Forum Klubu ROVERki.pl :: [214i 97r] Ubywający płyn chłodniczy HGF?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214i 97r] Ubywający płyn chłodniczy HGF?
Autor Wiadomość
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 21:54   [214i 97r] Ubywający płyn chłodniczy HGF?

Witam

No niestety mam kolejny problem z moim roverkiem chyba to nie był udany zakup... ale do rzeczy

Ubywa mi płynu chłodniczego tak okolo 0,5l na 1000, przyczym powiedział bym, ze to ubywanie nie jest płynne, tzn raz nie ubywa a potem nagle dosc duzo ubędzie. Brak masła pod korkiem, olej w normie, w zbiorniku płynu jest troche mazi, temperatura trzyma dobrą troche poniżej połowy, węże nie twardnieją płynu nie wywala. Koleja rzecz to czasami jak odpale to odrazu gasnie i potem trzeba troche pokrecić. Teraz sie juz nauczylem i nie wyłączam rozrusznika tylko krece dalej ale i tak słychac ze załapie przygasnie i za kolejnym razem załapie. Ciśnienie na cylindrach miałem mierzone i wyszło po ponad 10 a na jednym tylko 8.5.
I teraz moje pytanie czy to HGF? jak to sprawdzić? Czym w obiawach rózni sie padnięcie uszczelki pod głowicą a czym pod kolektorem ssacym? Jeżdze dość duże dystanse ponad 300km i boje sie jeżdzić ze swiadomoscią, ze mam skonczoną uszczelke tylko jak sprawdizć na 100% ze ona jest padnieta??

Pozdrawiam
Irek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 21:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:01   

Sprawdź czy nie masz gdzieś wycieków na łączeniach węży itp. Możesz też profilaktycznie wymienić korek zbiorniczka wyrównawczego.

Dla lepszego samopoczucia w trasie, polecam Assistance 60 zł/rok ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Karwatma 



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 96



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:03   

OOO no wlasnie mialem to samo w 620si i dokladnie tak samo sie robilo ale nie doczekalem sie rozwiazanie gdyz wymienilem silnik na b18c4 z civica. No i chetnie sie dowiem co to moglo byc . Ubywalo mi plynu potem niechcial samochod odrazu odpalac czyli pojezdzilem i gdzies doslownie go zgasilem na 5 min i potem przez 15 min nie moglem zapalic taki gluchy dziewk krecenia .
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:09   

hej, na węzach nic nie widac, wygląda wszytko ok, no może troche na chłodnicy no ale wydaje mi sie ze to juz było, pozatym dzis dotknałem językiem tej wody co mam w wydechu i jest słodki....... Po zapaleniu wszytko ok wolne obroty itp. Tylko z tym paleniem jest czasami problem własnie ze załapie i zgaśnie ale to czasami. Aha płynu mi nie wywala ale korek mam podobno jakis inny nie od rovera, myslicie ze to może być przyczyną ubywania płynu?

Pozdrawiam
 
 
Karwatma 



Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 96



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:11   

A woda w chlodnicy pachnie benzyna czy normalnie??
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:15   

Normanie, choć jest tam troche mazi, A jak by to była uszczelka pod kolektorem ssacym to jakie by były obiawy? Aha i czy mogły mi ktos wyjaśnić jak to jest, bo patrzylem i kolektor jest przykrecony wyżej do głowicy niż znajduje się ona w plynie przynajmniej tak sie mi wydaje. Jak to jest z tym kolektorem ssacym?

Pozdrawiam
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:32   

Zacznij od wymiany korka, odpowiada on za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w układzie. Za wysokie ciśnienie może powodować wywalanie płynu. Koszt wymiany niewielki.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:59   

a moze uszczelka kolektora ssacego jest dziurawa i plyn sobie cieknie do dolotu 1-go cylindra :???:
stad problemy z odpaleniem, gdy akurat zawory ssace sa tam otwarte i plyn cieknie prosto do cylindra :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 07:45   

Jezeli uszczelka pod kolektorem ssacym jest walnieta to cieknąć może tylko do 1 cylindra? Martwi mnie jeszcze to odbiegające ciśnienie na 2 cylindrze ( 10 na wszytskich oprócz drugiego tam 8.5) ale z koleii węże są miekkie temperatura się trzyma co by swiadczyło ze to jesnak nie uszczelka pod głowicą

Pozdrawiam
Irek
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 09:46   

immk83 napisał/a:
Jezeli uszczelka pod kolektorem ssacym jest walnieta to cieknąć może tylko do 1 cylindra?

najprawdopodobniej tak, chyba, że tej uszczelki tam w ogóle nie ma, albo kolektor jest wcale nie dokęcony :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 09:48   

A duzo jest pracy zeby ta uszczelke wymienic? moze sam bym to zrobił?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 09:52   

pracy to jest może godzinka, tylko trzeba uważać przy dokręcaniu, żeby nie przedobrzyć ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:16   

Rozumiem, zobacze w takiem razie jak mocno sa dociagniete te sruby i rozmawialem z mechanikiem, kaze narazie wlac uszczelniacz i sprawdzic co bedzie dalej jak nie wymiana usczelki pod glowica...
 
 
pawol 



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 9
Skąd: Ostrowiec Św



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:47   

w moim roverku jakiś miesiące temu wymieniałem uszczelke pod kolektorem ssącym ponieważ co jakiś czas pod autem pojawiała sie plama więc nie zwlekając kupiłem nową i po problemie a koszt to 14zł:) tyle ze w moim przypadku nie miałem problemów z odpalaniem :) dla wygody trzeba zdemontować filtr powietrza i nie trzeba wyciągac całego kolektora wystarczy nim "odjechać" tak zeby swobodnie wyjąć starą uszczelke i pamiętaj zeby dokładnie oczyścić i odtłuścić to miejsce zanim założysz nową, nie smaruj nic silikonem
 
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:30   

Hej
Ja dzis zgodnie z radami mechanika wlalem uszczelniacz do układu i zobacze co bedzie dalej. Ponadto przygladalem sie kolektorowi ssacemu i widze ze pod nim jest jakas chyba robiona uszczelka i do tego osadzana na silikonie. Myslicie ze taka mieszka moze przepuszczac. Poczekam jeszcze i przejade kilkaset km i jak uszczelniacz nie pomoze to zmieniam ta uszczelke pod kolektorem ssacym.

Pozdrawiam
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:36   

o silikonie w tym miejscu zapomnij, może Ci narobić więcej szkody niż zysku, a i uszczelnienie może się źle skończyć :(
tam są naprawdę drobne kanały rozprowadzające olej do hydropopyhaczy, a i nagrzewnica pewnie mogła się zatkać :(
osobiście wolałbym sprawdzić wariant uszczelki kolektora za naście plnów przed wlaniem uszczelniacza ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:40   

immk83 napisał/a:
Ja dzis zgodnie z radami mechanika wlalem uszczelniacz do układu i zobacze co bedzie dalej.


Ostatnia rzecz jaką bym zrobił :( :neutral:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 17:50   

Skiba napisał/a:
immk83 napisał/a:
Ja dzis zgodnie z radami mechanika wlalem uszczelniacz do układu i zobacze co bedzie dalej.


Ostatnia rzecz jaką bym zrobił :( :neutral:

chyba nie Ty jeden :twisted:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
adrian23 




Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 63
Skąd: anglia



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 17:06   

Jeśli w zbiorniczku wyrównawczym pojawił się osad taki jak na zdjęciu poniżej, a wcześniej nie była wymieniana uszczelka pod głowicą to prawdopodobnie czeka cię wymiana tej właśnie uszczelki. To po prostu kwestia czasu, jak ta maź (płyn chłodniczy i olej) zaklei ci chłodnicę i temperatura zacznie wzrastać ponad połowę(szczególnie jak będziesz jechał w korku).
_________________
adrian23
Rover 45 1.6l is '00
 
 
immk83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 55
Skąd: przeworsk



Wysłany: Pon Maj 12, 2008 09:26   

hej

No niestety nie dojechalm po weekendzie majowym do krakowa. Najpierw padlo mi sprzegło a pozniej przegrzał sie mi silnik. Auto obecenie jest u Pana Midowicza. Juz po wymianie sprzegła i czeka na wymiane uszczelki o ile oczywiscie nie jest peknieta głowica....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Ubywający płyn chłodniczy
michu084 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Wrz 11, 2013 15:12
leszczu
Brak nowych postów [SOLVED][220 SDi '98] Ubywajacy płyn chłodniczy
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sob Lis 22, 2008 22:31
barti101
Brak nowych postów [R25/Streetwise] Ubywający płyn chłodniczy
Dudek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Pon Cze 09, 2014 12:28
Dudek
Brak nowych postów [R200 1.4 16v]problem z odpaleniem,ubywający płyn chłodniczy
szymon1986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Pią Sty 23, 2009 23:47
bomb3l
Brak nowych postów [R25] Ubywający płyn do chłodnicy
Whatashame Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Gru 17, 2018 11:36
Whatashame



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink