Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Problem z lampami przód!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Problem z lampami przód!
Autor Wiadomość
siberek 




Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 5



  Wysłany: Nie Mar 03, 2019 11:31   [MGF] Problem z lampami przód!
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

[u]Witam wszystkich, otóż ponad dwa lata temu zakupiem wersję angielską osobiście prze zemnie sprowadzoną auta MGF i teraz ,gdy jest już po małych poprawkach mechanicznych nadeszła chęć, by móc go zarejestrować w PL. Lecz problemem jest jedyny ważny wymóg czyli przednie lampy, reszta już ogarnięta. No i zaczynają się schody. Ciężko znalezć lampy europejskie ,bo szukałem dużo i gdzie się tylko dało. Dlatego moi drodzy koledzy , czy jest jakaś możliwość przerobienia lamp angielskich ? :|
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 03, 2019 11:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Nie Mar 03, 2019 17:28   

Wiem ze w niektórych reflektorach była możliwość przelaczenia na strone europejska.Za pomocą malej dźwigienki.Ale to jak pamiętam sporadyczne przypadki.Jedyne reflektory (komplet) widziałem na alledrogo i jeśli dobrze pamiętam to cena oklolo 1300 pln….
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
siberek 




Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 5



Wysłany: Nie Mar 03, 2019 18:11   

Malignus napisał/a:
Wiem ze w niektórych reflektorach była możliwość przelaczenia na strone europejska.Za pomocą malej dźwigienki.Ale to jak pamiętam sporadyczne przypadki.Jedyne reflektory (komplet) widziałem na alledrogo i jeśli dobrze pamiętam to cena oklolo 1300 pln….


Oglądałem reflektory dokładnie i, nic takiego nie ujrzałem. Akurat też , na allegro widziałem komplet za 1 tyś używane ,ale to trochę przesada. Myślę ,aby je otworzyć i być może jakiś pomysł wpadnie do głowy by, coś przerobić :roll:
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Nie Mar 03, 2019 20:09   

Takie znalezione na szybko.Moze będziesz chcieć pomodzic angielskie reflektorki w MGF z europejskimi wkładkami z 75-tki.Lub szukac ori,czasem cos się pojawia.

MGF jedna soczewka

MGF dwie soczewki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
siberek 




Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 5



  Wysłany: Pon Mar 04, 2019 09:51   

Kolego Malignus ,chyba podsunełeś mi pewien pomysł ! Po kombinuje coś własnie w tą stronę z tymi soczewkami. Gdyż mam nadzieję ,że jeśli zostawię wkładkę angielską a jedynie soczewką starał bym się manewrować ,by móc ustawić kąt padania światła? Co ty na to ? Czy raczej to tylko moja wyobraznia?
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 09:57   

Relatywnie wsadzic soczewki od wersji eu,zarowki nie zenony od cincika :mrgreen: I po dobrym ustawieniu powinno przejsc przeglad.Gorzej ze na kloszu lampy sa wszystkie informacje ze anglik.Lecz zapewne diagnosta skoncentruje sie raczej na zagadnieniu czy poprawnie wszystko swieci.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mc.hanek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 35



Wysłany: Pon Mar 04, 2019 19:10   

Traficie na diagnoste a nie pana od pieczątek, albo dociekliwego funkcjonariusza drogówki i tyle będzie z przeglądu/dowodu..
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Pon Mar 04, 2019 20:15   

Jak mieszkalem w UK to diagnosta sprawdzal kilka punktow nadwozia plus spaliny.Lampy mialy swiecic wedle schematu a z czego byly zbudowane to malo go interesowalo.W PL pomykalem 3 lata Pugiem 307cc (anglik ) i nikt nie zainteresowal sie np.tylnymi swiatlami ( przeciwmgielne angielskie i cofania rowniez.) A przy pierwszej rejestracji czyli przegladzie kazdy mial w tyle lusterka etc.Lampy mialy swiecic na wzor EU.Drogowka tez sie jakos nie interesowala.Pomimo kilku kontroli.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mc.hanek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 35



Wysłany: Wto Mar 05, 2019 10:42   

Jak mówiłem , wszystko zależy na kogo się trafi, znajomy jeździł w niewiedzy ze ma jedna lampe od Anglika i na pierwszym przeglądzie diagnosta zauważył ze lampa od Anglika, ostatnio coraz bardziej trzepią auta na przeglądach.
 
 
nanab 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 684



Wysłany: Wto Mar 05, 2019 20:26   

Malignus napisał/a:
Jak mieszkalem w UK

W uk to można sobie taśmą klejąca pokleić lampy i nikt się nie doczepi. W polsce nieważne jak świecą tylko jakie maja wybite znaczki na kloszu. Jak nie ma odpowiedniego znaczka na kloszu to diagnosta nie ma prawa podbić przeglądu.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Mar 06, 2019 19:32   

Dlatego napisałem o oznaczeniach.Co do tasmy to jednak się czepiają takie cos nie ma prawa bytu.Lecz nie tzw. cepeliady i wkładania czegos w cos.Jesli jest dobrze zrobione.Ma swiecic zgodnie z tym co w książce i tyle.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
mc.hanek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 35



Wysłany: Sro Mar 06, 2019 20:19   

Ja bym osobiście rzeźbił soczewki i jeździł, trzeba mieć świadomość że ktoś może się do tego przyczepić ale też wystarczy popatrzeć na nasze drogi jakie samochody się na nich pojawiają i jakoś dowody rej jeszcze mają z ważnym przeglądem.
 
 
Malignus 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 09 Lis 2016
Posty: 560
Skąd: Wrocław

MG TF

Wysłany: Sro Mar 06, 2019 20:42   

Osobiscie mijam w uj roznych koromysl z cincikami typu zenon.Jakos to swieci wszędzie tam gdzie nie powinno.Teoretycznie powinny być spryski,uklad samopoziomujący.Nigdy nie zauwazylem nawet spryskow.Tu jeśli się dobrze wklei soczewki aby dzialaly jako EU to nikt się raczej nie przyczepi.Tym bardziej iż szklo/plastik zewnętrzny jest tylko ochronny.Ryflowanie w MGF jest wewnątrz a w TF oczywiście w soczewkach.Zawsze można powiedzieć ze klosz jest z angola bo szlag trafil ori z powodu kamienia etc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lars 



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 20



Wysłany: Pon Wrz 02, 2019 20:57   

A oto teoria zamieniona w rzeczywistość. Przegląd przeszedł bez problemu, choć diagnosta nie był skrupulatny i nie sprawdzał homologacji na lampach. Miałem także kontrolę i to w nocy, także bez problemu. Taką zmianę można bez problemu zalegalizować, pisząc pismo do ministerstwa transportu odpowiednio ja uzasadniając. Obie soczewki to bo led więc w obu są światła mijania i drogowe. Ringi to postojowe a w kierunkach są dzienne i kierunkowskazy.

[ Dodano: Pon Wrz 02, 2019 20:57 ]
To już ostatni etap prac nad oświetleniem przednim.
Wkrótce zabieram się za tył
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MGF] lampy przód
Maciek MGF i MG TF 1 Nie Paź 30, 2011 19:50
PHJOWI
Brak nowych postów [MG TF] Stabilizator przód
endriuuxd MGF i MG TF 2 Czw Gru 10, 2015 12:18
endriuuxd
Brak nowych postów [MGF/TF] Przód z MGTF w MGF
Karolc87 MGF i MG TF 12 Pią Lut 10, 2012 20:07
Madis
Brak nowych postów [MG TF] Jakie amortyzatory na przód?
Gites MGF i MG TF 2 Pon Cze 28, 2010 19:00
Gites
Brak nowych postów [MGF] Lampa lewa przód
hedgard1 MGF i MG TF 1 Pią Gru 30, 2016 18:19
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink