Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Co to jest ta dioda koło zamka w drzwiach?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 22:33
[R620] Co to jest ta dioda koło zamka w drzwiach?
Autor Wiadomość
jarek1 



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: sochaczew



Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 20:28   

Cześć THEF sory że tak późno ale nie miałem wcześniej czasu. U mnie dzisiaj padało po południu i nie miałem co działać. Ale jednak jakiś postęp! Ruszyłem dzisiaj jak wysiadałem tą wiązką przewodów łączących drzwi z nadwoziem i zaczęła działać dioda w drzwiach od strony kierowcy o której pisałem wczoraj. Na ustach pojawił mi się uśmiech ale jednak za szybko. Otóż po zamknięciu drzwi z pilota system się uzbraja kierunki mrygają trzy razy, mrygają diody w drzwiach kierowcy i pasażera a po około 4 min znowu zaczyna wyć klaksonem.! Czyli problem jest nadal. Nie zajrzałem jeszcze pod maskę a widziałem już te kabelki jak będzie jutro ciepło to pogrzebie troszkę i znowu napiszę.
Zauważyłem ciekawą rzecz!!!!! dzisiaj jak włączałem i wyłączałem alarm z pilota to po przekręceniu kluczyka nie pikał immobilajzer a jak pojechałem do sklepu to jak zamknąłem z kluczyka to dioda w drzwiach zaczęła swiecić cały czas ostrym światłem. Ciekawe zjawisko ale potrzebuję rozwiązać problem. Pozdrawiam Cię THEF i cała resztę która dopomoże w moim problemie.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 21:02   

jarek1, najpierw zatem musisz rozebrać ten boczek drzwi i poprawić kable do diody, bo coś w nich nie styka. Obawiam się jednak, że trochę będziesz musiał za tym pogrzebać, bo usterka kabla może być nie przy samej diodzie (skoro wystarczyło ruszyć kablami przy zawiasie), no ale to już sie okaże. Nie wiem jak u Ciebie ma działać immo, ale u mnie w 600ce jest tak, że pika dopiero jak próbuje odpalić samochód bez jego dezaktywacji.
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna sprawa, nie wiem na 100%, ale może jakaś blaszka w bębenku zamka też nie styka stąd cały problem. Spróbuję poszukać czegoś w tym temacie.
A może znajdzie się tu jakiś spec od alarmu w 400ce i nam pomoże?
PHJOWI, wiesz coś w tym temacie ;) ?
 
 
jarek1 



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: sochaczew



  Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:06   

Cześć THEF znalazłem i rozwiązałem problem a przy okazji dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy:
1. Po pierwsze tak jak pisałeś problem znajdował się w przedniej masce a dokładnie w jej zamku. U mnie są dwa kabelki podłączone do blaszki która ma się stykać z zamkiem. Musiałem chwilę z tym powalczyć bo odkręcić zamek klapy to pryszcz ale założyć ją jest gorzej. Następnie podgiąłem do góry żeby stykała się z zamkiem. :/
2. Zdjąłem boczek i sprawdziłem połączenia, wszystko gra.
3. Dopiero teraz dowiedziałem się jak prawidłowo działa ten alarm. Po zamknięciu drzwi z pilota kierunki migają trzy razy a dioda w drzwiach kierowcy miga strasznie szybko i po tym jak kończą migać kierunki mijają jeszcze 2 s i dioda miga spokojnie i rytmicznie. Wydaje mi się że to szybkie miganie diody to aktywowanie się systemu alarmowego. Kolejna ciekawostka jest taka, że kiedy otwieram auto z pilota to jak wkładam kluczyk do stacyjki i przekręcam do pozycji rozruchu immo nie pika, ale kiedy otworzę auto z kluczyka muszę użyć pilota bo immo daje znak że nie został wyłączony.
Fajnie tak czegoś nowego się dowiedzieć o swoim nowym autku :lol:
Bardzo Ci dziękuję THEF za poświęconą mi uwagę i cierpliwość, oraz tak wiele opcji naprawy. Nie omieszkałem ich wszystkich wykorzystać. Chcę wystawić Ci tą opinię że bardzo mi pomogłeś ale jeszcze nie wiem gdzie tego mam szukać ale dojdę. Jeszcze raz bardzo gorąco Ci dziękuję za pomoc. Jarek.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 22:17   

Cieszę się w takim razie, że usterka rozwiązana własnymi siłami. Co do alarmu, tak dokładnie jest jak napisałeś, dodam tylko, że zamkniecie z pilota aktywuje oprócz immobilisera także czujniki ruchu. Zamknięcie z kluczyka nie uzbraja ani immo ani tych czujek, tylko czujki w zamkach. Zatem gratuluje sukcesu ;)

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2007 22:20 ]
Aha, ściągnij sobie rave, jeśli go jeszcze nie masz. To instrukcja napraw do roverków. Co prawda po angielsku, ale na pewno się przyda. Wybierz tą wersję dla starszych modeli, ściągnij plik .iso na dysk a potem nagraj na płytę cd (bez rozpakowywania) jako obraz płyty i korzystaj :D . Oto link:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
Ostatnio zmieniony przez thef Sro Wrz 19, 2007 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 22:21   

thef napisał/a:
Zamknięcie z kluczyka nie uzbraja ani immo

immo się uzbraja samo jak wyjmiesz kluczk i otworzysz drzwi kierowcy ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 22:22   

sTERYD napisał/a:
immo się uzbraja samo jak wyjmiesz kluczk i otworzysz drzwi kierowcy ;)


Pewny jesteś, że w każdym roverku ;) ? Nie wiem już teraz czy u Jarka w tej 400ce, ale u mnie na pewno tak jest ;)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 22:39   

w instrukcji stoi, że immo uzbraja sie po:
1. zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem
2. 30 sekund po wyjęciu kluczyka z włącznika zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy nawet gdy alarm nie zostaje włączony
3. 30 sekund po wyłączeniu alarmu jeśli żadne drzwi nie zostaną otwarte :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 22:45   

No może we wszystkich 400kach tak jest, ale w 600kach z pilotem na podczerwień i kluczykiem łamanym immo aktywuje się z pilota :)
 
 
jarek1 



Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: sochaczew



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 19:43   

Dzięki THEF za link zaraz sobie zgram. Ja mam łamany kluczyk do 400tki czy to coś oznacza? Pozdro THEF i jeszcze raz wielkie dzięki.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 20:30   

jarek1 napisał/a:
Ja mam łamany kluczyk do 400tki czy to coś oznacza?

wszystkie R400 taki mają :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Jak dostać się do zamka w drzwiach!!!???
Alex Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Paź 02, 2009 14:48
Konix
Brak nowych postów [R620] Lampki w drzwiach
RoBBoD Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Lis 02, 2009 06:35
Robson29
Brak nowych postów [R620] Czy mam zamek w drzwiach??
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 68 Sro Paź 03, 2007 23:19
mcteusz
Brak nowych postów [R620] Jak wyregulować szybę w drzwiach
moryc Rover serii 600, Honda Accord 8 Wto Sie 14, 2012 17:48
moryc
Brak nowych postów [R620] Gumowe uszczelki w drzwiach...
phoenix123 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sro Lip 08, 2009 14:52
Mayson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink