Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Doposażanie - tempomat, TC, elektryczne fotele, roleta
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 28, 2011 09:53   

Panowie, to co z tą kontrolą trakcji w końcu? skoro mamy wtyczkę, to co musimy zmienić? oczywiście dokupić włącznik, ale co jeszcze? pompa ABS tylko? modulator to właśnie pompa ABS?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 28, 2011 09:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lip 28, 2011 10:01   

Poszukaj bo na forum PHJOWI opisywał jak dokładał trakcje do diesla. Choć mogę się mylić bo dość dawno to było.
Na pewno pompa ABS i chyba jeszcze wizyta na T4 i chyba jeszcze moduł co powinien być za schowkiem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Pią Sie 05, 2011 14:21   

sory jestem tutaj nowy i nie aż tak biegły obsłudze komputerów tylko jakoś sobie daję radę
Gogo

[ Dodano: Czw Lip 28, 2011 13:40 ]
jak mi zwróciłeś uwagę żebym dopisał jaki mam silnik to pokombinowałem jak to się robi isię udałó nauka nie4 idzie w las
Gogo

[ Dodano: Sro Sie 03, 2011 05:46 ]
witam
dziś mają mi przysłac części do tempomatu ponieważ niedługo wyjeżdżam to chcę zapytac czy po zamontowaniu sterownika pod skrzynką bezpiecznikową i wyłącznika na desce tempomat będzie już działał analogia do radia nie trzeba używac sterownia w kierownicy.Następne najważniejsze pytanie jak zdjąc wierzch kierownicy by dostac się do sterowników boję się o poduszkę nigdy tego nie robiłem dlatego moje pytanie czy wstępnie będzie działałtempomat
pozdrawiam :oops:

[ Dodano: Sro Sie 03, 2011 11:14 ]
i jeszcze pytanie części mi na razie nie przywieżli ale już się dostałem do miejsca gdzie się montuje sterownik odkręciłem trzy śruby tam gdzie jest zmieniarka ale myślę że :roll: niepotrzebnie bo jej nie wyjmowałem znalazłem wiązkę przewodów z czarną wtyczką jest tam 9 przewodów czy to jest tempomat? i następne pytanie czy ktoś nie ma zbędnego mocowania sterownika tempomatu bo przy tym co kupiłem to nie będzie bo facet nie zdemontował po rozbiórce oczywiście zapłacę za przesyłkę

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 14:21 ]
czy ktoś mi odpowie jak postępoowac żeby nie uszkodzic poduszki a dostac się do kierownicy żeby założyc przełącznik tempomatu
_________________
Gogo
 
 
Piotrass 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 05, 2011 14:57   

kosiacki napisał/a:
czy ktoś mi odpowie jak postępoowac żeby nie uszkodzic poduszki a dostac się do kierownicy żeby założyc przełącznik tempomatu
Poszukaj na stronie głównej artykułu, ktoś pisał o wymianie kierownicy, tam znajdziesz jak zdjąć poduszkę ;)
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Sie 05, 2011 17:50   

kosiacki napisał/a:
czy po zamontowaniu sterownika pod skrzynką bezpiecznikową i wyłącznika na desce tempomat będzie już działał analogia do radia

Przycisk na konsoli tylko inicjuje tempomat,ale samo ustawienie prędkości masz w kierownicy,więc moim zdaniem nie zadziała, no i nie zapominaj o czujniku na pedale sprzęgła-sprawdź czy go masz.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kosiacki 



Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 91
Skąd: łowicz



Wysłany: Sro Sie 31, 2011 08:11   

w sobotę byłem u elektronika i kazał mi przyjechac do zdjęcia poduszki we wtorek nie wytrzymałem iw niedzielę zabrałem się z robotę zdjąłem poduszkę tak jak piszą przy wymianie kierownicy wyciąłem miejsce na przyciski w kierownicy złożyłem wszystko i po zakodowaniu radia wszystko działa bez kłopotów z komputerem, jestem w domu piję kawę a ponieważ nie zaglądałem na tą stronę patrzę jest podpowiedż o czujniku na pedale sprzęgła nie chce mi się ale chyba przed próbą sprawdzę ten czujnik może dziś jak skończę to napiszę,skończyc muszę bo w sobotę czeka go wyjazd na moją pierwszą dłuższą trasę tym autkiem do Władysławowa
podrawiam wszystkich

[ Dodano: Nie Sie 07, 2011 12:19 ]
oczywiściejuż byłem i znalazłem ten mały czarny pstryk z białym zakończeniem czy to jest to co pisał dziadek?,ja go wysuwam a on wchodzi spowrotem czy to znaczy że tak ma byc i to wysunięcie wystarczy?

[ Dodano: Sro Sie 31, 2011 08:11 ]
witam wróciłem ale jeszcze przed wyjazdem zamówiłem przesyłkę z kilkoma artykułami między innymi czujnik tempomatu pod sprzęgłem niestety przesyłka szła przeszło dwa tygodnie i otrzymałem ją po wczasach nie napiszę gdzie zamówiłem bo firma jest porządna a wpadki każdemu się zdarzają założyłem nowy czujnik i nadal lipa ale co zauważyłem po wyjęciu bezpiecznika od tempomatu kontrolka wyłącznika po wciśnięciu nadal świeci,po zdjęciu wyłącznika spod sprzęgła nie ma żadnych zmian wszystko działa ipytanie czy dioda nawyświetlaczu nie powinna się chwilowo zaświecac po włączeniu stacyjki tak jak inne u mnie nie świeci dlatego znudzony niepowodzeniami pytam czy przypadkiem nie najlepszym wyjściem byłoby T4 igdzie najlepiej to zrobic w okolicach łowicza
_________________
Gogo
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 14:57   

Koledzy mam pytanie, jak zdemontować ta listwę by jej nie uszkodzić ?
chcę sprawdzić czy dysponuję tam kabelkami od rolety i od tempomatu, pytanie kolejne gdzie mogę dostać takie coś ale z 5 przyciskami, podkreślam że ja mam inny odcień drewna i właśnie w takim odcieniu chciałbym zakupić, pytanie gdzie? ebay allegro są jedynie z ciemnym drewnem .. ale z jasnym nie ma:(
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 18:53   

Podważyć lekko i się ściągnie bez problemów - ona się trzyma tylko na tych zatrzaskach z tylu. Z kupieniem w odpowiednim odcieniu to masakra - jak dokładałem sobie 5 przycisk to po prostu zrobiłem dodatkową dziurę i było po problemie. Z drugiej strony tam są znaki gzie ma być.
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:56   

VMatas, dzięki poszło bardzo łatwo bałem się wcześniej że coś uszkodzę i będzie problem, rozebrałem i mam 2 wolne kabelki czarna wtyczka zapewne od tempomatu i zielona od rolety wszystko fajnie ale właśnie owe drewienko na 5 otworów potrzebuję, VMatas, czym wycinałeś te otwory?



 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:13   

Mam taki komplet wysokoobrotowy - ponoć do 25 000 obr/min. Wtedy idzie to gładziutko i ładnie zrobić jeżeli ręce sztywnie narzędzie trzymają :)
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 12:45   

tutaj widzę że zakupie http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001831 pytanie która nazwa to mój odcień?

[ Dodano: Pon Kwi 02, 2012 12:45 ]
Czyżby mój odcień to LIGHT OAK ?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 19:16   

kolego haszczyc możesz pochwalić sie od czego masz guzik podpięty niebieską kostką?? bo po długich poszukiwaniach i wyjęciu nawet radia znalazłem kostki i jest właśnie czarna, zielona i niebieska...chyba sie pokusze o doposarzenie bo o rolecie zawsze mi sie dopiero w lato przypomina ale nigdy mi sie niechce za to zabrać...
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 20:46   

sash997, od kontroli trakcji niebieska wtyczka
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 20:57   

dzięki, dobrze wiedzieć ale to mi akurat niepotrzebne :)
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 18:50   

a więc tempomat mam założony działa wyśmienicie
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:33   

haszczyc jak mozesz to napisz step by step co nalezy kupic i jak to wszystko skleic do kupy ;) taki maly tutek ;p
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 16:12   

pazdzi0h, nie trzeba nic pisać jest to dziecinnie proste akurat od kolegi z forum kupiłem i mi to zamontował w sumie nic trudnego najważniejsze jest mieć wszystko co jest potrzebne info tutaj http://www.mgf.ultimatemg...ntrol/index.htm
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 20:07   

haszczyc dzieki, spojrzalem tak na szybko i nic tam nie ma o przeprogramowaniu zegarów jak to ktoś wcześniej pisał na forum?
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 20:27   

pazdzi0h, nic nie trzeba przeprogramowywać
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 21:55   

haszczyc i o to mi chodzilo, dzieki wielkie! szkoda, ze nie moge kliknac "pomogl", mam nadzieje, ze kiedys bede mogl sie odwdzieczyc jakas cenna rada;)
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Roleta szyby tylnej i tempomat
Markzo Rover serii 75, MG ZT 33 Sob Lis 23, 2013 20:27
bys
Brak nowych postów [R75] Elektryczne fotele
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Paź 16, 2019 20:10
kalafior
Brak nowych postów [R75] Elektryczne fotele
Adrian75 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Mar 29, 2016 15:20
christopher7
Brak nowych postów [R75] Elektryczne fotele
wczoraj dzialaly - dzisiaj nie dzialaja...
ernesto Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Cze 22, 2008 21:36
ukit
Brak nowych postów [R75] Fotele elektryczne - montaż
jaymz Rover serii 75, MG ZT 27 Czw Paź 15, 2015 22:09
longer86



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink