Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Komputer zamiast wskaźników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Komputer zamiast wskaźników
Autor Wiadomość
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 00:00   [R75] Komputer zamiast wskaźników
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Znalazłem to na ebay http://cgi.ebay.pl/Rover-...1QQcmdZViewItem

koszt około 700zł z dostawą do Polski. Zastanawia mnie tylko jak to podłączyć. Sprzedawca pisze, że konieczna jest wizyta i zaprogramowanie zegarów. Robił ktos cos takiego?

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 00:01 ]
Wizyta oczywiście nie u sprzedawcy ale w warsztacie z komputerem T4 :grin:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 13, 2010 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 19, 2008 00:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 09:42   

a to czytałeś ?? :
http://www.roverki.pl/article.php?sid=470 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 18:30   

Czytałem ale skąd wziąć sam wyświetlacz??? Jak i gdzie zaprogramować eeproma, do tego trzeba zegary rozbierać co grozi ich rozkalibrowaniem. Słowem gra nie warta świeczki i moge stracić zegary. A tutaj kupuję za 700zł nowe, jak nie będą działały to wrzucam stare i moge dalej sobie jeździć. Pytanie moje jest takie, jak zaprogramować takie zegary? A może wystarczy je tylko podpiąć i już? Co najwyżej przebieg będzie zerowy ale mógłbym z tym żyć. Próbował sie ktoś bawic w takie rzeczy? Kurde nakręcony na ten komputer jestem strasznie ale boję się kupić, żeby kasy w błoto nie wywalić jak okaże się, że nie da się tego podpiąć.

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 21:33 ]
Kupiłem zegary z komputerem za 95zł, czekam na przesyłkę i będę walczył :grin: Kurde jak to zamontuje i będzie działało to chyba pic pójdę :grin:
 
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:06   

WITAM

POTEM TRZEBA WłąCZYć KOMPEM żEBY PRAWIDłOWO FUNKCJONOWAłO


POZDRAWIAM
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 08:59   

A jest gdzies na terenie warszawy taki komp? Kupiłem używane zegary i mam nadzieję, że będą pasowały. Jeśli tak pozostanie tylko ich ustawienie tzn kontrola trakcji, skrzynie biegów itp. Da się gdzieś to zrobić?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 09:55   

u mariusza418 :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 17:02   

marcin_i_alunia napisał/a:

[ Dodano: Pon Maj 19, 2008 21:33 ]
Kupiłem zegary z komputerem za 95zł, czekam na przesyłkę i będę walczył :grin: Kurde jak to zamontuje i będzie działało to chyba pic pójdę :grin:


Daj znac jak poszło,też chciałbym takie zegary

[ Dodano: Czw Maj 22, 2008 17:23 ]
Przeczytałem właśnie wątek na temat zamiany zegarów na te z komputerem,czyli trzeba trochę fachowej zabawy przy takiej wymianie.A jak to wygląda jeśli włoży się takie zegary z kompem nowe?Wystarczy tylko podpiąć pod Testbook i zaprogramować?
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Czw Maj 22, 2008 20:14   

Kontaktowałem sie już z autorem artykułu, który umieszczony jest na stronie i napisał, że pomoże. Mam nadzieję, że zegary szybko dojdą bo jestem cholernie ciekaw co z tego wyjdzie. Szkoda tylko, że tak ciężko znaleźć takie zegary z komputerem. Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia będę juz wiedzial co i jak tym bardziej, że chyba jest wielu chętnych do takiego udoskonalenia swojego roverka :grin: martwi mnie tylko ten przebieg, bo przechowywany jest również w module LSM.
Tak na marginesie gdyby ktos montował sobie sam halogeny to niech nie wymienia całego przełącznika a jedynie jego panel przedni zgodnie z instrukcją w rave bo wam wywali błąd.
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Maj 22, 2008 22:26   

a gdzie niby ma ten błąd wywalić. ja sam montowałem halogeny i wymieniłem cały moduł lsm i żadnego błędu nie wywala. mod€ł włożyłem od auta z 2002 roku a ten co miałem jest luty 2000. wymieniłem go bo zalał sie podczas odgrzybiania klimy.
a co do liczników to żeby móc je przeprogramować to muszą być z przed modernizaji która była bodajże w czerwcu 2000 roku. ja mam licznik z roku 2001 i niestety w miejscu trip 1 podczas jazdy wyświetla się error. ponoć jeśli ma się liczniki przed tym właśnie okresem to nie ma tego komunikatu. ile w tym jest prawdy-nie wiem, powtarzam tylko słowa od gościa z forum który mi to robił.
osobą która sie na tym dobrze zna jest niejaki ROADKING. On napewno pomoże w rozwiązaniu tego problemu.
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Czw Maj 22, 2008 22:42   

Błąd pokazuje sie na wskaźnikach tak jakby żarówka była spalona i nie załączaja sie halogeny. Widać miałeś szczęście z tymi halogenami. Pozdrawiam
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pią Maj 23, 2008 08:15   

no właśnie jak to jest z tym przebiegiem, bo jeśli jest przechowywany w lsm to jak go z tamtąd wydobyć skoro testbook tego nie potrafi? a w liczniku to przebieg możemy sobie zrobić jaki chcemy. byłoby świetnie jeśli po zmianie licznika na ten z komputerem można było ustawić taki przebieg jak w module lsm. ja u siebie tak właśnie mam że się nie zgadzają, bo wymieniłem lsm i licznik.
a może jednak testbookiem można odczytać z modułu?
i ponoć jest jeszcze przebieg zapisany w sterowniku silnika-prawda to czy nie?
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 23, 2008 16:27   

jarema napisał/a:
i ponoć jest jeszcze przebieg zapisany w sterowniku silnika-prawda to czy nie?

Mnie nic nie wiadomo na ten temat. Prędzej jest zapisany w BCU.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sob Maj 24, 2008 11:47   

właśnie BCU miałem na myśli,tylko inaczej to mi się nazwało.
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Maj 27, 2008 22:07   

Mam komputer!!!!! :grin: :grin: :grin: Przyszła paczka, zamontowałem zegary i co??? I wszystko działa jak ta lala :grin: Nie wiem czy mialem tak cholerne szczęście, że trafiłem na zegary pasujące wyposażeniem do mojego autka ale nie pokazuje żadnych błędów nawet podczas jazdy. Pokazuje spalanie, otwarcie drzwi itp itd. jedyny minus to brak wskazania zapalonych halogenów przednich i nie wiem czym to może być spowodowane.

Acha, powazny mankament to fakt, że z moich 154000 przebiegu zostało tylko 5400. Przy sprzedaży autka mógłbym mieć problem ale powiedzmy sobie szczerze... Kto przy zdrowych zmysłach sprzedają taką czarną piękność :grin:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Maj 27, 2008 22:10   

podsumujcie... zegary z komputerem muszą pasować do wersji wyposażenia, trzeba jechać je zaprogramować jeśli sa z innej wersji, coś jeszcze ??
marcin_i_alunia, gdzie kupiłeś tak tanio te zegary ?? ;>
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Maj 27, 2008 22:56   

Dam-Kam podobno wersja wyposażenia zaprogramowana w kompie musi zgadzać sie z tym w autku czyli skrzynia biegów, diesel czy benzynke, esp itp. Gdy to sie nie zgadza może wywalać błąd np esp. U mnie o dziwo sie zgodziło. A kupiłem zegary na allegro, aukcja trwała dośc krótko bo codziennie szukałem zegarów, kup teraz i już są u mnie :grin: Muszę jeszcze podjechać do ecc babice do Mariusza218 żeby testbookiem może cos tam poustawiał jak chociażby te halogeny albo może język na agielski zmienił, nie wiem czy się da. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :grin:
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 23:23   

A mnie ciekawi jakby sprawa wyglądała przy włożeniu tych zegarów które chciałeś kupić na początku postu(marcin_i_alunia),one są całkiem nowe.Ciekawe czy chodziłyby idealnie,czy mogłoby wywalać jakiś błąd.Pisałem do tego gościa,ale nie mogę się z nim dogadać żeby napisał mi czy jest na nich kontrolka przednich świateł przeciwmgielnych czy fotelika z dzieckiem.Pytałem też o date produkcji,ale odpisał że nie nie wie jaka jest.Wie tylko że są całkiem nowe,nigdy nie używane i wersja do diesla
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Wto Maj 27, 2008 23:30   

Mnie odstraszyła cena tych zegarów. Koło 500zł za zegary plus koło 150zł za ich zaprogramowanie. Ale sam ciekaw jestem czy by działały bez żadnych zabiegów. Jednak ta kasa to jak dla mnie zbyt wiele narazie na takie bajery tym bardziej, że w niedalekiej przyszłości czeka mnie przepływka. Jednak jak mam to nie żałuję na mego pieszczoszka i dalej w planach mam założenie bcu high line i elektrycznych szyb na tył bo niestety nie mam. Ciekawi mnie jeszcze kwestia szyberdachu :grin: Dzięki takim zabiegom bardzo dobrze poznaje sie autko a to chyba ważne i jaka satysfakcja :grin:
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 27, 2008 23:46   

Czyli całkiem nowe zegary trzeba wprogramować testbookiem,tak? A powiedz mi marcin_i_alina,jaką Ty masz kontrolkę w tym mniejszym wyświetlaczu środkowym,światł,przeciwmgielne czy fotelik z dzieckiem?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Maj 28, 2008 08:27   

marcin_i_alunia napisał/a:
Ciekawi mnie jeszcze kwestia szyberdachu :grin:

to sie rozumie, jakbyś cos wiedział to wiesz, pisz :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Komputer - wyświetlacz zamiast wskaźników
ktoś próbował???
marcin_i_alunia Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Maj 02, 2008 11:28
Miras31
Brak nowych postów [Mg ztt] Koło jednomasowe zamiast dwu-
Kalwar Rover serii 75, MG ZT 18 Nie Lut 21, 2021 11:11
0L0
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R 75] Err zamiast licznika kilometrow
dawidd Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Paź 20, 2012 07:26
apples
Brak nowych postów [r75] Przepływomierz ZUA000050SLP zamiast boscha ?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Wrz 17, 2023 23:58
mr
Brak nowych postów [R75] zawieszenie pneumatyczne zamiast sprężyn
chrzanek611 Rover serii 75, MG ZT 29 Pią Cze 13, 2014 19:05
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink