzie zjedzone przez rudą. Silnik z rozrządem na kołach zębatych jest bardzo trwały. Realne spalanie koło 9l/100km.

Autami które wymieniłeś w żaden teren bym się nie pchał, co najwyżej zwykła polna droga ;)
 
 
Majkel1993 




Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 22

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 03, 2017 21:57   

Mam i trochę lat przejeździłem CRVałką RD1 147. Nie powiem ani jednego złego słowa na ten samochód. Owszem wyszło trochę rudy na progach, ale nie jest to ilość tragiczna jak na samochód z rocznika 99. To na co musisz zwrócić uwagę:

1. W jakim stanie jest stacyjka
2. Czy wyje przy załączaniu tyłu
3. Czy nie leci olej spod uszczelki obudowy zaworów (nagminna przypadłość, po prostu uszczelka jest słabej jakości, trza co jakiś czas wymienić)

Samochód całkowicie bezawaryjny, niezawodny. Jeździł 15 lat na tych samych sprężynach z przodu, po 15 latach wymieniliśmy, minęło półtora roku i jedna już pękła.
Napęd daje radę w najgorsze śniegi, nie było momentu żebym się zakopał a stawał nie jeden merc,bmka czy cokolwiek innego. Spalanie wcale nie takie tragiczne. W mieście 9/10, w trasie potrafi wziąć i 7,5 przy normalnej jeździe. Bardzo dynamiczny samochód, jak na jego gabaryty - zaczyna żyć powyżej 3,5tyś obrotów.

Wnętrze może i nie jest wyszukane, ale za to bardzo mało się w nim psuje.

Bardzo, bardzo polecam, chociaż w tym momencie wybrałbym dwójkę i 2,2cdti.

Jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytania śmiało wal priva, znam ten samochód jak własną kieszeń, wyratował nas z niejednej opresji :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czy można przewieźć kozę mazdą 323F?
MaReK Offtopic 11 Nie Sie 02, 2009 13:21
staf
Brak nowych postów Radio Fabryczne Ford
Alexi Offtopic 0 Nie Lis 28, 2010 22:01
Alexi
Brak nowych postów [Ford Focus WRC] Falujące obroty
Colin McRae 2.0
Viniu Offtopic 17 Pią Kwi 10, 2009 20:34
Markzo
Brak nowych postów Pożegnanie ... teraz Ford Mondeo
gipsy2 Offtopic 14 Sro Paź 22, 2008 19:37
Przemek_Docent
Brak nowych postów Rover 220SDi vs. Ford Focus 1.6 Zetec-s GHIA
Adrian355 Offtopic 6 Wto Sty 13, 2009 22:26
Markzo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink