Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu
Autor Wiadomość
peter1986 



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Kalisz



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 21:38   [R 216 GTI '91] wyłącza sie głos w radiu

Witam,
mam dwa problem ze swoim radyjkiem. Sprzecik jaki mam to zwykle radyjko JVC kd-g343.

Po pierwsze to jak włoze kluczyk do stacyjki i przekrece go RAZ to przez pare sekund radio wydaje dziwny odglos. Trwa to od 1 do 2 sekund i jest to taki odglos jakby ktos bardzo szybko mocno stukal czyms ostrym w plastik. dodam ze dzieje sie tak jak radio nie ma panela (choc nie sprawdzalem jeszcze czy z panelem tez tak jest) i jak plyta jest w srodku (nie sprawdzalem czy bez plyty tez tak bedzie) Proby z panelem i bez plyty zrobie jutro - bo dzis odkrylem z tata ze ten dzwiek pohodzi z radia. wczesniej szukalem skad on pochodzi. Dodam ze przez ponad 3 miesiace uzytkowania radia i samochodu nie wystepowal ten problem.

Drugi problem jest taki: Sa takie momenty ze jade autem, slucham muzyki i nagle radio traci glos. wszystko inne moge w radiu robic, wszytkie przyciski reaguja, wyswietlacz dziuala ale glosu brak. jak wylacze radio i wlacze od nowa to juz dziala. jednak problem jak wstapi raz to sie powtarza... ja tak skromnie zastanawiam sie czy to nie jest wina tego ze jest tak upalnie bo w sumie za kazdym razem co sie wylaczylo to byl taki skwar na dworze ze szok... (gdzies czytalem ze kable od g losnika jakiegos moze styka sie z masa - jednak ten problem wystapil jakos po3 miesiacach odkad uzywam radia)

Prosze o pomoc
pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 19, 2008 21:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 22:06   

Mam dokładnie to samo radio.
Nie spotkałem się z tym wcześniej. Najlepiej podepnij inne radio i wyeliminujesz 1 główną z usterek.
Możesz sprawdzić przewody w gumowym wężyku przy drzwiach. Ja raz docisnąłem i zaczął działać głośnik a przedtem miał problemy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Stone 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 19, 2008 23:20   

Witam
peter1986 napisał/a:
radio wydaje dziwny odglos. Trwa to od 1 do 2 sekund i jest to taki odglos jakby ktos bardzo szybko mocno stukal czyms ostrym w plastik
najprawdopodobniej jest to stukanie tzw końcówki mocy! Miałem kiedys takie coś a efektem tego było zwarcie sie dwóch przewodów głośnikowych! W konsekwencji doprowadzilo to do spalenia owej końcówki mocy i tu okazał sie pomocny moj ojciec, jest elektrykiem i wymienił tę końcówkę ale dluuugo sie naczekałem i drogo mnie to kosztowało!
peter1986 napisał/a:
gdzies czytalem ze kable od g losnika jakiegos moze styka sie z masa - jednak ten problem wystapil jakos po3 miesiacach odkad uzywam radia)

Ten problem nie musiał wystąpić okresowo może gdzieś przyciąłeś przewód i teraz jest problem! Na początek proponuje wyciągnąć radio i odłączyć przewody głośnikowe, jeśli to coś zmieni to, już jest jakiś punkt zaczepienia! A potem od nitki do kłębka!
Proponuje jeszcze zwrócić uwagę na same głosniki czy są dobrze podpięte i czy jakis przewod sie nie wyczepił i gdzieś nie zwisa lub czegoś nie dotyka!
peter1986 napisał/a:
jade autem, slucham muzyki i nagle radio traci glos. wszystko inne moge w radiu robic, wszytkie przyciski reaguja, wyswietlacz dziuala ale glosu brak. jak wylacze radio i wlacze od nowa to juz dziala

A to moze byc spowodowane przeciążeniem samego radia. Moje też działało i to przez dłuższy czas!! Ale tylko do momentu w którym sygnał zaczął byc słabszy, a ja analogicznie podkręciłem potencjometr!!! No i trach nie grał juz wcale!!
reszte znasz! oczekiwanie i koszta!
Tak wiec moja sugestia nie podkręcaj sprzętu jesli nie ustalisz przyczyny i jej nie wyeliminujesz!
Życzę powodzenia
Pozdrawiam
Stone
 
 
peter1986 



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 08:58   

fajnie :) dzieki za pomoc chlopaki...
mam tylko jedna pytanie do stone: bo jesli chodzi o problem pierwszy to podpowiedziales jak go rozwiazac i bede to robil, jednak jesli chodzi o drugi to chce dodac ze mi sie radio wylacza zarowno jak gra na fm jak i na CD... wiec o jaki zanik sygnalu chodzi skoro korzystam z CD??

w piatek biore sie za naprawe tego trzeszczenia - a moze nawet dzis jak bede mial czas :D
 
 
Stone 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Sro Sie 20, 2008 19:26   

Witam,
peter1986 napisał/a:
jesli chodzi o drugi to chce dodac ze mi sie radio wylacza zarowno jak gra na fm jak i na CD... wiec o jaki zanik sygnalu chodzi skoro korzystam z CD?


"""Moje też działało i to przez dłuższy czas!! Ale tylko do momentu w którym sygnał zaczął byc słabszy, a ja analogicznie podkręciłem potencjometr!!! No i trach nie grał juz wcale!!"""

Chodziło mi o to ze jak moje radio grało coraz ciszej to popełniłem błąd i zrobiłem głośniej!! I jak mówiłem radio pstryk i ciemność! ↑ :lol:
Bo faktycznie nie ma to znaczenia czy grasz z FM czy CD!
(Mówimy tu o koncówce mocy czyli jest to takie cosik co powoduje ze sygnał pobrany (CD,FM,itp) przekształca na impuls który przechodzi przez przeewody i trafia do głosnieków.) - Do wszystkich w temacie to tylko takie uproszczenie zeby łatwiej bylo to zrozumieć wiec nie wieszajcie na mnie psów! :grin: hehe
Radio może wytrzymać pewne przeciążenia, lecz nie wiecznie! Najprawdopodobniej procesor głupieje i sie resetuje! Dlatego sie wyłącza!
Moja rada sprawdź to o czym juz mówiłem a później włączaj radio chyba ze masz za dużo kasy!

Pozdrawiam
Stone
 
 
peter1986 



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 22:44   

no dobrze, zrobie tak jak powiedziales...
ale jak juz odlacze glosniki to skad bede wiedzial ze w radiu wylacza sie glos?? - bo reszta caly czas dziala - znika tylko fonia :))
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 23:16   

a to stukanie po zalaczeniu stacyjki to nie jest przypadkiem stuk lasera i silnika jak zakreci plyta?
Taki sam odglos wydaja inne czytkniki jak sa troche zabrudzone!
Sprawdz czy bez plyty tez sie tak dzieje, choc powinno byc to samo ale krocej!
 
 
peter1986 



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: Kalisz



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 22:22   

dziekuje :) naturlanie ze sprawdze ale na to czas bede mial dopiero jutro : )) ale bardzo dziekuje :)

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 11:04 ]
tzw. stukanie udalo sie wyeliminowac :) jak pisal kolega wyzej bylo to spowodowane "tarciem lasera o plyte" - wyjalem plyte i problem ustal :)

co do drugiego problemu to dostanie sie do glosnikow rovera nie jest taki proste jak myslalem :))) wg mnie wychodzi na to ze trzeba wszystko rozkrecic z tyl aby sie do nich dostac, bo jak podnosze maskownice to urywaja sie zatrzaski jakies tam :/
ale dam rade :) oby problem tkwil w przetartym kabelku :)) a rozkrecajac od razu wymienie sobie glosniki :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SD - 97'] Dziwny głos spod maski
rbl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Sty 26, 2010 16:49
Gość
Brak nowych postów [R220SDI 98r] Kilka dni temu pojawiły sie zakłócenia w radiu
tzn przy rozruchu samochodu i potem słychać taki "syk"
n-tong Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Gru 03, 2007 13:51
n-tong
Brak nowych postów [Rover 200 1.4 1998] brak zasilania na radiu, bezpiecznik ok
donell Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lip 10, 2007 13:59
donell
Brak nowych postów [R25]Rozrusznik się nie wyłącza.
Spartan121 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Paź 25, 2020 17:52
dawidd
Brak nowych postów [R 214 SI] Słabnie moc nawiewu i wyłącza się sam
violinerpl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Lis 09, 2015 00:11
violinerpl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink