Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 2.0] Nie odpala, kręci bez problemu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 2.0] Nie odpala, kręci bez problemu
Autor Wiadomość
Dzela1993 




Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 23



Wysłany: Wto Sie 14, 2018 12:30   [R75 2.0] Nie odpala, kręci bez problemu
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
Po kilku miesiącach bezproblemowej jazdy mój Rover znów postanowił odmówić posłuszeństwa. W niedziele wieczorem bez żadnych problemów dojechałem do domu, ale kolejnego dnia rano już nie odpalił. Kręci bez najmniejszego problemu, akumulator daje rade, jednak silnik nawet nie próbuje załapać, tak jak by w ogóle nie dostawał paliwa.
Poczytałem troche tematów na forum i pierwsze co to sprawdziłem pompki paliwa, obie są sprawne. Dla pewności jeszcze wypiąłem rurke wychodzącą z filtra paliwa i po włączeniu zapłonu paliwo popłynęło więc tu jest okey. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie dalej szukać przyczyny? Czy możliwe że to czujnik położenia wału? Jeśli tak to jak go sprawdzić żeby niepotrzebnie nie wydawać 400zł na nowy?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 14, 2018 12:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Sie 14, 2018 13:48   

Cytat:
jak go sprawdzić żeby niepotrzebnie nie wydawać 400zł na nowy?
zobacz czy obrotomierz się odzywa przy kręceniu silnikiem bo ten czujnik daje też sygnał o obrotach silnika.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dzela1993 




Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 23



Wysłany: Wto Sie 14, 2018 14:37   

Odzywa sie, przy próbie odpalenia faluje w granicach 200 obr/min
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Sie 14, 2018 15:03   

Dzela1993 napisał/a:
Odzywa sie
tzn , ze czujnik poł. wału działa.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
tmk752 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 105



Wysłany: Sro Sie 15, 2018 13:08   

Paliwo może leciec, ale musi byc cisnienie 3,5 bara aby otworzył sie zaworek i puscil wszystko na pompe CR. Dlatego podepnij Toaf o sorawdz w live data ile jest cisnienia. Jak pompka to tylko pierburg zadna inna (przerabialem noname, magnetti Marelli i jeszcze jakas). Pozdro
 
 
Dzela1993 




Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 23



Wysłany: Sob Sie 18, 2018 19:43   

Podpiąłem go przed chwilą pod komputer. Podczas odpalania ciśnienie paliwa wynosiło 2,5 - 3 bara, powyżej 3 wchodziło dopiero gdy przestałem kręcić rozrusznikiem. Poza tym na live data przy odpalaniu nie ruszyły się wartości wtryskiwaczy oraz cylindrów. Jest również błąd świec żarowych, kod 3505. Wszystko widać na załączonych zdjęciach. Jest ktoś na tyle obeznany aby stwierdzić co tutaj jest nie tak?

[ Dodano: Sro Sie 15, 2018 16:01 ]
dodaje jeszcze logi z próby odpalenia

[ Dodano: Czw Sie 16, 2018 18:52 ]
Rozgrzebałem go dzisiaj troche, sprawdziłem i przeczyściłem wszelkie możliwe kable i czujniki. Nadal to samo, więc stwierdziłem że zaryzykuje i spróbuje odpalić plakiem (dokładnie to specjalnym samostartem) i zagadał bez problemu. Zostawiłem go kilka minut na wolnych obrotach, zgasiłem i znów to samo, nie chce odpalić. Jaka może być tego przyczyna?

[ Dodano: Sob Sie 18, 2018 19:43 ]
Okazało się że jest spalony przekaźnik świec żarowych. Byłem prawie pewny że nie jest to przyczyną usterki lecz mimo to podpiąłem świece na ostro i po podgrzaniu przez jakieś 15-20 sekund spróbowałem odpalić, niestety nadal to samo.
Brakuje mi już pomysłów co dalej sprawdzać.
POMOCY...
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Sie 25, 2018 19:39   

W logach pokazuje niskie napięcie akumulatora. Może jest to tylko spowodowane obciążeniem przez rozrusznik. Ale gdybyś podmienił baterię, kto wie... Raczej mało prawdopodobne, ale warto też sprawdzić wyłącznik wstrząsowy. Jest chyba gdzieś przy bezpiecznikach. Poszukaj na forum, było o tym pisane. Powodzenia.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Sie 25, 2018 20:38   

Dzela1993, przeczytaj to https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=106750
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Sie 26, 2018 11:21   

Wygląda na to, że masz problemem z ciśnieniem paliwa wstępnego, chociaż dziwne, że komputer tego nie zgłasza. Możesz zalogować parametry jak już odpali Ci na plaku?
Zrób też filmik jak odpalasz go bez plaka i nie chce odplaić (sfilmuj live data grupy 1 w TOAF).
Spróbuj delikatnie (żeby nie uszkodzić) zacisnąć wężyk przed zaworkiem zwrotnym i wtedy ponów próbę.

Jak dawno zmieniałeś filtr paliwa?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Dzela1993 




Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 23



Wysłany: Nie Sie 26, 2018 16:52   

Filtra paliwa jeszcze nie zmieniałem, samochód mam od pół roku.

Zapomniałem napisać że kilka dni temu dolałem mu 10 litrów ropy (tak na wszelki wypadek) odpaliłem na plaka po czym zrobiłem kilkanaście kilometrów wyciskając z silnika ile sie da, ogólnie chodził bez najmniejszych problemów, ładnie sie zbierał itp. Po powrocie do domu zostawiłem go jeszcze na chwile na wolnych obrotach po czym zgasiłem, poczekałem kilka minut i spróbowałem odpalić. Odziwo się udało, z lekkim problemem ale odpalił. Po chwili spróbowałem jeszcze raz i ponownie zagadał, niestety kolejnego dnia rano już się nie udało.

Dzisiaj wykręciłem zawór wysokiego ciśnienia i okazało się że uszczelki są zniszczone. Pytanie tylko czy to może być przyczyną problemu?

MaReK aktualnie nie mogę tego sprawdzić ponieważ zdemontowałem kolektor oraz rozrusznik aby wyjąć zaworek, zrobie to gdy wymienie uszczelki i wszystko poskładam. Wężyk mam zacisnąć przed tym zaworkiem który jest pod akumulatorem, tak? Tak w ogóle to w jakim celu? Bo nie bardzo rozumiem w czym miało by to pomóc.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Sie 26, 2018 18:24   

Dzela1993 napisał/a:
Dzisiaj wykręciłem zawór wysokiego ciśnienia i okazało się że uszczelki są zniszczone. Pytanie tylko czy to może być przyczyną problemu?
tak , dlatego poleciłem Ci przeczytanie wyżej zamieszczonego tematu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dzela1993 




Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 23



Wysłany: Czw Sie 30, 2018 13:22   

SeniorA napisał/a:
Dzela1993 napisał/a:
Dzisiaj wykręciłem zawór wysokiego ciśnienia i okazało się że uszczelki są zniszczone. Pytanie tylko czy to może być przyczyną problemu?
tak , dlatego poleciłem Ci przeczytanie wyżej zamieszczonego tematu.


Tak zrobiłem, dlatego dziś zabrałem się za wykręcanie tego zaworu :mrgreen:
Mam tylko nadzieje że wymiana tych uszczelek załatwi problem. Tak w ogóle to można je bez problemu dostać czy próbować dopasować z czegoś innego?

[ Dodano: Czw Sie 30, 2018 13:22 ]
SUKCES !!
Po wymianie uszczelek na zaworze wysokiego ciśnienia odpalił od strzała :)
Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] kręci a nie odpala.
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lut 14, 2019 08:08
dawidd
Brak nowych postów [R75] Kręci, nie odpala...
baczek Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lis 09, 2013 23:27
baczek
Brak nowych postów [R75] Kręci ale nie odpala
Loo Rover serii 75, MG ZT 24 Pon Lip 03, 2017 21:50
longer86
Brak nowych postów [R75] Nie odpala, nie kręci
zaniewka Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Maj 18, 2011 12:38
dorotamax1
Brak nowych postów [R75] Kręci, nie odpala
JaCu Rover serii 75, MG ZT 7 Wto Mar 14, 2017 22:22
karol77787



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink