Forum Klubu ROVERki.pl :: [wszystkie R] Ceramizer i inne ulepszacze?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 18:56
[wszystkie R] Ceramizer i inne ulepszacze?

interesują mnie opinie tych, którzy użyli te cuda...
Autor Wiadomość
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 19:27   

Kiedyś kupiłem środek STP do czyszczenia wtrysków zalałem go do baka i wypełniłem benzyną w tak około 2/3 pełnego baku. Efekt - był ! Silnik zaczął pracować równiej już po około 200km zmiana nieznaczna ale była. Co prawda nie robiłem w swoim roverku ale w dodge neonie, którego dość intensywnie eksploatowałem (średnio 700-1300km tygodniowo).
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 02, 2008 19:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 19:51   

ja kiedys użylem ceramizera do golfa III 1,6 bo cos zaczelo stukac w silniku (cichy nie metaliczny "cykot") po okolo 200km cykotanie ucichlo. po wymianie oleju zalalem jeszcze raz ceramizer i tak juz zostawilem:) przy przebiegu 250tys km od wymiany do wymiany jezdzilem bez dolewek, silnik pracowal ladnie cicho a samochodzik jak stwierdzil jeden mechanik "przy tym przebiegu to chodzi jak newka" :cool: tak ze ja bylem zadowolony z ceramizera, teraz zastanawiam sie nad wlaniem go do roverka ale przy najblizszym wiosennym przegladzie sprawdze cisnienie i jak cos to po tym zaleje :razz:
 
 
 
jarcat 




Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 44
Skąd: Żory / Kraków



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 22:33   

znowu zacząłem kombinować (i to nie z racji na powyższy komentarz :wink: ), że skoro nie zaszkodzi na pewno, a może pomóc to czemu by nie wlać ;) hehe
_________________
Rover 400 1,6 16V hatchback 99r.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 22:45   

jarcat napisał/a:
że skoro nie zaszkodzi na pewno, a może pomóc to czemu by nie wlać ;) hehe

Lej, nie gadaj. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 23:02   

piter34 napisał/a:
Lej, nie gadaj. :mrgreen:

szef kazał, trzeba lać :wink:
 
 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Pon Mar 03, 2008 20:26   

wlalem ceramizer ten allegro ze ze 2 lata temu do toyoty corolli 1,8 diesel, tak profilaktyczie,chociarz palila od strzala w kazda pogodę a spalanie jakbym nie jezdzil i gdzie bym nie jechal to nie przekraczało 5,5 litra. Miala natomiast straszne przedmuchy jak wyciagałem bagnet na odpalonym silniku to dymiło jak z parowoza. Zadnych zmian w spalaniu ani pracy nie zauwarzylem, ale przedmuch jakby deczko sie zmniejszył.
Natomiast wycieki(uszczelniacz na wale od strony sprzegła) zmniejszyły sie jak przeszedlem z oleju Castrol na Valvoline max life i dolalem do niego cos z tej samej firmy przeciw wyciekom. po dwóch zmianach oleju za drugim razem juz nie dolewałem do oleju nic, wycieki niemal znikły do zera.
teraz zaleli mi mobila nie cieknie ale nastepnym razem bedzie tez valvoline max life.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 20:38   

Więc z dyskusji wynika że tak profilaktycznie można zalać tego typu specyfiki,szkód nie przynosi jednak stan portfela się zmienia i dobrze byłoby gdyby stan silnika zmienił się wprost proporcjonalnie do poniesionych kosztów... oczywiście na lepsze :razz:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 09:17   

Cytat:
michone

czy ktos stosowal dodatki do paliwa czyszczące wtryski??


Pytane zadane półtora roku temu ale odpiszę a co tam :)

Ja stosuję coś takiego:
Cytat:

http://www.wilcodirect.co...roducts_id=1126


Niby ma to poprawiać:

1. Spalanie
2. Wyciszyć silnik
3. Ułatwić start
4. Przeczyścić wtryski

W zasadzie to kupiłem to tylko z ciekawości bo opis na pudełku był dość zachęcający. Z tego co zauważyłem a stosuję z małymi przerwami mniej więcej od pół roku ( robię 2000km miesięcznie ).

1. Silnik chodzi równiej na biegu jałowym, i jest cichszy - za pewne przez to, że chodzi równiej :) .
2. Problemów ze startem nie miałem, wciąż nie mam
3. Lepiej się zbiera poniżej 2k obrotów, generalnie jest ciut mocniejszy - tego jestem pewny.
4. Przy zalaniu pełnego baku i połowy środka ( 125ml ) robię 890km ( jeżdżę w 90% po mieście na tych samych trasach ), bez tego robię około 810km.
5. Lepsze samopoczucie :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
cyklonst 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 34
Skąd: białystok



Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 23:55   

ja się zastanawiałem nad tym:
http://www.allegro.pl/ite...nie_sztuki.html
rozmawiałem z mechaniorem na temat tego modyfikatora i jego opinia była taka:
vectra '91 2.0 benz + lpg
przebieg 320 kkm
przed dolaniem na benzynie szedł max 180, po dolaniu na gazie 190 i trasy zabrakło ale krypa jeszcze się bujała. odpalał na dotyk nawet zimą w białymstoku gdzie powyżej -20 st C było. kultura silnika się poprawiła, spalanie minimalnie spadło. oleju nie bierze. efekty pierwsze zauważył tak około po 200km.
zastanawiam się czy do swego R nie zalać tylko ciągle brakuje mi lewych złotówek :neutral: :neutral:
_________________
...a ty lowelku jedź...
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 16:17   

cyklonst napisał/a:
ja się zastanawiałem nad tym:
http://www.allegro.pl/ite...nie_sztuki.html


No tak, ale ten według opisu powyżej jest chyba głównie do czołgów eksploatowanych w trudnych warunkach bojowych...;-)
Osobiście raczej wybrałbym preparat na bazie komponentów ceramicznych ze względu na mniej enigmatyczny i chyba bardziej przekonywujący sposób działania. Jest tego mnóstwo na rynku...
 
 
cyklonst 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 34
Skąd: białystok



Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 17:29   

właśnie obejrzałem se jakiś test ceramizera który tak ochronił silnik w hondzie, że ta przejechała ponad 500km bez oleju :mrgreen:
prwadopodobnie w jednym i drugim przypadku placebo daje największe efekty
_________________
...a ty lowelku jedź...
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:29   

a ja to g.........(badziew)czy jak nazwiece sprzedaje czy cos , i powiem tak .......... wiekszego wyrzucenia pieniedzy w bloto nie widzialem powaga sprzedaje to ,bo ludzie chca wierzyc ze to pomoze!!!!!!!!! tylko auto sugestia nic wiecej powaga i znam lepszy sposb aby wydac 180zl ale jesli chcecie to wam to sprzedam piszcie mnie to obojetne , a jak cos to zapraszam no forum
http://forum.tdi-tuning.pl/index.php
i poszukajcie tematu w ktorym kolega master (naprawde goru silnikow diesla w polsce)wypowiada sie na ten temat zreszta proby u niego w warsztacie byly zrobione to jego opinie zostaly wyciete -on wsumie nie burzyl sie za bardzo bo kase dobra za to dostal i tyle............. jedno wielki G............
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:47   

Cytat:
a ja to g.........(badziew)czy jak nazwiece sprzedaje czy cos , i powiem tak .......... wiekszego wyrzucenia pieniedzy w bloto nie widzialem powaga sprzedaje to ,bo ludzie chca wierzyc ze to pomoze!!!!!!!!!


To akurat nie ma się czym chwalić bo jednym słowem wciskasz ludziom ciemnotę, chyba nie tak opisujesz/ przedstawisz ten produkt jak w cytacie powyżej...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:51   

dokladnie tak jak napiselem , tlumacze ze lepiej czresciej olej i filtr wymienic ale slysze opowiedz panie ale na tvn turbo............ i czesto slysze to sprzedajsz pan to czy co .......... , no to mowie sprzedaje i sie pytam 1 czy 2 szt..?? POTEGA TV!!!!!
 
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:54   

Był test na TVN Turbo.
Dwa stare merole zalany do jednego ceramizer, po jakimś czasie spuścili z nich olej zostawiając otwarte miski olejowe.
Odpalili silniki i ... długo nie trzeba było czekać jak ten bez preparatu się zatarł, a drugi jeszcze dosyć długo chodził i w końcu tez stanął.

Może i jest to coś warte :?: Nie mylić z szeroką gamą motor doktorów :lol:

gucwiz jak tak sprzedajesz jak starannie i czytelnie piszesz to jestem pewien podziwu :grin:

O faktycznie to był Modyfikator Plus na TVN Turbo :oops: a nie żaden ceramizer.
Ostatnio zmieniony przez mimo66 Sro Wrz 09, 2009 18:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:56   

TO BYL MODYFIKATOR PLUS I DOKLADNIE TO SPRZEDAJE
http://forum.tdi-tuning.pl/index.php
ZAPRASZAM NA FORUM
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Wrz 10, 2009 13:31   

Owszem zjechano tu modyfikator ale fakt faktem silnik z modyfiktorem podziałał dłużej.
No przecież nikt nie zaprzeczy...
Nawet jeżeli 20% dłużej to już coś, a z tego co mowicie działał o wiele dłużej.
A że i tak by sie zatarł, to jak powiedział Master, "silnik bez oleju musi sie zesrać" ;)

Ale z całym szacunkiem jeżeli jeden podziałał minute a drugi pięć powiedzenie "to nic nie daje ten drugi też juz padał" jest troche dziwne.

Poza tym Master chyba nie zjechał ceramizera tylko modyfikator. Ostatnie strony mają pozytywne komentarze. Mnie natomiast bardziej zasmuciło zjechanie oleju Castrol Magnatec, którym mam zalany (nie przejechałem na nim nawet 2000km). Wiem ze następny będzie pewnie Midland 5W40 ale do tego czasu to jeszcze jeszcze...
Poprzednio był Valvoline MaxLife 10W40 i z tego co wiem jest on lepszy..

A co do ceramizera, to jak będzie brał olej to wleje. Pomoże - fajnie. Nie pomoże - więcej nie kupie. Proste.

Byc może jest to tak, że w niektórych silnikach to jakiś skutek odniesie, w innych zupełnie żaden. Różnice w konstrukcji silników są spore, w uzytych materiałach również. Przyczyn gorszego działania również są tysiące. I wtedy jeden powie że gówno drugi będzie chwalił. Ale nikt nie powie jak to zadziała w naszym przypadku.

Jeżeli chodzi o placebo, to owszem coś w tym jest. Jednak wielu użytkowników stwierdza poprawę która wykracza poza placebo (np przestał dymić). Można przyjąć że wszyscy kłamią, ale z kolei mało jest wpisów typu "wlałem i żadnego efektu".

Żeby nie było nie jestem żadnym fanem eliksirów i nic w życiu do silnika nie dolewałem. Ale jak na razie nikt nie przekonał mnie że to nie działa (jak również że działa).
Jak zwykle trzeba chyba przetestować samemu bo opinie sa dokładnie sprzeczne...
Podobnie jak ze wszystkim od żelazka po samochód.
 
 
moriel 



Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 17
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 21:21   

Znowu trochę odgrzeję temat, ale mam dość wymierne dane na temat Ceramizera.

Zalewałem w starym, 20-letnim Golfie II Ceramizer do silnika i skrzyni biegów. Jeśli chodzi o silnik to różnicy nie zaobserwowałem. Oleju nie brał przedtem, potem też nie, nie wyciszył się ani nie przybyło mu mocy.

Jeśli natomiast chodzi o skrzynię, to zupełnie inna sprawa. Była w stanie już agonalnym i np. synchronizatory działały fatalnie. Nie dawało się zredukować bez licznych chrupnięć i oporów na 2 bieg przy prędkości większej niż 40km/h, ani na 3 bieg przy prędkości większej niż 60km/h. Zmiana biegów na wyższe nie stanowiła problemu. Natomiast po zalaniu ceramizera i przejechaniu kilkudziesięciu km różnica okazała się ogromna. Bez najmniejszego problemu można było zredukować bieg z 4 na 2 nawet przy prędkości 80km/h. Rzecz jasna takich manewrów nie przeprowadza się normalnie, ale sprawdzałem to dla testu. Tak więc w zakresie działania synchronizatorów Ceramizer pomógł w sposób istotny i na dodatek "mierzalny".

Po tym zabiegu na skrzyni przejeździłem jeszcze ok. 15 tys. km bez zauważalnego pogorszenia stanu synchronizatorów i o ile mi wiadomo jest ona sprawna do dzisiaj. Rzecz jasna nie usiłuję tutaj wmawiać żadnych cudów, ale w tym konkretnym przypadku można potwierdzić, że ceramizer zmniejszył tarcie i poprawił współpracę niektórych podzespołów skrzyni.
 
 
rudealis 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 186



Wysłany: Sob Gru 29, 2012 21:09   

Witam trochę odkopie temat,szukam opinii na temat tych ceramizer.Czy się sprawdziły w roverach,w skrzyni w silniku?
Jak z trwałością takiego specyfiku.
 
 
Drwal85 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 493
Skąd: Wodzisław Śląski

Rover 25

Wysłany: Nie Gru 30, 2012 17:44   

Używałem tego gó..... w Corsie i w tym aucie. Powiem tak - Nie zaszkodziło ani nie pomogło. Znajdziesz takich odpowiedzi pełno. Tym razem zainwestowałem w dobry olej ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ Wszystkie] Jakość benzyny. Orlen , BP , inne.
fredii Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 26 Wto Mar 24, 2015 00:09
Lysack
Brak nowych postów [wszystkie]Felgi Alu z rovera 400 - czy podejdą na inne auta
Dexter23 Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sro Cze 09, 2010 22:00
driftdreamer
Brak nowych postów [All Rover] Ceramizer
Coś to warte?
Homi Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Pon Lip 27, 2009 20:20
zuber84cool
Brak nowych postów [R all]Czy ktoś miał styczność "Ceramizer"
trollbee Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 17 Wto Wrz 02, 2008 20:33
danielsonicl
Brak nowych postów [wszystkie] Modifikator plus
Darulek Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Wto Paź 05, 2010 20:37
liberoy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink