Forum Klubu ROVERki.pl :: [ Freelander ] pomoc w usunięciu luzu gałki zmiany biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ Freelander ] pomoc w usunięciu luzu gałki zmiany biegów
Autor Wiadomość
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 17, 2016 19:20   [ Freelander ] pomoc w usunięciu luzu gałki zmiany biegów
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1998

witam
mam pytanie do ludzi , którzy uporali się z tym problemem! Przyczynę luzu znalazłem - łączenie wybieraka ze skrzynią - wchodzi tam w wybierak chyba i jest bolec który to trzyma ! właśnie na tym bolcu jest luz! czy tam trzeba koniecznie taką tulejkę dorobić czy można śrubą złapać???dzięki za odpowiedź
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89116&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 17, 2016 19:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 18, 2016 05:19   

A nie prościej z UK zamówić po prostu zestaw naprawczy i rozwiązać problem na zawsze.
Ehh patenty patenty patenty... :|
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 06:15   

A w tym zestawie naprawczy też jest ta tuleja? Bo wiem że są te dwie co w krzyzaku się wyłaniają , a to jest tuleja na końcu drążka co łącZy się ze skrzynią! Pytam się bo może lepiej iść do tokarza niech wytoczy albo śrubę dać!
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89116&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Winu 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 174



Wysłany: Pon Lip 18, 2016 10:10   

Zestaw nie jest z UK tylko z Czech, i tam faceci poprawili to co rover zrąbał. :mrgreen:
Różnica jest kolosalna ;)





Do tego trzeba jeszcze dokupić kilka drobiazgów które są na około - podkładki, tulejki. i drążek siedzi sztywno.

www.ebay.co.uk/usr/sebast...=p2047675.l2559

Zamiast trzpienia przy samej skrzyni dajesz śrubkę z nakrętką samokontrującą i śmigasz.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 14:30   

Heh przeciez jest temat o tulejkach ze skrzyni pg1 :) duzo taniej :) a srubki na laczenie krzyzaka ze skrzynia bron boze nie zakladaj, nie jestes w stanie zacisnac rurki na precie wybieraka i bedzie tam luz, trzeba kupic nowy kolek sprezynujacy za cale 80gr i zalozyc :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 15:21   

No właśnie mi chodzi o samo łączenie ze skrzynią ! Czyli nowy kołek sprezynujacy i będzie ok? W każdym metalowym sklepie ro dostanę? Bo wymiarów pewnie nikt nie zna? Wielkie dzięki
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89116&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 15:36   

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65600&postdays=0&postorder=asc&start=1300 tu masz zdjęcia i opis, kołek ma wymiar 8x25 bodajże, kupiłem go w sklepie: http://srubres.pl/

a tutaj jeszcze temat odnośnie short shiftera i tulejek do PG1
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74004
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
borsuk88 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 323
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 18:00   

i właśnie na taką odpowiedź czekałem! wielkie dzięki Markzo - kołeczek zamawiam i cieszę się brakiem luzów !
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89116&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
webus 



Dołączył: 17 Lip 2019
Posty: 1



Wysłany: Sro Lip 17, 2019 07:20   

Winu,
Czy możesz podać numer aukcji, lub nazwę zestawu - aktualnie ten użytkownik nie ma tego zestawu w sprzedaży a zdarzyła mi się konieczność zakupu czegoś takiego.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lip 17, 2019 07:26   

Pogadam z Bogdanem z Charbic
Kiedyś mi zrobił trzy takie zestawy na CNC jak ma jeszcze program w maszynie to zrobi.
 
 
Lukasz126 




Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 39



Wysłany: Pon Lip 22, 2019 21:44   

SyntaX napisał/a:
A nie prościej z UK zamówić po prostu zestaw naprawczy i rozwiązać problem na zawsze.
Ehh patenty patenty patenty...


SyntaX napisał/a:
Kiedyś MI zrobił trzy takie zestawy na CNC jak ma jeszcze


no popłakałem sie ze śmiechu :D

i teraz kolego borsuk88, jak chcesz taką tulejkę dorobić to uuuuu patenty... ale jak jemu kolega na CNC dorobił to cacy jest :D

No ku*wa ekspert :D a tak mi odpowiedział w temacie w którym napisałem o wymianie serwa z innej wersji silnikowej Freelandera (konwersja z benzyny do diesla):

SyntaX napisał/a:
A swej jakże ogromnej wiedzy nie pomyślałeś że auto psuje się właśnie przez takie patenty tupu a nie mogę dostać to założę od innego a tu się dospawa tam dotnie i będzie działać.


kiedy ludzie zaczynają kłamać i opowiadać bajki to jest taki moment kiedy zaczynają się gubić w tych bajkach i kłamstwach. ;)


Pozdrawiam.
_________________
Land Rovera przejęli hindusi. Szkoda ze nie przejął go... syndyk masy upadłościowej.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lip 23, 2019 07:27   

Szanowny kolego Lukasz126
Twoje auto było ulepem z każdej możliwej strony i chyba wszyscy na forum zdali juz sobie z tego sprawę.
Żałowałeś na części naprawy a potem pisałeś że się sypie.
Robiłeś na używkach i łatałeś czym popadnie - a może nie ??
Zawsze winni byli inni tylko nie Ty.

Jakoś moje wszystkie auta jakie miałem u nowych właścicieli jedzą do dzisiaj i wyglądają świetnie.
Jeden ma ponad 700.000km na liczniku i nadal jeździ - cuda Panie cuda.

Jeżeli nie potrafisz odróżnić dorobionej tulejki (Gdzie de facto fabrycznie tez jest tulejka)
Czyli zastępujemy cześć częścią o takich samych parametrach od kąbinowanego serwa do kluczowego elementu jakim są hamulce to sorry.
Tak wiem w Maluszku wystarczy pod Ikea zaklepać przewód i można jechać dalej. :o
No to sorry naprawiaj sobie te auta po swojemu tylko nie zabij kogoś po drodze.
Podobnie jak rozwala mnie Twoja historia o tym że wyjmiesz bezpiecznik od airbaga bo jak wystrzeli to nosisz okulary i będzie masakra.
No cóż niektórzy są niereformowalni.

Ja na brak klientów nie narzekam.
Zgłaszają się z całej Polski.
Dopiero co robiłem auto z Krakowa wcześniej Gdańsk a i takie ze Słowacji też się trafiają.

https://www.otomoto.pl/of...html#0b4862465c

Opisy i recenzje klientów mówią same za siebie.
Jesteś jedną z tych osób które spowodowały że Freelandera 1 przyjmujemy na zakład wyłącznie po wcześniejszych oględzinach bo niestety 80% tych aut jest drutowana.
Na takie auta szkoda nam czasu.

Przyjedz zobacz co teraz stoi pod zakładem na jakich rejestracjach.
Auta niejednokrotnie za ponad 100.000zł zadbane dopieszczone i takie auta naprawiam.
Ja się rozwinąłem, inwestuję w siebie w sprzęt. Ty stoisz w miejscu i narzekasz na cały świat jakie to wszystko było niedobre. Nie tedy droga.

[ Dodano: Wto Lip 23, 2019 07:27 ]
Misja Freelander 2....
Chcialem podziekowac za mozlowosc bycia czlonkiem tego forum dzieki ktoremu poznalem zajebostego czlowieka Arka.....
Chcialbym podzielic sie z wami tym faktem ze sa w tym kraju ludzie ktorzy podchodza z pasja do naprawy , pomocy i z checia rozwiążą kazdy problem jaki pojawi sie w nazzych FL. Moj przypadek czyli zakup FL krajowego, pięknie serwisowanego okazal sie byc strzalem w kolano. To co ten chłop znalazl ..... Zakrawa na chec przywrocenia kary smierci w tym kraju. 3 tyg i na twarzy moze znow pojawic sie uśmiech siedzac za kierownica. Praktycznie nie ma rzeczy w tym samochodzie ktorej Arek nie naprawił , nie wymienil...skrzynia, silnik, zawieszenie.....Dzieki Arku ze sie wszytskim zajales....Wracamy do spraw blacharskich w marcu i projekt FL brdzie jak salonowka
 
 
Lukasz126 




Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 39



Wysłany: Czw Lip 25, 2019 20:20   

SyntaX napisał/a:
Robiłeś na używkach i łatałeś czym popadnie - a może nie?


hahahahahahahahahahahahahahahahahah chłopie przestań się kompromitować.. błagam.
Kiepską masz pamięć, tam wszystko było nowe odgrzeb sobie tematy.

SyntaX napisał/a:
Jeżeli nie potrafisz odróżnić dorobionej tulejki (Gdzie de facto fabrycznie tez jest tulejka)
Czyli zastępujemy cześć częścią o takich samych parametrach od kąbinowanego serwa do kluczowego elementu jakim są hamulce to sorry.
Tak wiem w Maluszku wystarczy pod Ikea zaklepać przewód i można jechać dalej.


Co ty w ogóle pier*olisz? :D
Na forum mylr długo nie zabawiłeś. Tydzień chyba i poszedł ban.
Tam jesteś już legendą "erotomanem gawędziarzem" bo "ravenolem naprawiasz" :)
kręcą z ciebie bekę do dziś.

SyntaX napisał/a:
No to sorry naprawiaj sobie te auta po swojemu tylko nie zabij kogoś po drodze.

pamiętam jak spec mi zrobił hamulce... mało się nie zabiłem wracając z Poddębic. Zero hamowania. Dopiero ci których nazywał "mirkami patenciarzami" ogarnęli temat i auto miało hamulce brzytwa.
SyntaX napisał/a:
Misja Freelander 2.... (...)

To ten z crash data po dzwonie na parkingu?
a dalej "Łubudubu łubudubu..."

SyntaX napisał/a:
Ja na brak klientów nie narzekam.
Zgłaszają się z całej Polski.
Dopiero co robiłem auto z Krakowa wcześniej Gdańsk a i takie ze Słowacji też się trafiają.

Wiem wiem, nie omieszkasz się zareklamować w każdym możliwym wątku. Reklama dźwignią handlu ale z definicji reklamy wymaga produkt kiepski. ;)
Dobry mechanik nie ma czasu pisać kilometrowych elaboratów na forum.
SyntaX napisał/a:
Przyjedz zobacz co teraz stoi pod zakładem na jakich rejestracjach.
Auta niejednokrotnie za ponad 100.000zł zadbane dopieszczone i takie auta naprawiam.

No no, jeden wujka, jeden cioci a jeden zaparkował i kierownik poszedł na przeciwko. Znam takie tematy.
SyntaX napisał/a:
Ja się rozwinąłem, inwestuję w siebie w sprzęt. Ty stoisz w miejscu i narzekasz na cały świat jakie to wszystko było niedobre. Nie tedy droga.

Ch*ja wiesz o mnie i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. No chyba że land rover i kiepscy spece są dla Ciebie całym światem to tak.. narzekam na cały świat. A w tym konkretnym wątku narzekam na pier*olenie bzdur. :)

Z resztą co mnie to obchodzi, przeczytałem bo przeczytałem, pośmiałem się i starczy.
Lr to już historia przestrzegam przed nim każdego
_________________
Land Rovera przejęli hindusi. Szkoda ze nie przejął go... syndyk masy upadłościowej.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lip 30, 2019 09:21   

Lukasz126, na przyszłość hamuj z tonem wypowiedzi i przekleństwa zachowaj dla siebie, na razie 3pkt na uspokojenie nerwów dla Ciebie, odpoczniesz chwilę od stresów na forum. Pozdrowienia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Stuknięcia podczas ruszania i zmiany biegów
komes Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 6 Czw Mar 11, 2010 21:42
Gość
Brak nowych postów [Freelander] Stuki w dyfrze podczas zmiany biegów
yaroo Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 9 Pią Sie 31, 2012 16:19
Searcher



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink