Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Uszczelka pod głowicą. Co jeśli nie to ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Uszczelka pod głowicą. Co jeśli nie to ?
Autor Wiadomość
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



  Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 12:52   [R75]Uszczelka pod głowicą. Co jeśli nie to ?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam panowie serdecznie.
Narodził się nowy problem z Roverkiem, bardzo małe ilości płynu chłodzącego zaczęły kapać po ok. 2 h od wyłączenia auta i pozostawieniu go na parkingu.
Pojechałem do moich mechaników,którzy wstępnie ustalili że to uszczelka pod głowicą,ale nie podejmują się naprawy.
Miesiąc przed tym wydarzeniem,wyciekał płyn chłodzący przy przewodach koło nagrzewnicy.
Dlaczego o tym pisze? Tam dalej jest mokre,więc po prostu mi się to nie dodaje bo przewód przez który był wyciek został tylko skrócony,więc dopuszczam myśl że ponownie z niego leci.
Płynu wycieka bardzo mało,ale jak wiadomo z czasem to zacznie rosnąć i teraz rodzi się pytanie...czy warto się do tego zabierać?
Naprawiał ktoś z was uszczelkę pod głowicą? Z tego co wiem,w modelu v6 są dwie także problem jest podwójny,bo nie wiadomo z której cieknie( jeśli to to).
Jakie mogą być koszty naprawy i czy gra jest warta świeczki?

Kolejna sprawa,co jeśli nie to? Jest jakaś dodatkowa możliwość? Termostat,pompa wody,rozrząd był wymieniany 2 miesiące temu,także to można z listy potencjalnych usterek skreślić.
Są tam jakieś przewody przez które mógł powstać wyciek czy muszę się już szykować na najgorsze?
W poniedziałek dopiero znajomy mechanik zajrzy,podłubie w samochodzie i wyda opinie czy to na pewno to.
Co sądzicie na ten temat?
Dzięki z góry za pomoc:)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 12:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomi24lbn 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 268
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 14:14   

Płyn znika czy kapie pod auto ??
sprawdź termostat czy nie przecieka
_________________
Wypożyczam blokady do KV6
 
 
Bieri13 



Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 78



Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 15:45   

Jaki masz problem żeby samemu zlokalizować wyciek skoro płyn ucieka "na zewnątrz" a nie np.: do oleju?

Otwórz maskę, połóż się pod samochodem i zobacz gdzie kapie lub po czym leje się płyn.

U mnie był był padnięty termostat i rurka (kolanko) - wszystko znajduje się pod kolektorem ssącym. Jak silnik ostygnie i będzie dalej kapać to na pewno będziesz miał jeziorko pomiędzy V-ką.
Padniętą miałem chłodnice wody - delikatnie, ale bardzo delikatnie sączyły się krople płynu po chłodnicy. Między aluminiową częścią a plastikową. Od strony aku.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 17:50   

Jeśli kapie na zewnątrz i nie z przewodów to obstawiałbym uszczelniacz pompy, termostat może przeciekać ale byś musiał dolewać wiaderkiem żeby przebierało :)
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 23:58   

Dawno zmieniałeś uszczelkę pod głowicą?. Zanim zabierzesz się za jej wymianę obejrzałbym jednak dokładnie czy to jednak nie gdzieś indziej.. Stawiam na okolice termostatu lub pompy ale zdalnie ciężko ocenić. Niestety trzeba wczołgać się pod furę i patrzeć gdzie leci :neutral:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
GRPac 



Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 54



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 21:23   

tomi24lbn napisał/a:
Płyn znika czy kapie pod auto ??
sprawdź termostat czy nie przecieka

Płyn znika i kapie pod auto. Wiesz,termostat ma 2 miesiące i jest nowy z britishcarsu ,także nie sądzę ze to to. W każdym razie,w poniedziałek rozbierzemy auto i okaże się co w roverku piszczy.

Bieri13 napisał/a:
Jaki masz problem żeby samemu zlokalizować wyciek skoro płyn ucieka "na zewnątrz" a nie np.: do oleju?

Otwórz maskę, połóż się pod samochodem i zobacz gdzie kapie lub po czym leje się płyn.

To nie jest takie proste. Mam leżeć 2 godziny pod samochodem i czekać aż zacznie kapać?
Mówiąc poważnie,płyn zaczyna lecieć przez osłony, wiec wszystko zależy od tego jak zaparkuje samochód. Głównie jednak wyciek pojawia się w okolicach przedniego prawego koła,w tych rejonach.
Cytat:
Jeśli kapie na zewnątrz i nie z przewodów to obstawiałbym uszczelniacz pompy, termostat może przeciekać ale byś musiał dolewać wiaderkiem żeby przebierało :)

Oby to był uszczelniacz... z tego co wiem,to jeśli przy okazji uszczelki poszła głowica,to są to koszty których zwyczajnie nie opłaca się pokrywać a jednak wolałbym tej sytuacji uniknąć...człowiek przywiązał się do auta.
christopher7 napisał/a:
Dawno zmieniałeś uszczelkę pod głowicą?. Zanim zabierzesz się za jej wymianę obejrzałbym jednak dokładnie czy to jednak nie gdzieś indziej.. Stawiam na okolice termostatu lub pompy ale zdalnie ciężko ocenić. Niestety trzeba wczołgać się pod furę i patrzeć gdzie leci :neutral:

Nie zmieniałem tego nigdy,auto posiadam kilka miesięcy.
Tak jak pisałem,termostat i pompa wody jest nowa.
Widzę,że jest mokro w okolicach nagrzewnicy więc obstawiam że mechanicy pomylili się i problem leży w jednym z przewodów. Masz racje,w poniedziałek/wtorek tak naprawdę się okaże co dalej...
Próbuje jednak dać sobie jakąś nadzieje,że to nie jest "wyrok" dla mojego auta,no ale zobaczymy co wyjdzie.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 21:50   

Jeśli to uszczelka (o-ring) to też nie najtaniej :/ bo pasek rozrządu będzie trzeba zrzucić a tym samym najlepiej powymieniać, pompa też do wymiany bo samego oringa chyba nie dokupisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Cze 14, 2018 14:59
cyborg
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
duraj Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Maj 08, 2014 10:00
sknerko
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
andrew73 Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Sty 13, 2015 17:01
Monia750
Brak nowych postów [r75] 1.8 uszczelka pod głowicą
tomimacko Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 13, 2014 18:17
paolinio
Brak nowych postów [R75] Uszczelka pod głowicą
Miras31 Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Sie 25, 2008 06:10
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink