Forum Klubu ROVERki.pl :: Pożegnanie ... teraz Ford Mondeo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnanie ... teraz Ford Mondeo
Autor Wiadomość
gipsy2 




Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Nie Paź 19, 2008 22:25   Pożegnanie ... teraz Ford Mondeo

Hejka :-)

Po paru latach użytkowania samochodów marki Rover rozstałem się z tymi samochodami ... Były : R214i , R420D , R75 CDT , i trafił się przelotnie bratu MGf. Rozstałem się na rzecz Forda Mondeo MK3 . Niestety na zmianie zaważyły czynniki finansowe utrzymania R75 wraz z dostępem części , zaś powracać do starszych rocznikowo samochodów nie ma co. Mam pewne dywagacje na temat Roverków porównane z innymi markami, tymbardziej że podczas szukania nowego samochodu wiele się naczytałem :) . Praktycznie najlepszym samochodem jaki miałem był ... R420D - naprawde wyśmienity samochód, wg. mnie bardzo dobrze wykonany , zdecydowanie gorzej wypada Rover 75 na którym powiem szczerze się zawiodłem (na jego plus przemawiała genialna skrzynia biegów i silnik BMW który przy dużych przebiegach nie ma nawet małych wycieków oleju!) . R75 jest piękny w środku ,ale wyjątkowo tandednie w większości miejsc wykonany biorąc pod uwagę Mondeo .... Szkoda że nie ma idealnego połączenia : silnik i skrzynia z R75 w Mondeo , jakość wykonania (tapicerka,siedzenia itp) z Mondeo do R75 no i poniekąd blacharkę - kiepska w Fordzie (korozja!) , genialna w Roverze lecz jeśli chodzi o spasowanie elementów to korzystniej wypada wg. mnie Mondeo :) . Co do wyposażenia itp nie ma co pisać i porównywać :) . W każdym razie miło wspominam HGF w R214i :P , szkoda że ten silnik przez gaz się praktycznie rozleciał (na końcu to już żarł 1l oleju na 100km i kopcił na wszystkie kolory) ,ale przebieg i zagazowanie zrobiło swoje , nie zapomnę trzeszczących kratek nawiewu i lejącej się wody do komory bagażnika :) . Pamiętam jak R214 zajechałem w daleką podróż i spisał się świetnie, pamiętam jak szalałem nim na autostradach ... ehh ... R420D to był super samochód, wsiadłem to czułem idealne spasowania elementów i jakość! Teraz mi go żal że sprzedałem ...... a sprzedałem bo chciałem R75 . Wpakowałem do R75 kupę kasy ,a i tak się psuł .... szkoda ... piękne auto z super wyglądem i motorami diesla ... tylko żal tych nie zwijających się pasów, trzeszczących boczków drzwi, pomp sprzęgła , wysprzęglików i problematycznego już dostawania nowych części . Niestety części nowe do R75 są trudne do dostania , prawda jest taka że są tylko wyjątkowo podstawowe części ... przecież pamiętacie problemy np. z dostaniem sprężyn ? Niestety rzadna firma nie robi samochodów bez wad! I Mondeo takowe też posiada,ale powiem szczerze - między nami i nikogo nie obrażając - ale jak w allegro wpiszę "mondeo" i mam dostęp do ogromnej ilości częsci to robi się lepiej na duchu ... Ehhh .... Obawiam się że rozstanie z marką jest ostateczne gdyż na daną chwilę przez parę lat mam zamiar się budować (trzeba się wyprowadzić od cholernej teściowej!) , i potrzebowałem poprostu w miarę dużego samochodu gdzie wszystko jest w miarę dostępne. Na Rovera teraz mnie stać nie było,zaś za jakieś 5 lat nawet R75 z rocznika 2005 (ostatnie lata produkcji) będą poprostu stare z dużymi przebiegami. A co z tego wszystkiego najlepsze ? Najlepsze jest to że Daewoo Lanos od ojca przewyższa bezawaryjnością wszystkie Roverki jakie miałem :) i pewnie mondeo też :) .

Chciałbym by coś po mnie zostało .... chętnie dam parę rad na co zwracać uwagę przy zakupie , gdyż wszystkie możliwe wady tego samochodu przerobiłem wręcz osobiście :) i naoglądałem się parę innych R75 z tymi wadami .

Dzięki wam za każdą pomoc na forum, pomogliście wiele! Zawsze mnie grzeje od środka jak widzę słynne już logo z łodzią wikingów w tle ....

Łukasz
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 19, 2008 22:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Paź 20, 2008 20:12   

gipsy2 napisał/a:
Rozstałem się na rzecz Forda Mondeo MK3 .

Gratuluję. Który rocznik?

Pytam, bo powoziłem czasami takie auto (teść miał) i akurat co do jakości elementów wnętrza mam odmienne zdanie niż Ty.

A tak BTW to w Mondeo teściowi padł wentylator chłodnicy, czyli coś co lubi również w R75 sobie paść.
No i ten dźwięk fordowskiego TDCi. Brrrrr :shock:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Paź 21, 2008 14:13   

No obcowałem z Mk3 i tez mam odmienne zdanie co do jakości i awaryjności tego pojazdu. No ale fakt, ze jak się coś często naprawia to wazny jest dostep do części...inna sprawa, ze chyba nie trafiłeś właściwego egzemplarza R75...ja odpukać mam go od marca, przejechałem 15tys.km i poza wymianą wahacza musiałem zadbac o wymiane zwykłych elementów eksploatacyjnych. Miedzyczasie doszło tez pare drobiażdżków, na które jednak nie moge powiedzieć, że musiałem wydac jakieś krocie, wszystko zamykało się w kwotach ok 35zł a wiele z nich 0zł bo po prostu dało się zrobić we własnym zakresie...ale tego było...ze 4 akcje.
 
 
orson 



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 14:56   

A jednak :)

Ja rozgladajac sie za samochodem dla siebie tez bralem pod uwage inne marki i teraz po wszystkich "przesluchaniach" ludzi jezdzacych danymi modelami zostaje chyba jednak przy poszukiwaniu Roverka R75 w benzynie lub Alfy 156 w Diesel'u.
Dobre Mondeo w Diesel'u trzeba po prostu trafic - prawda jest taka ze 80-90 % tych aut na rynku wtornym jest "zarznieta". To takie moje odczucia po 4 miesiecznym przegladaniu ofert :(

Oby Twojemu nic sie nie dzialo i szerokosci :)

Pozdrowka
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 15:06   

orson napisał/a:
Roverka R75 w benzynie lub Alfy 156 w Diesel'u

No to na Forum mamy R75Alfa wirus... :hahaha: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Wto Paź 21, 2008 15:17   

No da się zauważyć :nono:
Ale ja będę (mam nadzieję względnie niedługo) wybierał raczej spośród R75, Volvo S lub chętniej V70 2,5D, lub cos w tym stylu jak mnie ruszy (jak to było z 600tką - jej nie szukałem a jest :) )
MK3 skutecznie odradził mi kolega (nie chcę znów rozpoczynać dyskusji że jeśli nei wiem z własnego doświadczenia to niech nie wsadzam zdania kolegi kolegi albo szwagra brata). Widziałem jakie miał problemy i mnie to przekonało.
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 15:20   

maciej napisał/a:
No to na Forum mamy R75Alfa wirus... :hahaha:


Na forum się rozchodzi po kościach, ja mam to w domu! ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Paź 21, 2008 15:21   

Moja opinia nie będzie w pełni obiektywna, bo nie miałem przyjemności prowadzić R75, ale przyznaję, że Mondeo MKIII jeździ się rewelacyjnie. Miałem okazje powozić wersją TD z silnikiem coś koło 115KM i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Również złego słowa nie moge powiedzieć o jakości wykonania wnętrza: auto z przebiegiem ok.180tys.km nie wykazywało niemal żadnych oznak (z)użycia. Oczywiście stylistyka to zupełnie inne światy, ale sama jakość materiałów jest naprawdę na wysokim poziomie. Należy tylko uważać na kilka elementów: koło dwukasowe, które w dieselkach lubi dać o sobie znać w okolicach 150-200tys.km (tak było własnie w przypadku kuzyna jak i wielu klubowiczów klubu Forda). Podobnie ma sie sprawa z wtryskami, które sa dość wrażliwe na jakość paliwa oraz sprzęgłem, które nie wytrzymuje duzych przebiegów. To jedna opinia.

Druga to niestety opinia potwierdzająca to, co napisał orson,
orson napisał/a:
prawda jest taka ze 80-90 % tych aut na rynku wtornym jest "zarznieta".
i nie można się z tym niezgodzić. Na dodatek najczęściej jest tak, że auta naprawdę godne zainteresowania najczęściej nigdy nie trafiają na place komisów czy na strony ogłoszeń internetowych, tylko sprzedawane/zamawiane/zaklepywane sa przez telefon dla "swoich". Dotyczy to zwłaszcza ofert za naszą zachodnia granicą i w szczególności marek i modeli bardzo popularnych. Taka dokładnie była przyczyna, dla której kupiłem Octavię. Trafił mi sie egz. który znałem od nowości (od wyjechania z salonu), którego historie znam. Dlatego też skłonny byłem zrezygnowac z poszukiwania R45 oraz pewnych udogodnień podnoszących komfort na rzecz świętego spokoju.

Tak czy inaczej życzę gipsy2 zadowolenia z użytkowania. Prędzej czy później każdy z nas (a właściwie każdy z Was, bo ja już Roverka sprzedałem w czerwcu) przesiądzie się do innych marek.. z wiadomych względów. No chyba, że znajdzie się wśród nas pasjonat zabytków ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 15:33   

walkie napisał/a:
Na forum się rozchodzi po kościach, ja mam to w domu!

:D
ezy napisał/a:
Volvo S lub chętniej V70 2,5D

Tu bym bardzo uważał, bo Volvo od spotkania z Fordem stacza się potwornie - znam osobę, która ma zakaz jeżdżenia służbówkami Volvo starszymi niż pół roku, więc przerabia 2-3 auta rocznie - głównie V50, bo lubi i co nowy egzemplarz to jakiś klops - głównie elektronika, ale kłopoty z zawieszeniem też były grane.

Silnik D5 jest ok, ale reszta podobno coraz gorsza...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
gipsy2 




Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Wto Paź 21, 2008 19:14   

Piter -> tylko ten wentylator nie kosztuje tyle co w R75, swoją drogą tam ponoć tylko pada rezystor odpowiedzialny za różne biegu, może teść źle trafił :) . W Mondeo przy bliższych oględzinach faktycznie niektóre elementy nie wyglądają ciekawie,ale są lepiej spasowane. W R75 wkurzało mnie to że boczki trzeszczały przy dociśnięciu czy mocnym oparciu ręką, podłokietnik też taki jakiś chodzący na prawo i lewo , te przyciski do otwierania szyb i to nie było tylko w moim R75 . A popatrzcie na siedzenia (welurowe) szczególnie szare dziurkowane - dziwne przebarwienia mają, w mondeo akurat obszycie jest zdecydowanie lepsze. Prawda panowie jest taka że zawsze każdy jakiś samochód będzie miał coś nie tak, i tak jest z R75 i z innymi. R75 mial swoje gigantyczne zalety ,ale i potworne wady - problem w tym że akurat jestem idealistą i lubie mieć wszystko sprawne .... a to kosztuje :P . Ja mam jeszcze starszy silnik TDDI , który jest wytrzymalszy, w TDCI faktycznie leciało wiele rzeczy,ale poprawili to od 2003r. A co do odgłosu to Piter masz rację , brzmi obrzydliwie! R75 CDT chodził prawie jak benzyna ....

[ Dodano: Wto Paź 21, 2008 19:18 ]
A dodam że nowemu właścicielowi znów padła pompa sprzęgła ! (2 razy wymieniałem na nową ....) .. czyżby R75 tęsknił ?
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Paź 21, 2008 20:14   

NO ja także po sprzedaży Rovera 220SD przesiadałem się na Forda Focusa Ghia. I powiem tak... wnętrze jest 1000razy lepsze od Rovera 200 pod względem spasowania i wyciszenia :) Ale i tka zawsze moim faworytem bedzie Rover pod wieloma względami :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Paź 22, 2008 09:37   

maciej napisał/a:

No to na Forum mamy R75Alfa wirus... :hahaha: :rotfl:


Ciekawe ile spustoszeń narobi :P
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Paź 22, 2008 09:44   

zdzich44, mazda też mi się podoba :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Paź 22, 2008 11:25   

walkie napisał/a:
mazda też mi się podoba

Walkie, nie prowokuj - ten temat już był! :P
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Paź 22, 2008 19:37   

orson napisał/a:
(...) lub Alfy 156 w Diesel'u.
No kocham Was, Chłopaki ;)
maciej napisał/a:
No to na Forum mamy R75Alfa wirus... :hahaha: :rotfl:
Na to wygląda :D
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R75 vs Mondeo vs Vectra
Rowan Offtopic 14 Nie Sty 11, 2009 13:05
boss.007
Brak nowych postów Radio Fabryczne Ford
Alexi Offtopic 0 Nie Lis 28, 2010 22:01
Alexi
Brak nowych postów [Ford Focus WRC] Falujące obroty
Colin McRae 2.0
Viniu Offtopic 17 Pią Kwi 10, 2009 20:34
Markzo
Brak nowych postów Rover 220SDi vs. Ford Focus 1.6 Zetec-s GHIA
Adrian355 Offtopic 6 Wto Sty 13, 2009 22:26
Markzo
Brak nowych postów Kupno Suva Mazda Ford Honda - moze coś doradzicie :)
tomii620si Offtopic 3 Pon Lip 03, 2017 21:57
Majkel1993



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink