Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dmuchawa - problem z nawiewem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: apples
Pią Cze 24, 2011 17:38
[R75] Dmuchawa - problem z nawiewem
Autor Wiadomość
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 13:49   

Ale to chyba chodzi o rezystor dmuchawy a nie wentylatora, wiatraka chłodnicy. Jeżeli chodzi o rezystor dmuchawy i dobrze go kojarze to jest on w nogach pasażera, wystarczy odkręcić jedną śróbkę na krzyżak zdjąć klapkę nawiewu na nogi, osłonę na jednym zatrzasku i będzie widoczny. Jest przy samej ścianie grodziowej przykręcony na 2 śróbki krzyżak.
Patrzyłem po zdjęciach rezystory dmuchawy do 75 to są różne ale był też taki który jest tam gdzie opisałem.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 12, 2012 13:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piochu1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 56
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Lut 14, 2012 13:48   

skiba0225 napisał/a:
przekaznik znajdziesz w skrzynce kolo akumulatora ! za nawiew odpowiada bezpiecznik R5 i przekażnik FL10 jeśli dobrze pamiętam !
Mam pytanie jak dojść do rezystora od dmuchawy ? gdzie on się znajduje ? z tego co wyczytałem to trzeba szukać od strony pasażera


dobrze pamiętasz :mrgreen: dzięki, przekaźnik podmieniłem od ogrzewania tylnej szyby i dział jak nowy. Teraz tylko kupić drugi żeby szyba działała i będzie gitex



Małe sprostowanie , po zamianie przekaźnika faktycznie dmuchawa ruszyła ale tylko do czasu. Okazało się że to nie był faktyczny problem, przekaźniki od szyby i dmuchawy ( FL 10)były ok.
Uszkodzony się okazał - R 5, tyle że od razu tego nie zauważyłem bo przy zamianie przekaźników ( fl10 i od ogrzewania tylnej szyby ) poruszałem też R 5 co sprawiło że dmuchawa zadziałała.



Mam problem bo nie wiem jak mam wjkleić zdjęcia :oops: do opisu dlatego cała instrukcja w załączonym pliku
 
 
Alex_Tom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Rossosz / Lub / Wawa



Wysłany: Nie Gru 23, 2012 15:45   

Mam taki sam problem jak kilka postów wyżej. Nawiew włącza mi się dopiero kilka minut po włączeniu.
Przyczyną nie jest, że np. parownik nie osiągnął temperatury bo włączam nawiew na trybie ECON. Klimatyzacji w ogóle nie używam.
Na początku myślałem, że nie leci bo jest ustawiona za wysoka temperatura i skoro nie da takiej temperatury to nie leci. Ale jak obniżyłem na minimum to też nie leci. Jak zmieniam kierunki nawiewu też nic nie daje. Cokolwiek robię to nic nie daje. Tylko czekanie.
Podmieniłem przekaźnik z tylną szybą, to samo.

Ja myślę, że coś musi się nagrzać albo gdzieś coś nie łączy. Zaczęło się to późną jesienią jak temperatury były już mniejsze, a czas oczekiwania na włączenie jest coraz dłuższy.
Ma ktoś jakiś pomysł? Bo nie chce mi się w taki mróz iść samemu coś wymyślać.
 
 
wopal99 




Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 18
Skąd: Mława



Wysłany: Pią Sty 11, 2013 11:35   

Przyłączam się do pytania jak wyżej. U mnie jest to samo. Przekaźnik podmieniałem i nic.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 21:08   

witam natchnęło mnie więc napiszę o moim problemie może ktoś mi napisze co jest grane z moim ogrzewaniem, kiedy silnik nagrzeje się do 90stopni, i na klimatroniku mam ustawiony tryb ECON np na 20stopni, 2 bieg nawiewu, to nagle z nawiewów wydobywa się bardzo gorące powietrze które na pewno nie ma 20stopni a znacznie więcej, w czym może to być problem?
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Lut 09, 2013 22:43   

haszczyc zrób test klimatyzacji i zobacz co powie.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
belialek 



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 72
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 22:33   

Witam,

Podczepię się pod temat - czy nawiew w drzwiach przednich trzeba jakoś specjalnie włączyć, jeżeli tak to jak? ;) Próbowałem różnych ustawień nawiewu (klimatronik) i wszystko fajnie działa oprócz tego właśnie nawiewu na szyby boczne...
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 22:37   

belialek, nie ma nawiewu w drzwiach :)
 
 
belialek 



Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 72
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 21, 2013 22:58   

To do czego służy ta kratka? :D W drzwiach przy zawiasie widziałem otwór z uszczelką, która łączy się z takim samym otworem z boku deski rozdzielczej - byłem przekonany że tamtędy leci ciepłe powietrze na szyby boczne :)
 
 
pawciopppp 



Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 1



Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 14:17   

[ Dodano: Pon Wrz 16, 2013 14:17 ]
Witam. Chciałbym się podpiąć do tematu z moim problemem. Mianowicie mam klomatronik i nie działa nadmuch tak z dnia na dzień. Sprawdziłem bezpieczniki klima się załącza i zrobiłem test błędu jak wyżej były zalecenia. BEZPIECZNIKI DZIAŁAJĄ TEST WYKAZAŁ ŻE JEST OK CZYLI Fc 00. Proszę o pomoc. PS.Może ten przekaźnik o którym ktoś wcześniej pisał który podaje prąd na wentylator ale niestety nie wiem gdzie on się znajduje i jak go sprawdzić no chyba ze to ten co jest w skrzynce pod maską jako fl 10 to sprawdzałem no i jak wyciągam bezpiecznik to się wyłącza coś apotem jak go wkładam to się załącza coś bo silnik widać że ma większy opór w pracy.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 04, 2015 15:52   

"Odświeżam" temat. :-)

Nawiewy po prawej stronie dmuchają słabiej niż te po lewej. Nie ma znaczenia ustawiona temperatura, nie ma znaczenia włączenie/wyłączenie klimy.

Jeśli mam włączone grzanie, z nawiewów po lewej dmucha przyjemne ciepłe powietrze, z nawiewów po prawej też ciepło, ale znacznie mniej i do tego znaaacznie słabszy strumień powietrza.

Jeśli włączę klimę, z nawiewów po lewej leci zima, a po prawej ledwo chłodek i do tego śmiesznie słabo.

Ustawienie obiegu wewnętrznego sprawia, że strumień jest mocniejszy, ale nadal wyraźnie czuć różnicę między stronami.

Wydawało mi się, że dmuchawa jest tylko jedna i skoro lewa strona wieje zawsze dobrze, to co może być przyczyną, że prawa niedomaga? O.o
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 04, 2015 16:03   

jak masz klimatronic to tam zdaje się są silniczki przy dmuchawie którymi reguluje się czy leci górą czy fołem czy na szybę... może któryś niedomaga?
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 04, 2015 16:20   

longer86, masz na myśli te siłowniki klapek, co są dostępne do zdemontowaniu bocznych osłon pod nogami?

Sprawdzałem je ostatnio, bo jeden (akurat ten po prawej) "stukał" i myślałem też, że odpowiada za ten problem. Wyczyściłem go, potraktowałem "kontaktem" do styków, nasmarowałem. Przestał stukać, a gdy na panelu klimy zmieniam ustawienia to otwiera/zamyka klapkę.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
kuba2184 



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 1



Wysłany: Pią Maj 11, 2018 13:28   R75 Dmuchawa - problem z nawiewem

Mam taki problem z dmuchawą w moim R75:
nie dmucha przy normalnym włożeniu przekaźnika FL10 taki duży żółty pod maską, kiedy zdejmę obudowę przekaźnika i dotknę do boku próbnikiem dmuchawa działa, a klimatronik zmienia biegi normalnie. Zamiana przekaźnika z innym np. ogrzewanie tylnej szyby nie przynosi efektu. Co robić? Czy problem jest z tzw "jeżem" - rezystorem, chyba nie, ponieważ wtedy dmuchawa działałaby na max biegu...
Proszę o pomoc KUBA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z nawiewem , dmuchawą
daniolas Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Gru 11, 2015 06:18
BetJar
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZT] problem z nawiewem i ogrzewaniem tylniej szyby
koteczegg Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Sty 04, 2013 20:01
apples
Brak nowych postów [R75] czujnik temperatury wewnętrznej- problem z nawiewem
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Gru 21, 2013 14:46
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Dmuchawa, nawiew, -problem
anna_m. Rover serii 75, MG ZT 58 Pon Cze 20, 2016 23:27
zbygru
Brak nowych postów [R75] Problem z dmuchawą nawiewów
staniapl Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Cze 19, 2017 22:47
marek501



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink