Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2,0 SDi 99] Automatyczne domykanie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:58
[R200 2,0 SDi 99] Automatyczne domykanie szyb
Autor Wiadomość
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Maj 04, 2008 12:02   [R200 2,0 SDi 99] Automatyczne domykanie szyb

Witam
Ostatnio kupilem modul domykajacy szyby po uzbrojeniu alarmu. Mam schemat i nie mam pojecia gdzie podlaczyc 2 kable.
Jeden ma byc podlaczony do sygnalu strujacego z centralki alarmu + lub - nie wiem jaki jest w roverku
a drugi nalezy dolaczyc do przewodu na ktorym pojawia sie + po wlaczeniu zaplony.
Wie moze ktos gdzie mozna znalesc te miejsca??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 04, 2008 12:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 07, 2008 15:46   

Zerknij do RAVE na schematy. Tam znajdziesz odpowiednie miejsca.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
przemek_w 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 56
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 08:38   

Pochwal się jaki moduł kupiłeś, gdzie i za ile. No i o efektach podłączenia. Przesiadłem się z audika (miałem taką funkcję z alarmem) na rower i teraz mi tego brakuje.
 
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 21:56   

Napewno dam znac juz prawie caly jest podlaczony - musze jeszcze podlaczyc dwa kabeliki do guzika zamykania szyb i tu zaczynaja sie schody :-)
mam sie wpiac w kabel na ktorym pojawia sie + podczas zamykania szyb w czasie spoczynku na tym kablu ponoc jest potencjal masy - problem w tym ze na dwoch pojawia sie plus i nie wiem do ktorego sie wpiac - guzik ma 5 kabli i jakos dziwnie dziala ktos wie cos na ten temat? Musze schematy sciagnac

[ Dodano: Czw Maj 08, 2008 22:00 ]
moze ktos mi udostepnic schematy RAVE bo link cos nie dziala - i nie moge sobie ich pobrac :-(
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 22:29   

masz tutaj:
http://steryd.diinoweb.com/files/Rave.iso
tylko trzeba trochę cierpliwości :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 22:30   

wielkie dzieki - jak tylko zamontuje i bedzie dzialalo dam dokladny opis jak zmajstrowac to domykanie szyb
 
 
 
przemek_w 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 56
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sro Maj 14, 2008 07:36   

p.kapelanczyk napisał/a:
wielkie dzieki - jak tylko zamontuje i bedzie dzialalo dam dokladny opis jak zmajstrowac to domykanie szyb


Jeszcze się z tym męczysz?? Daj znać bo się niecierpliwię :)
 
 
 
Evil3k 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 78
Skąd: Chorzów

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 23:10   

Witam. Juz od dawna jestem zainteresowany takim modulem, ale jakos obawiam sie, ze nie uda mi sie go podlaczyc :/ widzialem schematy i duzo z nich nie wiem.. :) Bylbym bardzo wdzieczny za napisanie instrukcji krok po kroku, na pewno nie tylko mi by sie to przydalo :) Czekamy na rezultat podlaczenia i moze jakis maly opis, aby kazdy z nas mogl sobie taki bajer podlaczyc w swoim Roverku :grin: Pozdrawiam Leszek.
 
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 22:26   

Witam wszystkich
Duzo czasu zajelo mi podlaczenie tego i jeszcze nie dokonca jest tak jakbym chcial - wrzuce dokladny opis na forum jak co i kiedy podlaczyc zeby sie juz nikt nie mosial meczyc i rozbierac drzwi zeby to podlaczyc!! potrzebuje jednak malej pomocy

Kto wie gdzie w kokpicie jest jakis kabel ktory caly czas ma napiecie 12V i moze plynac prod kolo 30A - bo nie chce mi sie ciagnac kabla zasilajacego modol az od akumulatora bo ciezki jest dostep do tej wiazanki
 
 
 
Sachar 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 309
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 00:39   

zapalniczka?
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 07:44   

zapalniczka ma zasilanie tylko po przekreceniu kluczyka i ma jedyne 10A wiec troche za malo
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 08:19   

p.kapelanczyk, zółty, czerwony kabelek idący do kostki zasilającej radia może?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:45   

zasilanie oświetlenia wnętrza?
zasilanie alarmu?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 10:32   

obawiam sie, że dla 30A bedziesz musial pociągnąć kabel od aku. Sprawdź po bezpiecznikach ale tam nie manic takiego...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 19:53   

ludzie - przepraszam ze to napisze ale nie piszcie bezmyslnie gdzie mozna sie podlaczyc!! radi i oswietlenie wnetrza podpiete sa pod ten sam bezpiecznik 10A zapalniczka nie ma zasilania jak nie ma zasilania jak nie ma kluczykow
jedynym sposobem jest stacyjka ale tam boje sie polaczac chyba bede mosial jakos przeciagnac kabel do akumulatora
ktos zna latwy sposob?
w tygodniu bedzie wialo wiec bede plywal na desce i nie bede mial czasu ale mysle ze w piatek wrzuce schemat podlaczenia na forum

piszcie jak latwo przepchac kabel z kokpitu do akumulatora
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 20:18   






Ja to tak sobie do środka pociągnąłem Kabel od Baterii :mrgreen:

A jak montowałem Tempomat (Cruise Control) to jest stały prąd w takim zielonym przewodzie na kostce. Z mierz sobie po prostu przewody :lol:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Sro Cze 11, 2008 21:54   

hehe :-) drodzy koledzy i kolezanki - nadszedl dzien sukcesu :-)
wszystko juz jest podlaczone dziala tak jak nalezy i nie psuje sie :-) - schemat dla was tez zrobilem - tylko jeszcze musze troche popisac co by jasne wszystko bylo
Tak wiec w piatek bedzie na forum
Zastanawiam sie tylko czy mozna umieszczac tu reklamy - bo jakby nie bylo moj schemat dziala tylko pod sterownikiem jednego kolesia na allegro - a jak podam jego nick to bedzie juz reklama i bede mu klientow naganial :-)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Cze 11, 2008 22:17   

potraktujmy to jako porade i bedzie ok ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
p.kapelanczyk 



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 45
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Cze 15, 2008 14:15   

Opis ja wykonac domykanie szyb

ok teraz po kolei objasnie co jest co!
1 - bezpieczniki
2 - przekazniki
3 - centralka alarmu
4 - zegarek
5 - urzadzenie sterujace
6 - dioda polprzewodnikowa 12V 10A

1 (bezpieczniki) - tutaj mozemy postapic na dwa sposoby - albo wpinamy sie pod bezpiecznik numer radia (wkladamy kabelek do jednej przegrody portu bezpiecznika i wkladamy spowrotem bezpiecznik ktory zabezpieczy przed wypadnieciem kabelek - koniecznie tylko do jednej z nozek bo w innym wypadku nie bedzie dzialal bezpiecznik i bedzie lipa jak cos sie stanie!
drugi sposob to zapominamy o bezpiecznikach - wyjujemy radio i wpinamy sie w kabelek zasilajacy - ale ten na ktorym pojawia sie napiecie dopiero w momecie przekrecenia kluczyka o jedna pozycje

2 (przekaznik) - to jest przekaznik 12V na 10A wystarcza :-) - na schemacie pokazane jak podlaczyc - proste jak drut - podlaczajac patrzymy na przekaznik od strony nozek

pierwszy z lewej przekaznik podlaczamy zaraz kolo bezpiecznikow - czyli wyjmujemy czasc z bezpiecznikami od szyb to sa te pierwsze po lewej - znajdujemy kabel szaro zielony - tniemy go i tu wpinamy przekaznik
drugi przekaznik (ten po prawej) montujemy kolo guzikow zamykania szyb - proscizna nie bede opisywal


3 (centralka) - podpinamy sie pod rozowy kabelek - bedzie on sterowal domykaczem

4 (zegarek) - demontujemy zegarek - wychodzi bardzo ladnie i podlaczamy sie do kabelkow tak jak na schemacie - kolory odpowiadaja rzeczywistosci


UWAGA: sa dwie opcje jedna dla leniwych jak ja i druga dla ambitnych :-) - chodzi o to ze aby polaczyc schemat tak jak ja to zrobilem trzeba ustawic prug przeciazenia w sterowniku na minimalny w innym przypadku bedzie nam wywalalo bezpieczniki robi sie to przez przesatwienie dwuch potencjometrow w srodku obudowy maksymalnie w lewa strone - wowczas szyby przestana sie domykac przy najmniejszym oporze - jezeli ktos chce zeby opor ten byl wiekszy kabel do ktorego jest UWAGA nalezy podpiac bezposrednio pod akumulator jednak pociagniecie tam kabla zajmuje duzo czasu i wysilku

to chyba wszystko - laczymy kable skrecajac je ze soba pozniej tasma izolaczyjna

kable chowamy w tunel srodkowy

i juz dziala

to wyglada tylko skomplikowanie - w rzeczywistosci strasznie proste - macie pytania walcie tylko najpierw dokladnie czytajcie schemat nie nadarmo go rysowalem i opisywalem

schemat dziala napewno z tym urzadzeniem co ja mam czy z innymi dziala nie wiem nie testowalem!

i nie biore na siebie zadnej odpowiedzialnosci za spalone jakies uklady jak cos pokreci ktos

koles od kturego kupilem domykacz to dzik02 - razem z sterownikiem aje schemat wyjsc i gwarancje :-)
 
 
 
ralfi83 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 152
Skąd: Katowice - Giszowiec

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 19:10   

Tez sie w to dzisiaj bawilem i nie moge sie doszukac tego kabla z alarmu na ktorym pojawia sie ten impuls do sterowania tym modulem :/ . Na rozowym u mnnie przy zamykaniu auta nic sie nie pojawia.

Czy ktos moze wie pod jaki kabel mam sie wpiac pod ten alarm. :?:
_________________
Były mój ROVERek
http://polskajazda.pl/Samochody/Rover/400/30140
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R214i] Automatyczne domykanie szyb?
..czy możliwe?
Evil3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Wrz 25, 2009 17:07
Evil3k
Brak nowych postów [R200] Domykanie szyb
dan12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sob Sie 20, 2011 13:05
Biernik20
Brak nowych postów [R200 98r silverstone] domykanie elektrycznych szyb
Biernik20 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 36 Sro Maj 20, 2009 19:02
dan12
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214]domykanie szyb z pilota
scorpion Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Cze 21, 2011 21:41
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink