Forum Klubu ROVERki.pl :: [Honda Accord] Poduszka silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Honda Accord] Poduszka silnika
Autor Wiadomość
panorafix 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 59
Skąd: szczecin



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:06   [Honda Accord] Poduszka silnika
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

mam pytanie jaki jest objaw padniętej poduchy silnika po lewej stronie stojąc przodem do maski(diesel),czy ona jest olejowa?U mnie nic nie cieknie ale non stop mi coś puka jak jadę po wybojach i nawet prostej,takie szybkie stuki.Wymieniłem amorki i zawieszenie jest git.Jedyne co widzę to,że jest spłaszczony kołnierz górny w stosunku do poduchy z allegro,z tym ze ona nie jest zamontowana i nie poddana naciskowi.czy może paść bez wycieku.dołączę poglądowe foto,chodzi mi o ten kołnierz zaznaczony na czerwono.U mnie w aucie jest klapnięty,że go nie widać
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lut 03, 2011 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:56   

panorafix napisał/a:
jaki jest objaw padniętej poduchy silnika po lewej stronie stojąc przodem do maski(diesel),


Przenoszone wibracje z silnika na karoserie, mozliwe stukanie

panorafix napisał/a:
dołączę poglądowe foto


Na zdjeciu nie wyglada ona na uszkodzona, ale pozory moga mylic
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
panorafix 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 59
Skąd: szczecin



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 11:17   

ale nie chce żeby było zamienił stryjek siekierkę na kijek za 150 zl.W jednym roverku widziałem poduche i kołnierz był widoczny ale to był chyba 400 setka.Wiec jak ktoś może z 600 zobaczyć czy u niego jest widoczny byl bym wdzięczny
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 15:20   

Jak sprawdzę to napiszę...
Ale jeśli ta poducha jest walnięta to ponoć trzeba uważać bo przez nią można sobie skrzynie rozwalić (tak słyszałem tylko)...

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 21:22 ]
No i są zdjęcia... U mnie wygląda to tak:
 
 
panorafix 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 59
Skąd: szczecin



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 07:28   

Chciałem odgrzebać temat,może komuś się przyda.Miałem stuki z przodu,obstawiałem zawieszenie.Wymieniłem końcówki,amortyzatory miałem już zamiar zabrać się za przegub,ale męczyła mnie jeszcze ta poduszka no i się nie myliłem.Wyglądała ok.ale dopiero po jej zdemontowaniu wyszła jej usterka.Temat zamknięty :>
 
 
 
Tiooo 



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Przasnysz



Wysłany: Wto Maj 06, 2008 13:31   

To moze się tu przykleje
Mam takie objawy :

Przy hamowaniu drga kierownica , drzy maska przednia (widac)
Klocki zmienione drązki sprawne , tarcze sprawdzone i mechanik mówi ze sa oki

I z innej strony

jak sam był na luzie to drgała mu lekko kierownica i drązek zmiany biegów po zmianie uszczelki po głowicą mineło to dziwne bo jedno z drugim nie ma nic współnego

Ale do czego dąze po zmianie uszczelki pod głowica pekła mi szyba
Przy kierownicy z pod uszczelki w pionie do góry pózniej w poziomie wzdłuz deski rozdzielczej .Gosciu od szyb powiedział ze nie kamien tylko od dołu jakiegos , ze wpadłem w dół i takie tam .uwierzyłem
Jeszcze nie zmieniając szyby przejezdziłem 2 miachy i teraz poszło mi z drugiej strony tak samo ?? ?

Więc moze to tak poduszka ?? ?? i drgania przechodzą tez na konstrukcję samochodu ?? ?? i stąd ta szyba ?? ??


Poduszka ta po lewej stronie przy rozrządzie wyglada identycznie jak ta w I poscie
620 SDI 99
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Maj 06, 2008 15:07   

Wymień wszystkie poduszki silnika, ta przy rozrządzie i przy skrzyni to olejówka, jest jeszcze jedna lub dwie mocowane do belki przy misce olejowej... Koszt poduszek około 250zł jak Ci się uda wyrwać. Poduszki silnika gdy są wyrobione to silnik przenosio drgania i drzy drązek zmiany biegów, kierownica i cała konstrukcja, wjeżdzając w większy dołek możesz sobie narobić kłopotów zrywający łapy silnika...
 
 
 
Tiooo 



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Przasnysz



Wysłany: Sro Maj 07, 2008 08:10   

Zebysmy się dobrze zrozumieli chodzi ci o taką poduszkę przy rozrządzie ?? ?
Bo tam jeszcze jakies gumy są po drugiej stronie na silniku przy rozrządzie i te mocoweanie metalowe , tego chyba nie wymieniac ?? ?
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Maj 07, 2008 08:23   

Jezeli poduszka jest nie naruszona i ma swoja twardosc to mozesz zaryzykowac i nie wymieniac. U gory nad ta poduszka jest przykrecona poduszka-ceownik z dwoma gumowym tulejami ktora rowniez amortyzuje drgania silnika gora dol...
 
 
 
marcin0s 




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 10:44   

I jestem w kropce. Wczoraj spedzilem caly dzien w garazu sprawdzajac poduszki w poszukiwaniu uszkodzen mechanicznych lub czegos innego co pozwoliloby mi odnalezc przyczyne drgan przenoszonych na caly samochod - niestety bez powodzenia. Wiem na pewno, ze ktoras z tych poduszek (lub nie tylko jedna) nie domaga tylko powstaje pytanie - jak to ocenic w momencie gdy nie ma zadnych zewnetrznych objawow uszkodzenia?

M.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 14:12   

marcin0s, szarpiesz za silnik oraz za poduszke i widzisz czy lata... Sprawdz ta przy misce
 
 
 
marcin0s 




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Kutno



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 15:23   

NEOSSS: Popraw mnie jezeli sie myle w moim rozumowaniu.

W Roverkach SDI sa cztery poduszki:
- 2 od strony rozrzadu (jedna w ksztalcie gruszki, druga w ksztalcie ramienia z dwoma gumami na koncach)
- 1 skrzyni biegow
- 1 pod silnikiem (w ksztalcie ramienia z dwoma gumami na koncach)

Gumy w tych w ksztalcie ramienia i w poduszcze skrzyni biegow sa dosyc miekkie (mozna je deformowac spokojnie reka). Gruszka jest jednak twarda i to ona wlasnie jest odpowiedzialna glownie za przenoszenie wibracji na rame samochodu, gdyz wydaje mi sie, ze poduszki w ksztalcie ramienia i ta od skrzyni biegow utrzymuja silnik w pozycji w momentach intensywnego garowana (wtedy gdy silnik przemieszcza sie wraz ze skrzynia wzgledem komory silnika). Wiec istnieje duuuuza szansa, ze wibracje przenoszone sa przez gruche lub ewntualnie poduszke skrzyni biegow, gdyz cala konstrukcja na nich wlasnie wisi. Racja?

Druga sprawa:
Czy grucha jest poduszka olejowa, czy gumowa?

A odpowiadajac na twoje pytanie powiem, ze szarpalem az sie spocilem. I w sumie udalo mi sie silnikiem bujnac ale zaraz wracal on na swoje miejsce. Przy tescie z jedynka i wstecznym na hamulcu poduszka pod silnikiem, skrzyni biegow i ta kolo gruchy wyginaja sie jak ta lala. Biorac pod uwage miekkosc gumy wydaje sie to byc calkiem normalne.

Pozdrawiam,
M.

[ Dodano: Czw Cze 26, 2009 ]
Odgrzebuje temat, zeby nie zakladac nowego.

A wiec tak.

1. Poduszka silnika (gruszka) wymieniona (TedGum)
2. Poduszka skrzyni biegow wymieniona (TedGum)

A wibracje na kierownice i ogolnie na cala bryke przenosza sie dalej. Macie jakies pomysly? Bo mi juz mozg sie lasuje od kombinowania.

Pozdrawiam,
M.
_________________
Loved by few
Hated by many
Respected by all
 
 
beldo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 46
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 15:51   

Witam, kolego możesz napisać czy wymieniałeś sam ta poduszkę pod skrzynią? Jezeli tak to jak możesz to opisz jak to zrobiłeś.

Dzięki i pozdro.
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 16:27   

ja się podepnę z pytaniem po ile zakupiłeś nowe poduszki ? Mam podobny problem co Ty i tez wszelki czas się za to wziąć :/
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
marcin0s 




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Kutno



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 21:28   

beldo: Tak, wymienilem obie sam. Na wymiane tej w ksztalcie gruszki uzylem bloczka i podwiesilem silnik, a ta pod skrzynia biegow wymienilem po uprzednim podniesieniu samej skrzyni na lewarku. Poszlo bez problemu.

seyfer: Ta w ksztalcie gruchy kosztowala mnie jakies 220 z przesylka, ta pod skrzynia biegow to byl koszt jakies 130 zl z dostawa do domu. Z racji faktu, ze robilem to sam udalo mi sie zaoszczedzic na robociznie.

Mimo wszystko wymiana poduszek nie pomogla. I to mnie troche martwi.
Czy to moze byc sprawa sprzegla? Czy samo sprzeglo byloby w stanie przenosic takie wibracje na konstrukcje silnik-skrzynia i w efekcie na nadwozie?

Pozdrawiam,
M.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 01:12   

marcin0s, poducha miski? tuleja poduchy skrzyni?
 
 
 
marcin0s 




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Kutno



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 16:01   

NEOSSS napisał/a:
marcin0s, poducha miski? tuleja poduchy skrzyni?


Poduche kolo miski sprawdzalem. Odkrecilem ja nawet zeby sprawdzic gumy no i wszystko wydaje sie byc ok. Na wszelki niewielki wymienie to. Koszt nie jest znow taki duzy (wklady z TedGum to bedzie kolo 100 + koszty przesylki - razem za maly i duzy).
Dla zainteresowanych:

- wklad maly
- wklad duzy

A co do poduchy skrzyni biegow to nie do konca wiem, czy zrozumialem, bo w sumie cala poduche skrzyni wymienilem. Na mojej oryginalnej latalo wszystko jak chcialo (bolec skrzyni wchodzacy w poduche w ogole nie przylegal do samej poduchy).

Moja stara poduszke skrzyni mozecie zobaczyc tutaj.

Pozdrawiam,
M.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 00:29   

marcin0s, jezeli dalej buja auto byc moze masz rozwalone lozyska w skrzyni
 
 
 
marcin0s 




Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 18
Skąd: Kutno



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 11:41   

NEOSSS napisał/a:
marcin0s, jezeli dalej buja auto byc moze masz rozwalone lozyska w skrzyni


W sumie, jak juz sobie o tym poczytalem, to mozliwe, ze masz racje. Ale czy oprocz wibracji sa jeszcze jakies inne objawy, ktore metoda organoleptyczna pozwola mi to stwierdzic? Czytalem, ze ludzie spotkali sie z jakimis odglosami. Ale jak wytlumaczyc fakt, ze wibracje wystepuja nawet na postoju, na biegu jalowym? Lozyska skrzyni biegow moglby byc rozwiazaniem gdyby pojawialy sie tylko one podczas jazdy. Czy moze sie myle?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Accord] Poduszka silnika.
GrEw Rover serii 600, Honda Accord 5 Czw Sie 06, 2009 10:09
Brt
Brak nowych postów [Honda Accord] Znowu poduszka silnika ?
panorafix Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Lip 09, 2008 19:43
NEOSSS
Brak nowych postów [Honda Accord] Poduszka zawieszenie silnika
Dean Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Mar 23, 2009 16:27
Mazak
Brak nowych postów [Honda Accord] Osprzęt silnika
accordzik10 Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Maj 04, 2010 07:18
thef
Brak nowych postów [Honda Accord] Falujące obroty silnika
maciej1 Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Maj 03, 2011 11:03
Krzysi3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink