Forum Klubu ROVERki.pl :: Janusz Palikot Wasze opinie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Janusz Palikot Wasze opinie.
Autor Wiadomość
fabianopulos 



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 45
Skąd: lublin



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 13:13   

w naszym zakłamanym współczesnym świecie mówienie prawdy publicznie jest niepoprawnie politycznie.
Palikot wielokrotnie "przeginał" ale też często mówił prawdę z którą zgadzała się oczywiście po cichu duża część społeczeństwa.
Ostatnio śmiałą tezę postawiła posłanka Mucha z mojego Lublina która powiedziała że część starszych ludzi chodzi do lekarza dla rozrywki. Media i politycy totalnie skrytykowali tą wypowiedz natomiast nikt nie zadał sobie trudu zbadania tego zjawiska które na sto procent istnieje. :cool:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 10, 2011 13:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 13:13   

dlatego Palikot na bilbordach pisze - gospodarka jest najwazniejsza ;)

IMHO w PO nie bylo innych osob chcacych reformowac kraj, bo jak sie 3ma lape na spolkach skarbu panstwa, upycha rodziny w gminach, ratuszach, to "dol, zaplecze" parti nie chialo zmian , bo im jest dobrze :)

IMHO moze Schetyna sie wylamie z ukladu, blokowanie dostepu do panstwowych spolek, bylo tego swiadectwem ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 13:35   

_papa_ napisał/a:
Witam!
Co myślicie o Januszu Palikocie, niewątpliwie bardzo kontrowersyjnej postaci naszej sceny politycznej? Jak dla mnie jest on osobą bardzo inteligentną, która wie co robi, aczkolwiek nie wiem, czy podąża w dobrym kierunku. Jego wizerunek zmieniał się już kilka razy, czy jest przez to dla społeczeństwa wiarygodny?
Osobiście uważam, że takie osoby jak Palikot potrzebne są w również polityce aby czasami przebić się w mediach i pokazać problemy które przez niektórych są zamiatane pod dywan lub krzyczą w jedną dla siebie właściwą stronę aby tylko poparcie nie spadło. Facet jest niewątpliwie inteligentny, ma kasę, więc wiele nie ma do stracenia i może pokazywać problemy w taki sposób aby były jak najbardziej zauważone. Jednym się to podoba, a innym nie. Dla mnie jego zachowania jak najbardziej są akceptowalne, tak samo jak Wojewódzkiego czy innych kontrowersyjnych osób. Każdy ma prawo mówić i robić to co uważa za słuszne o ile mieści się w granicach rozsądku, a że granice rozsądku dla każdego są różne, więc nigdy wszystkim się nie dogodzi. Miałem tylko nadzieję że trochę więcej zrobi kiedy mówił o nowej partii. Szkoda, że PJN go wyprzedził, bo teraz ciężko będzie mu się przebić.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 13:50   

a ja uwazam, ze PJN to PIS bez twarzy Kaczynskiego. Wiele sie nie roznia. Tylko odcieli sie od toksycznej osoby,ktora teraz zyje tylko smolenskiem.

Smiech na sali, jak uslyszalem, ze Macierewicz jedzie znow do stanow - poruszy niebo i ziemie :D szykujmy sie na tzresienie ziemi, bo sie beda amerykanie smiac z niego ;) w najlepsyzm wypadku, a prawda bedzie taka, ze nikt nie odnotuje jego przyjazdu :D na zakupy lata, tak mu sie spodobalo ? Ciekaw jestem kto placi za jego podroze, bo sluzbowymi tego nazwac nie mozna :>
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:03   

maniaq napisał/a:
Smiech na sali, jak uslyszalem, ze Macierewicz jedzie znow do stanow - poruszy niebo i ziemie :D szykujmy sie na tzresienie ziemi, bo sie beda amerykanie smiac z niego ;) w najlepsyzm wypadku, a prawda bedzie taka, ze nikt nie odnotuje jego przyjazdu :D na zakupy lata, tak mu sie spodobalo ? Ciekaw jestem kto placi za jego podroze, bo sluzbowymi tego nazwac nie mozna :>

Pan płaci, Pani płaci... Społeczeństwo płaci...

Trzebaby sprawdzić, ale stawiam diamenty przeciw orzechom, że lata w ramach "pełnienia mandatu posła", a wszyscy wiemy co to znaczy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:20   

hvil napisał/a:
WHO?? A u nas nadal to prądem po jajach leczą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hvil napisał/a:
PEDALSTWO!!!!!!!!! :twisted:

Hvil, bardzo Cię proszę, jeśli nie masz nic rozsądnego do powiedzenia w tym temacie, to po prostu nie pisz.
fabianopulos napisał/a:
Ostatnio śmiałą tezę postawiła posłanka Mucha z mojego Lublina która powiedziała że część starszych ludzi chodzi do lekarza dla rozrywki. Media i politycy totalnie skrytykowali tą wypowiedz natomiast nikt nie zadał sobie trudu zbadania tego zjawiska które na sto procent istnieje. :cool:
Właśnie, u nas zwraca się uwagę na pewne wypowiedzi bez próby zrozumienia sensu. Każde niezbyt fortunnie wypowiedziane zdania przypisuje się do twardych poglądów tego kto je wypowiada i najczęściej piętnuje się je bez odniesienia do całości wypowiedzi i kontekstu. A wystarczy minimum chęci do przeczytania całości, do zrozumienia tematu o którym mowa, żeby brzmiało to zupełnie inaczej.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:26   

Ciekawe co on tam wypelnia, chyba deklaracje celne :D

Chociaz w sumie to nie moj posel ;) Sa niestety takie osoby co chca by udowodnil, ze za sztuczna mgle , lasery i dobijanie tych co przezyli katastrofe, jest wiona Rosji :D to wtedy tak ;)

A co do Palikota... zobaczymy, sie zaczynam zastanwaic, bo za dlugo PO rzadzi i nic nie robi, poza podwyzkami podatkow O_o co czuje juz, a Zusy poczuje za nascie lat O_o

cos o tusku :)

http://demotywatory.pl/2643831/Juz-niedlugo
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lut 10, 2011 16:16   

maniaq, taka ciekwaostka - mojej klientki mąż pracuje z kolegom Donalda z podstawówki, przed wyborami mówił do wszystkich: nie głosujcie na niego, w szkole sie nikt nie chciał z nim kolegować :grin: .
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:01   

bociannielot napisał/a:
maniaq, taka ciekwaostka - mojej klientki mąż pracuje z kolegom Donalda z podstawówki, przed wyborami mówił do wszystkich: nie głosujcie na niego, w szkole sie nikt nie chciał z nim kolegować :grin: .


ta... w liceum tez miałem takiego ziomka z którym nikt nie chciał się kolegować bo mówili ze lamus i głupek... a teraz pracuje w MS i zarabia pewnie 3 razy więcej niż ja... wiec boćku więcej takich rad słuchaj... :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 22:04   

tiaaa a... tata , a Marcin powiedzial, ze jego tata powiedzial ;) to tak jak bylo z dowcipem o weselu i zdjeciami ze zdrady pod talerzem - nagle co 5 polak znal kogos osobiscie, ze byl na tym weselu :D

Co to wnosi do tematu o Palikocie natomiast ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 22:48   

maniaq napisał/a:
cos o tusku :)

http://demotywatory.pl/2643831/Juz-niedlugo


nie chcę się w żaden sposób czepiać, tylko zwrócić na coś uwagę, a co mi się przypomniało, jak zauważyłem tego demota.. maniaq, czy nie masz już zaufania do naszego premiera? sądząc po linku raczej nie, skoro umieściłeś go tutaj.
Ana pewno pamiętasz jedną z naszych dawniejszych gorących dyskusji na forum na temat polityki, na temat wyborów, kto powinien zostać prezydentem po katastrofie smoleńskiej.
Pamiętam, że Komorowskiego nazwałem sprzedawczykiem i waflem Tuska, myślę, że wtedy większość miała zaufanie i do Tuska i do Komorowskiego, teraz narzekacie na podniesienie VATu i że nie zostały spełnione słowa o cudzie gospodarczym, czy o podwyżkach dla nauczycieli. Ja od początku nie dawałem wiary tym słowom, ale przekonałem się, że ludzie myślą tak, że lepiej zagłosować byle na kogo niż na kogoś z PiSu
nie wiem, czy szukać mam tamtego tematu celem przypomnienia, czy każdy pamięta?
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 23:01   

Poszukaj chętnie sobie humor poprawie z wieczora :mrgreen: Tylko z tego co pamiętam o samych wyborach było tam niewiele bo dyskusja dotyczyła raczej pewnego związku frazeologicznego :lol: Odpowiadając sobie na pytanie z poprzedniej strony rozumiem, że nadal widział byś PiS u władzy z Panem Jarkiem na czele?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 10, 2011 23:02   

a czy ja musze przypomniec temat - mniejsze zlo ;)

NAdal twierdze ze za rzadow PIS-u bysmy mieli demolke od szitali ,przez sluzby, dyplomacje, jedynie IPN bylby oczkiem w glowie, a macierewicz stalby sie wyrocznia, kto byl bolkiem, kto order powinien oddac itp itd.

Patrze rzadzacym na rece, rozliczam ich z obietnic, to chyba dobrze, ze nie jestem fanatykiem, jak sluchacze rozglosni, bo oni nic nie widza, ida jak kon z klapkami na oczach ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 09:16   

kris-tofer napisał/a:

Pamiętam, że Komorowskiego nazwałem sprzedawczykiem i waflem Tuska, myślę, że wtedy większość miała zaufanie i do Tuska i do Komorowskiego, teraz narzekacie na podniesienie VATu i że nie zostały spełnione słowa o cudzie gospodarczym, czy o podwyżkach dla nauczycieli.


wiesz łatwo jest non stop mówić co ktoś robi źle i krytykować nie podając żadnej racjonalnej alternatywy jak to robi Pis... PO wprowadziło wyższy podatek i co tak bo bardzo odczułeś przymierasz głodem? wiesz przynajmniej maja odwagę wprowadzić coś co jest potrzebne co podratuje gospodarkę... coś co im wcale nie podniesie słupka poparcia a mimo to robią... a PIS tylko pokrzykuje i obiecuje gruszki na wierzbie... żenada gdyby Jarosław został prezydentem mielibyśmy państwo kultu smoleńska i co miesiąc dziesiątego krucjatę smoleńską na bogato za nasze pieniądze...

Wracając do Palikota fajnie że jest on w stanie powiedzieć twardo własne zdanie na każdy temat i nie musi lizać "pupy" swojego prezesa... co jest dla mnie najbardziej żenującą opcja w PIS i judaszy z PJN niby tak im było źle w PIS a jednak nadal się boja powiedzieć źle słowo na ich Jareczka... rzygać się chce takim ludziom nie podał bym reki.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 10:13   

maniaq napisał/a:
Co to wnosi do tematu o Palikocie natomiast ?
to samo co demotywator o Tusku :P .

[ Dodano: Pią Lut 11, 2011 10:11 ]
dobryziom napisał/a:
PO wprowadziło wyższy podatek i co tak bo bardzo odczułeś przymierasz głodem? wiesz przynajmniej maja odwagę wprowadzić coś co jest potrzebne co podratuje gospodarkę...
generalnie wyższy podatek vat dobry ziomie wcale nie jest czymś co ratuje gospodarkę niestety :/

[ Dodano: Pią Lut 11, 2011 10:13 ]
dobryziom napisał/a:
ta... w liceum tez miałem takiego ziomka z którym nikt nie chciał się kolegować bo mówili ze lamus i głupek... a teraz pracuje w MS i zarabia pewnie 3 razy więcej niż ja... wiec boćku więcej takich rad słuchaj...
no co, Donald też ma dobrą pracę więc wszystko się zgadza :grin: .
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 10:19   

maniaq, więc są takie rzeczy, gdzie czasami trzeba szukać kompromisów :)
Jeśli chodzi o byłe już rządy PiS kiedy to Jarosław był premierem, to nie prawda, że nic nie zrobiono, dla tych, którzy już zapomnieli: http://fakty.interia.pl/r...94895,,31269960 a przede wszystkim ŚP Lech Kaczyński chciał ujawnienia akt dotyczących Katynia, jego celem było dojść do prawdy i oczekiwać od innych sprawiedliwości. Niestety każdy patrzył tylko na jego mniejszą reprezentatywność- dlamnie takie zachowanie Polaków było żenujące.
maniaq napisał/a:
Patrze rzadzacym na rece, rozliczam ich z obietnic
więc nie dajesz już wiary słowom i obietnicom Tuska, czy innych polityków z PO?
dobryziom, nie sądzę, żeby podniesienie podatków pomogło polskiej gospodarce w tak znaczący sposób, ja to odczuwam i każdy odczuwa, kto zarabia trochę mniej niż 4 -5 tys miesięcznie. Tusk nie widzi ile mamy bezrobocia w kraju, to, że podniesienie VATu uderzy w tych najbiedniejszych - w tych, którzy żyją za 500zł miesięcznie, ale nie taka osoba się nie liczy bo jest ''mocherem''
Już nie wspomnę o zaniechaniu projektu "Rodzina na swoim"
Koniec mojej dygresji :)
A wracając do Palikota - sprawę przemyślałem i również uważam, że jest jednym z bardziej odważnych polityków który nie boi się powiedzieć co myśli, szkoda, tylko, że często w chamski sposób i powyższe co napisałem odnoszące się do osoby Palikota dalej przemawia za NIE dla tego polityka
 
 
 
mike-l 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 361
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 13:36   

kris-tofer napisał/a:
Już nie wspomnę o zaniechaniu projektu "Rodzina na swoim"


Oj akurat to dobre posunięcie. Po czasie wyszło, że ten program powinien nazywać się "Deweloper na naszym".
Chodzi o sztuczne zawyżanie cen mieszkań - limity ustalane w tym programie były wyższe niż rynkowe. Zatem nie było zachęty do obniżania cen dla "młodych". Nie wspominając o tym, że całkowity koszt kredytu w tym programie (a nie tylko przez 8 lat) był wyższy niż nie objętego tym programem, w tym samym banku!!
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 14:41   

kris-tofer napisał/a:
Jeśli chodzi o byłe już rządy PiS kiedy to Jarosław był premierem, to nie prawda, że nic nie zrobiono, dla tych, którzy już zapomnieli: http://fakty.interia.pl/r...94895,,31269960

Zrobiono - partia "socjalistyczno-populistyczna" obniżyła podatki najbogatszym podczas najlepszej od 20 lat koniunktury bez jakiejkolwiek reformy, która zabezpieczyłaby wpływy do budżetu w przypadku pogorszenia koniunktury, co nastąpiło w roku po wyborach, więc PiS może teraz mydlić oczy, że "to wina PO".

Piszesz o samym podniesieniu podatków, oraz wskazujesz na artykuł, którzy pokazuje poprzednie obniżenie podatków jako sukces PiS'u, a przemyślałeś jego przyczyny?
kris-tofer napisał/a:
przede wszystkim ŚP Lech Kaczyński chciał ujawnienia akt dotyczących Katynia, jego celem było dojść do prawdy i oczekiwać od innych sprawiedliwości.

Ciekawe, że jakoś nie udało się tego osiągnąć w czasie rządów PiS, a w czasie rządu PO premier Rosji potrafił przyznać w Katyniu, że Stalin i ZSRR/Rosja jest winna tej zbrodni, a teraz prezydent Rosji mówi publicznie, że Rosja musi popracować nad edukacją, bo nie może się zgodzić, że 1/3 Rosjan, mimo dokumentów i faktów wierzy, że odpowiedzialni za zbrodnię katyńską są Niemcy.

Może kwestią nie jest kto CHCE, bo chcieli prawdopodobnie WSZYSCY Polacy, a kto umie prowadzić politykę na tyle SKUTECZNIE, żeby to się wreszcie stało...

I tu jakoś nie widzę zasług żadnego z braci Kaczyńskich, bo CHĘCI to, jak widać, nie wszystko, a ciągłe "chodzenie na wojnę" z Rosją na pewno nie mogło pomóc w ujawnieniu dokumentów, które zostały ujawnione, gdy nastał rząd bardziej nastawiony na współpracę niż "wojnę".

W dyplomacji liczy się SKUTECZNOŚĆ, a nie pokrzykiwania i obrażanie się - patrz odwołanie spotkania Trójkąta Weimarskiego po publikacji obraźliwych uwag w niemieckim odpowiedniku "Super Ekspresu". Oczywiście, prawdopodobnie prezydent był chory, tak jak to zostało ogłoszone, ale dlaczego później takie spotkanie się nie odbyło do końca jego prezydentury?

Nie przypominam sobie, żeby było nawet zaplanowane...

A ciężko mieć wpływ na politykę międzynarodową, jeśli się samemu z niej dobrowolnie wyłącza.
kris-tofer napisał/a:
podniesienie podatków pomogło polskiej gospodarce w tak znaczący sposób, ja to odczuwam i każdy odczuwa, kto zarabia trochę mniej niż 4 -5 tys miesięcznie.

A czy obniżenie podatków najbogatszym, BEZ REFORM w okresie największej prosperity, która WIADOMO BYŁO, że musi się skończyć taką pomocą było??? :rotfl:

A przecież to jest wymieniane jako jeden z NAJWIĘKSZYCH SUKCESÓW rządu 2005-2007.

No pomijam już 2 lata niestabilności, "walki na górze" i dopisanie do tych wspaniałych sukcesów "zjedzenia przystawek" z argumentacją "warto było, bo nie ma Leppera i Geirtycha".

I, żeby nie było.

Jestem bardzo zawiedziony rządami PO, ale nadal nie widzę żadnej partii, która mogłaby coś wyraźnie poprawić, a oni przynajmniej, moim zdaniem NIE PSUJĄ.

Pozostali:
- Palikot - brak sukcesów "komisji przyjazne państwo", brak jasnego programu, niepotrzebne ataki na kościół - zajęcie się "publiczką", a nie prawdziwymi problemami
- SLD - jestem wrogiem jakiegokolwiek "socjalizmu" państwowego i przesadnej pozycji związków zawodowych, do tego te niepotrzebne ataki na kościół - pod publiczkę, które nikomu nie służą, bo nie można narzucać komukolwiek światopoglądu i autorytetów
- PiS - nie dostrzegłem żadnej poprawy po ich rządach 2005-2007, nie chcę Ministra Sprawiedliwości, który wydaje w TV wyroki zamiast sądu, nie chcę "smakowitego pożerania przystawek" zamiast zajmowania się spawami kraju, nie chcę CIĄGŁEJ "wojny MEDIALNEJ" z Rosją, a do tego doraźnie - nie wierzę w "bohaterstwo poległych w Smoleńsku", ani w jakiekolwiek teorie spiskowe i nie chcę o tym słuchać następne 4 lata (wierzę i mam do tego mocne podstawy, że to był bardzo nieszczęśliwy wypadek, wynikający z wieloletnich zaniedbań i sytuacji psychologicznej nieumyślnie spowodowanej przez "głównego pasażer" i jego współpracowników dwa lata wcześniej),
- PJN - żadnych konkretów, rządzili już - to dla mnie PiS-bis bez JK, ale z "kompleksem smoleńskim" i taką samą próbą wykorzystania katastrofy dla swoich doraźnych celów

Ale głosował będę - mam nadzieję, że coś się jeszcze zmieni do wyborów na naszej scenie politycznej lub Palikot mnie przekona... :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Lut 11, 2011 14:58   

maciej napisał/a:
moim zdaniem NIE PSUJĄ.
Twoim zdaniem Maciej, Twoim, ostatnio UE prosiła o raport planu redukcji zadłużenia, pytała o reformy, Rostowski miał złożyć go do końca stycznia, nie złożył - wiadomo przy rozdzielaniu funduszy unijnych już inaczej będą się patrzeć na Polskę - dzięki Ci PO :ok: . Poza tym jak to nie szkodzi - czy partia która stwierdza że nie przeprowadzi koniecznych reform bo w tym roku są wybory wg Ciebie szkodzi? Cały świat negatywnie ocenia obecnie politykę naszego rządu, co ma wpływ negatywny na całą gospodarkę i trzeba to jak najszybciej zmienić, choć zgadzam się z Tobą że nie wiadomo za bardzo kto by to zmienił.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 11, 2011 15:17   

bociannielot napisał/a:
Twoim zdaniem Maciej, Twoim, ostatnio UE prosiła o raport planu redukcji zadłużenia, pytała o reformy, Rostowski miał złożyć go do końca stycznia, nie złożył - wiadomo przy rozdzielaniu funduszy unijnych już inaczej będą się patrzeć na Polskę - dzięki Ci PO :ok: .

O które fundusze Ci chodzi?

Bo w perspektywie budżetowej do 2013 już są podzielone, a do dzielenia perspektywy 2014-2020 to jeszcze UE musi ustalić zasady na jakich to się odbędzie,a do tego na razie daleko.

Zgadzam się, że tak nie powinno być, ale na razie nie widzę tego problemu tak realnie, wiedząc mniej więcej na jakim etapie jest rozdzielanie funduszy UE obecnie.
bociannielot napisał/a:
Poza tym jak to nie szkodzi - czy partia która stwierdza że nie przeprowadzi koniecznych reform bo w tym roku są wybory wg Ciebie szkodzi?

Bardziej szkodziła partia, która obniżała podatki, nie przeprowadzając reform w okresie największej prosperity, wzrostu gospodarczego i napływających funduszy unijnych, kiedy koszty społeczne byłyby najmniejsze, a zyski z takiej reformy największe.

Aaa... I ta sama partia, z której pochodzi prezydent, którzy nie podpisuje ustaw przegłosowanych przez aktualną większość parlamentarną wprowadzających reformy, bo jego partia przegrała wybory, a on, mimo bycia prezydentem całej Polski, nie może się z tym pogodzić.
bociannielot napisał/a:
Cały świat negatywnie ocenia obecnie politykę naszego rządu

Ciekawe stwierdzenie...
Skąd czerpiesz taką wiedzę o poglądach 6,5 mld ludzi? ;)
bociannielot napisał/a:
co ma wpływ negatywny na całą gospodarkę

A możesz jakoś konkretniej?
Bo np. jak wyjaśnisz wysoki kurs Złotego wobec Euro i Franka?
To zwykle nie jest oznaka złej oceny gospodarki przez "cały świat"...
bociannielot napisał/a:
choć zgadzam się z Tobą że nie wiadomo za bardzo kto by to zmienił.

No właśnie... Staram się być realistą, a realnie, to wszystkie obecne siły polityczne były już przy władzy i pokazały mniej więcej to samo.

I uważam to co napisałem - obecna sytuacja nie psuje/psuje najmniej, a już na pewno, jeśli chodzi o politykę zagraniczną i (o dziwo) o WYJAŚNIENIE (a nie ZRZUCENIE winy) katastrofy smoleńskiej.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
Czy przyda się coś takiego?
piter34 Offtopic 421 Pią Gru 20, 2019 23:12
adam665
Brak nowych postów Wasze sukcesy w 2010
Pawkaz Offtopic 6 Nie Sty 02, 2011 22:14
colin1983
Brak nowych postów Wasze pozycje w aucie
Viniu Offtopic 56 Nie Kwi 12, 2009 22:21
gustav.pl
Brak nowych postów Wasze ulubione drinki
kepo Offtopic 17 Pon Sty 03, 2011 12:59
kajox1
Brak nowych postów Wasze ulubione miejsca w Polsce
Pawkaz Offtopic 3 Czw Paź 20, 2011 23:24
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink