Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows XP profesional SP2 + SP3
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Windows XP profesional SP2 + SP3

Miłe zaskoczenie
Autor Wiadomość
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 14, 2008 19:57   Windows XP profesional SP2 + SP3

W związku z wyjściem oficjalnego patcha do win XP, a mianowicie SP3 postanowiłem zrobić małego moda :)

Wziąłem swojego poczciwego Win Xp prof + SP2 - z tego co znalazłem była to jedna z ostatnich kompilacji. Zintegrowałem z nim Servispacka 3, zrobiłem nienadzorowana instalacje i zainstalowałem.

Czas instalacji - taki sam lub krótszy, sam windows zainstalował sie w ok 30-40minut
Sterowniki i oprogramowanie - zero problemów, zero zawieszek itp

Według mnie stabilność poprawiła się o 100%, juz dawno mi się tak nie pracowało :P , ogólnie polecam wszystkim :P

Ciężko w to uwierzyć :P
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 14, 2008 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 20:25   

Chwala sobie ludzie. Ja juz nie korzystam z XP bo Vista legalna mi sie trafila ;)
Ciezko mi uwierzyc w niezawieszajacego sie windowsa ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 14, 2008 20:58   

mi vista nie leży :P tak jak kiedyś XP kiedy śmigałem na 98se :P . Jak mi ludzie przynosza nowe lapki z Vista do reinstalki na XP to mnie trafia... nikt nie robi wsparcia sterownikow pod XP... Tak czy siak SP3 narazie mnie zadziwil zobaczymy za miesiac jak bedzie chodzil :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 09:01   

Hmmm... W domu używam winXP SP2 od ponad 2 lat i ani razu mi się nie zawiesił... Na laptopie mam win98SE i tu kilka "blue screen'ów" było, a i owszem :mrgreen:

Czy aby zainstalować SP3 do mego windowsa musze odinstalować wszystkie pobrane do tej pory od czasu zakupu uaktualnienia?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 15, 2008 09:10   

mam obecnie XP z SP2 i 3 i własnie wczoraj sie zorientowałem, ze minął juz rok odkąd własciwie nie zaistniał jakiś grubszy problem, przez który na przykład musiałbym reinstalowac system, czy formata robić. orientacja wynikła z przysłania nowego klucza do antywira na kolejne 12 mies. Przesiadam się jednak, ze wzgl. na pracę na XP64, na jednym kompie juz jest i jest ok.
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Maj 15, 2008 09:46   

PTE napisał/a:
Czy aby zainstalować SP3 do mego windowsa musze odinstalować wszystkie pobrane do tej pory od czasu zakupu uaktualnienia?


Nie musisz.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:47   

Mi po instalacji SP3 na SP2 wydajnosc nie wzrosla, pzrestalo dzialac za to UPnP (co ciekawe po odinstalowaniu SP3 tez juz nie dzialalo i musialem na rouetrze go wylaczyc, bo nie szlo ustawic niczego co musialo chodzic na konkretnych portach). System ladowal sie tak samo dlugo, jak nie dluzej (stoperem nei sprawdzalem z lenistwa). DO etgo na SP3 nie dzialal mi StyleXP (ktorego skad inad lubie), wykarzaczal mi sie FFDShow na konkretnych filmach... Ogolnie srednio bylem z jego dzialania zadowolony. Instalacja dla mnie nie jest problemem, bo po pierwszej instalacji na przecie robie Ghosta, wiec w razie awarii stopnia nieodzyskowalnego to 5min i mam system gotowy do pracy ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:54   

michone napisał/a:
Czas instalacji - taki sam lub krótszy, sam windows zainstalował sie w ok 30-40minut
hmm z tego co ja pamiętam instalowałem XPSP2 coś koło 15-20 minut, no ale to było z rok temu to się mogę mylić :wink: co do visty to mnie też nie leży ten system kompletnie, a szczytem jego kompatybilności była sytuacja kiedy klient się do mnie zgłosił, że po aktualizacji systemu zblokowało mu modem na amen, bo system chyba uznał że klientowi się net nie należy... sorry ale ja polecam upgrade do xp :mrgreen:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:59   

Szybkosc instalacji zalezy tez w znaczym stopniu od sprzetu ;) Jak sie instaluej na trupie, to i 2h bedzie szedl, jak na zylecie quadowej jakiejs to bedzie 10 min :P
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 14:35   

ja tylko zaznaczam, że nie instalowalem SP3 na zainstalowanym i używanym win + SP2. Nie lubie ingerować w pliki systemowe po dluzszym użytkowaniu :P .
Mój konfig to celeron m 440 1.6 / 1gb ddr2 557 w acerze :) . Do normalnego użytkowania wystarczający :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 15:28   

Ja instalowalem na uzywanym jakies 8 miesiecy SP2 i na swiezo zainstalowanym systemie po zmianie kompa kilka dni temu. W obu przypadkach bylem niezaodowolony. Tym bardziej, ze trafiam na aplikacje, ktore w starciu w SP3 nie maja baldego pojecia co to za windows i krzycza, ze nie beda dzialac ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 12:22   

Eddek napisał/a:
Jak sie instaluej na trupie, to i 2h bedzie szedl, jak na zylecie quadowej jakiejs to bedzie 10 min :P
instalowałem XP na P300 bodaj i 64RAM i się instalowało coś koło 50-60 minut, 30 minut na takim sprzęcie ja Ty masz to moim zdaniem za długo, chyba że przez jakiś rok coś się zmieniło w win bo wtedy ostatnio instalowałem :mrgreen:
Eddek napisał/a:
Tym bardziej, ze trafiam na aplikacje, ktore w starciu w SP3 nie maja baldego pojecia co to za windows i krzycza, ze nie beda dzialac ;)
no to jeszcze jakieś 2-3 miechy testów i poprawek ze strony M$ i będzie wszystko śmigać :twisted:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 12:28   

ja mowie o pelnej instalacji razem ze sterownikami (których nie mam malo bo czytnik kart wifi, lan, vga, modem x 2, audio, touchpad, plyta glowna) i po prawie kazdym restart. Ale komp mi sie wlacza doslownie parenascie sekund na gotowo z wszystkimi programami :) ja osobiscie jestem zadowolony. Ciagle myśle o linuxie na dysku pod usb ale ciagle sie jakos boje :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 13:13   

Hmm no w sumie może i masz racje, te ciągłe restarty po instalce każdego urządzenia robią swoje.
michone napisał/a:
Ciagle myśle o linuxie na dysku pod usb ale ciagle sie jakos boje :P
nie ma się czego bać tylko instalować najlepiej jako drugi system na dysku. Ja od roku siedzę na Linuxie (ubuntu) i naprawdę sobie chwalę. Jedna wada, dłużej się uruchamia niż win, ale pewnie zbyt go "przekombinowałem" :mrgreen:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Maj 17, 2008 15:06   

misi3k napisał/a:
30 minut na takim sprzęcie ja Ty masz to moim zdaniem za długo

Skad wiesz jakiego ja mam kompa? ;) U mnie leci cos kolo 20min, z czego najwiecej czasu zajmuje samo kopiowanie plikow do kopiowania i kopiowanie skopiowanych plikow. Pozniej kolejnych 15-30min leci w sterownikach, kodekach i innych pierdolach bez ktorych nie moge zyc :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Maj 18, 2008 18:35   

Eddek napisał/a:
Skad wiesz jakiego ja mam kompa? ;)
hmm chciałem zacytować michone, ale jakoś mi się zapomniało :roll: Stery programy, kodeki prawda trochę może zająć, tego w sumie nie wziąłem pod uwagę.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 00:36   

mi ostatnio pod opieke trafiala sie vista legalana
ja z winda skoczylem zabawe na 2000 wiec troche sie ucze :-)

przy sciaganiu pliku np. obrazu nowej fedory 9, tak zamula kompa, ze wpisywanie slowa w google to jest masakra literka po literce
transfer leci wtedy ok 60 -100 KB/s
komp to laptop dual core 1 G ramu, wiec ewidetnie cos tu jest nie tak z oprogramowaniem
jak wlaczyc w viscie pokazywanie obciazenia procka ??
w 2000 to trzy klawisze i sie klikalo procesy czy cus a w tym badziewiu ??
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 02:56   

Hmm...expertem żadnym nie jestem, ale spróbuj ściągnac sobie TO, choć wiadomo że to tylko raczej poglodowo pokazuje;)
Po zatym w Viscie po nacisnieciu CTRL+ALT+DEL, jedna z mozliwych opcji jest "pokaz menadzer zadan" (czy cos takiego), a to niemal dokladnie to okienko co w XP czy pewnie 2000 jak piszesz (nigdy 2000 nie mialem) - i tam sa procesy i sobie zobaczyc co i jak mozesz;)

Pozdrawiam!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 12:50   

AndrewS, może indeksowanie tak muli? Jak nowy system to całkiem możliwe, powinno przejść po jakimś czasie jak już Ci wszystko sprawdzi. Menedżer jak kolega wyżej napisał święta trójca i trzeba wybrać z listy która się pokaże.
Azazel85 napisał/a:
Hmm...expertem żadnym nie jestem, ale spróbuj ściągnac sobie TO, choć wiadomo że to tylko raczej poglodowo pokazuje;)
hmm jakby vista mu za mało muliła :P ale można się pobawić
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 13:20   

Azazel85 napisał/a:
Po zatym w Viscie po nacisnieciu CTRL+ALT+DEL, jedna z mozliwych opcji jest "pokaz menadzer zadan" (czy cos takiego),


faktycznie tylko mnie zmylila angielska wersja systemu i poźna godzina :-)

po testach juz wiem cos wiecej
system w 90 % ma wolne zasoby
to sam firefox przy sciaganiu plikow tak sie zamula
odpalony IE zachowuje sie normalnie
firefox 2.0.0.14
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów Windows Vista
Cherman Offtopic 75 Nie Paź 19, 2008 22:38
memphisto
Brak nowych postów Windows 7 - problem z touchpadem
Marcinus Offtopic 5 Nie Sie 08, 2010 13:51
Marcinus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink