Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprężyny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprężyny
Autor Wiadomość
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Cze 21, 2013 20:08   

Mam jedną sprężyne całą z lewj strony wyjęta, ale to chyba bez znaczenia bo obie sa takie same, mnie pękła prawa i wymieniłem obie na nowe i przy okazj łożyska mc persona
Mogę ci tę spręzyne pogonić z tym że ja mam diesla cdti z 2005
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 21, 2013 20:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sqiddy25 



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 62



Wysłany: Czw Mar 20, 2014 19:44   

witam! sa jakies moze zamienniki sprezyn? znalazlem tylko na allegro za 160 zl. 1szt. nie ma czegos tanszego? nie jezdze duzo tym samochodem wiec nie potrzebne mi sa jakies cuda
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Mar 20, 2014 20:22   

Wobec tego kup używki
_________________
rom
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 20, 2014 21:00   

sqiddy25, ja mam dwie na przod, oddam za 100zl. jedna ma pół roku i może z 10 tys. Na niej zrobiłem. Druga nie wiem, nie musiałem wymieniać. Za nową dałem 100 zl, a po pół roku wymieniłem na niższe wiec leżą stare w ggarażu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sqiddy25 



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 62



Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:13   

Trochę się boje używek żeby się się okazało że za trochę pekna. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:52   

sqiddy25 napisał/a:
Trochę się boje używek żeby się się okazało że za trochę pekna. Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje?

...to już lepiej używkę niż coś najtańszego jakąś "chińszczyznę"
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Mar 21, 2014 20:34   

Aragorn napisał/a:
...to już lepiej używkę niż coś najtańszego jakąś "chińszczyznę''

myśle że itak nowa najtańsza bedzie lepsza niż używka która teoretycznie może pęknąć po wyjechaniu z warsztatu,ja wymianiałem wszystkie sprężyny na Lesjofors i nie narzekam (któryś rok z rzędu spokój ze sprężynami)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pią Mar 21, 2014 22:39   

Jak wymieniać to obie nie powinno się instalować sprężyn o różnych charakterystykach na jednej osi. Druga sprawa nie jest tajemnicą, że przednie sprężyny w R75 lubią strzelać podczas jazdy kończy się to zazwyczaj wymianą opony dodatkowo, a jak ktoś nie będzie miał szczęścia to i rów będzie lub drzewko, MG Rover również wypuściło osłony, bo sporo takich przypadków było, są one montowane na amortyzatory tak aby uchronić koło przy pęknięciu niestety nie zawsze one zdają rezultat zależy to od tego na jakiej wysokości pęknie sprężyna. Numer części jest podany w biuletynie jaki dodałęm ale jęśli spężyny są leciwe to radziłbym je wymienić i tak. No i jeszcze fotka dla oszczędnych.
 
 
Piotrasek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Mar 26, 2014 11:43   

Witam.
Czy ktoś może mi podać numery katalogowe orginalnych amortyzatorów delphli na przód. Kupiłem Mc persony i nie wiem czy nadają się do diesla 2.0 CDT (RND 111901 i RND 104431)
 
 
Gacurro 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 51
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Mar 26, 2014 20:43   

Piękny wieczorek
zedziczek: bardzo ładne zdjęcie, bardzo wymowne i niestety sam poczułem na własnej skórze bo straciłem tygodniową oponę, czas i nerwy .
Miałem mniej szczęścia bo pękła mi w deszczowy zimny dzień jak wyjeżdżałem spod firmy do domu by zapakować rzeczy i ruszyć w drogę do Kopenhagi.
Coś nade mną czuwało bo nie wyobrażam sobie gdyby wydarzyło się to na niemieckiej autostradzie gdzie postój i odholowanie bardzo drogo by mnie kosztowało o innych konsekwencjach nie wspominając.

Jedynym wyjściem było kupienie używek co też zrobiłem i dzięki najwyższemu cało i bezpiecznie zrobiłem ponad 3000 km w 2 tygodnie i jeszcze następne kilka miesięcy w Polsce.
Prawda jest taka, że tak naprawdę nie wiesz co się stanie i kiedy, czy to nowa czy używana sprężyna.
Oczywiście większe prawdopodobieństwo jest takie że nowa nie rozpadnie tak szybko jak używka jednak pozostaje to ale.

Piotrasek Jak możesz kup nowe jeśli jesteś postawiony pod murem i nie masz wyjścia to kup używki ale to jest rozwiązanie czasowe dopóki nie uzbierasz kaski na nowe.
Rada. Jak wymieniasz sprężyny wymień profilaktycznie i łożysko bo po takiej akcji mogło się uszkodzić a wyjmowanie i rozbieranie kolumny dwa razu to strata czasu i pieniędzy.

Pozdrawiam
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Mar 26, 2014 22:55   

może nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale skoro producent przyznał się, że coś nie tak było za sprężynkami to czy warto ryzykować ? fakt jeśli ktoś nie ma kasy to może pomyśleć, że to oszczędność, ale czy warto ryzykować zakup opony lub coś więcej ? chyba że któś widzi z jakiego samochodu jest wyciągana i ma pewność, że to nie jest ta felerna seria o ile ktoś nie wsadził używki wcześniej :)

[ Dodano: Sro Mar 26, 2014 22:55 ]
Piotrasek napisał/a:
Witam.
Czy ktoś może mi podać numery katalogowe orginalnych amortyzatorów delphli na przód. Kupiłem Mc persony i nie wiem czy nadają się do diesla 2.0 CDT (RND 111901 i RND 104431)


czy na pewno dobrze spisałeś ? bo z reguły prawa od lewej strony nie różnią się tak bardzo numerami, po za tym jeśli wrzucasz na google te numery to nic nie wyskakuje, wiem nie musi ale ani w tabelach ani w sklepach nie znajduje takich numerów, tu masz link do sklepu który się specializuje w częściach do roverków i sa w nim numery amorków

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001542

poczytałem więcej i okazuje się, że były jeszcze inne na przód do cdt i ten sklep ich nie oferował, pozostaje kwestaia różnicy w numerach :)
 
 
Piotrasek 



Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 16
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 27, 2014 11:44   

Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem po grubości sprężyn i po kodzie CI (była tabela parę postów wyżej).Przysłali mi JA wg tabeli benzyna i PT nie ma w tej tabeli, ale sprężyna jest grubsza czyli diesel. Różnią się też długością. JA jest dłuższy od PT około 1,5 cm. Będę odsyłał .Powiedzieli mi że nie będzie problemu z wymianą na diesla, muszę niestety tak zrobić bo jestem pod murem.
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 27, 2014 16:25   

Piotrasek W swoim R 75 mam takie oznaczenia na amortyzatorach przednich,sa orginalne nigdy nie byly jeszcze wymieniane,Sa to napisy i numery
Delphi RND 000341
Delphi CHASSIS
Caution- GAS FILLED-DO NOT OPEN
Data produkcji 23 07 2004
Gdzies mialem zanotowane dane tylnych amortyzatorow ale narazie nie moge ich znalezc, moje auto to diesel CDTI

[ Dodano: Czw Mar 27, 2014 16:25 ]
Mam i dane tylnych
Delphi RPD 000151
GAZ FILLED
_________________
Stanislaw
 
 
Cmdr.Kisiel 



Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 42
Skąd: Bielsko



  Wysłany: Sro Lut 03, 2016 11:06   

Proszę o pilną pomoc w doborze sprężyn do przodu. Strzeliła mi od strony pasażera ale i tak wymienię obie. Dzwoniłem do intercarsu ale oni mają swoje oznaczenia i moje im nic nie mówią( chodzi mi o kolor sprężyny i oznaczenie pod kanapą). Nie chciałbym kupić sprężyn za miękkich - te co miałem były idealne.



Dodatkowo chciałbym wymienić łożyska nad amortyzatorami - czy można prosić też o polecenie konkretnej części?
 
 
martinsc 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sty 2016
Posty: 76
Skąd: sosnowiec/olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 24, 2019 00:10   

Witam nie zakładam nowego tematu bo praktycznie w temacie sprężyn a dokładnie tylnych sprężyn ponieważ nastał u mnie już ten moment kiedy jedna już pękła więc się zainteresowałem tematem czytając posty można często napotkać się iż pasują z e46, niby powinny i zapewne pasują ale znajdując kilka aukcji na których jest podana długość to w R75 wychodzi 275-283 mm natomiast w e46 najwyższą jaka znalazłem miała 250mm a przeważnie jest 225 do 245 czyli tak usredniajac mamy jakieś - 40mm czyli nieźle obniżające te sprężyny z bmw chyba że się mylę i ktoś ma i podzieli się wrażeniami. (Ale to tak ku woli ciekawości bo ceny poszczególnych marek są praktycznie takie same w bmw i r75).
A teraz drugie pytanie czy jest sens zakładać sprężyny obniżające np mts - 30 lub h&r - 35 na seryjne amorki z R75 tak wizualnie by mi pasowało, ale zapewne amortyzatory miałyby krótszy skok i pewnie słabo by wybieraly nierówności, a żywotność by skrócila się drastycznie, a niestety krótsze amorki z Mg to teraz rarytas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprężyny
Navi01 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Gru 22, 2014 19:49
mocu
Brak nowych postów [MG ZT] Sprężyny
bula3546 Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Lip 30, 2014 12:27
bula3546
Brak nowych postów [R75] Sprężyny
bys Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Sie 06, 2012 18:37
sash997
Brak nowych postów [Rover75] sprezyny
grota10 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Kwi 04, 2016 23:01
sash997
Brak nowych postów [R75 1.8] - sprężyny tył z butlą lpg
piter_admin Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Gru 11, 2015 19:36
piter_admin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink