Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tablet jako jednostka sterująca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tablet jako jednostka sterująca
Autor Wiadomość
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 15:32   

juz 2 lata tak śmigam i cały czas radio strumieniowo leci wiec jest ok, ale są miejsca gdzie radio niknie. Jak będzie antena na zewnątrz to będzie z pewnością lepiej, a ze robię zmianę tableta to chce i to poprawić. U mnie modyfikacje stacji multimedialnej to niekończąca sie opowieść i ciągle coś zmieniam.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 16, 2017 15:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Grzybcio 



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 14



Wysłany: Sob Paź 07, 2017 22:52   

To może i ja pochwalę się swoimi wypocinami :-)


Cały system opatry na Nexusie 7 1gen. Ramka pod tablet projektowana własnoręcznie ( druk 3D z ABS, szlifowany na gładko i lakierowany)
Standardowa ogólnie dostepna ramka 2din nie specjalnie mi pasowała bo trzeba było rzeźbić panel od sterowania klimą.
Za wzmacniacz robi zwykłe radio które od dłuszego czasu mi zalegało. Panel po wylutowaniu styków z płytki i dolutowaniu odpowiednio długich przewodów umieściłem możliwie jak najgłębiej w schowku a cały tył radia wylądowała między schowkiem a konsolą centralną pod deską rozdzielczą.

Na razie to tyle ale z czasem pewnie bedę system rozbudowywał :-)
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Nie Paź 08, 2017 13:37   

Ciekaw jestem jak sie będzie sprawował gen1. Ja używałem jakieś 2 lata, teraz mam 2 gen wif- bo lte podczas montażu uszkodziłem i czekam az chiny doślą uszkodzony ekran. Generalnie 2 wersja jest znacznie lepsza, stabilniejsza i szybsza. Android 6 lepiej współpracuje z pilotem zewnętrznym usb, kamerami i dac'iem (do kamer nie potrzeba już easycap'a wystarczy wpiąć pod usb i wszystko rusza od kopa. W planach mam jeszcze tuner tv ale puki co brak czasu na to
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Czw Paź 19, 2017 15:39   

Witam.
Z racji tego, że temat najbardziej rozwinął się tutaj, to podpytam Was.
Na szczęście odpowiedzi (w przeciwieństwie do innych tematów w internecie) są w miarę świeże, więc może ktoś pomoże ;)

Czy jest ktoś w stanie podratować na PW/mail kernelem kangarooV2?
Jedyny link w internetach prowadzi do pliku o rozszzerzeniu .zip.exe, którego nie da się zainstalować do androida.

Wolę opcję pod tytułem autodroid+kangaroo ze względu na obsługę easycapa (z tego co czytałem to timur's ma z tym problemy). W razie jakbym się mylił i Timur's to łapie to wystarczy zainstalować sam rom (wbudowany kernel?) czy trzeba też szukać pliku z kernelem osobno?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

P.S.
Grzybcio co to za launcher?
 
 
Grzybcio 



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 14



Wysłany: Pią Paź 20, 2017 08:09   

Też aktualnie walczę z kamerą cofania na timur's-ie. Najpierw kupiłem jakegoś chińskiego grabbera i po zainstalowaniu easycap viewer wszystko działało bez problemu do pierwszego uśpienia tabletu ale wyczytałem, że na oryginalnym grabberze powinno ruszyć bez problemu. Na początku przyszłego tygodnia powinienem już mieć oryginała więc będę mógł powiedzieć coś więcej ale jak by Ktoś jeszcze miał w swoich zbiorach kangaroo v2 to też poproszę :mrgreen:



Launcher to CarWebGuru.
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Paź 21, 2017 06:47   

w nexusie 2 juz nie ma problemu z kamera i easycapem. W jedynce długo sie z tym zmagałem. Jest tak jak napisał Grzybcio, działa do pierwszego uśpienia, później żeby zadziała trzeba wyciągnąć wtyczkę usb z tableta i ponownie wsadzić. Ja to rozwiązałem na 2 przekaźnikach który jeden rozłączał "+" zasilania tableta, a drugi rozpinał we wtyczce micro ubs pin 4 i 5 - tak zeby z kabla usb otg robił sie zwykły usb. Oba przekaźnik były zasilane napięciem ze stacyjki i całość działał tak - odpaliłem auto - przekaźniki zaskoczyły i tablet widział wpięty kabel otg y i dział normalnie, kamera tez. Gasilem auto, tablet widział jak by kabel został wypięty z jego gniazda i przechodził w stan uśpienia
Co do linku to plik zip jest ok, instalujesz go przez program Nexus root toolkit

[ Dodano: Sob Paź 21, 2017 06:35 ]
a co do samego urządzenia easycap - tez kupiłem tani i drogi (oryginał). Okazało sie ze jeden i drugi jest na tym samym układzie utv007, a original miał być na stk1160. Po czasie testów ten tańszy chodził lepiej niz ten drogi i do tej pory ze mną jeździ pomimo ze mam juz nexusa v2 to stara instalacja z kamera została i na razie tego nie zmieniam. Start kamery na wstecznym rozwiązałem tez prosto - przekaźnik do easycapa do "+" usb. Zasilania przekaźnika jest wzięte z wtyczki z prawego przedniego słupka (sygnał wstecznego do lusterka fotochromatycznego) Nie ciągnąłem tego od lampy tylnej skoro jest pod ręką w słupku

[ Dodano: Sob Paź 21, 2017 06:47 ]
kangaroov2, darmowy hosting wiec pewnie szybko zniknie:)

https://megawrzuta.pl/download/9ef9aabcc89de35b5f9dfc7586d7d79a.html

i fajny slepp screen do r75

https://megawrzuta.pl/download/c0a150d9522db215c13bd7907239aef8.html
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Sob Paź 21, 2017 12:24   

Hmmm. Już się powoli gubię w ilości przekaźników.
1. Odłączanie video grabbera - zasilany po + lampy - rozłączający + kabla USB wchodzącego do huba.
2. Odłączanie OTG - zasilany po + stacyjki - rozłączający przewody odpowiedzialne za tryb OTG.

Czy są wymagane jednocześnie czy przecież 1 powinna wystarczyć?
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Paź 21, 2017 12:58   

łącznie potrzeba 3 przekaźników - jeden do startowanie kamery po wrzuceniu wstecznego
dwa pozostałem do odpinania kabla otgy od tabletu, jeden przekaźnik odpina zasilanie we wtyku microubs a drugi rozpina pin 4 i5 we wtyku microusb. Bez tych dwóch przekaźników nie będzie działać prawidłowo. Poza tym tablet gen1 nie zawsze przechodził mi w stan uśpienia po odłączeniu zasilania, a z przekaźnikami zawsze działało poprawnie
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Grzybcio 



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 14



Wysłany: Nie Paź 22, 2017 09:45   

Dzisiaj wymyśliłem takie intro na wyłączenie - może Wam przypadnie do gustu

Intro 1
Pobierz - Intro 1

Mały update :mrgreen:

Intro 2
Pobierz - Intro 2

Intro 3
Pobierz - Intro 3

Intro 4
Pobierz - Intro 4

Intro 5
Pobierz - Intro 5
Ostatnio zmieniony przez Grzybcio Pon Paź 23, 2017 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
weabster 



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 4



Wysłany: Nie Paź 22, 2017 16:39   

Przeczytałem cały temat i nie spotkałem żeby ktoś miał taki problem. U mnie ciągle pierwsza opcja nieaktywna i tablet nie przechodzi w tryb hibernacji. Wie ktoś jak to naprawić? Nexus I 3G
Bez tej opcji tablet rozładowuje się gdy go nie używam :/



https://drive.google.com/file/d/0B_KFQGHYWubbaDhDQy1jUnd6S0k/view?usp=sharing
 
 
Grzybcio 



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 14



Wysłany: Nie Paź 22, 2017 18:27   

to może masz nie właściwy kabel OTG - powinieneś mieć we wtyczce micro USB zwarty pin czwarty z piątym
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Nie Paź 22, 2017 20:40   

weabster, tez sie z tym zmagałem, powód - zły kernel, zly kabel otgy, złe ustawienia
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
weabster 



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 4



Wysłany: Pon Paź 23, 2017 12:55   

Kurcze :/ Kernel mam z linku tutaj z forum, kabla otg nie potrzebuję bo u mnie będzie tylko ładowarka (na razie lecę na 2A dość porządnej w domu) + dziwek bo bluetooth. A mógłby ktoś wysłać jakieś screeny ustawień? Walczę już kilka dni z tym i nic. A czy na nexusie z 2013 roku jest to łatwiej ogarnąć?
 
 
Grzybcio 



Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 14



Wysłany: Pon Paź 23, 2017 13:12   

To zrob z wtykiem micro usb przy ładowarce tak jak pisałem Ci wyżej
 
 
weabster 



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 4



Wysłany: Pon Paź 23, 2017 13:26   

Nie zauważyłem jakoś Twojego komentarza wcześniej. Sprawdzę to jak mi się jakoś uda połączyć samemu te piny. Dzięki wielkie.

Ps. może macie aktywne linki do jakichś dobrych kabli otg?
np. ten jest okej? http://allegro.pl/kabel-k...5988629291.html
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Paź 23, 2017 16:52   

musisz mieć kabel otg-y bo on ma złączone piny 4 i5 a w ładowarce w zwykłym kablu tego nie masz i nie zadziała.
W 2013 jest łatwiej zdecydowanie, tam instalujesz tylko 1 apke i to wszystko
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Pon Paź 23, 2017 21:20   

Powoli czekam na wszystkie kable itp także jest czas na grzebanie.

Jak lepiej rozwiązać sprawę przekaźników do OTG? Rozbebeszanie gotowego kabla i lutowanie w nim będzie łatwiejsze niż zrobienie sobie pewnego kabla samemu?

Przeglądając multum schematów i podobnych tematów wyczytałem, że dla pewności lepiej zasilać jednocześnie huba i tablet (parę osób miało problemy przy zasilaniu tylko tabletu lub tylko huba). Żeby uniknąć zakłóceń radia/aux, zamiast ładowarki samochodowej wątpliwej jakości wolę użyć przetwornicy step-down LM2596, która daje na wyjściu 3A (powinno wystarczyć) i samemu dorobić kabelki (jedno do kabla OTG Y i jedno do huba).

Poniżej wklejam schemat z pytaniem czy dobrze rozgryzłem:
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Wto Paź 24, 2017 06:05   

Schemat wygląda poprawnie. Co do robienia kabla czy kupna, ja rozbebeszyłem ze 2 kable otgy i tam sa druty cienkie jak włos do zasilania. Działać będzie ale czy poprawnie ? Ja teraz kupiłem wtyk microusb w north i trafiłem ze 3 pady do lutowania miał z jednej strony a 2 z drugiej, wiec dobrą lutownicą nie ma problemu. Kiedyś trafiłem w north taki co wszystkie 5 miał z jednej strony i tam ciężko było polutować, ale w sumie taki kabel jeździł ze mną z rok czasu. Obecnie do zasilania mam pociągnięte kable 0,5mm około 20 cm od przetwornicy 10A. 3A tez u mnie nie dawała rady, chociaż gdy sprawdzałem max pobór prądu przez tablet to chyba dobij cos do 1 A albo mniej, wiec w teorii te 3 A to az za duzo, a jednak u mnie poziom naładowania gdy włączyłem radio z neta i gogle mape leciał na w dol. Ładowarka impulsowa tez sieje zakłóceniami, wiec moim zdaniem przy tym lm2596 będziesz miał syk, pisk itp, chyba ze dasz DAC'a np pcm2704. (u chińskich przyjaciół cos kolo 15zl). Jeśli nie chcesz daca to poszukał bym lepszego zasilacza, liniowy na 7812 tez kiepsko u mnie działał i tez były zakłócenia. Byc może by sie sprawdził LT1083 - co prawda go zrobiłem ale juz do auta nie wsadzałem. Mial on docelowo zasilać samego DAC'a, ale na 5 m kablu usb dac tez działa prawidłowo i dałem spokój.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
GCh 



Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 16



Wysłany: Wto Paź 24, 2017 14:30   

Planuje przy instalacji zostawic oryg radio i podpiac sie tabletem pod aux radia, wiec licze na to, ze obejdzie sie bez DACa (najwyzej sie domowi i rozbebeszy znowu zestaw).

Wszystko sie okaze jak poprzychodza kabelki wlasnie od chinskich przyjaciol ;)

P.S.
Teraz doczytalem, ze ten LM2596 z radiatorem moze dociagnac nawet do 5A. Kto wie ;)
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Paź 24, 2017 23:37   

Zamiast pierwszego przekaźnika to zrobić na tranzystorach, bez cykania, styków ogromnych wymiarów i wysokiego napięcia :)
A drugi przekaźnik nie rozumiem w jakim celu jest. Chodzi o to żeby urządzenia podłączone pod gniazda na dole rysunku nie brały prądu z wtyku u góry? Jeśli tk, to tez można zrobić na jednym tranzystorze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Ankieta ] tablet w samochodzie
oleg707 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Czw Mar 21, 2019 23:13
oleg707
Brak nowych postów Tablet dla dziecka w R75
dukat11 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Sie 16, 2012 21:59
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink