Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Przepustnica
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Przepustnica
Autor Wiadomość
LuZZaK 



Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 13



  Wysłany: Sob Paź 16, 2021 14:01   [MG ZT] Przepustnica
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Czy ktoś mądrzejszy ode mnie wie może jakie jest oznaczenie (part number) przepustnicy do ZT 190?

U "Rimmer Bros'ów" wchodzę w dział związany z przepustnicą do ZT 190 2.5 V6 z tempomatem (jak jest u mnie) i czytam że ta przepustnica pasuje wszędzie poza ZT i ZT-T 190 i nic z tego nie rozumiem.

Na jednych forach czytam że przepustnice we wszystkich KV6 były te same, jedynie różniły się właśnie dodanym tempomatem albo kontrolą trakcji, na innych znowu że 190 jako jedyny miał inną przepustnicę i już zgłupiałem.

Pytam, bo odnoszę dziwne wrażenie że silnik (słynący przecież ze swej niezwykle smukłej pracy) dość wyraźnie mi poszarpowuje przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu, czego nie obserwuję w Roverze 75 2.0 KV6 mojej rodzicielki - tam sprzęgła używam jedynie do zmiany biegów, u siebie w ZT muszę nim łagodzić poszarpywanie. Do tego miałem zeszłej zimy sytuację w której nagle i z niczego, auto któregoś poranka po odpaleniu wskoczyło na 3tys obrotów i tak trzymało. W trakcie jazdy, kiedy tylko wrzuciłem "jałowy" to obroty zamiast opadać i zatrzymać się w granicach 800 to uciekały do góry, znowu do ok. 3tys. Objaw ten miałem przez kilka dni, do tygodnia, po czym nagle sam z siebie ustał i teoretycznie od tamtej pory jest okej, ale jednak to poszarpywanie mnie zastanawia. Oczywiście sprawdzę łapy itd ale nawet gdyby przyszło do wymiany przepustnicy, czego szukać? Ewentualnie - czy da się ją naprawić/ zregenerować?

Pzdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 16, 2021 14:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 296
Skąd: Kutno



Wysłany: Sob Paź 16, 2021 20:08   

Najczęściej przy takich objawach winowajcą jest silniczek krokowy, mi też kiedyś padł . Czasami wystarczy odkręcić i wymyć jakimś zmywaczem do gaźników itp.
_________________
marek501
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Paź 17, 2021 09:50   

Zacznij od umycia przepustnicy benzyną może tam być syf i tak się dziać plusz czyszczenie krokowca. Jak to nic nie zmieni to szukał bym jakiejś nieszczelności i lewego powietrza.
_________________
:pisze:
 
 
LuZZaK 



Dołączył: 12 Lip 2018
Posty: 13



Wysłany: Pon Paź 18, 2021 13:25   

I tak zrobię.
Teoretycznie obroty są na razie okej, tylko to poszarpywanie...
No i zastanawia mnie, czy sytuacja kiedy odpalam rano auto, obroty na zimnym wskakują w okolice 1300rpm, dojeżdżam do skrzyżowania, naciskam sprzęgło a obroty najpierw podskakują do 2000 po czym opadają, jest normą? Tak jakby usiąść w rozgrzanym aucie z obrotami na poziomie 700, nacisnąć krótko gaz do podłogi podbijając obroty do 2000. Taki mam objaw na zimnym, kiedy ruszę z miejsca i dojadę np. do skrzyżowania oraz wcisnę sprzęgło.
Jedno jest pewne - widzę wyraźnie że praca silnika w tym aspekcie zmienia się wraz z obniżką temperatur. Latem czegoś takiego nie miałem. Teraz jest zimniej i znowu są takie dziwności.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Czw Cze 16, 2022 22:31   

Potencjometr przepustnicy lub wiązka do potencjometru
_________________
rom
 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Cze 23, 2022 09:46   

Jeśli problem występuje przy niskich temperaturach to nie wina potencjometru tylko zatkane sitka przy wejściu odm od strony silnika. Wyczyść odmy i sitka sprężonym powietrzem i obroty przestaną rosnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wężyk za przepustnicą zaślepiony?
ToXiC Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Wrz 18, 2014 23:42
Gość
Brak nowych postów [R75] Przepustnica plastikowa czy aluminiowa
86kamil Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Sty 26, 2014 21:10
Kamil79
Brak nowych postów [R75] Przepustnica i dziwny przewód...
maxxideejay Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Mar 06, 2013 21:51
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink