Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nie działa szyba w tylnych drzwiach.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nie działa szyba w tylnych drzwiach.
Autor Wiadomość
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Czw Lip 05, 2018 08:28   [R75] Nie działa szyba w tylnych drzwiach.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2006

Witam!
Nie działa mi szyba w tylnych prawych drzwiach. Jak włączam przyciskiem podnoszenie czy opuszczanie słyszę tylko takie podwójne kliknięcie stycznika w skrzynce bezpieczników pod schowkiem, ale szyba ani nie drgnie. Dokładnie tak samo "pstryka" jak inna "dobra" szyba gdy chce ja podnieś kiedy już jest podniesiona albo opuścić kiedy jest opuszczona (podwójne klikniecie - czyli załączenie i rozłączenie - tak myślę). Jak obserwuje lampkę oświetlenia wewnętrznego to tak samo przygasa jak przy uruchamiani szyb które działają - czyli prąd pobiera. Bezpieczniki są w porządku - sprawdzałem. Czy możliwe jest by "zapiekł" się silniczek od mechanizmu podnoszenia w drzwiach? Fakt, że tylne szyby bardzo sporadycznie były otwierane.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 05, 2018 08:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 834
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 05, 2018 08:32   

Raczej nic tam nie ma prawa się zapiec. Mi kiedyś się linki poplątały
Najlepiej będzie zdemontować tapicerkę i ocenić wizualnie. Ewentualnie zdemontować mechanizm i sprawdzić na krótko czy działa.
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Czw Kwi 11, 2019 14:01   

No tak, tylko jak piszesz jeśli nic tam nie ma prawa się zapiec, to może jednak problem z zasilaniem, bo żeby było chociaż słychać jakiś minimalny odgłos w tych drzwiach podczas próby uruchomienia odsuwania czy zasuwania szyby, to rozbieranie tych drzwi ma sens. A tak to się zastanawiam nad sensem grzebania w drzwiach, bo zawsze można urwać jakiś kołeczek, plastyczek, popsuć wyciszenie - itp. :wink: , a i tak to nie pomoże. Chociaż zastanawia mnie ten opór prądu - przygasające światełko podczas próby uruchomienia przyciskiem - świadczy raczej że zasilanie do silniczka dociera???

[ Dodano: Czw Kwi 11, 2019 14:01 ]
Witam, jak by kogoś interesował jeszcze ten temat to okazało się, że moje pierwsze podejrzenie, iż może to być o zapiekły silniczek okazało się słuszne. Po wymontowaniu podnośnika, wyjęciu silniczka i jego rozebraniu zauważyłem że wirnik ciężko się kręci. Rdzy żadnej na końcach ośki nie było tylko smar był taki jakiś bardzo sucho klejący. Wstrzyknąłem w miejsca ułożyskowania wirnika WD40, oczyściłem komutator a dokładnie szczeliny na nim, poskładałem, i mechanizm zaczął działać od pierwszego kliknięcia przycisku wł./wył szyb.
Jak by ktoś chciał robić to samo ze swoim roverem to podpowiem tylko że trochę problematyczne jest wsuwanie z powrotem tego wirnika w ułożyskowanie, bo szczotki napierają i podpierają za komutator, ale na szczęście w obudowie szczotek są takie otworki przez które można np. szpikami podeprzeć te szczotki i wówczas wirnik wsuwa się bez większych problemów, po czym wyciągamy te szpiki i wsuwamy wirnik do końca. Troszkę jeszcze problemów sprawia montaż obudowy na silniczek bo są w niej dość silne magnesy które utrudniają centralne trafianie łożyskiem obudowy w ośkę silnika - mi po 3÷4 próbach udało się trafić i złożyć całość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] nie działają przyciski szyb w drzwiach tylnych
Legwan1989 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Kwi 21, 2013 19:03
Legwan1989
Brak nowych postów [MG ZT-T] Wymiana listwy wykończeniowej w tylnych drzwiach
SlaS Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Sty 13, 2016 17:33
SlaS
Brak nowych postów [R75] Nie działa centralny zamek w przednich lewych drzwiach
Rover_75_1_8_t Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Kwi 19, 2019 12:18
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Wymiana tylnych łożysk
Jacccek007 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Sty 12, 2011 21:26
Cmdr.Kisiel
Brak nowych postów [R75] sadza na tylnych siedzeniach
krzysko Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Sie 17, 2017 12:47
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink