Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z ABS, TC i prędkościomierzem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z ABS, TC i prędkościomierzem
Autor Wiadomość
mafia001 



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Orzesze



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 17:52   

czyli jak przewody wyglądają ok to czujnik mam walnięty ? czy jest jeszcze możliwa jakaś przyczyna ? bo nie chce po prostu na daremno kupować czujnika
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 17, 2012 17:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Sty 17, 2012 18:11   

mafia001 napisał/a:
czy jest jeszcze możliwa jakaś przyczyna ? bo nie chce po prostu na daremno kupować czujnika
jest , np. może być uszkodzony pierścień magnetyczny ABS w łożysku .Jak nie masz dostępu do oscyloskopu lub testera do ABS , to można przełożyć czujnik z lewego przodu do prawego .
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mafia001 



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Orzesze



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 21:50   

a jak przełożę te czujniki to co prędkościomierz będzie działał a ABS nie?" czy jak to będzie wyglądało? bo niestety do tych wyżej wymienionych narzędzi nie mam dostępu

[ Dodano: Sro Sty 18, 2012 21:48 ]
i jak mogę prosić jak wygląda ten pierścień magnetyczny (jakieś zdjęcie albo coś)

[ Dodano: Sro Sty 18, 2012 21:50 ]
a i jeszcze jedno jak to ma jakieś znaczenie to jak odpalę auto i pierwsze parę kilometrów jest wszystko ok potem nagle zapala się kontrolka i prędkościomierz i ABS pada
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sty 18, 2012 22:31   

mafia001 napisał/a:
jak przełożę te czujniki to co prędkościomierz będzie działał a ABS nie?
są 2 możliwości . Jak po przełożeniu czujników (zakładam , że lewy jest dobry )prędkościomierz będzie działał i nie będzie ABSu , to znaczy , że prawy czujnik (teraz w lewym kole) jest do wymiany. Natomiast jak nie będzie zmiany , to znaczy , że czujnik jest dobry ,a przyczyna jest gdzie indziej.
mafia001 napisał/a:
jak wygląda ten pierścień magnetyczny (jakieś zdjęcie albo coś)
to jest szalka łożyska z wtopionymi elementami magnetycznymi
mafia001 napisał/a:
jak odpalę auto i pierwsze parę kilometrów jest wszystko ok potem nagle zapala się kontrolka i prędkościomierz i ABS pada
przyczyn może być kilka np.pompa ABS , brak kontaktu w przewodach ,źle zamontowany czujnik albo łożysko.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mafia001 



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Orzesze



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 17:56   

A wykaże mi przyczynę jak podepnę auto pod komputer ? to że źle zamontowane chyba odpada bo wcześniej chodziło wszystko ok a nic tam nie było ruszane na razie dzięki za info przełożę te czujniki i napisze
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 18:29   

mafia001, uzupełnij dane ,bo nie ma pewności jakiego modelu to dotyczy (diesel , automat ? ) , będzie łatwiej. Czy ma tempomat ?. Jak pamiętam masz też kłopoty ze skrzynią ,a to może być związane też z lewym czujnikiem ABS. Może być tak, tak mi to wygląda, że oba czujniki są walnięte albo moduł pompy ABS.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mafia001 



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Orzesze



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 19:53   

2.0 CDT automat 2001r ma tempomat tak mam tez kłopoty ze skrzynia wymieniłem półosie podusze skrzyni i silnika ta w kształcie łezki i szarpania po wymianie poduszek są mniejsze ale dalej są wiec kupiłem skrzynie nowa i za tydzień mi mechanik ja będzie montował wymieniłem też termostat na nowy bo się silnik nie grzał i nie miałem ogrzewania po wymianie leci już ciepłe powietrze silnik się grzeje ale tylko prawa strona grzeje nadal wystarczająco żeby nagrzać wnętrze no ale coś i tak z tym trzeba będzie zrobić te całe silniczki pod schowkiem są ok działają ponoć nagrzewnica jest nie sprawna i puszcza tylko na jedna stronę czy to prawda nie wiem tak mechanik twierdzi no i jeszcze mi tylna szyba nie grzeje to chyba już cała historia usterek ;p może się coś przyda i przy okazji wyjaśni
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Sty 19, 2012 20:15   

mafia001 napisał/a:
ma tempomat
i działa prawidłowo ?
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mafia001 



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Orzesze



Wysłany: Pią Sty 20, 2012 22:31   

Działał prawidłowo ale od czasu jak licznik mi nie chodzi nie sprawdzałem bo też po co mi on był potrzebny jak nie wiem ile jadę sprawdzę jutro jak pojadę rano co się będzie działo jak załączę i napiszę

[ Dodano: Pią Sty 20, 2012 22:31 ]
a i zauważyłem ze teraz na śliskim jak zahamuje nagle to pierwszy moment nic wpada w poślizg i zaraz po tym ABS zadziała na sekundę może dwie i znowu poślizg ale już do końca testowałem na szerokiej długiej drodze bez ruchu to miałem okazje go trochę przytrzymać w poślizgu
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 18:54   

Nie działa mi ABS od roku, ale prędkościomierz działał cały czas. Wczoraj przestał działać prędkościomierz. Gdzie szukać przyczyny, pomóżcie.
 
 
doniek1988 



Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 31
Skąd: Witkowo/k. Gniezna



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 23:22   

jeżeli nie działał Ci ABS to któryś czujnik był walnięty a teraz walnął jeszcze jeden odpowiedzialny za pokazywanie prędkości czyli prawy przedni
_________________
doniek88
 
 
Waldi146 



Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Czw Sty 26, 2012 23:30   

Tak by mogło być, ale przy prawym przednim miałem przetarte przewody a prędkościomierz działał, dziwne co nie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] PROBLEM Z PRĘDKOŚCIOMIERZEM
alka79 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Maj 04, 2013 11:43
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z komputerem i predkosciomierzem
jakubek1 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Gru 14, 2014 11:54
wellman
Brak nowych postów [R75] Problem z prędkościomierzem i kontrolka ABS
Loo Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 28, 2007 17:26
Brt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem ABS]
mgrzegorzewski9 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Paź 22, 2013 20:07
sTERYD
Brak nowych postów [r75] problem 1.8T
sn333k Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Gru 27, 2012 20:40
sn333k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink