Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 75] Kilka pytań co do kupna Rovera 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 75] Kilka pytań co do kupna Rovera 75
Autor Wiadomość
Fatumboba 



Dołączył: 21 Lip 2016
Posty: 6



Wysłany: Czw Lip 21, 2016 12:44   [Rover 75] Kilka pytań co do kupna Rovera 75

Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu upatrzyłem sobie Rovera 75 jako swój kolejny samochód. Niesamowicie wpadły mi w oko. Zakochałem się w nich troszkę od strony wizualnej. Poczytałem opinie w internecie na temat silników, na temat samej jazdy, ale można spotkać naprawdę skrajne. Pomyślałem, że to właśnie na forum użytkowników i miłośników tego autka powinienem zapytać o najważniejsze rzeczy. Znacie je od kuchni. Jeśli ktoś byłby uprzejmy odpowiedzieć mi na kilka poniższych pytań.

1. W jakiej kwocie warto szukać tego modelu, by nie tracić czasu na odpicowane przez handlarzy egzemplarze (głownie tutaj chodzi mi o modele po lifcie 2004, 2005). A wersja Celeste to już po prostu kosmos :)

2. Który z benzynowych silników polecacie jako najmniej awaryjny. Spalanie tutaj nie gra roli. Chodzi mi tylko o awaryjność i stosunek mocy do wagi samochodu.

3. Czy jest to auto wygodne przy trasach ok. 1000km. Czasami muszę pojechać w dłuższy rejs i chciałbym wiedzieć czy po kilkuset kilometrach nadal można odczuć komfort z jazdy.

Z góry dziękuje Wam za pomoc. Mam nadzieję, że nie zostanę przyjęty jako totalny laik, ale niestety nie mam nikogo znajomego posiadającego to autko, a wszyscy na około próbują mi je wybić z głowy :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 21, 2016 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 12:47   

1. Im wyższa kwota tym większa szansa, że auto jest sprawna i godne polecenia.
2. Co do silnika- sam mam diesla, ale ponoć 2.0 V6, 150KM jest całkiem dobry.
3. Komfort jazdy jest wysoki. Również dużo jeżdżę (około 25tys rocznie) i nie wyszedłem jeszcze z tego auta połamany ;)

Jakbyś chciał obejrzeć jakieś auto, to napisz na forum. Na pewno ktoś z Twoich okolic Tobie pomoże. Najlepiej ktoś z Toafem :)
 
 
Fatumboba 



Dołączył: 21 Lip 2016
Posty: 6



Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:03   

Dzięki serdeczne za tak szybką odpowiedź! Jeśli na avatarze to Twoje autko to zazdroszczę ;) Myślę, że faktycznie jak już będę chciał coś kupić to nawet zgadam się z kimś z forum, żeby je obejrzeć.

Takie pytanko jeszcze. Czy silniki 120KM nie są za słabe jak na to auto? Nie mówię tutaj o szaleństwach, ale o zwykłym wyprzedzaniu. Obecnie jeżdżę Ibizą i to jest po prostu koszmar. Auto jest za ciężkie do swojego silnika :D
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:06   

Fatumboba napisał/a:
Dzięki serdeczne za tak szybką odpowiedź! Jeśli na avatarze to Twoje autko to zazdroszczę ;)

Tak, to moje auto.
Więcej zdjęć w "garażu" :)

Fatumboba napisał/a:
Takie pytanko jeszcze. Czy silniki 120KM nie są za słabe jak na to auto?

Są słabe. Zdecydowanie za mało KM jak na taką budę :)
Od 150KM zaczyna się normalna jazda.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:06   

Co do ceny poliftów się nie wypowiem, bo nigdy na nie nie patrzyłem (choćby ze względów wizualnych ;) ).

Co do silników - jak Dominoz wyżej jeżdżę dieslem i z silnika jestem jak najbardziej zadowolony. Z opinii innych bym wnioskował, że omijać trzeba zwykłe 1.8, bo jest po prostu słabe. 1.8t ma moc i ryzyko HGFa (ale podejrzewam, że jak jest dobrze traktowany i zrobiony 'raz a dobrze' to pojeździć długo). Przy 2.0 i 2.5 kv6 z kolei VISy. Tu niech się wypowiedzą lepiej Ci z benzynami ;)

A wygoda - jechałem na trasie Poznań-Katowice praktycznie 800 km (do i z powrotem) R75 i potem Kangoo... O ile R75 wyszedłem z samochodu żywy to Kangoo w drodze powrotnej już but w ziemii, bo już nie dawałem rady i co chwila spoglądałem na nawigacje jak Osioł do Shreka 'daleko jeszcze?... Daleko jeszcze?...' ;)

Moim zdaniem nie ma czego wybijać z głowy. Samochód technologicznie to prawie to samo co BMW E46, którego pewnie by Ci z głowy nie wybijali.


Dominoz czy ja wiem czy od 150km? No na pewno 1.8 120 koni jest zdecydowanie za słaby (no i CDT 116 koni też masakra). Ale CDTi 136 koni już w miarę jedzie ( :dupa: nie rwie ale jedzie) a po chipie to już jedzie całkiem ładnie. Benzyna 2.5 w automacie też fajnie jedzie a co do 2.0v6 to nie wiem - nie jechałem.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
Ostatnio zmieniony przez prebenny Czw Lip 21, 2016 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fatumboba 



Dołączył: 21 Lip 2016
Posty: 6



Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:16   

Haha, będę musiał Wasze odpowiedzi pokazać kilku niedowiarkom. ;) Dzięki serdeczne za odpowiedź co do silnika 120KM, bo właśnie tak podejrzewałem.

Nie ukrywam, że korci mnie ten 2,5 V6 :D
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:19   

Fatumboba napisał/a:
Nie ukrywam, że korci mnie ten 2,5 V6 :D

To zobacz sobie wersje silnikowe MG ZT :)
Dopiero zacznie Cie korcić.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:24   

Fatumboba główna niechęć polega na niewiedzy i fakt faktem trzeba uważać przy kupnie żeby na złom nie trafić. Bo samochód tani w zakupie w porównaniu do tego co oferuje i potem ludzie się dziwią, że naprawa kosztuje tyle co w BMW więc odwalają sztukę na najtańszych częściach.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 21, 2016 13:25   

prebenny napisał/a:
Dominoz czy ja wiem czy od 150km? No na pewno 1.8 120 koni jest zdecydowanie za słaby (no i CDT 116 koni też masakra). Ale CDTi 136 koni już w miarę jedzie

Miałem na myśli, że od 150KM w benzynie ;)
Wiadomo, że diesel to zupełnie inna charakterystyka silnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Kilka pytań w związku z checią zakupu Rovera
grzegorzs Chcę kupić ROVERka 1 Wto Gru 28, 2010 10:03
tronsek
Brak nowych postów [R114] Zamiar kupna parę pytań
misiekpe Chcę kupić ROVERka 28 Sro Lis 09, 2011 11:44
misiekpe
Brak nowych postów Rover 75 - kilka pytań
jeva Chcę kupić ROVERka 9 Pon Cze 15, 2015 15:44
sknerko
Brak nowych postów Rover 45 - kilka pytań
xsannti Chcę kupić ROVERka 13 Czw Kwi 21, 2016 16:00
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink