Forum Klubu ROVERki.pl :: Akademia bezpiecznej jazdy - korzystał ktoś?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Akademia bezpiecznej jazdy - korzystał ktoś?
Autor Wiadomość
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 12:42   

Ja nie byłem ale kilku kolegów z pracy miało bo nasz szef fundował. potem wiele sie od nich nauczyłem. warto bardzo warto polecam. byli na szkoleniu w firmie która teraz jest na lotnisku bednary pod Poznaniem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 25, 2016 12:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Mar 25, 2016 13:55   

Ja byłem. W październiku zeszłego roku w Bednarach u Zasady. Bardzo miło wspominam szkolenie. Sporo się nauczyłem. Wyczułem swojego ZTka. Polecam. Teraz nie dawno się wybieram na szkolenie II stopnia.
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 14:58   

xROnx, dobra to pokażesz nam na zlocie co i jak :D zaoszczedzimy worek siana i bedzie za co pic :D
 
 
 
prigoda1 




Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 37
Skąd: Przejdź do mapy

MG ZR

Wysłany: Pią Mar 25, 2016 15:28   

Ja byłem na Miedzianej Górze koło Kielc - Szkoła Jazdy Subaru
Szkolenie dostałem jako prezent urodzinowy - 1 godzina wykładu teoretycznego + 5 godzin jazdy po torze.

Moim zdaniem? WARTO

Najważniejsze wnioski ze szkolenia, w sumie prawie cytat z instruktora na zakończeniu i podsumowaniu szkolenia:
"Pięć czy sześć godzin na torze na pewno nie wystarczy żeby od razu stać się dużo lepszym kierowcom. Poziom niektórych wzrośnie może o 5%, może o 10%. Najważniejsza w tym wszystkim jest sama świadomość tego jak zachowuje się Twoje autko i ile potrafisz nim zrobić. I to właśnie pozwala potem na bezpieczniejszą jazdę."

Poza tym, dodam już od siebie... warto, bo pokażą Ci jak powinna "wyglądać Twoja jazda", po czym sam będziesz szlifował te umiejętności prowadząc autko na co dzień.
Na mnie osobiście największy wpływ wywarło szkolenie z zakresu utrzymywania właściwego toru jazdy w zakrętach, i faktycznie, teraz jeżdżąc na co dzień trochę inaczej na to patrzę niż wcześniej, a zakręty które "dobrze" znałem, już nie są takie same :razz:

Trochę popłynąłem, ale faktycznie, jeśli już wpadł Ci do głowy taki pomysł, to warto!
 
 
bociannielot 
Moderator




Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Mar 25, 2016 15:40   

prigoda1 napisał/a:
Na mnie osobiście największy wpływ wywarło szkolenie z zakresu utrzymywania właściwego toru jazdy w zakrętach, i faktycznie, teraz jeżdżąc na co dzień trochę inaczej na to patrzę niż wcześniej, a zakręty które "dobrze" znałem, już nie są takie same
akademia bezpiecznej jazdy to nie jest trochę co innego niż Szkoła Jazdy Subaru ??
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 26, 2016 08:31   

bociannielot, nie jest - w podstawowym aspekcie to jest to samo. :)

Ja kilka razy byłem na jazdach u Piotra Wróblewskiego, który był też 2 albo 3 razy jako obsługa na naszych Zlotach, a szczególnie fajnie zorganizował naszą zabawę na torze w Miedzianej Górze. :)
Polecam!

www.rspw.waw.pl

A co do różnicy między 'bezpieczną jazdą', a 'sportową' to Piotr ma na to tłumaczenie, które do mnie trafia.

Mówi, że nie ma tu różnicy (nie mówimy o tzw. 'jeździe defensywnej' tylko o kontroli nad autem), bo kierowca rajdowy na OS'ie przez cały czas jedzie w warunkach, które 'zwykłego kierowcę' spotykają góra 2-3 razy w życiu i ćwiczenie, oraz świadomość tego jak panować nad przyczepnością i kiedy ona się kończy, która jest niezbędna kierowcy rajdowemu, kierowcy 'zwykłemu' w tych 2-3 sytuacjach może uratować życie.

Szkolenie z nim nie jest najtańsze, ale w 100% indywidualne, i zależnie od poziomu startowego może zacząć od tłumaczenia jak trzymać kierownicę (tak, to też jest ważne), jak działają hamulce i ABS albo od próby 'wykręcenia czasu' na Miedzianej/w Ułężu - obie te rzeczy, i oba tory u niego przeszedłem - warto!! :)

Jak skończę remont i ogarnę finanse, to jest plan żeby znów do niego pojechać.
Moją Magdę też już przekonałem. :)

No i przynajmniej raz warto pojechać własnym autem i przekonać się, gdzie naprawdę kończy się jego przyczepność - to zmienia spojrzenie na to co jest bezpieczną jazdą, a co nie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Mar 26, 2016 10:46   

maciej napisał/a:
Ja kilka razy byłem na jazdach u Piotra Wróblewskiego,
O widzisz chyba on właśnie prowadził ślizgawkę na Torze Poznań z jeszcze jednym kierowcą ale nie pamiętam nazwiska. Mnie się udało być 2 razy na tym evencie razem z małżonka i powiem tylko że pozycja za kierą zmieniła się u mnie od tamtego czasu a mrówka następnego dnia po szkoleniu wpadła w poślizg u nas na rejonie i mimo że miała prawko dopiero od kilku dni wyprowadziła auto lecąc bokami kilkaset metrów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:20   

I ja dorzucę 3 grosze ;) Staram się przynajmniej raz w roku być na torze, lotnisku, placu, żeby przypomnieć sobie jak to się kółkiem kręci. Uważam, że takie kursy powinny być obligatoryjne, dla młodych kierowców, bo dopiero po utracie panowania nad autem nabiera się pokory, że jest moment kiedy już nie mamy kontroli nad autem.

Natomiast jestem zwolennikiem pojechania na taki tor własnym autem, bo uczy się go wyczuć, lepiej je znamy i będziemy używać na co dzień. Wsiadanie do innego auta jest zawsze trochę innym doświadczeniem.

Ja lubię i polecam :) jest troche firm organizujacych szkolenia po całej polsce, sa tzw. track day-e itp itd.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 28, 2016 21:36   

maniaq kwestia kosztów. Trackday w Poznaniu to bodajże 500-550 zł a to już sporo :p
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Mar 29, 2016 12:17   

Ja mam ten plus że mój znajomy lakiernik były kierowca rajdowy ma swój prywatny tor i kiedy tylko mam ochotę mogę ćwiczyć.

Ja sam natomiast organizuję rajdy rekreacyjne
Bełchatowskie bezdroża :mrgreen: :wink:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 14:04   

Nie samym torem poznan polska zyje, akurat poznan jest swietny ale dla mocnych aut, bo tam spore predkosci sie rozwija. Lapiej pojechac na bardziejc techniczne trasy, gdzie mniej sie auto meczy, a bardziej technike szkoli. Jak kolega kielce powyzej polecam :) Nowe miasto nad Pilica, Ułęź, pod poznaniem tez kilka miejscowek macie, np na najblizszy zlot. koszty zazwyczaj od 200-300 za dzien na takiej imprezie, ale to i tak warto, bo bezpieczenstwo nie ma ceny.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 14:07   

maniaq zgodzę się ale sorry z Poznania do Kielc lekko bez sensu jechać ;) A tory typu Gostyń to już są tory kartingowe. Fajny tor techniczny ale nie wrzucisz na nim więcej jak 3.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 14:30   

Po co ci wiecej niz 3, to ma cie nauczyc czuc auto, wybierac linie, hamowac, dodawac gazu. Do tego predkosci w okolicy 60-120 jestes w stanie rozwinac. Nawet w Radomiu jestes w stanie sie sporo nauczyc. Mimo, ze krotki i gokartowy tor. Ja tam wole techniczne trasy, w ulezu byla dluga porsta, na ktorej zwycajnie sie nudzilem, ok, EVO 10 dokrecalo ponad 200, tylko "proste sa dla szybskich samochodow, zakrety dla szybkich kierowcow" ;)

Jak ktos chce to i na pustym placu, pod marketem czy innym sie pouczy. Mnie rozwalilo porste cwiczenie na krecenie kiera- sprobuj na prostej drodze jadac na 1 luzem, dokrecic kiere do lewej do prawej maks, zeby nie wyjechac z drogi :) Nie trzeba predkosci wcale, a nauka nie pojdzie w las ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 30, 2016 19:07   

maniaq napisał/a:
sprobuj na prostej drodze jadac na 1 luzem, dokrecic kiere do lewej do prawej maks, zeby nie wyjechac z drogi Nie trzeba predkosci wcale, a nauka nie pojdzie w las

Takie zabawy są właśnie najlepsze.Często przy WORDzie Bemowo porozstawiane są opony, między którymi można lawirować.Szkoda tylko, że jest tam "płytowa" nawierzchnia.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szkoły Bezpiecznej Jazdy oraz Kursy Doskonalenia Kierowców
Temat "specjalnie dla Dwóch takich..."
McGAJveR Offtopic 29 Czw Wrz 25, 2008 08:44
Eddek
Brak nowych postów Honda vs ROVER oraz coś o bezpiecznej jeździe
ADAM1 Offtopic 23 Pią Maj 04, 2007 10:28
Ant
Brak nowych postów Czy jest ktoś z UK?
Krzysi3k Offtopic 0 Pią Lis 13, 2009 21:58
Krzysi3k
Brak nowych postów Ktos mi pomoze z LPG???
Markzo Offtopic 4 Sro Kwi 23, 2008 18:21
Markzo
Brak nowych postów Czy wie ktoś co to za samochód?
Rokosz Offtopic 3 Sob Paź 24, 2009 21:45
Rokosz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink