Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] czujnik temper. powietrza dolotowego czy jest osobno ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] czujnik temper. powietrza dolotowego czy jest osobno ?
Autor Wiadomość
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sro Gru 02, 2015 21:43   [R45] czujnik temper. powietrza dolotowego czy jest osobno ?
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Witam , mam pytanie czy w roverku 45 1,4 jest osobny czujnik temperatury wlotowej powietrza ? Jeżeli tak to gdzie ? Mam takie "niejasne" obrazy z przeszłości, że kiedyś czytałem o czujniku podciśnienia (wkręcany jest on w kolektor ssący), który w naszych (z 2004 r.) roverkach mierzy podciśnienie i jednocześnie temperaturę powietrza wlotowego, czy to prawda ? Jeżeli jednak jest osobny czujnik (oznaczenie np.: NNK10001) to gdzie on jest zamocowany ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 02, 2015 21:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MultecFSO 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 455
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Gru 02, 2015 22:57   

Jest razem z czujnikiem ciśnienia. Znajduje się po lewej stronie kolektora ssącego (patrząc od przodu pojazdu).
 
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sob Gru 19, 2015 22:17   

"Jest razem z czujnikiem ciśnienia" czyli RÓWNOCZEŚNIE ?

Czyli dobrze pamiętałem, czujnik podciśnienia mierzy także temperaturę powietrza wlotowego ? Dziwne więc mam odczyty na Elmie : co do podciśnienia to wartości są OK (zmienne itd.) a temperatura stoi na -40 st. C. Wykasowałem błąd P0110, sprawdzę jutro, czy nie wrócił.

Czy to jednak nie dziwne , że jeden czujnik a wskazania co do podciśnienia są OK a co do temperatury powietrza dolotowego są złe ? Czujnik ma 4 przewody - chyba, że jeden jest uszkodzony .......

Jeżeli jednak czujnik podciśnienia odpowiadać ma za pomiar temp. powietrza to dlaczego nie robił on tego zawsze ? (jest on montowany i niezmienny od 2000 r.)

Na załączonych zdjęciach moich kolektorów : w roverku i drugim (takim zapasowym) widać wyraźnie, że w miejscu gdzie na zdjęciach kolektorów znalezionych w necie jest zamontowany czujnik temp. pow. wlotowego - w moich jest fabrycznie brak czujnika - nie ma otworu.
Przypominam, że gdzieś od połowy 2003 roku rover 45 przeszedł zmiany np.: zmieniona skrzynia biegów (zastąpiono fordowską IB5), brak nawiewu na nogi pasażerów z tyłu (oryginalnie czyli fabrycznie brak w konsoli środkowej otworu), więc może i brak ww. czujnika ?

Mam prośbę czy ktoś może popatrzeć w modelu przed 2003 rokiem i z końca 2003 lub późniejszym, na kolektor - powinien być widoczny mniej więcej pod przepustnicą obok wtryskiwacza kolor zielony.

Aktualizacja:
Jak kolega MultecFSO napisał - czujnik jest odpowiedzialny za pomiar podciśnienia oraz temperatury powietrza wlotowego. Skrót nazwy MAP/IAT. Z innych for dowiedziałem się, że jeżeli czujnik wskazuje dobrze podciśnienie (a u mnie tak jest) a temp. powietrza -40 st. C to odpowiedzialny za taki stan może być uszkodzony przewód/luźny styk/itp - szukam.

[ Dodano: Sob Gru 19, 2015 22:17 ]

Rozwiązanie problemu opisałem w tym temacie (https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100797)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45 iDT] Błędny pomiar temperatury powietrza dolotowego
RUDiCK Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Sie 06, 2011 11:03
Alexi
Brak nowych postów [R45] Czujnik temperatury powietrza
hrv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Maj 06, 2009 18:26
hrv
Brak nowych postów [R45] Przepływka/czujnik temperatury powietrza
domzalowicz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Paź 23, 2008 16:39
domzalowicz
Brak nowych postów [mg zs] czujnik temperatury powietrza w dolocie
podki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Paź 08, 2017 21:36
wooy11
Brak nowych postów [416] Czujnik temperatury powietrza - jak sprawdzić?
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Wto Lis 19, 2013 18:58
dawidd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink