Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda na dywaniku w nogach pasażera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda na dywaniku w nogach pasażera
Autor Wiadomość
Roza_79 



Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: kraków



  Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:34   [R75] Woda na dywaniku w nogach pasażera
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Moj problem to dostajaca sie do srodka woda wtedy gdy pada deszcz, gdy sa lekkie opady to robi sie maly zaciek mniej wiecej w miejscu gdzie konczy sie podwozie przy kole jak jest zgecie miedzy podwoziem a powiedzmy bokiem auta:) ale gdy bardzo pada to z tego malego zacieku robi sie kaluza, nie wiem co to moze byc:( a niestety w Krakowie nie sa zbyt chetni do zdiagnozowania problemu bo twierdza ze nalezaloby caly samochod rozebrac zeby stwierdzic co to jest. Moze ktos mial podobny problem.
Pozdrawiam Ania
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Paź 21, 2012 22:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:38   

roverka masz z szyberdachem ? czy wymianiana była tylnia szyba ??
_________________
PZDR.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:39   

Roza_79 napisał/a:
bo twierdza ze nalezaloby caly samochod rozebrac zeby stwierdzic co to jest. Moze ktos mial podobny problem.

Pewnie wystarczy jak otworzą podszybie (ta plastikowa kratka przed przednią szybą) i przeczyszczą kanały odpływu wody ;)
PS. Czy znasz warsztat p. Midowicza w Krakowie ?? ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:40   

i czy Twoje autko nie było wcześniej rozbite? czy w kabinie jest sucho ?

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 20:42 ]
Brt napisał/a:
Roza_79 napisał/a:
bo twierdza ze nalezaloby caly samochod rozebrac zeby stwierdzic co to jest. Moze ktos mial podobny problem.

Pewnie wystarczy jak otworzą podszybie (ta plastikowa kratka przed przednią szybą) i przeczyszczą kanały odpływu wody ;)
PS. Czy znasz warsztat p. Midowicza w Krakowie ?? ;)


Brt, ja myślę, że tu chodzi o tył auta, dokładnie bagażnika. przynajmniej tak wnioskuję z opisu.
mylę się ??
_________________
PZDR.
 
 
 
Roza_79 



Dołączyła: 23 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: kraków



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 20:56   

tak mam szyberdach

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 20:57 ]
chodzi o przod

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 20:58 ]
szyba jest sucha, nigdzie nie jest mokro tylko wlasnie pod nogami pasazera

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 20:59 ]
a to czy byl rozbity to nie wiem, ja go mam miesiac i jak zaczelo lac to dopiero wyszlo:(

[ Dodano: Nie Mar 30, 2008 21:01 ]
poczytalam sobie o tym warsztacie p. Midowicza, mam tam zamiar jutro zadzwonic, ale myslisz ze tam mi pomoga:)
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 21:19   

na bank ma racje brt , często woda dostaje się filtrem ponieważ zatyka się dziadosko zrobiona dziura :)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
damiano1511 




Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Dolny Sląsk



Wysłany: Nie Mar 30, 2008 22:17   

miałem podobny przypadek, tyle ze dotyczył on modelu 420d.
po deszczu albo myjni cały dywanik po lewej stronie był mokrusieńki - od pedałów prawie po tylną kanapę.
wiedziałem że auto miało wymienianą przednią szybę, więc tam szukałem przyczyny - podkleiłem ją jeszcze raz dokładnie, ale problem nie ustąpił.
Okazało się że auto było bite z boku i na odcinku kilku cm rozwarstwiła się blacha w punkcie łączenia dachu z bokiem auta - pod tą listwą co biegnie wzdłuż dachu.
woda ciekła stamtąd wzdłuż słupka bocznego pod fotel kierowcy robiąc jeziorko...
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 12:09   

w krk zrobią Ci to w Warsztat Elektromechaniki Pojazdowej K.Stupka i A.Kamasz na ul. Paproci:) Wiem bo sami mi to oczyszczali jak zalało mi elektryke :smile: wiem że niedużo za to zapłaciłem a byłem bardzo zadowolony :grin: Polecam
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 13:47   

PHJOWI napisał/a:
na bank ma racje brt , często woda dostaje się filtrem ponieważ zatyka się dziadosko zrobiona dziura :)


tego na 100% nie byłaki pewien, choć jest to bardzo możliwe i nie można tego wykluczyć, oto wiadomość jaką otrzymałem na priv:
chodzi o przod autka, tzn. tam jest woda na dywaniku przy siedzeniu pasazera, tylko ze jestem laikiem jesli chodzi o samochod wiec pewnei sie nieprecyzyjnie wyrazam, generalnie to woda pojawia sie tak jak jest schowek z przodu to mniej wiecej pod nim wlasnie na tym zgieciu przy podlodze i potem idzie juz ku srodkowi do nog:)

woda mogła się dostać do kabiny z zewnątrz właśnie przed filtr przy odpływie- przynaję, ze jest to badziewne rozwiązane gdyż owy odpływ łatwo zatyka się jakimiś syfami, ale jakby tam był aż taki wysoki poziom wody to załałoby komputer i nici z jazdy lub co najmniej coś by szwankowało, nie można wykluczyć że mogło gdzieś nastąpić jak sugeruje damiano1511 rozwastwienie blachy np od wypadku i woda będzie sie lała do środka podczas jazdy, miałem kiedyś tak w innym samochodzie, mokra była cała podłoga zarówno z przodu pod nogami jak i z tyłu.
pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
Zapala88 



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 33
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 14:17   

To raczej nie jest filtr kabinowy, poniewaz auto ma wode w nogach pasarzera... trzeba by było sprawdzic czy przypadkiem od podłogi nie ma jakiejs dziurki, albo mozna tez spróbowac zobaczyc uszczelki od drzwi lub szyby na dole...
_________________
Zapała
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 14:27   

rolando, z tym komputerem to nie koniecznie cos by szwankowało. Ja miałem zalany ale działał a za to przekażnik świec żarowych sie spalił a w ogole to cały był jak jedno wielkie gów*o :neutral: Nie będę już mówił co było z filtra kabinowego, błoto normalnie, aż strach było to ruszać bez rękawiczek :wink:
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 16:58   

rolando mało widziałeś ! :) , miałem przypadek że komp był we wodzie 2 miesiące i nic się nie działo tylko woda przez filtr dostawała się do środka , a żeby było śmieszniej to to zamarzło :)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 20:59   

PHJOWI napisał/a:
rolando mało widziałeś ! :) , miałem przypadek że komp był we wodzie 2 miesiące i nic się nie działo tylko woda przez filtr dostawała się do środka , a żeby było śmieszniej to to zamarzło :)


PHJOWI, zapewniam Cię, ze dużo widziałem :rotfl: ale czegoś podobnego co opisujesz to jeszcze nie :)
_________________
PZDR.
 
 
 
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 23:09   

a Ja mialem ten sam problem w fordzie Ka,byl pukniety.I tak samo woda sie mi dostawala do srodka .W warsztacie mi powiedzieli wtedy ze musza wszystko wyciagnac ze srodka i na nowo jakas specjalna zywice poloza na loczenia blach bo w tym tkwil problem,ale jak mi cene za to powiedzieli to wolalem go sprzedac.
Wiec nie chce cie martwic ale jestem pewien ze mial twoj samochod stuczke bo doslownie mialem te same objawy i w tym samym miejscu woda mi sie zbierala podczas deszczu
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 31, 2008 23:24   

porek333 napisał/a:
nie chce cie martwic ale jestem pewien

ale łatwiej będzie sprawdzić czy sie woda nie zebrała w podszybiu niż sprzedać R75 :P A wystarczy podnieść poske i po stronie kierowcy w podszybiu wyciągnąć plastik osłaniający zbiornik bodajże płynu hamulcowego i wobaczyć czy jest czy nie... najszybszy sposób :wink:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:29   

Dam-Kam napisał/a:
A wystarczy podnieść poske i po stronie kierowcy w podszybiu wyciągnąć plastik osłaniający zbiornik bodajże płynu hamulcowego i wobaczyć czy jest czy nie... najszybszy sposób

dokładnie :) zawsze naprawę się zaczyna od sprawdzenia tych typowych usterek i łatwych do sprawdzenia a później się kopie głębiej w razie potrzeby ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 22:40   

W R75 może być zupełnie inaczej ale na wszelki wypadek napiszę jak jest w 800.

W 800stce odprowadzanie wody z podszybia wygląda tak że plastikowa rurka (niczym rynna) wchodzi do środka kabiny, następnie poprzez gumową przelotkę do słupka i na zewnątrz, jeśli rurka wypadnie z przelotki to woda leje się do środka kabiny, w okolicy słupka.
Z tyłu w bagażniku też mam taką rurkę, prawdopodobnie jest do odprowadzanie wody z szyberdachu.
Równiedobrze gumowa przelotka może się zapchać, bo jej końcówka ma zwężenie. Przynajmniej z mojej wydmuchałem sporo brudów.

Ale tak jest w R800, nie wiem czy takie same rozwiązanie jest w R75, i wogóle ciekawe jak w innych modelach??
tutaj fotka takiego odpływu w bagażniku:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Woda pod nogami pasażera
Mortal Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Sie 22, 2016 17:20
arleta90
Brak nowych postów [ MG ZT-T ] Woda w kabinie od strony pasażera
najnowszy85 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Maj 12, 2017 21:47
BetJar
Brak nowych postów [R75] Woda na wykładzinie przedniego pasażera.
Woda na wykladzinie przedniego pasazera.
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Paź 07, 2007 18:00
Wolek
Brak nowych postów [R75] Poduszka pasażera...
sash997 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Kwi 26, 2009 15:44
lamer
Brak nowych postów [R75] Zamek pasażera.
mavricqs Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Gru 08, 2017 13:24
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink