Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania
Autor Wiadomość
MarPY 



Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: Łódź - okolice



  Wysłany: Sob Sie 25, 2007 07:43   [Freelander] Przyciemnione światła i inne pytania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem Freelandera, stąd czasami rodzą się pytania (być może dziwne)
Oto kilka z nich :

1. W moim Frelku tylne lampy były przyciemnione. Część lakieru "zeszła z czasem". Czym zmyć resztę nie uszkadzając lamp plastikowych (benzyna ekstrakcyjna nie "działa").

2. Czy w Freelanderach jest podświetlany licznik przebiegu kilometrów ? (we wszystkich zegarach, kontrolkach itd. działają żaróweczki , a prostokącik z przebiegiem kilometrów nie jest podświetlony... :cry:

3. Jak zdjąć gałkę zmiany biegów ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 25, 2007 07:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bartko100 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 135
Skąd: Łosice



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 17:25   

Przyciemniane lampy nie wiem czym zmyć ale licznik km jest podświetlany i spaliło ci się podświetlenie, gałkę aby zdjąć musisz ten gumowy mieszek w miejscu osadzenia na dole w plastiku pozsówać do srodka z zatrzasków i następnie wywinąć do góry nad gałkę i zobaczysz taką srubkę chyba na gwiazdkowy srubokręt jak ją wykręcisz powinno zejsć
 
 
 
MarPY 



Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: Łódź - okolice



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 08:50   

Dzięki za pomoc bartko100

Ponawiam pytanko dot. lamp i zmycia lakieru.
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10888
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 09:49   

MarPY napisał/a:
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.

no przecież zmyje :)
nieważne że razem z lampą :P
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
baruda 




Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 20
Skąd: polska



Wysłany: Czw Lis 22, 2007 00:41   

MarPY nie rob tego !! !! Plastik z chemia wchodzi w reakcje wiadomo jaka topi sie.....
Sprobuj czegos takiego jak polerka... pasta polerska do samochodow.... poleruje sie nia nawdozie i mozna rowniez elementy plaskikowe takie jak lampy.... dziala ona tak ze sciera dane miejsce usuwajac
drobne rysy czy np. jakies natryski tuningowe (nablyszcza)..... jezeli to nie pomoze kup papier scierny na mokro 2000 lub drobniejszy i sprobuj delikatnie przy uzyciu wody zdrapac to cos wysuszyc i naniesc paste polerska polerowac az do polysku... fajna jest maszynka do poerki....
pozdrawiam
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Lis 22, 2007 10:37   

Kiedyś usuwałem taką farbę z lamp w zaporożcu. Najpierw je przez kilka godzina moczyłem w wodzie (nie wiem czy to pomogło) a potem usunąłem farbę śrubokrętem owiniętym szmatką. Pomagałem sobie też cif-em. Zmatowień nie zauważyłem. Zresztą plastikowy klosz możesz sobie zawsze potem wypolerować.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Gru 20, 2007 14:51   

MarPY napisał/a:
Wczoraj mechanik poradził mi aceton (!) ... na plastikową lampę - BEZ KOMENTARZA.
sTERYD napisał/a:
no przecież zmyje :)
nieważne że razem z lampą :P
baruda napisał/a:
MarPY nie rob tego !! !! Plastik z chemia wchodzi w reakcje wiadomo jaka topi sie.....
A ja Wam powiem, że ten mechanik wie co mówi. Aceton nie rozpuszcza wszystkich plastyków, a ja śmiem twierdzić, że w ogóle mało które. Jak ktoś się boi, może spróbować najpierw gdzieś w kąciku lampy, ale nie powinno się nic stać. Dla przykładu podam, że dosłownie przed chwileczką zmyłem acetonem metkę z ceną przyklejoną do cienkiego, plastykowego opakowania słuchawek do mp3 i nie ma żadnego, ale to żadnego śladu. Skoro takiego plastyku nie rozpuściło, to moim zdaniem klosza lampy tym bardziej nie rozpuści. Dla pewności, po zabiegu dobrze jest oczywiście przemyć dokładnie całą powierzchnię poddana zabiegowi.
 
 
sebakop 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: mountmellick



Wysłany: Sob Gru 22, 2007 15:25   

oj mechanicy i chemicy. na wstępie zadajcie sobie pytanie i sami na nie odpowiedzcie co to jest aceton?????? Aceton (dwumetyloketon, nazwa systematyczna: propanon) – najprostszy przedstawiciel grupy ketonów o wzorze C3H6O (inne zapisy to CO(CH3)2 lub CH3COCH3).

Posiada ostry, jak twierdzą niektórzy, kojarzący się z owocami zapach. Miesza się w każdych proporcjach z wodą, etanolem, eterami i innymi ketonami o niskiej masie cząsteczkowej.Aceton jest powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem organicznym o dużej polarności. Stosuje się go przy produkcji leków, barwników, farb, lakierów i środków czyszczących. Niegdyś był powszechnie stosowany w charakterze zmywacza do paznokci, jednak ze względu na jego szkodliwość aktualnie nie wolno w Polsce produkować zmywaczy na bazie acetonu.Jeden z lepszych rozpuszczalników (jeszcze dość łatwo dostępny), rozpuszcza większość miękkich tworzyw sztucznych, lakiery, tłuszcze, oleje (nawet nagar silnikowy).jesłi jego stężenie jest zbyt silne można go rozcięńczyć i nic nie rozpuści.......
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Gru 22, 2007 19:15   

sebakop napisał/a:
oj mechanicy i chemicy
Hehe, tylko nie mów proszę "oj" cytując, a w zasadzie nie cytując, tylko kopiując wikipedię :P ;)
 
 
sebakop 



Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 24
Skąd: mountmellick



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 12:04   

skopiowalem ją tylko po to by pokazać jak czasem bez sensu są wypisywane posty. jak widać wystarczy przeczytać wikipedie i wiadomom co zrobić. za to oj.. to przepraszam bo dostałem lekkiej deliry widząc opisy i rady na emat o którym nikt nie ma pojęcia. a wystarczy sprawdzić inne żródła . pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander 1,8 1998] uszczelka pod głowicą - pytania
charlee Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 11 Sro Gru 14, 2011 22:09
damianz11
Brak nowych postów [Freelander] Dużo pali i inne drobiazgi HLP
waldee Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 6 Nie Sty 25, 2009 21:27
drax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink