Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Uszczelka pod głowicą czy może coś innego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Uszczelka pod głowicą czy może coś innego
Autor Wiadomość
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



  Wysłany: Wto Lip 21, 2020 16:29   [MG ZT] Uszczelka pod głowicą czy może coś innego
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Witam was bardzo serdecznie, zwracam się do was o pomoc, otóż nie działa mi ogrzewanie w samochodzie (MG ZT 190 2.5v6 ben+gaz), dziś stwierdziłem że podskoczę z tym do mechanika, pierwsze co zrobili to odkręcenie korka od płynu chłodzącego, zaczął się wylewać i to dosyć soczyście oczywiście specjalista że coś tu już jest nie tak, pytał o termostat mówię mu że generalnie temperaturę na wskaźniku pokazuje na połowę po kilku kilometrach schodzi kreskę/dwie na dół. Po czym przyniósł bodajże próbnik szczelności, ciśnienie było tak duże że po wrzuceniu samochodu na obroty ten próbnik po prostu mu wstrzlił w ręce, wtedy wszyscy mówili mi że to na 95% uszczelki pod głowicą i trzeba liczyć w tysiącach, powiedziałem że mogli by wymienić termostat bo jednak to nie takie drogie lecz za samą wymianę termostatu policzyli sobie 1000zł bo podobno termostat znajduje się pod kolektorem (na początku wołali 300zł ;-) ) więc stwierdziłem że zwrócę się do was i poproszę o jakąś radę żeby nie wydawać pieniędzy w błoto. Z tego co slyszałem to główne objawy uszczelki to między innymi biały dym z wydechu czego kompletnie nie ma oraz osad na korku którego też nie ma więc nie chce mi się wierzyć, że to uszczelka. Bardzo prosił bym o jakąś radę. Pozdrawiam :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 21, 2020 16:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Wto Lip 21, 2020 17:13   

Moja rada - zmień warsztat. Chyba logiczne jest, że w szczelnym układzie chłodzenia, kiedy ciecz się nagrzewa do okolic 100 stopni to zwiększa się jej objętość, a zarazem ciśnienie. Żeby w tym silniku wydmuchać uszczelkę pod głowicą trzeba się naprawdę postarać. Jeżeli dbałeś o układ chłodzenia, wentylator itp. to według mnie szansa jest na to mała, choć nie mówię, że jej nie ma. Na początek zacznij od wymiany termostatu i nie za 1000 PLN tylko góra z częściami i robocizną to jest wg mnie 300 PLN. Ja płaciłem 240 z robocizną, termostatem i uszczelką pod kolektorem dolotowym. Z tego co piszesz to masz objawy termostatu działającego tylko na dużym obiegu, miałem to samo. Kiedy jeździłem po mieście temperatura była prawidłowa, jak tylko wyjechałem na trasę to temperatura mi spadała do 1/4. Także według mnie to będzie to
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Wto Lip 21, 2020 17:42   

Dzięki za odpowiedz, właśnie nie mam żadnego dobrego warsztatu bo przeprowadziłem się do innego miasta i nie mam nic sprawdzonego :( ale jak gość mi rzucił cenę 1000 zł za sam termostat to myślałem ze bekne śmiechem.
Generlanie bym się sam w to pobawił ale widziałem ze jest dużo zachodu z tym. I mam właśnie podobnie jak ty ze w dłuższe trasy po prostu wskazówka pokazuje na 1/4. A co do dbałości to ciężko mi cokolwiek powiedzieć bo samochód ma niecały miesiąc i został kupiony z taka wadą za dobre według mnie pieniądze.
Mam nadzieje ze to będzie ten termostat. Masz może jakiegoś linka żebym nie zakupił czegoś złego ?
 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Sro Lip 22, 2020 06:27   

Ja kupowałem termostat od s-part, warto wymienić od razu całość razem z króćcami jak już będzie kolektor ściągnięty. Wejdź sobie na ich stronę, powinni mieć.
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Sro Lip 22, 2020 09:48   

W takim razie zamawiam i w następnym tygodniu się za to biorę. Trzeba trzymać kciuki żeby to nie była ta gorsza opcja ;c
Pozdrawiam.
 
 
tommasino 
Moderator




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 472
Skąd: Rzeszów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 22, 2020 10:16   

Te mechaniory to partacze. Nie dość, ze sie nie znają olto jeszcze za robotę krocie wołają. Jak masz jakies pojecie o mechanice to sam spokojnie ogarniesz w jeden dzien. Pamieraj proszę o odpowiednim odpowietrzeniu układu chłodzącego po zamontowaniu termostatu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Sro Lip 22, 2020 16:52   

Spokojnie, na 90% to termostat. Gdyby to była uszczelka to płyn by Ci się gotował, a nie spadałaby jego temperatura. Uszczelka to jest problem raczej silników 1.8, w Vkach to są jednostkowe przypadki. Mechanicy cały czas straszą tą uszczelką i nawet na forum się to udziela, kiedy jest jakiś problem z układem chłodzenia albo temperaturą to od razu, zawsze i wszędzie pierwsze co jest mówione to "padła uszczelka"
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Sro Lip 22, 2020 19:23   

Dobrze że mnie trochę ostudziliście bo już poszukiwałem nowego samochodu haha...
Po zrobieniu dam, znać czy pomogło.
A co do mechaników to teraz bez znajomego mechanika ciężko znaleźć konkrety warsztacik, dobrze że was dopytałem
 
 
Mariuszczs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 89



Wysłany: Sob Lip 25, 2020 22:48   

doszkol się to to ogarniesz, bo porady płyn gotował..... gotuje to się obiad ( bardziej zupę niż kotlety ) i w temp do 100 stopni C, chyba że w garnku ciśnieniowym.

W silniku spaliny mogą ci wywalać płyn
za duży poziom płynu za duże ciśnienie ale to sobie ew upuści

ciśnienie w układzie chłodzenia w tym silniku to ok 0,3 bara po ciężkiej trasie
termostat ogarniesz w godzinę bez ściągania kolektorów, tylko musisz mieć podstawowe narzędzie

może masz lpg i coś popaprali z podłączeniem ogrzewania parownika ?

mam tylko tyle, może nagram film po trasie po nagrzanym i obciążonym silniku .

https://www.youtube.com/watch?v=8WY2PifMHhg
:

[ Dodano: Sob Lip 25, 2020 22:48 ]
temperaturę sobie włącz na cyfrowym jak uszczelki są dobre to w trasie powinno oscylowac koło 90 stopni tak jak na filmie

https://www.youtube.com/w...sLorvpfseA&t=4s
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Lip 26, 2020 15:16   

Mariuszczs napisał/a:
mam tylko tyle, może nagram film po trasie po nagrzanym i obciążonym silniku .
Mariuszczs napisał/a:
ciśnienie w układzie chłodzenia w tym silniku to ok 0,3 bara po ciężkiej trasie

Mariuszczs zmierz i podaj ciśnienie w temperaturze optymalnej ( 90 - 95 stC} jak jest otwarty termostat a nie w 74 st C , ciśnienie jest wyższe przy prawidłowym poziomie płynu i szczelnym układzie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pon Lip 27, 2020 09:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mariusz950 



Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 12



Wysłany: Pon Lip 27, 2020 08:34   

Ja w zeszłym roku kilka lub kilkanaście razy go zagotowałem ponieważ wentylator mi zdechł i działał na 3 biegu. W międzyczasie padły dwa węże a uszczelki są raczej całe.
Sprawdź najpierw czy twój wentylator pracuje na wszystkich biegach, proponuję też sprawdzić czy nagrzewnica grzeje od strony pasażera.

Podjedź do kolegi z garażem i kluczami i bez problemu to ogarniecie.
W skrócie:
zdemontować obudowę filtra powietrze
zdemontować plastikową część kolektora ssącego z przepustnicą
zdemontować cewki zapłonowe
rozpiąć rurkę zasilającą wtryskiwacze w benzynę
Zdemontować wtryskiwacze
Odkręcić kolektory ssące
twoim oczom ukaże się termostat, rurka do termostatu, kolano ( do kupienia w zestawie)
później skręcasz wszystko w odwrotnej kolejności, zalewasz płyn (na jednej z rur masz mały zakręcany koreczek do odpowietrzania) i cieszysz się ze sprawnego auta.

Gdyby wentylator nie pracował na wszystkich biegach to nowy około 2000zł, używka około 400-500zł a regeneracja około 70zł (trudna, do wymiany szczotki lub szczotki i komutator)
Jeśli nagrzewnica nie grzeje od pasażera to powiem tylko że jest to cudowne auto :)) . Od strony kierowcy zdejmujesz boczek z grodzi, odpinasz dwie rurki i wysuwasz nagrzewnicę :D . Płukanie w dwie strony z lancy karchera pomaga i grzeje super.

Kosztów robocizny nie znam ponieważ sam wszystko naprawiam.
Wymiana termostatu nie jest trudna i 300zł wydaje mi się ok
Regeneracja wentylatora jest trudna i wymaga precyzji przy wymianie komutatora. Ktoś na forum je naprawia.
Czyszczenie nagrzewnicy jest dość proste. Nowej nie znalazłem a używkę kupiłem podobnie zapchaną więc nie warto.
 
 
Mariuszczs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 89



Wysłany: Sro Lip 29, 2020 20:43   

SeniorA napisał/a:
Mariuszczs napisał/a:
mam tylko tyle, może nagram film po trasie po nagrzanym i obciążonym silniku .
Mariuszczs napisał/a:
ciśnienie w układzie chłodzenia w tym silniku to ok 0,3 bara po ciężkiej trasie

Mariuszczs zmierz i podaj ciśnienie w temperaturze optymalnej ( 90 - 95 stC} jak jest otwarty termostat a nie w 74 st C , ciśnienie jest wyższe przy prawidłowym poziomie płynu i szczelnym układzie.


podałem zbliżoną wartość którą zacytowałeś w sumie . Dla weryfikacji nagram. Tymczasem w trasie o tym jak w trasie 95 nie osiągnie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZsLorvpfseA
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Lip 30, 2020 08:09   

Mariuszczs napisał/a:
w trasie 95 nie osiągnie.
no tak , u mnie to najczęściej 84-87 , no ale wtedy termostat jest już otwarty i ciśnienie jest bliżej 0.5 bar niż 0,3 .Często mówi się , że węże są twarde , ale to pojecie względne więc dobrze jest wiedzieć jakie jest ciśnienie np. na wolnych obrotach w temp. 90-95 st.C.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pią Lip 31, 2020 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Pią Lip 31, 2020 20:19   

Wracam do tematu gdyż wymieniłem termostat i nadal z nawiewów nie leci ciepłe powietrze co jeszcze może to powodować ? Nagrzewnica czy może coś innego? Jeśli to może być nagrzewnica to gdzie ona się znajduje?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lip 31, 2020 22:21   

pachuxd napisał/a:
Nagrzewnica czy może coś innego? Jeśli to może być nagrzewnica to gdzie ona się znajduje?
może być zakamieniona nagrzewnica ,jest w panelu klimatyzacji i ogrzewania , trzeba ściągnąć osłony na dole po stronie kierowcy. Wszystko jest opisane na forum.
Tu poczytaj : https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Sob Sie 01, 2020 08:51   

A czy jest jeszcze nagrzewnica pod cała deską rozdzielcza ? Bo z tego co słyszałem to tez może być to i czeka mnie rozbiórka całej dechy :| :|
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sie 01, 2020 11:39   

jest jedna pod deską ,w panelu , wystarczy ściągnąć osłonę i jest dojście do nagrzewnicy . Wszystko jest opisane na forum w różnych tematach , poszukaj w tym temacie co podałem. Po ściągnięciu osłony rozpina się łączenia 2 rurek i nagrzewnica wychodzi , trzeba tylko coś podłożyć na wyciekający płyn żeby nie zniszczyć dywaników.

[ Dodano: Sob Sie 01, 2020 11:39 ]
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=559171#559171
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Pon Sie 03, 2020 16:17   

Okazało się ze nagrzewnica jest w 100% drożna po podłączeniu spowrotem do samochodu okazuje się ze górna rurka jest chłodna a dolna gorąca
Jakieś pomysły gdzie dalej szukać?

Próbowaliśmy go odpowietrzyć nic nie pomogło, wdmuchaliśmy kompresorem płyn żeby przeszedł przez cały obieg, rurki nagrzewnicy zrobiły się gorące (obie) leciało ciepłe powietrze, minęło kilka minut dolna rurka aż parzy górna za to zimna jak lód i wtedy przestało lecieć ciepłe dodam tez ze jak się go da na wysokie obroty to tez zaczyna lecieć cieplejsze powietrze. Może to tez będzie przydatne chociaż wątpię, nie działa tam kompletnie klimatyzacja, po kilku dniach od nabicia po prostu sprężarka przestała pracować może ta informacja się przyda. Wyglada to tak jakby po prostu płyn tam nie miał siły dojść i przejść przez cała nagrzewnice.
 
 
bula3546 



Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 59



Wysłany: Wto Sie 04, 2020 21:31   

Może pompa wody?
 
 
pachuxd 



Dołączył: 21 Lip 2020
Posty: 16



Wysłany: Sro Sie 05, 2020 09:06   

Gdyby to była pompa wody to nie przegrzewał by się silnik ? Gdzie ta pompa się znajduje ? Na rozrządzie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zawory a może coś innego??
Arczik1981 Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Sie 16, 2009 15:08
REMO
Brak nowych postów [R75] Mrozy. Paliwo, czy może coś innego?
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 40 Sro Sty 06, 2016 17:40
MokraWoda
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Cze 14, 2018 14:59
cyborg
Brak nowych postów [r75] 1.8 uszczelka pod głowicą
tomimacko Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 13, 2014 18:17
paolinio
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
duraj Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Maj 08, 2014 10:00
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink