Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] brak mocy, stukanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] brak mocy, stukanie
Autor Wiadomość
pablo102425 



Dołączył: 19 Cze 2019
Posty: 1



Wysłany: Pon Lip 01, 2019 00:23   [R75] brak mocy, stukanie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Cześć wszystkim. To mój pierwszy post. Od pół roku posiadam z dziewczyną autko Rover 75 2.0 CDT diesel rok produkcji 2002 w automacie. Samochód odziedziczony po bracie mojej dziewczyny. U niego 7 lat odkuoiony od Niemca. Auto w ogólnym stanie technicznym bardzo dobrym. Przez te 7 lat praktycznie nic się z nim nie działo. Problemy zaczęły się miesiąc temu. Jadąc pod jedną z Polskich przełęczy auto zaczęło mieć problem ze zmianą biegów. Taka była wstępną diagnoza. 4 biegowy stary automat. Po powrocie do płaskiego Wrocławia problem zniknął więc tym bardziej postawiłem na skrzynie. Umówiłem się więc na jej regenerację (miała być sprawdzona, i ew. jeśli trzeba to zregenerowana) . Jednak kilka dni przed planowaną wizytą auto się nam zatrzymało. Zgasło, zapaliła się kontrolka akumulatora i oleju. Auto zaciągnięte do pobliskiego mechanika, mechanik stwierdził że problem leży po stronie wtrysków które wymagają regeneracji, podobno układ paliwowy też nie był w najlepszym stanie że względu na jakiś zalegający syf z paliwa (przez nas tankowanie zawsze na Orleanie, wcześniej nie wiadomo). Wyczyszczony został układ paliwowy, cały, wymieniona pompa paliwa, filtr, oraz zregenerowana wtryski. Dodatkowo od razu sprawdzona została skrzynia i wymieniony w niej olej. Auto wyjechało od mechanika i odzyskali swój wigor. Lepiej przyśpieszało oraz zmieniało biegi. W piątek zrobiło trasę 160km, dzisiaj kolejna trasa, pierwsze 100km bez zastrzeżeń. Po 100km zatrzymaliśmy się na 15 minut więc auto lekko przestyglo i przy próbie odpalenia pojawił się bardzo niwfajny, głośny stukot na niskich obrotach (poniżej 1tyś) auto też wyraźnie traciło moc oraz miało problem ze zmianą biegów pod nawet dość lekką górkę. Powyżej 1tyś obrotów stukot ustępuje ale mocy brak. Czyli objawy bardzo podobne do tego co było wcześniej. Stukot mam wrażenie wydobywa się z części silnika gdzie jest pasek klinowy (strona pasażera). Nie jestem mechanikiem, nie znam się za dobrze, czy ktoś może doradzić co może być przyczyną lub jak rozmawiać z mechanikiem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 01, 2019 00:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lip 01, 2019 10:37   

pablo102425 napisał/a:
auto zaczęło mieć problem ze zmianą biegów. Taka była wstępną diagnoza. 4 biegowy stary automat. Po powrocie do płaskiego Wrocławia problem zniknął więc tym bardziej postawiłem na skrzynie
Po pierwsze nie 4-biegowy tylko 5-biegowy automat , po drugie skrzynia może mieć problem z prawidłową pracą jak silnik jest niesprawny. Najpierw trzeba zająć się silnikiem i mieć pewność , że jest sprawny a potem ewentualnie skrzynia. Przyczyn stukania może być dużo np. koło pasowe dwu masowe , kompresor klimy , alternator , pompa wody ( sprawdzić temp. płynu podczas jazdy w komp . diagnostycznym pkt.7 ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Pon Lip 01, 2019 19:22   

Wyłącz klimę na postoju, jeśli stukot jest dalej to pewnie koło pasowe do wymiany. Nie kupuj tanich zamienników, ja parę dni temu kupiłem fmparts i rozleciało się po 45 km. Kupiłem używkę i śmiga bez problemu
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wypadanie zapłonu, brak ładowania, brak mocy.
Ramzes120 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lip 22, 2019 20:17
Ramzes120
Brak nowych postów [R75] Brak mocy 2,0 cdt
Kalosz25 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Mar 26, 2016 15:52
dawidd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [i]Brak mocy[i]
R_Bujak Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Gru 04, 2013 16:10
szoso
Brak nowych postów [R75] Brak mocy :(
Barthas Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Cze 28, 2009 13:54
Barthas
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] brak mocy
vonglass Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Gru 11, 2012 20:52
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink