Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z odpaleniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Lis 22, 2007 20:48   [R75] Problem z odpaleniem
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam,

jestem nowy na forum, jestem takze nowym posiadaczem pięknego rovera 75 CDT. mam problem z uruchomieniem zimnego silnika. czy ktoś moze mi powiedzieć co to może być ?? czytałem na forum, że być może czujnik położenia wałka rozrządu. czy jeszcze jakieś inne sugestie ?? ?

mój rover jest po stłuczce, dopiero go naprawiam, ale ten problem mnie denerwuję.
proszę jeszcze o info czy ten silnik 2,0 CDT to juz common rail ?? ? rok mojego auta 2000.

dziękuję i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 03, 2010 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 22, 2007 20:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lis 23, 2007 17:10   

rolando napisał/a:
czy ten silnik 2,0 CDT to juz common rail

Tak wszystkie silniki CDT to common rail.
A co do problemów z odpaleniem to dziwne bo z tego co wiem to jeżeli to byłby czujnik położenia wałka to właśnie na zimnym by odpalał a na rozgrzanym nie.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:26   

witam i dziękuję za chęc pomocy,

walnięta była u mnie pompa plaiwa w baku, powiem szczerze, że strasznie to popie.... jest dwie pompy, po jaką cholerę? wiem że są dwie komory w baku może do przelewu, ale czy to działa, zobaczymy.

pozdrawiam

ps. wie ktoś coś nt czujników parkowania? nie działa mi to, nie włączają się także światła cofania, myślę że to ma na ten fakt jakiś wpływ. gdzie szukać przyczyny ?? ?
pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:48   

Czujniki cofania włączają się razem ze światłami cofania (to samo zasilania) - jeśli podczas cofania nie zapalają ci się światła wstecznego, to :
a. sprawdź instalację świateł (mało prawdopodobne, ale możliwe)
b. do sprawdzenia/wymiany czujnik biegu wstecznego.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 16:15   

rolando napisał/a:
mam problem z uruchomieniem zimnego silnika
Na ciepłym silniku problem nie występuje?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Sty 17, 2008 17:50   

na ciepłym silniku, lub na takim który uruchomiłem i troszke pochodził te zjawisko nie występowało. jak juz paliwo zaciągnął to jakoś tam było, później jak paliwo zeszło z przewodu do baku to problem wracał jak bumerang. walnięta była pompka w baku na 100%, zdemontowąłem ją rozkręciłem a w środku szajs, plastiki potopione itd. założyłem nową pompkę i jest cacy. mam tylko drobny dylemat.

pompka ciągnie paliwo z komory prawej i przepompowywyje do lewej do filtra, dalej do drugiej pompy k. akumulatora i do silnika. co się stanie jeśli paliwo skończy sie w komorze prawej a w lewej jeszcze będzie ?? ?, czy paliwo jest jakoś przepompowywane z jednej do drugiej ? dzwwoniłem do serwisu rovera i facet mi powiedział że poziom paliwa ustawia sie diagnostycznie przy pomocy kompa, aby w ubydwu komorach był identyczny. czy tak jest, wie ktoś ?

pytanie odnośnie tego czujnika cofania: domyślam się, ze jest on wkrećany jak w większości samochodów w skrzynię biegów. gdzie go szukac pod spodem? jest z prawej czy lewej strony, na górze czy na dole, bardzo proszę o instrukcje.

kolejne pytanie to jaka może byc przyczyna że nie włącza się tempomat choć przycisk autostradki podświetla się na zielono ? dodam, że wciskałem set i nic.

kolejne pytanko: ma ktoś może w języku polskiem opis każdego z bezpieczników?

pozdrawiam i dziekuję za pomoc.
_________________
PZDR.
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 18:34   

rolando napisał/a:

kolejne pytanie to jaka może byc przyczyna że nie włącza się tempomat choć przycisk autostradki podświetla się na zielono ? dodam, że wciskałem set i nic.
pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

Po włączeniu tempomatu na desce, spróbuj stopą podnieść do góry pedał sprzęgła i wówczas nacisnąć "Set" na kierownicy - zdarza się czasem że czujnik pod pedałem sprzęgła nie ma kontaktu - jeśli Ci zadziała, wystarczy przeczyścić - popatrz na forum, ta sprawa była już poruszana.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



  Wysłany: Czw Sty 17, 2008 21:32   

OK, zrobię jak podpowiadasz, mam nadzieję, ze pomoże, o wynikach poinformuję.

dodam jeszcze, że wymieniłem jeden z bezpieczników i zadziałało mi sterowanie fotela pasażera, może ten sam bezpiecznik jest odpowiedzialny także za tempomat ?? ?

pozdrawiam
KONRAD

PS: mam jeszcze kłopty z:
nawigacją - nie działa, ale czekam na nową CD
parktronic - wspominałem wcześniej
zmieniarka CD, czyta tylko wybrane płyty, zdemontowałem i dam komuś do przejrzenia
podgrzewane fotele - lampki się świecą, ale krzesła zimne :(
auto ma kiepawego buta, myślę nad wymianą kompa od mocniejszej wersji WARTO ?
świecące poduchy - do diagnozy
po otworzeniu drzwi, maski włacza sie coś w bagażniku (jakby jakiś wentylatorek do chłodzenia jakiegoś ukłdu czy coś takiego - co to jest ?
_________________
PZDR.
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 22:20   

rolando napisał/a:
auto ma kiepawego buta, myślę nad wymianą kompa od mocniejszej wersji WARTO ?

Ten typ tak ma - najlepiej czuje się na autostradzie, z obrotami powyżej 2,5 tyś rozpędza się bardzo ładnie - ale z piskiem na skrzyżowaniu to różnie bywa .... :)
rolando napisał/a:
po otworzeniu drzwi, maski włacza sie coś w bagażniku (jakby jakiś wentylatorek do chłodzenia jakiegoś ukłdu czy coś takiego - co to jest ?

Jesteś pewien że słyszysz świst w bagażniku - nie pod maską?
Jeśli pod maską, to webasto - jeśli w bagażniku to nie mam pojęcia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



  Wysłany: Pią Sty 18, 2008 07:57   

Cytat:

Jesteś pewien że słyszysz świst w bagażniku - nie pod maską?
Jeśli pod maską, to webasto - jeśli w bagażniku to nie mam pojęcia.


tak na 100% jest to w bagażniku i już wiem co to jest, pytałem gościa który handluje częściami do tej marki, zapewne o nim słyszałeś ART-BIZAR (w porządku koleś, sporo mi pomógł), jest to tyner telewizyjny, a konkretnie wentylatorek, który włącza się zawsze po otwarciu drzwi czy też właczeniu stacyjki.
webasto - coś mi się wydaje, ze to nie działa, qr....a ciągle jakieś ale
_________________
PZDR.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Sty 18, 2008 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 08:18   

rolando napisał/a:
webasto - coś mi się wydaje, ze to nie działa, qr....a ciągle jakieś ale

Webasto odpali Ci się dopiero przy temperaturze poniżej +5stopni - chyba że masz sterownik w podłokietniku - wówczas możesz odpalić sam.
W poradach na stronie jest jak wymusić odpalenie webasto do testów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 11:50   

nie mam niczego w podłokietniku, jak były mrozy to nie zauważyłem by coś brzęczało w okolicach webasto, sądzę, ze nie działa :(
niezbyt dobrze się jeszcze umiem tu poruszać i wyszukiwać stosownych informacji, ale popróbuję,

dzieki i pozdr.
_________________
PZDR.
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 12:01   

Wystarczy albo wejść na forum na szukajke, ale bo na stronie głównej (www.roverki.pl) w dziale Techniczny FAQ oraz Porady nt. ekspoatacji.

Jeśli jesteś chociaż lekko zorientowany w jęz. angielskim - sugeruję zaopatrzenie się i zapoznanie z Rave - jest dużo pomocnych informacji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Sty 21, 2008 10:13   

Cytat:
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 15:48


--------------------------------------------------------------------------------

Czujniki cofania włączają się razem ze światłami cofania (to samo zasilania) - jeśli podczas cofania nie zapalają ci się światła wstecznego, to :
a. sprawdź instalację świateł (mało prawdopodobne, ale możliwe)
b. do sprawdzenia/wymiany czujnik biegu wstecznego.


witaj,

czujniki cofania działają, było jak sugerowałeś, zresztą tez o tym pomyśłałem i od tego właśnie zacząłem sprawdzać, walnięty byl czujnik cofania w skrzyni biegów. Jesli ktoś nie wie gdzie sie on znajduje to podpowiadam:
jest z lewej strony, najlepszy do niego dostęp jest po zdjęciu lewego oczywiście przedniego koła, klucz 19 i nie ma najmniejszego problemu z wymianą, dodam także, że nie trzeba kupować oryginalnego i drogiego włącznika od rovera, identyczny jest i pasuje bdb ten od daewoo lanosa, nubiry, espero i astry - porównywałem i stwierdzam, że jest taki sam, co więcej, kosztuje ponad trzy razy taniej, w sklepie zapłaciłem tylko 20 PLN, na allegro oryginalny prawie 70 + wysyłka.

Niestety nadal nie działa nieszczęsny temepomat i krzesła nie grzeją :( w tym tygodniu diagnostyka, może coś mi pokaze co nie gra .

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sty 22, 2008 11:42   

rolando napisał/a:
Niestety nadal nie działa nieszczęsny temepomat

Nie pomogła rada argaila?
argail napisał/a:
Po włączeniu tempomatu na desce, spróbuj stopą podnieść do góry pedał sprzęgła i wówczas nacisnąć "Set" na kierownicy - zdarza się czasem że czujnik pod pedałem sprzęgła nie ma kontaktu - jeśli Ci zadziała, wystarczy przeczyścić - popatrz na forum, ta sprawa była już poruszana.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 14:53   

no niestety nie pomogło samo podnoszenie pedału sprzęgła, ale to chyba cenna wskazówka by szukać przy nim (czytałem inne wypowiedzi), w wolnej chwili rozbiorę te plastiki wokół niego i dobiorę sie do tego czujnika.


oczywiście o efektach swojej pracy poinformuję Szanownych Forumowiczów

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 18:10   

Ten czujnik który się znajduje przy pedale sprzęgła trzeba od dołu dopchnąć ręką do pedału tak aby do niego dotykał (oczywiście przy puszczonym pedale)
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Sty 22, 2008 21:22   

OK. dzięki za podpowiedź.

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 15:16   

witam i dziękuję wszystkim za podpowiedź,

tempomat działa, znalazłem ten czujnik, 10 minut roboty i można się już cieszyć z urządzenia które działa.

ps. wie ktoś coś moze nt nawigacji??? mam ją w aucie ale nie działa:(, na wyświetlaczu pojawia sie informacja, ze czytnik nie ma płyty, co to może być ?? ? oczywiście CD jest w środku


pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 18:19   

A jaką płytę wkładasz ? czasem nie DVD bo u ciebie jest czytnik jeszcze stary na CD i czy ta płyta jest odpowiednia dla tego modelu?
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
kamiloski88 Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lut 24, 2009 17:04
kamiloski88
Brak nowych postów [r75] Problem z odpaleniem
dragonnn1 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Sty 25, 2012 17:35
sash997
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
andzus Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lip 30, 2012 17:40
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
Kamil_W Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Maj 23, 2013 23:57
radi
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem.
Czujnik położenia wału korbowego czy wałka rozrządu?
Siwus181 Rover serii 75, MG ZT 109 Czw Lut 16, 2017 08:34
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink