Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214si] Alarm wariuje, centralny nie działa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 13:15
[R214si] Alarm wariuje, centralny nie działa

Auto w ogóle nie odpala! Immobiliser nie chce się synchronizować!
Autor Wiadomość
casjan 




Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: Jarocin



  Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 23:55   [R214si] Alarm wariuje, centralny nie działa
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Witam!
Mam poważny problem z odpaleniem samochodu (poważny jak dla mnie mam nadzieję...) Liczę na pomoc znających temat ludzi...

A mianowicie.
Sprawa wygląda dość dziwnie, ponieważ 2dni temu kiedy parkowałem auto w garażu i chciałem zamknąć z pilota mojego roverka coś jakby "centralny zatrzeszczał" i auto się nie zamknęło. Powiem więcej - w ogole centralny przestał działać i auto z pilota już się nie zamykało. Problem pojawił się następny kiedy próbowałem odpalić auto - po przekręceniu kluczyka w pozycję II załącza się alarm i zaczyna wyć niemiłosiernie - auto oczywiście nie odpala. Co ciekawe - zaczyna pracować tylna wycieraczka, po chwili pzrestaje i znow sie załacza. Tak jakby odcięty został dopływ prądu. Po kliku próbach opanowania sytuacji pilotem alarm cichnie (ale to raczej dlatego, ze automatycznie wyłącza się po jakimś czasie chyba no nie?). Jednak nadal słychać "pikanie" immobilaizera i auto nie odpala! W ogole zero prądów. Wprawdzie światła, szyby elektryczne, szyberdach - wszystko działa. Dla mnie dziwna sprawa! Miałem słabą baterię w pilocie - myslałem, ze moze wymienie i zsynchronizuje i będzie ok. Ale nie - ciągle to samo na nowej baterii. Dodam, ze rozładowałem pilota po wyjęciu baterii i synchronizowałem przytrzymując przycisk zamykania na pilocie. Oczywiscie wszystkie drzwi zamkniete były. ABSOLUTNE nie mam pojęcia co to :( Mam tylko jednego pilota i jeden kluczyk,, nie mam też KEY KOD, sprzedawca nie miał tych rzeczy (mam teraz czego żałować...)
Wyczytałem na forum technicznym www.roverki.pl, że:
[R200] Alarm wariuje, nie działa centralny zamek... Co się stało?

Bardzo możliwą przyczyną jest przetarcie się izolacji przewodów elektrycznych w wiązce przewodów ukrytej w gumowej osłonie po prawej stronie tylnej klapy. Powoduje to zwarcie w instalacji. Należy otworzyć klapę, zdjąć gumową osłonę i naprawić izolację.

Faktycznie, jak odbierałem auto od wymiany oleju filtrów etc. to mechanik mówił mi (prosiłem go o naprawe światła stop w spoilerze, ponieważ nie działa), ze są chyba przetarte gdzies przewody i musiałbym oddać to do wstawienia nowej wiązki przewodów. Generalnie zgadzało by się, bo wycieraczka tylnia nie wiem dlaczego zaczyna raz pracowac raz wyłacza sie i znow wyciera :I Kiedy auto działało, to jak miałem stacyjke w pozycji II i otwierałem klape tylną, to ta wycieraczka tez sie włączała :I bez sensu!

Bardzo prosze o porade jak mam uruchomić samochód jak najtańszym kosztem. Może ma ktoś schemat elektryki, okablowania mojego samochodu! Będę wielce wdzięczny!

Pozdrawiam

brt: kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Wto Lis 23, 2010 10:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 23:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 09:35   

Sam sobie odpowiedziałeś. Napraw tą wiązkę (przetnij gumę i zobaczysz sajgon ;) następnie połącz przewody o takich samych kolorach a najlepiej wstaw odcinki nowych przewodów z możliwie miękką izolacją) i posprawdzaj bezpieczniki i auto ruszy.
A najlepsze schematy są w RAVE a link do RAVE jest w Technicznym FAQ który już (co Ci się chwali) przeczytałeś ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:36   

Objawy prawie identyczne jak onegdaj u mnie w R200.
Wycieraczka tylna też mi się sama włączała swego czasu jak otwierałem klapę, centralny trzeszczał i w końcu auto przestało odpalać :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
casjan 




Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:48   

Dziękówka za utwierdzenie mnie w sprawie. Naturalnie naprawa okablowania przyniosła skutek - wprawdzie jeszcze nie działa mi w tej chwili zamykanie wozu z pilota, ale moze to być też kwestia zabrudzonego pilota. Oczyszcze go i mam nadzieje ze zadziała elegancko :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si 1.4 16V 97r.] Immobilaizer i centralny nie działa...
FL0R3K Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Lip 23, 2009 19:54
staf
Brak nowych postów [R214si '97] elektryka, zamek centralny nie działa...
214_SI Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Mar 14, 2010 18:41
214_SI
Brak nowych postów [r200 1,4 98r] Wariuje Alarm
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Wto Gru 01, 2009 23:02
Krzysi3k
Brak nowych postów [R214Si] akumulator wariuje
lukas86 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Cze 08, 2013 12:55
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R214Si] Silniczek regulacji świateł wariuje....
xROnx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Paź 18, 2008 21:08
etimark



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink