Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] problem z mobilajzerem lub z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] problem z mobilajzerem lub z elektryką
Autor Wiadomość
walus 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: irlandia



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 01:30   [R25] problem z mobilajzerem lub z elektryką

mam rovera 25 mam z nim klopot po przejechaniu 20 30 km na miejsce gaszę go i zamykam , wracam za 10 min otwieram zapala i zaraz gaśnie .czasami jednak zaskoczy po przejechaniu 50 100 m sam wczsie jazdy gaśnie, po ponownym ,zapaleniu zrobi to samo ,2 razy udało mi sie po nowej prubie odpalenia przejechac nastepne 30km a nie raz jest tak ze juz nie odpali .nastepnego dnia to bez problemu ----------sprawdzilem czy pompa podaje paliwo, sprawdzilem to na listwie wtryskowej i okazuje sie ze paliwa nie ma w sprawdzilem filter paliwowy jest dobry pomyslalem pompa zaczyna siadac no to ja wymienilem i to samo .---------------- mam pilot do otwierania dzwi i w tym jest odrazu mobilajzer czy czasem mobilajzer nie jest polonczony z pompa paliwa i wtedy gdy by mobilajzer szwankuje to odlancza mi pompe =======bo gdy nie wyloncze mobilajzera to nawet rozrusznik nie za kreci ,a gdy ponownie wyloncze mobilazer pilotem to dioda przestaje swiecic, rozrusznik kreci a nie odpali=========slyszalem ze rovery moga miec kod ktury wylancza calkowicie mobilajzer i to sie robi zamkiem w dzwiach kierowcy poprostu przekrencajac pare razy w prawo i pozniej w lewo kluczkiem to prawda, chciasz zeby go o minac bo nic mi do glowy nie przychodzi
Ostatnio zmieniony przez Brt Nie Wrz 02, 2007 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 26, 2007 01:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 09:27   

Witam.
Na początek popraw temat, zgodnie z zasadami opisanymi tutaj: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15017 i tutaj: http://www.roverki.pl/for...ce25d2ac0#95152 , bo możesz dostać ostrzeżenie od adminów.
Poza tym korzystaj z funkcji Pisownia przy wysyłaniu postu (na dole strony, obok przycisków Podgląd i Wyślij, bo post jest bardzo nieczytelny, trudno zrozumieć o co ci chodzi.
Przeczytaj sobie artykuły na stronie klubowej http://www.roverki.pl/ , używaj też funkcji Szukaj na Forum, większość odpowiedzi na twoje pytania już tam jest :mrgreen: (Ps. nie masz instrukcji? Jest tam wszystko o immo).

Z tego co opisujesz wydaje mi się, że nie jest to wina immo.
walus napisał/a:
czy czasem mobilajzer nie jest polonczony z pompa paliwa i wtedy gdy by mobilajzer szwankuje to odlancza mi pompe

Immobilizer odcina cały układ zapłonu, ale nie słyszałem jeszcze o tym, aby to robił w czasie jazdy!

walus napisał/a:
bo gdy nie wyloncze mobilajzera to nawet rozrusznik nie za kreci ,a gdy ponownie wyloncze mobilazer pilotem to dioda przestaje swiecic, rozrusznik kreci a nie odpali

Skoro rozrusznik kręci, to znaczy, że immo jest wyłączone i przyczyna nie zapalenia silnika jest inna. Gdyby immo było aktywne, nie kręciłby rozrusznik.

walus napisał/a:
slyszalem ze rovery moga miec kod ktury wylancza calkowicie mobilajzer i to sie robi zamkiem w dzwiach kierowcy poprostu przekrencajac pare razy w prawo i pozniej w lewo kluczkiem

Prawda, tyle że nie kluczykiem w drzwiach, ale w stacyjce zapłonu. I nie wyłącza on immo "na zawsze", tylko do następnego razu, tj. np. do następnego zamknięcia samochodu kluczykiem lub pilotem lub otwarcia drzwi kierowcy przy wyłączonym zapłonie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 09:40   

Popraw temat tak jak Ci napisał krzych1,
z tego co widzę masz problem z pompą lub jej zasilaniem. Jeśli masz pewność co do prawidłowego działania pompy, to musisz jeszcze sprawdzić przekaźnik pompy i kabelkologię po drodze.
No i obowiązkowo wiązkę tylnej klapy ;)
krzych1 napisał/a:
Prawda, tyle że nie kluczykiem w drzwiach, ale w stacyjce zapłonu

a właśnie że w zamku drzwi kierowcy :P
krzych1 napisał/a:
następnego zamknięcia samochodu kluczykiem lub pilotem lub otwarcia drzwi kierowcy przy wyłączonym zapłonie

ty piszesz o standardowym rozbrojeniu immo, a nie o kodzie awaryjnym. Kod służy do odblokowania immo do następnego zamknięcia pilotem, lub do odłączenia akumulatora ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 11:15   

Witam.
sTERYD napisał/a:
krzych1 napisał/a:
Prawda, tyle że nie kluczykiem w drzwiach, ale w stacyjce zapłonu

sTERYD napisał/a:

a właśnie że w zamku drzwi kierowcy

Zgadza się, pomyliłem z R 400 :grin:

sTERYD napisał/a:
ty piszesz o standardowym rozbrojeniu immo, a nie o kodzie awaryjnym. Kod służy do odblokowania immo do następnego zamknięcia pilotem, lub do odłączenia akumulatora

O tym nie wiedziałem, myślałem że awaryjne wyłączenie immo rodzi takie same skutki, jak normalne dezaktywowanie pilotem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 23:04   

krzych1 napisał/a:
Zgadza się, pomyliłem z R 400 :grin:

przecież w 400 jest dokładnie tak samo :)
krzych1 napisał/a:
myślałem że awaryjne wyłączenie immo rodzi takie same skutki, jak normalne dezaktywowanie pilotem.

w zasadzie tak, tylko mniej krótkotrwałe ;)
wiesz jak Ci padnie bateria i będziesz jej szukał po sklepach, to gupio Ci by było za każdym razem przy wsiadaniu do samochodu gmerać przy zamku....
a nawet pewnie w zamorskim kraju zwróciłoby to uwagę kilku "bobby'ch", nie to co u nas :P
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
walus 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 6
Skąd: irlandia



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 00:29   

witam macie racje to nie mobilaizer

[ Dodano: Czw Sie 30, 2007 12:39 am ]
sTERYD napisał/a:
Popraw temat tak jak Ci napisał krzych1,
z tego co widzę masz problem z pompą lub jej zasilaniem. Jeśli masz pewność co do prawidłowego działania pompy, to musisz jeszcze sprawdzić przekaźnik pompy i kabelkologię po drodze.
No i obowiązkowo wiązkę tylnej klapy
krzych1 napisał/a:
pompę podlonczylem na krótko ,czyli podlonczylem kabel do przewodu zaraz przy pompie pociaglem go do akumulatora i dotej pory chodzi bardzo dobrze wydaje mi sie ze pompa podaje za slabe ciśnienie.tylko nie mogę dojsc dlaczego po przejechanej od leglosci 30-40 km do piero stanol
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 09:00   

walus napisał/a:
wydaje mi sie ze pompa podaje za slabe ciśnienie. tylko nie mogę dojsc dlaczego po przejechanej od leglosci 30-40 km do piero stanol

cóż były na forum opisywane przypadki pomp (kupowanych od jakiejś pani na allegro chyba), których "wysoka" jakość właśnie objawiała się szybkim umieraniem :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z elektryka
Lukasz666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Mar 05, 2012 08:57
PTE
Brak nowych postów [R 200 1.48v 98r] problem z elektryką
Sebas84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Paź 06, 2008 19:58
strala1
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] problem z elektryką
carlito11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Gru 04, 2009 12:25
carlito11
Brak nowych postów [MG ZR 2.0] Problem z elektryką
OsciBosci Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Kwi 23, 2012 10:06
jrdarus1
Brak nowych postów [220] Problem z elektryką
Sabz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Wrz 15, 2012 19:15
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink