Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wpływ przewodów i świec na spalanie gazu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wpływ przewodów i świec na spalanie gazu
Autor Wiadomość
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:28   [R620] Wpływ przewodów i świec na spalanie gazu
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam.
Ostatnio zauważyłem że mój roverek trochę dużo pali. Mam najprostszą instalację gazową i podjechałem sobie dziś wymienić filtr gazu i zrobić regulację w warsztacie specjalizującym sie w instalacjach gazowych. Facet przy odbiorze auta powiedział mi żebym wymienił przewody wysokiego napięcia i świece bo mi bedzie duzo palił. Mówił ze jakiś wskażnik (bo komputerem mierzyli) był 1700 przy normie 200(!!!) i że wszystko idzie w rurę bo nie dobiera odpowiedniej mieszanki czy jakoś tak. Kable miałem i tak wymienić, już nawet zamówiłem i jutro je wymienie ze świecami. Ale czy faktycznie kable i świece mają tak duży wpływ na spalanie?? Bo ten pan mówił że przez to o wiele wiecej pali. Jaki to ma związek bo przyznam się że pojęcie mam raczej małe...
proszę o pomoc:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grib 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 91
Skąd: wołomin



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:41   

świece,przewody zapłonowe,filtr powietrza, cewka zapłonowa,oraz sonda lambda to w skrócie podstawa działania instalacji lpg.Jeżeli te żeczy są wymieniane i sprawne a instalacja dobrze zamontowana i ustawiona nie powinno być problemów.
_________________
grib420si.99r.lpg
 
 
roverek216GTIki 




Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 28
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 21:06   

moj tez pali duzo jekies 40-50% wiecej niz benzyny :sad:
jakiej firmy świece sa godne uwagi i jaka jest ich cena?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 21:53   

szags napisał/a:
Mam najprostszą instalację gazową

Czyli I generację? Sam zrobiłeś autku taką krzywdę, czy poprzedni właściciel?

szags napisał/a:
Facet przy odbiorze auta powiedział mi żebym wymienił przewody wysokiego napięcia i świece bo mi bedzie duzo palił.

To nie jest zupełnie tak. Przy słabej kondycji elementów układu zapłonowego auto jedzie słabiej, ma mniejszą moc, warunki spalania mieszanki nie są optymalne (np. słaba iskra), a Ty musisz je bardziej "deptać" i stąd wyższe spalanie.

szags napisał/a:
Mówił ze jakiś wskażnik (bo komputerem mierzyli) był 1700 przy normie 200(!!!) i że wszystko idzie w rurę bo nie dobiera odpowiedniej mieszanki czy jakoś tak.

Nie wiem jakim komputerem i jaki wskaźnik (nic mi do głowy nie przychodzi), ale to że masz ubogą albo bogatą mieszankę przy LPG I generacji jest całkiem możliwe.

szags napisał/a:
Ale czy faktycznie kable i świece mają tak duży wpływ na spalanie?? Bo ten pan mówił że przez to o wiele wiecej pali. Jaki to ma związek bo przyznam się że pojęcie mam raczej małe...

Już wyżej odpowiedziałem ;-)

grib napisał/a:
świece,przewody zapłonowe,filtr powietrza, cewka zapłonowa,oraz sonda lambda to w skrócie podstawa działania instalacji lpg.Jeżeli te żeczy są wymieniane i sprawne a instalacja dobrze zamontowana i ustawiona nie powinno być problemów.

Amen. :lol:

Cytat:
moj tez pali duzo jekies 40-50% wiecej niz benzyny

To na pewno nie jest wynikiem słabej kondycji świec, czy przewodów. Jeżeli elementy układu zapłonowego są już stare, wymień je. Następnie podjedź na regulację instalacji gazowej. Masz I, czy II generację?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
pzwmichal 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: Gozdnica



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 22:00   

Jaki koszt kabli do 620 SI ? Ja mam u siebie kable jeszcze od nowości a przejechałem 310 tys km :) :):)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 22:44   

pzwmichal napisał/a:
aki koszt kabli do 620 SI ?

Pytaj w sklepach. :P

Ja kupowałem te.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 23:11   

Tą "krzywdę" zrobił mu poprzedni właściciel. Ale szczerze powiem nie czuje żadnego dyskomfortu jeżdżąc na gazie i gen. Nie zamula, jest dosc dynamiczny wiec ok. Na czym polega zasadnicza różnica odczuwalna w eksploatacji między poszególnymi generacjami. Może nie czuje bo nie jeżdzilem nigdy innymi autami na gaz. Ale miedzy jazdą na benzynie i na gazie w moim r620 nie odczuwam wielkiej różnicy. Czemu ta instalacja jest powszechnie uważana za SYF???

A co do cen to ja jutro odbieram kable bosch'a 103zł, i komplet świec też BOSCH :mrgreen: 49zł ale ze znizka na warsztat :grin:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:01   

szags napisał/a:
Ale szczerze powiem nie czuje żadnego dyskomfortu jeżdżąc na gazie i gen

Bo nie jeździłeś z II lub IV. :)
szags napisał/a:
Na czym polega zasadnicza różnica odczuwalna w eksploatacji między poszególnymi generacjami.

Na tym, że II generacja ma emulatory wtrysku i sterowanie opierające się na danych z sondy lambda, ale nadal ma zwężenie w dolocie - mikser wstawiony przed przepustnicą, co ogranicza ilość powietrza dostarczanego do silniki (żeby było obrazowo - np. w autach sportowych stosowane bywają zwężki tłumiące moc do np. 350 KM, podczas gdy silniki byłby w stanie dać i 600 KM).
Problem ten nie istnieje w IV gen. gdzie masz wtryski w kolektorze, podobne do benzynowych i sterowane tym samym kompem.
Najfajniejsza jest V gen. gdzie wtrysk nie różni się od wtrysku benzyny, ale tu już koszty rosną drastycznie.
szags napisał/a:
Czemu ta instalacja jest powszechnie uważana za SYF???

Bo jest kompletnie niedostosowana do typu silnika. I gen. jest stworzona do silników gaźnikowych - miałem taką w FSO 125p 1.5 ME i tam sprawdzała się świetnie.
To trochę tak, jakbyś po taniości próbował, po awarii wtrysków, do R620 wstawić gaźnik z Poloneza, bo jest tańszy od nowych wtrysków.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:02   

szags napisał/a:
komplet świec też BOSCH

Ja bym jednak zainwestował w NGK - 60 zł bez zniżek.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R618] Spalanie gazu
krzysiekmydlice Rover serii 600, Honda Accord 8 Pon Mar 09, 2009 23:51
des
Brak nowych postów [R620] Wiązka przewodów
Bartex19881 Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Mar 27, 2009 21:34
Bartex19881
Brak nowych postów [R600] Jakie spalanie gazu Rover 618 Si ???
Arti73 Rover serii 600, Honda Accord 9 Pią Lis 19, 2010 22:55
BorysOpole
Brak nowych postów [R620] Wyciek oleju z przewodów - pytanie
lookacz Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Wrz 01, 2010 15:48
berserker8888
Brak nowych postów [R620] Nie mogę zdjąć przewodów zapłonowych
gucwiz Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Kwi 23, 2010 20:30
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink