Forum Klubu ROVERki.pl :: [mg zr 2.0tdi]Problem z chłodzeniem silnika-proszę o porady
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[mg zr 2.0tdi]Problem z chłodzeniem silnika-proszę o porady
Autor Wiadomość
rybka4081 



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz



  Wysłany: Sro Maj 26, 2010 15:57   [mg zr 2.0tdi]Problem z chłodzeniem silnika-proszę o porady

Witam. Posiadam auto mg zr 2.0tdi.W sobotę podczas jazdy pękł mi wąż od nagrzewnicy.
Momentalnie zagotowała mi się woda,część wyleciała , od razu zjechałem z trasy.
Wymieniłem wszystkie węże od chłodnicy na nowe.
Wlałem płyn i od tego czasu nie wiem co się dzieje z autem, gdyż nie działają wentylatory a chłodnica od góry jest gorąca a od dołu zimna.
Stan płynu jest dobry, ciśnienie także jest, węże podłączone na 100% poprawnie. Nagrzewnica działa gdyż jak włączę ogrzewanie to aż parzy.

Mechanik twierdzi ,że to zapewne termostat jednak nie jest pewny.
Skoro ogrzewanie działa to co może być przyczyną? układ sądzę , że nie jest zapowietrzony gdyż 3 razy zmieniałem ciecz chłodzącą, za każdym razem objawy są takie same.Wentylatory się nie załączają a chłodnica od góry gorąca a od dołu zimna.Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 26, 2010 15:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 16:03   

jeżeli przy ustawianiu temperatury w kabinie zmienia się ona zgodnie z ustawieniami, raczej nie jest to termostat, czy przy wymianie płynu odpowietrzyłeś układ ? wygląda to jak zapowietrzony układ. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, skoro w części chłodnicy jest zimno to znaczy że nie krąży tam płyn, więc albo zapowietrzona albo zakamieniona ( zatkana )
_________________
Pamparampam
 
 
 
rybka4081 



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Maj 26, 2010 18:33   

Układ sam się odpowietrza, auto pracowało na otwartym zbiorniczku nie było widać by leciało powietrze, obieg wody niby jest, choć też sądzę, że może to być zapchany układ.Kupiłem już płukacz do chłodnic marki prestone.Spróbuję wypłukać.Może wiesz jak dobrze wypłukać układ? nie ma możliwości wyjęcia chłodnicy beż rozbierania silnika, tak samo z termostatem.Więc nie chcę pochopnie rozbierać silnik.Dodam jeszcze , że po wymianie płynu próbowałem auto zagotować i nie udało mi się.Ciśnienie w wężach jest ogromne, jednak chłodnica z góry gorąca a z dołu zimna.Powietrze jak wspomniałem leci gorące.Jednak przy próbie zagotowania woda była gorąca a wentylatory i tak nie załączyły się.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 20:35   

rybka4081 napisał/a:
Układ sam się odpowietrza, auto pracowało na otwartym zbiorniczku nie było widać by leciało powietrze, obieg wody niby jest, choć też sądzę, że może to być zapchany układ.Kupiłem już płukacz do chłodnic marki prestone.Spróbuję wypłukać.Może wiesz jak dobrze wypłukać układ? nie ma możliwości wyjęcia chłodnicy beż rozbierania silnika, tak samo z termostatem.Więc nie chcę pochopnie rozbierać silnik.Dodam jeszcze , że po wymianie płynu próbowałem auto zagotować i nie udało mi się.Ciśnienie w wężach jest ogromne, jednak chłodnica z góry gorąca a z dołu zimna.Powietrze jak wspomniałem leci gorące.Jednak przy próbie zagotowania woda była gorąca a wentylatory i tak nie załączyły się.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady


odepnij od chłodnicy przewody podjedz na działkę i zaaplikuj wąż pod ciśnieniem z wodą i przepłukaj ją, przed tym właśnie zalej ją płukaczem albo czymś mocniejszym
_________________
Pamparampam
 
 
 
rybka4081 



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:09   

sprawdzę jutro i jeśli pomoże to się odwdzięczę:)
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 14:45   

rybka4081 napisał/a:
sprawdzę jutro i jeśli pomoże to się odwdzięczę:)


możesz potem zagrzać wodę i wlać, jeżeli ręką zmacasz chłodnicę i będzie cała równomiernie gorąca to wiesz że jest wszystko z nią ok, a jak jej część będzie zimna to jest gdzieś przytkana...
_________________
Pamparampam
 
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 15:30   

dlugo pracowalo, podczas odpwietrzania ??
 
 
rybka4081 



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sob Maj 29, 2010 13:03   

witam .Wczoraj dokładnie przepłukałem cały układ chłodniczy.Najpierw na chodzie ok godziny czasu auto było odkamieniane.Po spuszczeniu płyny okazało się ,że układ praktycznie czysty.Pod ciśnieniem przepłukałem chłodnice ,każdy jej dopływ i odpływ a także zbiorniczek wyrównawczy i pozostałe węże.Wszędzie woda leciała czysta, chłodnica musi mieć obieg, gdyż bez żadnych oporów gdy wlewałem wodę od góry do niej to na dole wylatywała i odwrotnie także.Skręciłem wszystkie węże i zalałem wodą pod ciśnieniem cały układ na wyłączonym silniku.Zeszło całe powietrze a układ napełnił się płynem. Auto pozostawiłem jeszcze godzinę na chodzie.Objawy takie same jak przed płukaniem.Chłodnica pozostaje ciągle z dołu zimna a u góry gorąca, wentylatory nadal się nie załączają.Dziwne to dla mnie jest, gdyż skoro płukałem chłodnice i napełniłem ją całą cieczą to jak może grzać się jej jedna strona a druga nie.Pozostaje mi już chyba tylko wizyta na warsztacie i sprawdzenie termostatu, bo tak twierdził mechanik...
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 29, 2010 14:12   

szczęście w nieszczęściu bo chłodnica sprawna a koszt jej jest znacznie większy niż termostatu. Jedz i wymień termostat, to koszt 20 zł więc nie ma co się zastanawiać
_________________
Pamparampam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Lis 18, 2010 02:40
kasjopea
Brak nowych postów [MG ZR 160]Problem z chłodzeniem
kozik150184 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Lip 04, 2010 00:58
kozik150184
Brak nowych postów [R25 MG ZR 2.0TDI `03] Parametry silnika
OsciBosci Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Wto Lip 22, 2008 21:18
OsciBosci
Brak nowych postów [MG ZR 1.8 VVC 2001r] problem z chłodzeniem
robol1982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Czw Lip 05, 2012 12:27
leszczu
Brak nowych postów [R200 '98 1.4 16v] problem z chłodzeniem
Tomidj12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 33 Wto Maj 25, 2010 13:19
marcino2000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink