Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Środek- Ramki wokół klamek wiszą, jak je przymocować??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Środek- Ramki wokół klamek wiszą, jak je przymocować??
Autor Wiadomość
CwaNYy 



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 13



  Wysłany: Pon Lip 11, 2016 08:59   [R75]Środek- Ramki wokół klamek wiszą, jak je przymocować??
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Witam jestem tu nowy, sprawdziłem wyszukiwarką i nic nie znalazło więc zwracam się z pytaniem do was :) Sprawa wygląda tak że jak na pewno wiecie w wokół klamek od wewnątrz są przymocowane tylko do tego materiału, którym są wyłożone drzwi (przynajmniej tak u mnie jest) i jak ten materiał się odkleił od drzwi głównie przez ciężar owych ramek to lata i materiał (tylko na środku ranty się trzymają póki co) i ramki. Pytanie brzmi: 1. Jak zdemontować ten materiał/albo jak go przykleić i do niego znów ramki przymocować(bezsensu według mnie) 2. Jeśli nie da się tego zrobić bez nie wiem rozcinania czy coś to jak przymocować te ramki na stałe żeby nie "dyndały" tak (a jednocześnie przytrzymają może materiał?) ;/ bo wygląda to okrutnie a chwila moment i ktoś szarpnie przypadkiem i miało że poleci ramka to rozedrze materiał, sprawa jest delikatna bo żeby nie "upaprać" wszystkiego klejem i żeby to było też trwałe.
Pozdrawiam :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 11, 2016 08:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 09:00   

CwaNYy najlepiej zrób zdjęcie o co chodzi, bo ciężko do końca w wywnioskować o co chodzi ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 09:05   

CwaNYy, a masz te klamki przykrecone na srubki; srubki sa dokrecone?
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 09:08   

Chodzi zapewne o chromowane klamki wewnętrzne, one powinny być wkrętem przykręcone do blachy, a jak chodzi ci o zewnętrzną ich obwódkę to niestety, ale albo skleisz z klamką na stałe, albo nowe klamki bo zatrzaski diabli wzięli
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 09:10   

sknerko no właśnie przypuszczałem, że chodzi o te obwódki... ale nie bardzo sobie wyobrażam jak one mogą wisieć, bo jak się urywają z zatrzasków to raczej w całości :P
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 10:32   

CwaNYy, te obwódki sa fabrycznie zgrzane z klamką, nie ma tam żadnych zatrzasków, więc jak już raz wypadnie to bez klejenia się nie obejdzie ;)

Spotkałem się z takim czymś nie raz. Ktoś je wkleił, tylko nie tak jak powinny być. Zapewne przykleił do materiału, bo tak prościej i nic nie trzeba rozbierać...

Moja rada jest taka. Prawdopodobnie klamki dasz radę odratować, bo możesz ramki do nich przykleić. Ale jeśli nie masz znajomego tapicera to boczków szukaj drugich nie odklejonych. Koszt naprawy boczka to ok 150zł, a za tyle kupisz komplet :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 11:17   

Chyba ze obkleisz boczki sam, materiał wyjdzie pewnie ze 40 zl plus klej i zamykasz sie w 100, ale do tego wlasna praca i nie odbierzesz idealnego materiału.
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 11:34   

AdaskoC w moim aucie mam prawie wszystko fabryczne a w zieciunia większość i obwódki fabrycznie są na zatrzaski, które to większość mechaników zgrzewa na ciepło lutownicą. Wiem bo mam jeszcze dwie oryginalne, reszta już naprawiona lutownica lub poxipolem :) :P

[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 11:34 ]
aha u Kosy też jedna jeszcze do niedawna fabryczna na zatrzaski była, niestety była
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 13:41   

sknerko, przetrzepałem już w zyciu pewnie z 200 sztuk tego i jeszcze się nie spotkałem z taką która ma zatrzaski a mialem wszystkie roczniki :-)

Obwódka ma 4 bolczyki które wchodzą w klamkę i na końcu są zgrzane/roztopione :-)

sknerko, strzel fotkę jak będziesz mial możliwość. Chętnie zobaczę jak to wygląda, moze były i z zatrzaskami :-)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 14:01   

jak pamietam moje nie wszystkie miały urwane wszystko, ale potwierdzam wersje Sknerko - ramki mają 4 żąbki, które wskakują w prostokątne otwory dookoła klamki, natomiast jest to rozwiazanie na tyle delikatne, że można nazwać je do montażu jednorazowego
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 14:32   

longer86, czasem ten zgrzew pęka i zostaje taki jeden ząbek i wygląda jak zatrzask :) Wieczorem wrzucę fotkę
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 14:53   

wczoraj poskręcałem ostatnie drzwi i raczej zbyt wcześnie nie zamierzam tego ruszać więc zdjęć nie będzie na razie. chyba że jeden zatrzask się uchował na sztuce która wymieniałem kiedyś to może dziś zobaczę

[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 14:53 ]
AdaskoC napisał/a:
longer86, czasem ten zgrzew pęka i zostaje taki jeden ząbek i wygląda jak zatrzask Wieczorem wrzucę fotkę
Jak ma zgrzew pękać jak pierwszy raz ściągałem tapicerkę i wszystko było fabryczne a ramka trzymała się bez luzów na swoim miejscu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 15:28   

Ramka pęka tylko jak się za nią ciągnie ;)
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
CwaNYy 



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 13



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 17:16   

Wiecie co-chodzi mi o to co napisał Sknerko - wrzuce jeszcze tak fotke poglądową bo samochód pojechał do mechanika bo trzeba wymienić kilka części itd... i nie mam go przy sobie żeby fotki strzelić, piszecie że ramki powinny być na śrubki ale u mnie są jakby przyklejone tylko do tego materiału. Wchodzi opcja taka że delikatnie do końca je oderwać od materiału i nie wiem czy poxipol, czy klej na gorąco(mało trwały) czy może inny klej i przykleić je jeszcze raz do tego materiału i może klej też przejdzie przez tą obitke i ona też się do drzwi przyklei??? no albo jak wyżej ktoś napisał na stałe do klamki....
Kurde szkoda tej obitki od środka bo też lipka że się odkleiła, trzeba będzie tapicera szukać

O to mi dokładnie chodzi tylko u mnie to tak "dynda" :P

https://zapodaj.net/a4d1dd3178d39.jpg.html

Ogólnie to dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Spróbuje ogarnąć te ramki chromowane najpierw (przykleje do klamki może...) a potem może coś do głowy mi wpadnie co zrobić z tym materiałem żeby był przytwierdzone ale nie upaprany klejem czy czymś :) Pochwalę się potem co z tych czarów wyszło :D
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 18:24   

ramkę chrom przyklej do klamki poxipolem wszystko inne odpada błyskawicznie, jak materiał przy klamkach daleko nie odkleił się to cieniutko butaprenem i delikatnie przycisnąć materiał będzie trzymać a jak już mocno zmechacone to mój zięć kupił za 100pln wszystkie boczki i wymienił na zdrowe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 11, 2016 19:03   

Na przyszłość, jak juz ogarniesz boczki, unikaj ich prania, pianka pod materiałem kruszeje i szybko pojawia się nowe obwisy
_________________
75 Red Edition
 
 
CwaNYy 



Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 13



Wysłany: Pon Lip 11, 2016 19:21   

Okej DZIĘKI WIELKIE za wszystkie odpowiedzi i pomoc :D temat uważam za wyczerpany :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75]Srebrne listwy drzwi- jak przymocować.
Dominoz Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Wrz 07, 2015 22:55
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Środek na chromowe klamki
markozalko Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Mar 30, 2011 21:20
automechanik
Brak nowych postów [R75] Wymiana pasa bezpieczeństwa - środek tył - kombi
Wolek Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Paź 23, 2012 19:40
maryba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink