Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 Si '98 3D]Reflektor + regulacja ...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 Si '98 3D]Reflektor + regulacja ...
Autor Wiadomość
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 09:55   [214 Si '98 3D]Reflektor + regulacja ...

Witam, chciałem prosić o jakieś informacje, gdzie można kupić, lub ewentualnie czym zastąpić ten taki biały mechanizm, do regulacji góra-dół? Przy wymianie żarówek zauważyłem, że go nie ma:( PS: Na jakich żarówkach jeździcie? Ja wczoraj kupiłem komplet Philips Blue Vision, ale nie miałem okazji nocą jechac na nich:( Pozdrawiam
_________________
KCNBM :*
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 17, 2007 09:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 09:59   

znaczy, że masz regulację ręczną?? Nie wiem, czy jest potrzeba zakładania tej zębatki ;) bez niej dużo łatwiej wyregulować wysokość swiecenia. Pozatym ta zębatka lubi się zacierać od brudu :)
Jeżdze na Philipsach +30% za 10PLN i jestem bardzo zadowolony, zarówno ze świecenia jak i z ceny :D :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 10:17   

no fakt, łatwiej regulować, z tym, że mi tam wszystko lotto :neutral: no i na drodze (wiadomo jakie mamy drogi) to mi to podskakuje ;/ i nie sprawiało by mi to problemu, no ale się przegląd zbliża i nie wiem, czy sie nie przyczepią ;/
_________________
KCNBM :*
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 10:18   

ale to raczej nie z powodu mechanizmu Ci podskakuje :roll: może coś masz odpięte, lub luźne??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 10:47   

hmmm, no to chyba sie pokusze o rozkręcenie reflektora wieczorkiem, ale byłem pewnien :idea: , że to przez te bielutkie trybiki :neutral: no ale zobaczymy :)

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 11:28 ]
O tutaj zrobiłem fotke miejsca, w którym powinien być trybik, fotka z komórki, przepraszam za jakość ;/
_________________
KCNBM :*
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:11   

To jest miejsce na siłowniczek elektryczny do regulacji góra dół.
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Dzenson 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:22   

Jak się dziś kolega zabrał jak to mówi za rozkręcenie reflektorka to oby jutro do roboty wstał...

Możesz założyć sobie siłownik do regulacji i wtedy nie będzie nic na pewno latać. Bo może był ale się zmył.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:27   

dokładnie :D kup silniczek i będzie OK ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 22:25   

u mnie grzybek od silniczka wypadl z gniazda (wymienialem reflektor po stluczce na taki z regulacja manualna, ktora zmienilem na silniczek elektyczny ktory posiadalem ze starego reflektora)

klosz rzeczywiscie lata bez tej regulacji, jesli Ci owa manualna regulacja potrzebna to napisz na PRIVa poniewaz posiadam taka z tego nowego reflektora i nie jest mi ona do niczego potrzebna


p.s.
sprawdz czy masz gniazdo w kloszu reflektora, jest to takie male czarne plastikowe cos z dzyndzlem do blokowania w kloszu reflektora, ja musialem je wymienic bo grzybek wypadal i nie moglem wyregulowac reflektora(u?)

[ Dodano: Pią Paź 26, 2007 19:42 ]
















jak widac na zdjeciach gniazdo o ktorym mowie to to czarne plastikowe na pierwszym i drugim zdjeciu

a regulator to to drugie :wink:


ten grzybek (koncowka) od regulatora wchodzi do tego gniazda, a gniazdo w klosz jak widac na pozostalych dwoch zdjeciach :)


sadze ze bez wyjecia reflektora sie nie obejdzie... trzeba sciagnac zderzak, tj. 5 srubek (+) u gory przy grillu, oraz 4-5 (klucz 10) od spodu, z czego 2 sa mocowane do oslony silnika (te najbardziej skrajne). do tego zderzak trzyma sie na 2 koleczkach (1 przy lewym blotniku i 1 przy prawym) rozporowych w ktorych sa srubki (klucz 8)
znajduja sie one na koncu zderzaka, tuz przy kole, trzeba troche skrecic kola i odciagnac plastikowe nadkole,


nastepnie uwazac przy sciaganiu na halogeny (jesli sa), trzeba odlaczyc wtyczki (uwaga kable sa krotkie), jesli chcemy sie wiecej bawic to mozna przed cala operacja sciagania zderzaka odkrecic ramki od halogenow (po 1 srubce) oraz wykrecic cale halogeny (po 3 srubki), mozna wtedy przy okazji wyczyscic klosze halogenow :roll:



wiec juz mamy sciagniety zderzak

nastepnie

odkrecamy 2 srubki u gory (klucz 10), jedna nakretke od spodu na takim jakby ramieniu (klucz 10) oraz jedna srubke z boku tj. od strony zewnetrznej jak odnosimy sie do grilla (klucz 10)

przed wyciagnieciem reflektora nalezy odlaczyc wtyczki od swiatel oraz regulacji elektrycznej (jesli jest)

nastepnie
lekko wyciagamy reflektor i odlaczamy wtyczke od migacza ktorej predzej nie zauwazylismy bo bylo to fizyczna niemozliwoscia (wedlug mnie :???: , zeby ja odlaczyc predzej trzeba by bylo kombinowac przez odginanie plastikowego nadkola, nie warto sie w to bawic... )



zeby ostatecznie wyciagnac reflektor musimy troche pokombinowac bo koniec blotnika (ten nad reflektorem) nam troche przeszkadza. ale jak troche pokombinujemy to go z latwoscia wyciagniemy :)


co do montazu tego plastikowego gniazda to ja bym to zrobil w nastepujacy sposob

najpierw nalozylbym go na ten regulator zeby zaskoczyl, a nastepnie probowal go wsadzic w otwor w kloszu,

najlepiej jest usiasc, i miec reflektor na kolanach i kombinowac, mozna sie wspomoc plasik srubokrecikiem poniewaz dzyndzel przy gniezdzie musi wskoczyc w otwor w kloszu.
inaczej przy regulacji uslyszymy trzask i gniazdo wyskoczy przez co bedziemy musieli cala operacje powtarzac od nowa...




przy skrecaniu wszystkiego pamietajmy o wtyczce od migacza :)




pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 25 iTD ] Reflektor
wolian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lip 16, 2012 16:18
brkzzz
Brak nowych postów [200 Si 99r.] parujący reflektor
jak go wysuszyć??
piter2002 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Cze 29, 2007 17:53
xarex
Brak nowych postów [R214 Si. 97r] reflektor
Tigernp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Cze 06, 2007 09:55
Dzenson
Brak nowych postów [R25] Reflektor anglik
Pazdzioch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Sty 28, 2009 22:06
maciej
Brak nowych postów [r25 1.4 16v 'o1] jak nalepic nalepki na reflektor?
adamk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Mar 14, 2010 15:27
adamk



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink