Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rozebranie drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rozebranie drzwi
Autor Wiadomość
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 17:54   [R75] Rozebranie drzwi
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Musze rozebrać tylnie lewe drzwi, chyba stało się coś z linką bo nie moge ich otworzyć z zewnątrz. Dziś rano już ciężko chodziły, a teraz już nie chciały się otworzyć.
Może ktoś udzielić wskazówek jak rozebrać żeby nic nie połamać. I czego moge się spodziewać podczas rozbierania [przeszkody].
Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 13, 2008 17:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 13, 2008 19:18   

Chetnie sam poczytam bo u mnie po przeciwnej stronie boczek drażniace dźwieki czasem wydaje i trzeba to poprawić.
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:33   

no widzę,że Cię dotknął ten sam problem z zablokowanymi drzwiami co i mnie. Jest to prawdopodobnie wina plastiku osłaniającego zamek od wewnątrz drzwi, dostać się tam przy zamkniętych drziach przesrane, ale możliwe. Boczek jest na spinkach więc poprostu musisz użyć trochę siły i go odciągając od drzwi zdejmiesz (możesz uszkodzić jakieś spinki, ale nie masz wyboru). Wpierw opuść sobie szybę, będziesz miał wygodniej (jeszcze przed demontarzem boczka, musisz zdjąć chromowaną osłone klamki wewnętrznej, uważaj, jest delikatna i sie urywają jej 4 "cycki" mocujące). Potem trzeba zdemontować klamkę i linkę od niej, następnie plastik osłaniający zamek, jeszcze przedtem wyciszenie drzwi (dobrzeby było takze zdjąć klamkę z zewnątrz drzwi, widziałbyś przez dziurę co robisz) następnie jest jeszcze jeden plasik osłaniąjący zamek, a dokłądnie jego zapadkę, jest on u góry zamka stojąc przodem do drzwi np prawych T jest on po lewej stronie na ściance dzwi, analogicznie w drzwach lewych jest odwrtonie, mi tem plastik blokował otwieranie drzwi (wypeprzyłem go, tzn ułamał mi się i mam spokój), byc moze u ciebie to samo, a być może coś z centralnym zamkiem, tak czy owak boczek musisz zdjąć by sie do niego dostać.

jak otworzysz drzwi to i tak zdemontuj zamek, który jest przykręcony w felcu na trzy śruby typu torx. wyczyść go i prze4smaruj do nowa, sprawdź także czy się swobiodnie zamuka i otwiera by problem ponownie sie nie powtórzył.

powodzenia

ps. jet to dłubanina i jeśłi nigdy tego typu rzeczy nie naprawiałeś to możesz mieć problem, uważaj co gdzie i jak było mocowane, inaczej nie będzie pasować, ale po co się głowić :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 20:43 ]
gdybyś miał pytania wal śmiało, z chęcią pomogę na tyle na ile będzie to możliwe.

pozdr.
_________________
PZDR.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 20:51   

Nie możesz otworzyć drzwi od zewnątrz ponieważ pękł Tobie cycek plastikowy w kopercie klamki zewnętrznej , możesz spróbować jeszcze przesmarować jakimś olejem w sprayu odciągając klamkę zewnętrzną i sikając do środka w miejsca wysuwania klamki (w otwór dookoła) jeżeli to nie pomoże to wymiana niestety wygląda to tak
http://www.allegro.pl/ite...i_rover_75.html
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:19   

Czyli to drażniące telepanie u mnie to efekt nieskompletowanych lub połamanych spinek...tak rozumuje z tego.
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 21:21   

przemo285 napisał/a:
Nie możesz otworzyć drzwi od zewnątrz ponieważ pękł Tobie cycek plastikowy w kopercie klamki zewnętrznej , możesz spróbować jeszcze przesmarować jakimś olejem w sprayu odciągając klamkę zewnętrzną i sikając do środka w miejsca wysuwania klamki (w otwór dookoła) jeżeli to nie pomoże to wymiana niestety wygląda to tak
http://www.allegro.pl/ite...i_rover_75.html


tego powyżej nie byłbym taki pewien, miałem podobny problem i koperta klamki nie była tego przyczyną a mechanizm zamka, dokładnie plasticzek przesłaniąjący jego zapadkę.
dodam jeszcze, że ja nie mogłem drzwi odtworzyć ani od zewnątrz, ani od środka.


[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 21:24 ]
Thrillco napisał/a:
Czyli to drażniące telepanie u mnie to efekt nieskompletowanych lub połamanych spinek...tak rozumuje z tego.


jeśli drzwi się otwierają to demontarz boczka nie jest aż taki trudny, zdjąć chromowaną osłonę klami wew., odpiąć boczek ze spinek i pociągnąć go do góry, powinien zejść i zobaczysz co Ci tam brzęczy.

powodzenia

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 21:31 ]
PRZEPRASZAM :roll: ,
ale teraz dopiero doczytałem, że Arturro nie może otworzyć drzwi od zewnątrz, mój opis dotyczył dostania sie do zamka przy drzwiach zamkniętych, ja nie mogłem otworzyć ani od zewnątrz, ani od środka,

tutaj wina będzie tkwić prawdopodobnie w części o której pisze przemo.
_________________
PZDR.
 
 
 
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Czw Mar 13, 2008 23:04   

Tak, nie moge otworzyć od zewnątrz. Poprostu odciągam klamkę i nie łapie.
Pewnie będzie do wymiany to co napisał przemo.
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pią Mar 14, 2008 00:36   

potwierdzam
mialem taki sam problem...
kupilem uzywke:D
pzdr
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Sob Mar 15, 2008 22:09   

A teraz coś dziwnego. Napisałem temat o tym otwieraniu drzwi bo pojawił się taki problem. Następnego dnia rano łapie za klamke, ciężko ale się otworzyły, gdzie dzień wcześniej wieczorem nie mogłem otworzyć. A za 10 min otwieram z nowu i już bez najmniejszego problemu. Tak zostało do tej pory.
Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, nic nie robiłem.
ważne że jest OK.
 
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 14:48   

radze ci poprsikac czyms takim jak wd40 w ta szparke jak odciagniesz klamke
bo ja tak mialem w tylnych drzwiach ze czasmi dalo sie otworzyc a czasami
z wielkim oporem lub wogole i tez sie zdziwilem ze po przesmarowaniu wszystko
wrocilo do normy
sproboj to moze unikniesz rozbierania tapicerki
pzdr
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 15:06   

Kup smar silikonowy w spreyu i popsikaj dokładnie odchylając klamkę możesz również zdjąć srebrną nakładkę za klamką wciskana na 4 bolce ułatwi ci to dostęp, powinno to pomóc ale również przyczyną może być również wytarty wodzik otwierania drzwi przy zamku często on jest lużny i się przesuwa blokując ruch zamka.
 
 
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 19:50   

dobra, tak zrobie
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Cze 02, 2016 23:03
christopher7
Brak nowych postów [R75] Drzwi
samuraj79 Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Sty 28, 2013 22:23
Kamil79
Brak nowych postów [R75] Zamknięte drzwi
zyga123451 Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Mar 03, 2008 13:53
rafalg
Brak nowych postów [R75 ]Tapicerka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Kwi 18, 2015 19:47
Maciej23
Brak nowych postów [R75] ZAMEK DRZWI
szwed Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sty 06, 2010 12:38
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink