Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Domykanie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:55
[R200] Domykanie szyb
Autor Wiadomość
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Lip 25, 2009 18:24   [R200] Domykanie szyb
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich mam do was pytanie. Istnieje już temat o automatycznym domykaniu szyb po uzbrojeniu centralnego zamka. Jednak nikt nie napisał jak zamontować układ i które przewody przeciąć. Czy mógł by się ktoś pochwalić lub powiedzieć jak to zrobić.

Pozdrawiam
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lip 25, 2011 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 25, 2009 18:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lip 25, 2009 22:31   

dan12, kup pierwszy lepszy zestaw z alledrogo - wszystko jest tam łopatologicznie wytłumaczone. Mam w domu zestaw na domykanie 4 szyb, ale jeszcze nie miałem czasu zamontować, po przeczytaniu instrukcji, aż mi wstyd tłumaczyć :D ponadto, w większości aukcji, sprzedający w opisie zamieszcza instrukcję montażu, poszukaj.
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 12:40   

Nie no tak źle ze mną nie jest schemat widziałem od tego :) tylko za bardzo nie wiem które przewody szukać bo tam muszę od centralnego zamka muszę poszukać przewodu który będzie sterował tym układzikiem :) i tu mam trochę problem ;P
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 26, 2009 14:10   

temat domykania szyb byl poruszany i byl rowniez podany schemat podlaczenia jak i opis podlaczenie widocznie nie szukales :P
http://forum.roverki.eu/v...=domykanie+szyb
 
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 14:24   

Widziałem ten temat już ale nie jest opisane gdzie się podłączyć do centralnego i gdzie zaczepić sobie sterownik do domykania szyb. Dlatego założyłem nowy temat :)
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 20:11   

dan12 napisał/a:
Widziałem ten temat już ale nie jest opisane gdzie się podłączyć do centralnego i gdzie zaczepić sobie sterownik do domykania szyb. Dlatego założyłem nowy temat :)

Bede pewnie sie tym zajmowal w okolicach piatku / soboty, wiec postaram sie wrzucic cos na forum jezeli odkryje jakas innowacyjna metode.
Co do samego domykacza, to ja bym Ci radzil sprawdzic przed kupnem czy domyka wszystkie szyby naraz. Jest troche tych urzadzen na allegro, wiec IMO warto poszukac takiego. No chyba, ze lubisz patrzec jak Ci sie zamykaja po kolei.
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 21:07   

maurer napisał/a:
Bede pewnie sie tym zajmowal w okolicach piatku / soboty, wiec postaram sie wrzucic cos na forum jezeli odkryje jakas innowacyjna metode.
Co do samego domykacza, to ja bym Ci radzil sprawdzic przed kupnem czy domyka wszystkie szyby naraz. Jest troche tych urzadzen na allegro, wiec IMO warto poszukac takiego. No chyba, ze lubisz patrzec jak Ci sie zamykaja po kolei.


Dzięki było by miło jak byś podłączył :) i podzielił się wiedzą jak to zamontować. Co do domykania poklei lub wszystkie razem mi to rybka :D
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Sro Lip 29, 2009 00:33   

ja kupiłem moduł jakieś 4 miesiące temu i leży nie mam narazie dobrego elektryka, który chce sie tego podjąć ale ja go znajdę, a tym bardziej narazie nie mam czasu sie z tym wszystkim bawić
 
 
 
ziajn 



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: RZEPIN



  Wysłany: Sro Lip 29, 2009 19:28   zrobione domykanie

Witam serdecznie
Jezeli chodzi o domykanie szyb to w swoim r623 zamontowałem cos takiego i spisuje sie naprawde niezle.
Kupiłe układ na allegro za jakieś 37-40 zł plus przesyłka domykanie na cztery szyby.
coś takiego jak ten

http://moto.allegro.pl/it...rzwi_gw12m.html

Pytanie padło gdzie go zamontowac
Ja zamontowałem go pod siedzeniem kierowcy poniewż właśnie tam idą wszystkie kable od sterowania szybami i przełącznik
W twoim roverku tez sterowanie jest przy gałce zmiany biegów więc w poblizu tego jest najlepiej czy to po stronie kierowcy czy pasażer
Plus wziołem z podnoszenia fotela kierowcy jest tam cały czas sterowanie w roverz jest PLUSEM bynajmnie w r 623
trzeba jeszcze podłaczyć mase
potem znaleść wyjście z centralnego zamka który zamyka zamyka drzwi .najlepiej zdjąć tapicerke kierowcy i w kostce zobaczyć jaki to kabel.
i co najlepsze podłaczyć sie pod ACC stacyjki nie trzeba nic kombinowac z alarmem
A dla czego pod ACC zeby sterowanie rozpoznało ze silnik jest uruchomiony jak zamniesz drzwi od środka zeby nie podniusł ci szyb.
no i oczywiście przeciąć kable od podnoszenia szyb i tam wpiąć sterowanie
Najlepiej znaleść je wymontowująć przełączniki i po przez próbnik sprawdzac pokolei który kabel odpowiada za podnoszenie koleino szyby ten własnie kable przeciąć i tam sie wpiąć.


A tak na pytanie czy zamykają sie wszystkie na raz czy osobno to powiem osobno
i dobrze naraz obciążyc u mnie czterema szybami akumulator cięzka sprawa.
W razie pytan podam tel. do mnie zawsze coś ....................
Pozdrawaim ziajn
montowałem to jakieś trzy tygodnie temu.
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:53   

dan12 napisał/a:
maurer napisał/a:
Bede pewnie sie tym zajmowal w okolicach piatku / soboty, wiec postaram sie wrzucic cos na forum jezeli odkryje jakas innowacyjna metode.
Co do samego domykacza, to ja bym Ci radzil sprawdzic przed kupnem czy domyka wszystkie szyby naraz. Jest troche tych urzadzen na allegro, wiec IMO warto poszukac takiego. No chyba, ze lubisz patrzec jak Ci sie zamykaja po kolei.


Dzięki było by miło jak byś podłączył :) i podzielił się wiedzą jak to zamontować. Co do domykania poklei lub wszystkie razem mi to rybka :D

Zaczalem sie z tym dzisiaj bawic z kolega, ktory ma troche pojecia o elektronice i nie jest to wcale takie proste. Wrzuce opisik na forum jak to skonczymy.
PS: Czy w waszych r200 jest tak, ze szyba kierowcy po jednarozowym nacisnieciu guizka opuszcza sie do samego dolu, a pasazera potrzebuje ciaglego podtrzymania? Oraz od czego zalezy fakt, ze po wyjeciu kluczyka mozna domknac sobie szyby (przed otwarciem drzwi)?
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 11, 2009 23:55   

maurer napisał/a:
PS: Czy w waszych r200 jest tak, ze szyba kierowcy po jednarozowym nacisnieciu guizka opuszcza sie do samego dolu, a pasazera potrzebuje ciaglego podtrzymania?
tak, to standardowe zachowanie
maurer napisał/a:
Oraz od czego zalezy fakt, ze po wyjeciu kluczyka mozna domknac sobie szyby (przed otwarciem drzwi)?
tego to nie wiem, nawet nie wiedziałem że tak się da
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 08:23   

maurer napisał/a:
Oraz od czego zalezy fakt, ze po wyjeciu kluczyka mozna domknac sobie szyby (przed otwarciem drzwi)?

myślę, że powiązane jest to z immobiliserem, krańcówką w drzwiach, immo w pilocie i tą diodą w zegarach :)
u mnie jest tak, że jak zacznę zamykać okno bez kluczyka i ktoś otworzy drzwi to się szyba zatrzymuje i żeby zamknąć trzeba przekręcić kluczyk.
nie próbowałem w sumie jakby to było gdyby bez wkładania kluczyka przyłożyć tylko pilota do stacyjki i próbować po otwarciu drzwi zamknąć czy opuścić szybę.
 
 
maurer 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Sie 14, 2009 00:24   

Zgodnie z intencja autora tematu zamieszczam pare fotek wykonania. Nie bede sie rozpisywal na temat teori, ktora mozna przeczytac na schemacie dolaczonym do modulu (tutaj ja stosowalem rowniez modul kupiony na allegro od dzik02)
Teraz tak:
fot 1 - wyglad modulu po spieciu wlasciwych kabli (wogole to pamietajmy zeby przestawic, ze modul jest sterowany plusem - taka zworka)
Pozostale kable: czer (+) czarny (0) bialy (wyzwolenie po nacisnieciu guzika zamykania zamka) brazowy (wyzwoleniu po przekreceniu kluczyka)
fot 2 - centralka alarmu gdzie trzeba podpiac sie do rozowego kabelka z wyzwalaczem (u mnie zrobione szybkozlaczka) Bialy kabel leci od modulu
fot 3 i fot 4 - podpiecie kabli pod przyciski sterowania szybami (tam wpinamy kable niebiesko-bialy i niebieski oraz zielono-bialy i zielony do tych, na ktorych pojawia sie napiecie przy podnoszeniu)
UWAGA: po zastosowaniu opisanej wyzej kombinacji dziala nam tylko szyba pasazera. Aby temu zapobiec trzeba wrzucic od niej sygnal wyzwalajacy, ale.... to spoowoduje zwarcie i przepalenie bezpiecznika po przekreceniu kluczyka. Trzeba wiec rozwiazac sprawe dioda (ktora jak wiadomo przewodzi tylko w jedna strone). Fotki z dioda juz nie zrobilem, ale wrzuce jutro jak nie zapomne.
Cala operacja nie jest w sumie az tak skomplikowana. Wiecej czasu zajmuje rozplanowanie, lutowanie i gadanie z kumplem (kiedy robi sie to w dwie osoby).
_________________
R200 - Metallic Havaiian Blue
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Pon Maj 24, 2010 16:13   

azer napisał/a:
Czy w waszych r200 jest tak, ze szyba kierowcy po jednarozowym nacisnieciu guizka opuszcza sie do samego dolu, a pasazera potrzebuje ciaglego podtrzymania?


u mnie sie nie opuszcza sama, czy trzeba jakiejs kombinacji klikniec?

maurer napisał/a:
Oraz od czego zalezy fakt, ze po wyjeciu kluczyka mozna domknac sobie szyby (przed otwarciem drzwi)?


da się tak?
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 24, 2010 16:37   

TheArt napisał/a:
u mnie sie nie opuszcza sama, czy trzeba jakiejs kombinacji klikniec?

Nie :grin: Wystarczy, że klikasz raz i powinna się samoczynnie opuszczać
TheArt napisał/a:
maurer napisał/a:
Oraz od czego zalezy fakt, ze po wyjeciu kluczyka mozna domknac sobie szyby (przed otwarciem drzwi)?


da się tak?

Tak, ale już po 30 sekundach tak nie zrobisz
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
siwrelax 



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pruszków



Wysłany: Pią Cze 04, 2010 01:07   

azer napisał/a:
PS: Czy w waszych r200 jest tak, ze szyba kierowcy po jednarozowym nacisnieciu guizka opuszcza sie do samego dolu, a pasazera potrzebuje ciaglego podtrzymania?
tak, to standardowe zachowanie


Sterowanie oknami w R200 to żenada...
Zastanawiam się czy dałoby się "przeszczepić" sterownik szyb z jakiegoś opla, czy passata.
Ktoś coś wie na ten temat? Może przerabiał ktoś to sterowanie?

Chciałbym zrobić tak, żeby obie szyby przy opuszczaniu jak i podnoszeniu zachowywały się tak jak teraz szyba kierowcy przy opuszczaniu.
Do tego raczej nie trzeba dużo zmieniać, muszę pomyśleć nad sterowaniem impulsem.
Ale, żeby zastosować dwustopniową pracę (wciśnięcie guzika na krótko powoduje uchylenie szyby, a dłuższe przytrzymanie guzika powoduje jazdę szyby do końca) już trzeba sterownik wymienić na pewno.

Pogłówkuję w temacie
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Pią Lip 22, 2011 09:13   

po dość długiej przerwie nie bycia na formu ale jednak... znajomy elektromechanik zamontował mój moduł domykania szyb, spisuje się jeszcze całkiem nieźle, działa na zasadzie domykania szyb po kolei, tzn najpierw zamyka szybę prawą do końca, a następnie szybę lewą
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 22, 2011 11:10   

Kurde zamontował bym sobie taki moduł, ale kurde nie mam pojęcia co gdzie podłączyć. Szkoda, że nikt jeszcze dokładnej instr. nie zrobił. :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 22, 2011 12:04   

Jest to super proste, nie wiem w czym problem :)

moduł 30zł i 30min podłączania, taśma izolacyjna, szczypczyki do cięcia przewodów + opaski termokurczliwe :)

szybki działają jak tra lala
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Pią Lip 22, 2011 14:58   

tak jak kolega kruszan to opisuje to tak wszystko w wielkim streszczenie :) ale prawie tak jest jeszcze trzeba tylko przewodów poszukać poukrywać i wiedzieć gdzie co podłączyć ,że by to chodziło przez lata ale to jest jedne z bajerów który cieszy. mam jeszcze w swoim rowerku moduł doświetlania zakrętów halogenami(włączane z kierunkowskazem), comming leaving home i inteligentne kierunkowskazy(lekko muśnięty kierunek w lewo czy w prawo miga 3 razy) a no i jeszcze zespolone światła drogowe z mijania (oczywiście w momencie włączenia świateł drogowych). zamierzam dołożyć jeszcze ksenony 6000k lub 8000k, do lamp soczewkowych angel eyes black, wysokociśnieniowe spryskiwacze tych lamp oraz samo poziomowanie reflektora. a no i zapomniał bym ze jeszcze zamontowałem sobie czujnik zmierzchu więc jak kupie już angel eyes, to diody które już są w tych lampach wykorzystam do świateł dziennych a ksenon tylko w nocy. A tak na marginesie to do wszystkich takich zestawów dawana jest instrukcja obsługi i montażu więc spoko luz:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 2,0 SDi 99] Automatyczne domykanie szyb
p.kapelanczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Sob Maj 29, 2010 17:27
Remigiusz
Brak nowych postów [R200 98r silverstone] domykanie elektrycznych szyb
Biernik20 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 36 Sro Maj 20, 2009 19:02
dan12
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214]domykanie szyb z pilota
scorpion Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Cze 21, 2011 21:41
kasjopea
Brak nowych postów [R214i] Automatyczne domykanie szyb?
..czy możliwe?
Evil3k Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Wrz 25, 2009 17:07
Evil3k



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink