Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4 16v '00r] remont silnika?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4 16v '00r] remont silnika?
Autor Wiadomość
Tuffik 



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Maj 31, 2008 03:14   [R25 1.4 16v '00r] remont silnika?

Witam serdecznie.
Na wstepie napisze, ze mam juz mojego "Roverka-rzecha" serdecznie dosyc :evil: Wlozylem w niego juz ponad 2k PLN, a przejechalem 3k km :evil: Jesli kilka rzeczy w nim jeszcze do zrobienia, kolejne kilka stow pojdzie, nie wiem czy wogole jest sens... No ale do rzeczy:

1) silnik nierowno pracuje - niby trzyma te 850-900 rpm na jalowym, ale jednak minimalnie faluje, do tego strasznie sie trzesie, kierownica i drazek zmiany biegow drza jak oszlale, jak zalacze klimatyzacje to cale auto sie trzesie jak stara pralka :evil:
2) przy odpalaniu na zimnym przez pierwsze 15-20 sekund slychac wyrazny klekot, jak w dieslu oraz przy pierwszym dodaniu gazu po odpaleniu auta z rury leci dosc gesty niebieskawy dym - te objawy tylko na zimnym, ale to klekotanie mnie mocno niepokoi...
3) dzisiaj po 2h postoju, po odpaleniu gasl po kilku sekundach, za trzecim razem od razu
troche gazu dodalem i juz nie zgasl...

Nie mam pojecia co z nim zrobic wogole, bylem na "diagnostyce komputerowej" to sie okazalo, ze wogole zaden sterownik nie pasuje do mojego auta i ze z komputerem sie wogole nie mozna polaczyc. Juz kilka teori bylo dlaczego sie cale auto trzesie i wibruje, zadna nie prawdziwa (kable WN, swiece, cewki przy swiecach, poduszka pod silnikiem, Bog wie co jeszcze). Poza tym mam od dluzszego czasu wrazenie, ze samochod nie ma mocy wogole... te 103 KM to chyba w bajkach i starych katalogach tylko, ojca focus o tejze mocy jest 10x bardziej dynamiczny. Do !@!$# typu luzna galka zmiany biegow czy notorycznie nie wchodzaca 1ynka i wsteczny juz sie przyzwyczailem, co zrobic... Zale sie tu a pisze z prosba o konkretna pomoc:
gdzie w Poznaniu mozna zbadac i co najwaniejsze naprawic auto nie placac miliardow ojro w serwisie BMW? :mad: Gdzie bym nie pojechal ludzie robia wielkie oczy na Rovera, ze to niby jakis wynalazek i "panie no zobaczymy co z tym zrobic"... Jestem nawet gotowy przejechac powiedzmy do 50km od Poznania zeby wreszcie miec sprawne auto a nie "no jakos to jezdzi"...
Bardzo bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Wojciech Twardowski

EDIT

*bump*
Co sie dzieje? Nikt z Poznania i okolic nie ma zaufanego mechanika, ktory zna sie na Roverach? :beczy:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 31, 2008 03:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bandieta 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 145
Skąd: śląsk



Wysłany: Sob Maj 31, 2008 23:56   

mi tak trzepalo - skonczylo sie na hgf - moze to poczatki a jesli nie to ...
mozesz jeszcze sprawdzic czujnik temperatury - tez strasznie trzepie i faluja obroty wiem bo tez mialem :D
 
 
jaro92 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 100
Skąd: Kłodzko Czostków



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 09:24   

nowe miasto nad wartą,to chyba niedaleko poznania,znajdzie się tam mechanior od roverka albo i dwóch dla których to chleb powszedni
 
 
 
Tuffik 



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 12:43   

HGF juz bylo, naprawione, to jest cos innego.
Dysponuje ktos numerem telefonu do mechanika z Nowego Miasta? W ciemno nie pojade 50km'ow :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Remont Silnika czy wymiana ??
darklucas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Sob Sty 01, 2011 14:17
darklucas
Brak nowych postów [MG ZR 160 2002r. !.8 vvc] remont silnika
mg85 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Maj 02, 2016 13:46
Krzysztof187
Brak nowych postów [MG ZR 1,8 160KM 05r] remont silnika
xlowelas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Czw Gru 23, 2010 01:20
xlowelas
Brak nowych postów [MG ZR & R25 1.4] Kapitalny remont silnika
co i jak?
kaaaziuu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Gru 07, 2009 21:47
lopez86100
Brak nowych postów [R214SI]Generalny remont silnika
Lesior Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Kwi 18, 2011 19:53
Lesior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink