Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia
Autor Wiadomość
kacper1985 




Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Raszyn

Rover 400

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 21:35   [R75] kompletność elementów podszybia, error klimy, radia
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2000

Cześć,

Proszę o poradę czy w podszybiu od strony kierowcy po zdjęciu górnej plastikowej osłony powinno być coś jeszcze (tak jak po stronie pasażera)? Aktualnie pod serwem mam sporo błota i obawy, że odpływ nie "zbiera" całej wody, która się tam pojawia

Otwory przeczyściłem już jakiś czas temu, ale niestety samochód przed zakupem stał dłuższy czas niesprawny. Jestem w trakcie osuszania wnętrza. Wykładzina od strony kierowcy i pasażera bardzo namoknięte, co powoduje problemy z elektryką (error klimy, nie działające radio). Czytałem dotychczasowe wątki w temacie na forum.

Liczę, że osuszenie pomorze, bo do tej pory wyjmowałem i zabierałem do domu moduły pod schowkiem oraz skrzynkę z bezpiecznikami (mam nawet drugą, ale te same objawy), wymieniłem włącznik świateł (widoczne oznaki zalania) jednak nadal brak na desce sygnalizacji kierunków, długich etc. Na wiązkach od deski rozdzielczej po bagażnik brak widocznych oznak zalania dlatego teraz liczę, że suszenie pomoże.

Czekam do weekendu i pewnie w następnym tygodniu pojadę do elektryka, gdybyście mieli sugestie w temacie, to proszę piszcie.
Ostatnio zmieniony przez kacper1985 Sob Lis 05, 2016 13:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 01, 2016 21:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:24   

Podszybia wyglądają prawidłowo.

Jeśli czytałeś tematy o wodzie w R75 to powinieneś już wiedzieć, gdzie znajdują się odpływy i jak je odetkać. Warto też pozbyć się tego błota, o którym piszesz, np. odessać jakimś odkurzaczem wodnym. Od tego bym na Twoim miejscu zaczął. Co z tego, że osuszysz, skoro nie rozwiążesz przyczyny i za chwilę będziesz mieć to samo.

W dalszej kolejności sprawdź otwory w ścianie grodziowej, w tym ten, którym dochodzi przewód do pompki sprzęgła. Jeśli masz szyberdach to również odpływy od niego.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:46   

W grodzi leci dość sporych rozmiarów wiązka kabli i niewskazane sa tam podwyższone stany wody
_________________
75 Red Edition
 
 
kacper1985 




Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Raszyn

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 05, 2016 13:32   

Dzięki za info. Odpływy oczyszczone, a w weekend wezmę się za resztę o której piszecie.

[ Dodano: Sob Lis 05, 2016 13:32 ]
Kilka dni suszenia, sporo demontażu, usterka znaleziona, ale w innym miejscu, która zlokalizowałem na samym końcu prac.

Podsumowując: wysuszone i oczyszczone podszybie, dywaniki od kierowcy i pasażera również, skrzynka bezpieczników i moduł od świateł wymieniony (łącznie koszt 70 zł za używki w idealnym stanie), sprawdzone wiązki od szyby po bagażnik, wysuszone moduły pod schowkiem, skrzynki od radia znajdujące się w kole. Na końcu zdjąłem panel klimy, popielniczkę i wypiąłem najpierw panel klimy (brak efektów), następnie odpiąłem kostkę radia i zaczęło działać (brak erroru klimy, wróciły kierunki na deskę). Podłączyłem ponownie, wrócił błąd więc zacząłem szukać: odłączałem w bagażniku puszki z koła (bez zmian) i przyszła pora na kieszeń nawigacji, którą niestety pominąłem przy dotychczasowym sprawdzeniu. Po wyjęciu na kostce widać oznaki zalania, po odłączeniu wszystko działa dobrze (radio, klima, nie "kradnie" prądu na postoju).

Dużo roboty, ale udało się bez elektryka. Wszystko poskładałem i wieczorem jadę "przewietrzyć" rovera :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Error Klimy i radia POMOCY !!!
marsjaningn Rover serii 75, MG ZT 19 Sro Wrz 25, 2013 20:47
alpacino
Brak nowych postów [R75] nie podaje paliwa,error klimy,itd. Zwarcie.
turbina Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Kwi 26, 2014 12:02
turbina
Brak nowych postów [R75] nie podaje paliwa,error klimy,itd. Zwarcie.
turbina Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Kwi 06, 2014 18:56
dukat11
Brak nowych postów [R75] Error na wyświetlaczu
Gość Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Wrz 18, 2011 21:25
21matys
Brak nowych postów [R75] ERROR niskie ciśnienie gazu
krzychu.b Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Sie 02, 2011 11:19
krzychu.b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink