Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czyżby przegub ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czyżby przegub ?
Autor Wiadomość
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 16:27   [R75] Czyżby przegub ?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

pisałem juz o tym problemie w innym temacie, ale do tamtego juz nikt nie zaglada, wiec musze zacząc od nowa.

Miałem wczesniej troche problemow z przednim zawieszeniem, mnóstwo stuków, puków i innych. Wiec wymienione zostało prawie całe przednie zawieszenie: prawy mcperson, oba wahacze, obie tuleje na wahaczach, obie koncowki drązka kierowniczego i oba łaczniki stbilizatora. Okazalo sie ze wciaz puka cos przy szarpaniu samochodem - okazało sie ze to poduszka silnika, ta na dole - wymieniona. Na koncu uwieńczyłem to ustawieniem zbierzności. Teraz jest niemalze idealnie. Zadnego stukania i zauwazylem ze po wymianie poduszki samochod lepiej sie zrywa, bo wczesniej po wrzuceniu jedynki trzeba bylo najpierw poczekac na "łup" wywołane przez silnik a potem dopiero szedł :) A teraz idzie jak burza i az chce sie nim jezdzic.
Jednak został jeden hałas ze wszystkich hałasów ktorych sie pozbyłem, cos co było od samego poczatku jak go kupiłem. Mianowicie jak sie skreca w lewo (szczególnie w momencie jednoczesnego skrecania i dodawania gazu) w prawym kole słychac taki dziwny hałas. Czyzby to był prawy przegub ? Ale z tego co wiem hałas sypiącego sie przegubu to takie rytmiczne stukanie, jak by leciutkie uderzenia młotkiem, takie "pup puk puk puk puk", a u mnie to bardziej przypomina dźwięk trzeszczącej blachy albo skrzypiącej zardzewiałej sprężyny (przypominam ze mcperson wymieniony !). Dzis jak jechalem skojrzyło mi sie to jak by ktos pazurami drapał w nieocynkowaną blache i to taką lekko zardzewiałą. Co to moze byc ?

Jesli to faktycznie przegub to :

- wydaje mi sie ze zeby go wymienic nie trzeba rozbierac wahacza czy koncowek drązka ktore dopiero co były robione a tymbardziej tulei wahacza, prawda ?
- a co za tym idzie czy trzeba po wymianie przegubu znów robic zbierznosc ?? Bo dopiero co wydałem kupe kasy za głupią zbierznosc, bo robiłem w jednej firmie to mi spraprali, pojechalem do innej to policzyli wiecej ale zrobili to profesjonalnie, nawet wydruk dostałem z kompa jak sa teraz kola ustawione.
- w takiej sytuacji zastanawiam sie czy robic to tu czy w Polsce (mieszkam za granicą), w sierpniu jade do Polski i moze bym to tam zrobił, bo tu jest drozej za czesci i robocizne a juz sie spłukałem troche jak sie domyslacie. A moze jeszcze do Polski jakos dojade. Pytanie brzmi czy dostane łatwo przegub w Polsce. Jestem z Gliwic (niedaleko Katowic), wiem ze jest tu paru ludzie z tych rejonow, pamietam nawet ze jest ktos kto ma rovera 75 i jest z Gliwic - znacie jakis sklep w ktorym moge to kupic ??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 16:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 16:44   

Tu jest sporo polecanych sprzedawców. Może coś ci podpasuje i pomoże.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=226254
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 16:59   

bardziej mi chodziło o normalne sklepy a nie allegro, mniejsza z tym, bo wlasnie przejzalem ceny wrazie czego tutaj przegubów i sa całkiem tanie. No panowie kto odpowie na pozostałe pytania ?

[ Dodano: Pią Lip 10, 2009 18:31 ]
ej no nie rozpisujcie sie tak bo nie nadąże czytac.....serio nikt nic nie wie ??
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 19:02   

Po wymianie przegubów nie trzeba robić zbieżności. Wymieniasz element który nie ma wpływu na układ kierowniczy. Do wymiany będziesz/będą musieli wypiąć tylko wahacz ze zwrotnicy koła i ponownie go tam włożyć. Pasuje tylko w jednym miejscu, a centruje go śruba która ściska go w uchwycie zwrotnicy.
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:01   

nitta napisał/a:
skrzypiącej zardzewiałej sprężyny


Skoro twierdzisz,że wymieniałeś McPersona to czy wymieniłeś również łożysko amortyzatora?
Bo to chyba osobno występuje i zapewne w R75 również jest...
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:02   

filo napisał/a:
czy wymieniłeś również łożysko amortyzatora?


nie
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:04   

nitta napisał/a:
filo napisał/a:
czy wymieniłeś również łożysko amortyzatora?


nie


Więc ono może też dawać dźwięk "skrzypiącej" sprężyny...
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:12   

czy to moze byc niebezpieczne w czasie jazdy czy tylko wydawac dzwieki ?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:22   

Może tylko chodzić ciężej kierownica na skutek zapieczonego łożyska. Całość się nie rozpadnie, jak będzie bardzo zapieczone to będziesz słyszał trzaski jakby chciało coś się zerwać, gdyż sprężyna opiera się na gumie a ona na łożysku i na skutek kręcenia kierownicą nie będzie mogła się łatwo obrócić.
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 12:22   

wiec panowie chyba to jednak bedzie przegub. Gdyby to byl np mcperson lub cokolwiek innego w zawieszeniu to dzwiek pojawial by sie w momencie skretu w lewo gdy obciazenie przechodzi na prawe kolo i trwało by sekunde gora dwie. Jesli bylo by to lozysko na mcpersonie to chyba dzwiek by sie pojawial tylko w momencie skrecania kierownica a nie bylo by dzwieku gdy kola juz sa skrecone. Robilem wczoraj test, jezdzilem po duzym placu w kółko (w lewo) na drugim biegu z dosc duza predkoscia, cały czas robilem te same kółka mniejwiecej z ta samą predkoscią - dzwiek byl stały, ciągły, hałasowało cały czas; hałas sie wzmagał gdy dodawałem gazu. Wiec co myslicie ? Chyba nie ma innej mozliwosci niz przegub co nie ?

[ Dodano: Nie Lip 12, 2009 15:11 ]
halo ?
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 19:49   

a kolego jak wygląda tuleja wachacza ? miałem takie coś u siebie w aucie nap... jak szalony jak skręcałem , tuleja się zrobiła miękka i łupała w wachacz
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 21:49   

tylko jak bys przeczytał cały wątek to bys wiedzial ze obie tuleje dopiero co wymienilem
 
 
rambo1111 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 22:57   

Ja bym stawiał na ocieranie klocków hamulcowych przy skręcie są żle ułożone i mogą latać a druga sprawa to może też być osłona ta za tarczą hamulcową weż odkręć koło i zobacz czy gdzieś nie ma na niej śladów ocierania sprawdż też oponę i felgę ale raczej stawiam na klocki hamulcowe jeśli masz rant na tarczach to na takie 99% to one
 
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Lip 14, 2009 12:44   

sam nie wiem, niby rant jest, ale zeby klocki wydawały taki dzwiek ? taki dzwiek jak by trzeszczącej spręzyny ? w sumie z tego co wiem przegub wydaje dzwiek typu "pukpukpuk" a to jest bardziej jak "trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" :lol: nie wiem co mam robic, bo z jednej strony spłukałem sie jak diabli ostatnio z tym samochodem a z drugiej strony jak by miał mi walnac przegub na trasie gdzies w niemczech to niewesoło :/
 
 
sniffer1980 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 73
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 08:07   

w mojej 45-ce robi dokladnie to samo: ''trrrrrrrrrrrrrr'', z taką różnicą ,że u mnie dźwięk ten jest wyraźnie słyszalny zazwyczaj po tym jak samochód postoi kilka godzi, po 5, 10 minut jazdy znika i slychąc go nawet jak nie skrecam kołami, kiedy jadę po prostej też slyszę . Dżwięk wlaśnie podobny to zginającej się blachy albo sprężyny.... Co to może byc....
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:32   

ja tylko dodam ze zmieniłem ten cholerny przegub i nic, dalej to samo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] czyżby immobilizer?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Maj 23, 2012 14:54
markozalko
Brak nowych postów [R75] Czyżby to półoś?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 15 Wto Gru 06, 2011 17:40
markozalko
Brak nowych postów [R75] Czyżby turbina
jareklyson Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Paź 19, 2010 21:17
jareklyson
Brak nowych postów [R75] czyżby koniec skrzyni??
borsuk88 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Sty 15, 2014 20:48
borsuk88
Brak nowych postów [MG ZTT 190 '02] Pytanie o przegub
ploomy Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Kwi 17, 2016 12:42
ploomy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink