Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 620 sdi 1996] Dzwoni drazek skrzyni biegow
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 620 sdi 1996] Dzwoni drazek skrzyni biegow
Autor Wiadomość
lysy22 



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Oława



  Wysłany: Czw Maj 05, 2011 18:55   [Rover 620 sdi 1996] Dzwoni drazek skrzyni biegow
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Wiatm
Mam taka sprawe ze w moim roverku zaczal oddawac dzwieki drazek skrzyni. dzieje sie to ja biegu jalowyl jak i na pozostalych. czy wie ktos jaka moze byc tego przyczyna?
pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 05, 2011 18:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PanzerMajer 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 77
Skąd: Ostroleka

Rover 600

  Wysłany: Czw Maj 05, 2011 19:13   

tak kolego tuleje przy skrzyni biegów sie powyrabialy i trzeba zamienniki dokupic lub samemu to zrobic ato koszt około 20 zł zalezy od tokarza
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 20:36   

lysy22, tu masz receptę, na rozwiązanie Twojego problemu: http://www.roverki.pl/zro...dieslu-sdi.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 149
Skąd: Lipno



Wysłany: Pią Maj 06, 2011 07:10   

PanzerMajer masz może namiary na jakieś sklepy internetowe gdzie można te zamienniki kupic?
Pozdrawiam
[/b]
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 13:14   

Każdy podaje Ten link w sprawie rozwiązania problemu klekotania skrzyni... ale w tym linku nie ma mowy nic o wymianie tulejek i jak to zrobić... gdzieś czytałem jak ktoś podał wymiary tulejek jakie powinno się dorobić, może ktoś zbierze wkońcu informacje na ten temat w jednym poście, wytłumaczy jak wymienić te tulejki itd... bo jak narazie to w tym artykule co podajecie link to jest opisane jak założyć na śrube wężyk albo zaspawać wsio....
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
PanzerMajer 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 77
Skąd: Ostroleka

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 18:15   

Kiedys podawałem te wymiary tych tulejek jakis czas temu, bo ja robiłem z kwasówki i koszt tych tulejek to 20 zł hmm...jedna była niech przypomne ,18mmx57mmx10 otwór a druga to samo tylko zamiast 18 było 20 to sa te dwie tuleje przy drazku co znajduje sie przy samej skrzyni bo w drazku tez wyrabia sie ale nie tak bardzo wystraczy srube przekrecic ale nie za mocno bo biegi beda ciezko wchodzic tylko z wyczuciem poczym, mozna sprawdzic zmieniajac galke biegów .Tak w ogole zamienniki ciezko znalesc bo to sa tuleje z plastikiem na wiezchu i te plastiki wyrabiaja sie ,w hondzie mozna dostac ale koszt jednej tuleji okolo 100 zł tak mniej wiecej.
 
 
 
bob1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Mielec



Wysłany: Pią Maj 06, 2011 19:23   

U mnie dzwonienie ustało po skasowaniu luzów na krzyżaku przy skrzyni biegów, wymianie bolca łączącego wodzik skrzyni z mechanizmem zmiany biegów (był wytarty) i naprawie poduszki przy lewarku (nowa ~ 150zł wiec lepiej naprawić). Tulejka pod lewarkiem ma delikatny luz ale lewarek już nie dzwoni :) Przy okazji rozwiązałem problem szarpnięcia po puszczeniu nogi z gazu (i podczas gaszenia silnik nie zachowuje się jakby chciał z budy wyskoczyć)

Poleca looknąć do tego mechanizmu, jak sie ma kanał to robota lekka i przyjemna (tylko troche brudna)

Pzdr
 
 
Ta_mA 



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Pią Sie 25, 2017 01:18   

Witam.
Wiele miesięcy się męczyłem jazdą z drgającym lewarkiem (w trasie to jest dość uciążliwe trzymając cały czas drążek w ręku), większość "mechaników" mówiło, że to się nie opłaca, za dużo roboty, nie da się itp... z każdą wizytą u "magików" drążek wibrował coraz bardziej (podkładali jakieś gumki, wężyki ogrodowe) aż pojechałem do kolesia, który ma warsztat w takim małym garażu i zostawiłem auto. Po 2 godzinach zadzwonił, że jest do odbioru... zainkasował 40 PLN. Biegi wchodzą teraz lepiej i jest błoga cisza w kabinie :> . Jakby ktoś na Podkarpaciu miał taki problem to dam namiary na ten przemyski warsztat.
Pozdrawiam
 
 
 
Abaddon09 



Dołączył: 09 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Sro Lis 01, 2017 22:47   

Od niedawna również jestem posiadaczem Rovera 600, też miałem ten problem, postawiłem do mechanika, niby wstawił jakieś inne tulejki, wziął 50zł, luzów już co prawda nie ma ale drążek nadal wibruje i brzęczy, po weekendzie postawię znowu bo to brzęczenie jest nie do zniesienia

[ Dodano: Sro Lis 01, 2017 22:47 ]
Mały update: myślę sobie, co mam płacić mechanikowi jak mogę to chyba zrobić sam, postawiłem samochód na kanał i zlokalizowałem źródło brzęczenia - oczywiście to miejsce zaznaczone na pierwszym zdjęciu z tego artykułu: https://www.roverki.eu/zr...dieslu-sdi.html

Wykręciłem śrubę z zamiarem owinięcia jej w taśmę izolacyjną tak jak to napisane w artykule, jednak okazało się to niepotrzebne, gdyż śruba wyglądała tak:

Nie dziwne, że brzęczało skoro śruba była tak wyślizgana i w dodatku luźno zakręcona.

Wymieniłem śrubę i nakrętkę na nowe, zakręciłem, wszystko śmiga jak trzeba, dodatkowo dokręcając mocniej nakrętkę dostosowałem "opór" skrzyni pod siebie, nie wyjeżdżałem na jazdę testową bo mi się już dziś nie chce bramy otwierać :twisted: , ale wyjechałem i wjechałem do garażu i pogazowałem powoli na każdym z biegów z wciśniętym sprzęgłem, zero oznak brzęczenia ;-) Jutro druga część grobów więc będzie okazja sprawdzić w trasie, ale raczej nie powinno nic brzęczeć :mrgreen:

kolejny update: zero brzęczenia, błoga cisza w kabinie, aż moje ucho zaczęło wyłapywać każde lekkie skrzypienie kokpitu :razz: Nie miałem jednak na stanie nakrętki samokontrującej, zakręciłem nakrętką z kołnierzem i dla pewności zabezpieczyłem drugą zwykłą, myślicie że powinno się trzymać czy lepiej zmienić to na samokontrującą?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Skrzynia biegów / drążek zmiany biegów
Jest jakby przesunięta
cbf.lucas Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Maj 17, 2008 11:22
Skiba
Brak nowych postów [ Rover 600] wyciek ze skrzyni biegów
EE9 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pon Lut 27, 2012 19:29
EE9
Brak nowych postów [R600sdi] Opadający drążek biegów
KJR Rover serii 600, Honda Accord 0 Pon Maj 20, 2019 08:48
KJR
Brak nowych postów [accord] drazek zmiany biegow, skrzypienie
pencammm Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Mar 24, 2014 17:06
Tandemsdi
Brak nowych postów [R620] Drążek zmiany biegów pomocy
bartek81 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Paź 31, 2009 01:46
Mazak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink